curunir

Osem vojakov vysadeních v tíle nepriateľa aby zachránili život jedného muža a takmer všetci pre neho obetovali svoje životy. Určite nik iný sa za tak výborne naturalistické vylodenie na pláži Omaha v Normandii a vlastne celkové podanie vojny nezaslúžil viacej toho Oscara ako Steven Spielberg. Je pekné, že ho dostal, len nechápem čo také svetaborného videli akademici na Zamilovanom Shakespearovi, že ho učinili najlepším filmom roka. Aj bez toho je však Zachráňte vojaka Ryana rozhodne najlepším vojnovým filmom aký bol kedy nakrútený. Tom Hanks tu znovu raz vo svojom hereckom prejave zažiaril, ale Matt Damon sa mi s timi jeho vlasteneckými myšlienkami zdal byť trochu naivný. Rovnako ako aj pri Schindlerovom zozname aj tu nám je celý príbeh premietaní cez geniálnu (iné slovo neviem nájsť) kameru Janusza Kaminského, emócie vojny sú znásobované zaujímavou hudbou Johna Williamsa a strihačom je opäť Michael Kahn. Takže Spielberg znovu povolal trio svojich najlepších spolupracovníkov a nakrútil podľa mňa film, ktorý je pre mňa lepší ako spracovanie holokaustu. ()

kleopetra

Tak jsem se na ten film konečně podívala. Žádný zázrak to podle mne není. Skvělé herecké výkony. Ano. Působivé válečné scény. Ano. Celkově vzato dobře odvedená práce, to je jisté, ale prostě se nemohu srovnat s tím, že četa vojáků jde zachránit jednoho. Ať už má mrtvých bratrů kolik chce. Jiná matka měla třeba jen jednoho syna,,který jí umřel. Nějak to nemohu překousnout. Prostě propagace Ameriky na entou. ()

berny2468

Nejlepší film o 2.světové válce. Vylodění je natočeno neskutečně reálně. Příběh sice není nijak strhující, ale opět se ukázalo že je Spielberg jeden z nejlepších režisérů. Závěrečná bitva je taky natočena skvěle. A celé uvažování co je správné, dostalo film na nedostižnou úroveň. Vůbec jsem neváhal o udělení pěti hvězdiček. ()

Kryton

Naprosto realistické stvárnění vylodění v Normandii. Více není co dodávat. To se opravdu musí vidět v kině anebo na velké obrazovce se super zvukem. ()

schizmo

16 let od natočení tohoto majstrštyku a pokaždé u toho bulím jak želva... Bez debat nejlepší válečný film všech dob! ()

themic

Skvělý film o lidech, kteří bojovali za svobodu! Tom Hanks tam předvedl vynikající výkon!.. Steven je dokonalý režisér snad skoro ve všech žánrech filmu..! Dost působivé byli scény při vylodění(nejlepší scény z celého filmu)! Musím dát pět hvězdičkách!!! ()

Cimr

Válečné filmy nemám rád. Přijde mi, že se v nich nedá nic nového vymyslet - všechno jsou to jen variace na téma "válka je peklo", popřípadě "náckové jsou zrůdy". A Ryan není výjimkou. Trošku chabá dějová linka je vynikajícně natočená. Při prvním vylodění je divák součástí té apokalypsy, zvlášť pokud to vidí na velkém plátně. Ale to brzy přejde a nastupuje patos (ta hudba je snad to nejsentimentálnější, co jsem kdy slyšel), americká vlajka a debilní konec. Přijde mi, že pokaždé, když si tvůrci neví rady, jak divákovi dopřát patřičnou katarzi, posunou na konci příběh do současnosti. Sám Spielberg už to udělal v Schindlerově seznamu, podobně končí i Titanic, Zelená míle, Pokání... Samotného mě to mrzí, ale od mistra Spielbergova formátu jsem čekal něco víc než jenom utrhané končetiny, tříhodinový masakr a bezduché pobíhání zmatených vojáků. ()

