Strážci Galaxie: Sváteční speciál

(TV film)
  • USA The Guardians of the Galaxy: Holiday Special (více)

Strážci galaxie se vydávají na planetu Zemi, aby pro Petera Quilla sehnali dokonalý vánoční dárek. (Disney+)

DIATOR05

Takže Strážci Galaxie jo. Předem se omlouvám za to, že budu možná až moc optimistický, ale Strážci jsou moje srdcovka. Měl jsem na Vánoční speciál (odmítám říkat sváteční) hype už od té doby, co to oznámili, což je nějak přes rok zpátky, pokud se nepletu. Takže čekání bylo velice těžké a čekání na třetí Strážce pokračuje. Jen bych tu ještě chtěl říct, že se ani nejedná o nějakou vánoční výplň před třetími Strážci, ale dalo by se to navzdory krátké stopáži považovat za plnohodnotný film s nějakým účelem. Mantis má totiž jedno "tajemství", kterého se bojí a které chce Peterovi říct, a proto mu chce sehnat ten nejepší dárek. Animované scény z Peterovo minulosti mi extrémně sedly, jelikož mi připomínali animaci ze Strážců Galaxie Shorts. Humor opět exceluje a Gunnovo autorská režie jde opět vidět. Kvůli krátké stopáži a nízkému rozpočtu, je to velice urychlené a na méně lokalitách. Přesto ale je to velice propracované. Avšak vám velice dobře radím, abyste si to někdy nejlépe v blízké době pustili i podruhé, protože mě osobně toho mnoho uniklo a podruhé film funguje taky skvěle. Hudba je tu něco neskutečného a opening je absolutně úžasný. Také jsem extrémně rád za ruský přízvuk Cosmo, co víc si můžeme přát. Gunn je prostě jednička. Taky bych rád ocenil český dabing, kdy dle mého u všech Strážců je velmi povedený, tak tady to jde o level výš. Písně jsou tu přeložené a nazpívané a to naprosto úžasně. Já jsem velice spokojen a nemám tomu co vytknout, takže tady vítězí moje srdíčko a dávám tomu 10/10. ()

matous20063

Po díře ve storylinu mezi Endgame a trojkou strážců jsem se i přez moji nechuť vůči vánočním speciálům tento fileček pustit. A dopadlo to tak jak jsem čekal CRINGEFEST, nápad to mělo, líbilo se mi i využití postav a posunutí příběhu Strážců ale jinak to byl prostě trapný, humor byl občas fajn ale jinak to bylo overused. Nemůžu říkat že by mě to nějak nasralo protože jsem to čekal. Byl to prostě další z kupy mid MCU projektů. 55% ()

malyLibor

Jako obvykle jsem zcela mimo dav, ale mně se tenhle filmeček prostě fakt líbil. Byla to jen taková ptákovinka, ale pobavila a udělala mi radost. ()

Accuphose

No, musím říct, že je to lepší jak trojka... ale je to někde mezi dvěma až třema. Ale jelikož jsem neměl žádná očekávání :-) A když jsou (byly) ty vánoce :-) ()

Belphegor

Tahle vánoční jednohubka se povedla. Vlastně není, co vytknout. Příběh podaný z pohledu Mantis a Draxe je příjemnou změnou, jenž ukázala, že tahle dvojka má rozhodně, čím zaujmout. Příběh je jednoduchý, ale nikdo asi nečekal nic komplexního. Vlastně dodá vše, co by měl - je to vtipné, milé a v závěru to zahřeje u srdce pravou Vánoční atmosférou. Ačkoliv tématika Strážců galaxie se od Vánoc dost vzdaluje, nakonec to je příjemné. Rozhodně super změna od klasického Marvelu. Navíc je tu jedno malé odhalení. Za mě fajn. ()

MatyRock

Příjemný vánoční speciál, který naladí na tyto svátky a ještě zvládne malý set-up pro třetí Strážce galaxie. Inspirace Hvězdnými Válkami a jejich vánočním speciálem je cítit, přesto to má James Gunn pevně v rukou. S postavami se pracuje pořád s citem, někteří dostávají více prostoru (Drax, Mantis), někteří méně (Rocket, Groot), ale ve výsledku se na nikoho nezapomíná. Příběhová kostra nepředkládá nikterak překvapivý děj, naopak je dosti jednoduchý, ovšem pro 40 minut dlouhý speciál ideální. 8/10 ()

avatarak393

Když to člověk nebere tak moc vážně, bere to ve vánočním duchu, tak je to to nejlepší, co Marvel letos vydal... teď otázka, jestli to je dobře, nebo špatně:) ()

Tafee

No ty vole... Je to špatný, velký špatný... No, dobře, ne zas tak strašně, ale jednoznačně jsem čekal víc, mnohem víc... ()

LEFTFLANK

Dnes som musel stráviť Black Adama, takže toto bolo príjemné odlahčenie. Nie je to žiaden zázrak, ale na rozdiel od ostatných v tomto debilnom komiksovom cirkuse vie Gunn ustrážiť myšlienku napriek pikorestnej čmáranici asi najlepšie. ()

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů