kajas

Válečným filmům stále nemohu přijít na chuť. Opěvovaný úvod znázorňující vylodění spojeneckých vojsk v Normandii je zobrazen opravdu působivě a naturalisticky, jako ostatně celý zbytek filmu. V tomto ohledu nelze Spielbergovi nic vytknout. Příběhová linie už je ovšem velmi prostá, závěr snadno odhadnutelný, sice s dobrou myšlenkou (citace Lincolna atd.), ale oslněna jsem jednoduše nebyla. ()

L_O_U_S

Spielberg si pohrál s technickou stránkou, ale jeho sentimentální styl mi u válečného filmu úplně nesedí, stejně jako Williamsovy trubky. Je sice lepší soudit film takový, jaký je, ne takový, jaký by měl být, ale válečnému žánru více sluší odtažitost a méně patosu. (1 029., 7. I. 2015) ()

radektejkal

Jako by lidem nestačilo, že umírají na nemoci, stáří a vlastní blbost, a musí si k tomu přidávat dalších tisíc způsobů. Proč to? Protože lidi nebaví se dívat na to, jak jiní umírají stářím a nemocemi, a zajímá je jen smrt vlastní blbostí a smrt na dalších 998 způsobů. Hrdinství je beze sporu hrdinstvím, tak jako zábava je zábavou. Raději bych méně hrdinství a méně zábavy; možná úplně málo hrdinství a vůbec žádnou zábavu. Pozn. 1: Příběh je vykonstruovaný s dostatečnou srozumitelností - a proto nemám potřebu jej sledovat až do konce. Pozn. 2: Od tohoto mimořádně nadhodnoceného režiséra mám ještě v zásobě "Mnichov", a pak - si od něj oddechnu. ()

Eldrick

Jedno mi nejde do hlavy: Jak je možný, že v kategorii nejlepší film na Oscarech vyhrál Zamilovaný Shakespeare, a ne Ryan?! Spielberg byl po právu roztrpčen. Ale samotná myšlenka filmu riskovat životy několika vojáku kvůli jednomu, aby se mamince vrátil z války aspoň jeden syn, je píčovina. ()

Chrysopras

Úvodní sekvence vylodění je prostě geniální, Hanks jako ( skoro ) vždy úchvatnej, ale dějově mi to pak přijde trochu slabší. ()

Suzana

Mám slabost pro válečné snímky a tento patří k těm nejlepším. Příběh o lidství a hrdinství, kterému vévodí Hanks ve své IMHO nejlepší roli. A to Spielberga nijak zvlášť nemusím. ()

Huntelaar

Velice těžko se nám všem může hodnotit tolik proklamovaná autenticita a taky se mi tady nechce omílat vychvalované výkony hlavních postav a jako taková atmosféra celého dílka (zopakovaná v Medal of Honor jako přes kopírák). To co bych tady chtěl vyzvyhnout je výkon Giovanniho Ribisiho v roli medika Irwina Wade, který mě i na tak malém časovém prostoru jen tak zlehka namarinoval, pomaličku opekl a podával zastudena...... ()

GILLWANDER

Spielbergov momentálne posledný zásah do čierneho. Od samého začiatku tempom zbesily, nábojmi prestrieľaný a všadeprítomnými explóziami pekelne reálne natočený jeden z najlepších vojnových filmov čo sa mali možnosť objaviť na filmovom plátne. Vylodenie v Normandii ja osobne považujem za vrchol filmu, lebo taká perfektná práca s kamerou a bezkonkurenčný strih spojený s hektolitrami krvi a okolo poletujúcimi končatinami je slasť pre oči. Film ponúkol aj mierne emotívne krehký potenciál, čo je pre úspešný vojnový film veľmi potrebné. Skvelý herci, Hanks znovu exceloval. Síce mi trochu vadí na oko viditeľná komercia a mnou objavená naivita, no s parádnymi scénami na to rýchlo zabudnem. Spielberg má už raz prekvapil, teraz sa mu to opäť podarilo. 90% ()