VojinRyan

Jeden z najúžasnejších filmov z druhej svetovej vojny aký som kedy videl. Hneď úvodná "Naturalistická" scéna vyrazí dych, hudba neskutočná, príbeh sa dá pomaly prežiť s hercami a Tom Hanks je neuveriteľný. Spielberg ukázal, že je "Pán" režisér. Toto dielo poukazuje na život vojakov počas bojov v Normandii, ich priateľstvá, plnenie úloh a morálku armády 2nd. Rangers z Airborne group. ()

NinonL

Je to výborný válečný film. Starosti vojenského vedení o jednotlivé vojáky, o matky vojáků, jsem sice nevěřila, taky patos byl přehnaný, ale film se mi přesto líbí. ()

agentmiky

Steven Spielberg natočil bezesporu nejpůsobivější film s tématikou druhé světové války. Již úvodní vylodění v Normandii mě zaskočilo svým brutálním zpracováním, kde se jasně ukázalo, jaká strašná jatka to byla. A pak jsme se seznámili s hlavní bojovou skupinou, která provázela diváky do samotného filmu. Herecké obsazení absolutní špička v čele s nedostižným výkonem Toma Hanse v nezapomenutelné roli kapitána Johna Millera. Ve vedlejších rolích potěšili i ostatní, zejména Davies (jeho závěrečné skoro až vykoupení za jednu zásadní chybu nemělo chybu) a Pepper. To putování všech zmiňovaných postav se podařilo tvůrcům natočit tak autenticky, že jsem jim to vypořádávání se všemi zádrhely házenými jim pod nohy bezmezně věřil, a ty střety s nacistickými jednotkami jsem naplno prožíval s nimi, o emoce taktéž nebylo nouze. Po technické stránce jednoduše nemám slov. Takové souznění každého obrazu a doprovázejících zvuků a hudby, to se nevídá často....Tady ty Oskary chápu. A samozřejmě ty bitvy, jež si do dnešního dne podle mě drží status toho nejvydařenějšího, s čím se kinematografie vůbec za svou historii v tomto žánru vytasila. Závěr epický, ale ne přehnaný, dojemný dost, ty emoce to vymáčkne z každého, to mi můžete věřit. Srdce mi zaplesalo z mnoha úžasných scén , s kterými tento snímek na mě vyrukoval. Spielberg natočil nefalšovaný poklad, jenž by měl být chráněn všemi dostupnými prostředky. Fakticky majstrštyk. Za mě dávám 93 % ()

Turiec

Úvodná scéna je fascinujúca. Aj tí, ktorí nemajú radi násilie, zostanú pravdepodobne sedieť ako zhypnotizovaní a budú sledovať možno najrealistickejšie stvárnenie drsnosti vojny. Kamera, strih aj zvuk vťahujú diváka do deja natoľko, že ju doslova zažíva na vlastnej koži a je ochotný pritakať režisérovi: Áno takéto to bolo a žiaľ ešte kadekde stále je. Po vizuálnom perfekcionistickom šialenstve však nastupuje scenáristická zlátanina. Samotná myšlienka, že veľa ľudí ide zachraňovať jediného neznámeho vojaka je poriadne naivná. Rovnako nevierohodne pôsobí scéna, keď sa jeden z vojakov snaží zobrať so sebou na vojenskej výprave "nevinné bezbranné dieťa". Pripadá mi to ako úplná blbosť. Je to choré, nepravdepodobné, účelové. Táto úplne násilne vložená scéna asi mala ukázať ľudskosť amerických vojakov. Záver filmu s nevyhnutnou salutáciou zabíja všetko, čo film priniesol. Dávam tri hviezdičky. Ak vám však vadí násilie vo filmoch, jednu až dve * si uberte. Ak máte radi vojnové filmy, môžete si jednu pridať. ()

