Atraktivní a veselá Hilary opět stojí před důležitým životním rozhodnutím - ztratila práci a rozešla se se svým přítelem. V novinách našla nabídku, že jistý bohatý pan Geddes hledá pro svého syna Victora pečovatelku. Hilary je přijata, ale brzy zjišťuje, že je to velmi obtížný úkol, protože Victor právě prodělává chemoterapii. Na Victorovo přání však zůstává, jeho stav se zlepší a nakonec se oba mladí lidé do sebe zamilují. Avšak nemoc se opět vrátí... (oficiální text distributora)

Endyis

tento film nijak zvlášť nemusím... Nejde ani tak o to, že je depresivní, ale scénář a příběh se mi nijak zvlášť nelíbili... ()

lennyd

Hillary O'Neilová (Julie Roberts) je mladá slečna, která si s ničím nedělá velké starosti, přišla o práci, tak co, najde si jinou. V novinách najde inzerát, že bohatý pán Geddes hledá pečovatelku pro svého syna Victora (ten je asi ve věku Hillary, žádný dítě). Ač Hillary nemá s touto prací zkušenosti, je mladým Victorem nakonec přijata (patrně pro své dlouhé nohy :) ). Ale sama zjišťuje, že tato práce nebude vůbec jednoduchá, protože Victor umírá na rakovinu a prodělává aktivní fázi chemoterapie. Sice se zdá, že s Hillarynou pomocí (a nakonec i láskou) nemoc porazí, ale smrt si nevybírá ... Přijde mi, že Julie Robertsová měla na konci devasátých let jenom jednu pózu. Ať vezmu kterýkoliv její film z tohoto období (Steel Magnolias, Pretty Woman, Sleeping with Enemy, Pelican Brief), tak ačkoliv je každý naprosto o úplně jiném, Julie je ve všech naprosto stejná. Stejné pózy, gesta, výraz laciné děvky. Možná je to tím, že jsem většinu těchto filmů viděl v krátkém období, ale musím říct, že mi to začíná lézt krkem. I když Zemřít mladý určitě není špatný film, a Campbell Scott dal do své role všechno, nedám víc než dvě hvězdičky. Možná časem, až se odprostím od "přerobertsování" tak to přehodnotím... ()

dANo

Priemerná sentimentálna romantika. Julia Roberts je síce príťažlivá, ale v tomto filme si viem predstavit radšej niekoho iného... ()

Koryntos

Romantický filmek, hrající na divákovy city a těžící z tehdejší velké popularity Julie Roberts. Nicméně na odreagování nudného odpolene stačí dostatečně. Julii to opravdu sekne. ()

Roseinka

Jedna scéna z filmu je pro mě natolik silná a zapamatovatelná, že dávám 4 hvězdy. Moc pěkný a hlavně smutný příběh. ()

Kaja

Krásný příběh o lásce a smrti, který už byl tak strašně omýlaný..Dobrý byl Campbell Scott a to možná proto, že Robertsová se snažila hrát hrozně na city a přehrávala. ()

giovanni3

Zajímavý film s Julii, který je jednak velmi předvídatelný a druhak je procítěný a naplněný romantikou. Na romantické slaďáky moc nejsem, ale zde je opravdu i drama skrze vážnou nemoc což film pozvedá. Příběh není bůhví jak promyšlený do detailu a nelze říci, že by jej nešlo předvídat, ale celkově film neurazí a lze se na něj podívat i víckrát. 3z5 ()

dita.krizova

Po dokoukání musím uznat/přiznat si dvě věci. Julii to strašně seklo, snad ještě víc než v Pretty Woman. A ta druhá věc je, že sledovat takhle citový film v času své krize, není dobrý nápad. Pořád jsem čekala, že se zabije sám a ono nic. Kdyby do titulek umřel, slzela bych. Zemřít mladý - tak proč sakra neumřel?! ()

Pussycat18

Klasická americká srdcebolná naivita. Dějově to ale není tak špatný, jak by se mohlo zdát. Mladičký Cambell Scott vypadá opravdu na smrt nemocný. Ovšem jako vždy, obligátně špatná, přehrávající, uječená, hysterická nána Julinka dokázala zmrvit co se dalo. :-( ()

danielosbourne

Snad poprvé, kdy jsem měl lepší pocit z traileru než z filmu. To že jde už o ohrané téma je bez diskuzí...ale přesto se z tohoto filmu dalo vymáčknout mnohem víc. Mám rád když si film pohraje s emocemi diváka. Ale tady se nevystřídala ani jedna z emocí. Spíše jen pokukování po hodinách, kdy to úmorné natahování skončí. ()

Paity

Tohle Julii Robert prostě nesedělo. Nebo spíše ne v tomto věku. Měl jsem pořád pocit, že se v tom tak trochu hledá. ()

Damielka

Campbella Scotta mi bylo tak líto...jen už si nevzpomínám, jestli kvůli leukémii nové jeho kýčovité ošetřovatelce Julii Roberts. ()

lareinna

Pre mňa je to krásny film. Ani minútu som sa nenudila. Myslím, že pokiaľ človek nezažije to, že jeho blízky alebo niekto koho má rád, má nevyliečiteľnú chorobu, tak nedokáže úplne pochopiť ten pocit... Podľa mňa je to krásny film a bodka. ()

Grafito

Shlédnuto nedobrovolně během autobusové cesty na dovolenou.. na výběr jsem měl mezi vystoupením z autobusu, kdesi v Anglii, a odsledováním tohohle sladkobolnýho blábolu určenýho pro 12-letý prepubescentky.. vzdychající po Tokio Hotel.. v době natočení teda spíš po New Kids on the block.. hrůza.. ()

Zeek

Tenhle film s Julií Roberts vůbec nemám rád, není to zaujatostí, ale je to jejím problémem hrát v takových filmech a ještě ho kazit. Moje hodnocení: 40% ()