OG_Swifty

Saving Private Ryan jsem si kdysi dávno, velmi dávno, půjčil na videokazetě v původním znění a byl to takový zážitek, který dosud nic jiného nepřekonalo. Ano, na tento film navazovalo přímo nebo nepřímo spoustu počítačových her, filmových zpracování jiných válečných konfliktů, ale nic tento emocionální zážitek nepřekonalo a nikdy už asi ani nepřekoná. Režie, scénář, kamera, herci .... všechno je tak, jak má být. Velmi dobře se podařilo vykreslit charaktery všech postav, s každým padlým si člověk říká "ten si to zrovna nezasloužil" a cítí lítost nad jejich smyšlenými osudy. Ano, Tom Hanks byl opět skvělý - je to PAN HEREC. Osobně jsem měl nejraději kromě Cpt. Millera Sgt. Horvatha v podání Toma Sizemora a po letech i Irwina Wada - zdravotníka Giovanniho Ribisi. Ostatní jsou samozřejmě rovněž velmi silné postavy, když nácek pomalu zabíjel Mellishe, mohl jsem kvůli podělanýmu Uphamovi téměř vyskočit z kůže, ale to právě ukazuje sílu celého filmu, sílu diváka strhnout do děje. ()

SonG

Spielberg zase dokazuje, že je PAN režisér.....Výborné efekty, které dodávají na věrohodnosti, a dost možná nejlepší scéna válačných filmů, a to vylodění v Normandii....přidejte si k tomu výbornho Hankse a máte film jak má být... ()

kagemush

Teď hodnotím hodně proti proudu,ale já se prostě oslavného křepčení, kolem této druhé ( po Top Ganu,-ten se alespoň ve své naivně agitačně náborářsko patriotistické lince nestavěl do tak pokrytecky licoměrné pózy jako tohle) nejlepší agitky americké armády, nemůžu účastnit.Po formální a technické stránce samozřejmě u Spielberga v pořádku,ale obsah mě naprosto míjí. ()

applause

I když jsem byla k filmu nejprve skeptická, protože válečné filmy nejsou opravdu mým šálkem kávy, tak se mi film nakonec líbil. Nebylo to jen o válce, ale o lidských vztazích a jednáních, která mohou změnit životy. Doporučuji. ()

Nuala

Už od začátku se dá tušit, že tenhle film bude stát za to. Vylodění v Normandii překonalo veškerá očekávání a přestože se mnozí snažili jeho velkolepost napodobit, nikdo to už nedokázal tak realisticky a se syrovou krutostí jako tomu bylo u Spielberga. Na hodně vysoké hodnocení by stačila sama tato scéna, ovšem ani zbytek filmu není žádným zklamáním a nabízí jeden z nejlépe zfilmovaných válečných příběhů. ()

lekr

Pro mě jeden z nejlepších filmových zážitků!! Monumentální tříhodinový epos dal vyniknout Tom Hankosvi a Spielberg ukázal že i tenhle žánr zvládá na jedničku.....prostě a jednoduše nááádhera..jeden z mála filmu ke kterému nemám žádné výhrady!!! ()

rakovnik

Vizuálně a dramaticky dokonalé dílo. Vylodění v Normandii by samo o sobě vystačilo na celý film, tak naturalisticky a dokonale ztvárněné se na plátnech ještě nikdy neojevilo. Ale film pokračuje a děj graduje i bez obrovských válečných scén. Perfetně vykreslené postavy. Závěr filmu mě fascinoval a skutečně dojal. Celkově snad nejlepší válečný film, jaký jsem viděl. ()

Hennes

Mistr Spielberg zase boduje. Film, který je asi nutno vidět v kině pro jeho docenění hlavně bojových scén. Mám rád válečné filmy a tady je člověk té válce asi "nejblíž". Ta hrůza umírání a strachu je zde až moc blízko. K tomu všemu bezchybný Tom Hanks a můžete rozdávat Oscary. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018