Adman

V skutku hodně působivý film. Pomalu ale jistě začínám pana Spielberga považovat za génia. Každý záběr má divákovi co nabídnout, co mu povědět a z každého záběru čiší hloubka a myšlenka. Tento film rozhodně nepatří k těm, co po prvním shlédnutí zahrabu a už nevytáhnu. Ani okamžik jsem nepřemýšlel nad něčím jiným, než co se děje týkalo. Chvály se tomuto filmu dostává určitě ze všech stran mraky, tak si dovolím jednu malou vítku. Amerika se nezapře a na konci mi trošku vadila příliš dlouhý a znatelný pro dojemný pláč. Trochu nudné. Stejně tak jako někomu (mě ne) přišel roztahaný konec Pána prstenu: Návratu krále, tak si bohužel nemohu pomoc, ale tak nějak to cítím, tak to na mě působilo. Jedná se o dokonale a po všech stránkách špičkově odvedenou práci, která je ve výsledku hodně patrná. Těchto filmů není mnoho a právě takových je třeba si vážit. Nemůžu si odpoustit poznámku, že když se na place sejde Steven Spielgerg a Tom Hanks tak můžeme mít zálusk na pěknou podívanou. ()

frashmaker

Je to prostě jen volnější remake filmu Den poté opatřený o další dějovou linii. Vpodstatě tedy stejný případ jako u Alcatraz vs. Shawshank Redeption. Nemohu říci, že by se mi nelíbil , ale i tak když se podíváte jen na ten plakát, tak ten film si na to ani nehraje, že by byl něčím zcela novým. Navíc musím říci, že vidět po pláží běhat tisíce opravdových lidí je daleko lepší, než počítačové animace, kteréžto budou vždy pouze uměle navozovat nedosažitelný pocit absolutního přirozena. ()

Paxxx.cz

Dnes již legendarní a jednoznačně i kultovní válečný film od Stevena Spielberga, kde svými záběry kamery exceluje Kamiński. Spousta jedinečných scén a momentů (v čele s úvodním vyloděním a epickou závěrečnou bitvou), velký počet dobře zapamatovatelných postav a především skvělý výkon Toma Hankse. I přes délku blížící se ke třem hodinám nenudí. Skvělý filmový zážitek i výborné vzdání pocty všem vojákům, kteří se účastnili operace Overlord a bitev následujících. Pro mě také zároveň i nezapomenutelná vzpomínka na to, kdy jsem tento snímek ve 12ti letech viděl poprvé a doslova mi to změnilo život... Naprostá topka a proto 95%. ()

Wysch

S odstupem času musím při druhém shlédnutí zvýšit o jednu hvězdu na maximum, byť i za to nemůže to, co jste tu všichni vyjmenovali, a nemůže za to ani scéna vylodění na Omaze; může za to prostě ten hnusnej americkej uslintanej patriotismus, kterej mi vehnal (s odstupem času) do hlavy nepříjemné mrazení. Platí totiž skutečně mariňácké heslo Semper fidelis až do dnešních dnů? Kež by. ()

-Ravee-

Pravděpodobně film s nejhutnější atmosférou, co jsem viděl. Spielbergovi se povedlo obrazem na plátně obklopit diváka ještě lépe než Cameronovi v 3D Avatarovi, a tak jsem si užil pocity praskající země kolem pod náporem výbuchů, svištících kulek kolem mé hlavy a po celou dobu promítání jsem měl sevřený žaludek napětím. O scéně na Omaha beach je asi zbytečné něco psát, ale přesto ji musím označit za nejlepší bitevní sekvenci, která byla natočena. Surové, brutální, drastické a nemilosrdné přesně tak, jak má (proti)válečný film být.. ()

kobejn

úvodních 20 minut - nejlepší válečná komedie co jsem viděl:))), jinak, skvěle natočený war scenes vs zbytek - nudný walkie talkie scény. Kdyby to mělo hodinu a půl mohlo to bejt ok. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018