Pan Tau (TV seriál)

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo / Západní Německo / Rakousko, 1969, 33 x 30 min

Ota Hofman

Otto Šimánek, Josef Aleš, Františka Alešová, Jana Alešová, Marta Alešová, Karel Augusta, Josef Bek, Karel Bělohradský, Svatopluk Beneš, Josef Beyvl, Josef Bláha, Mahulena Bočanová, Jiřina Bohdalová, Robert Boreš, Ella Bouřilová, Jana Brejchová, Vlastimil Brodský, Josef Brozman, Jiří Bruder, Gustav Bubník, Otto Budín, Slávka Budínová, Štěpán Bulejko, Jan Cmíral st., Stanislava Coufalová, Jaroslav Čejka, Martina Červená, Vítězslav Černý, Hana Čížková, Zdena Dančíková, Zdeněk Dítě, Eduard Dubský, Radka Dulíková, Milena Dvorská, Josef Dvořák, Karel Effa, Karel Engel, Věra Ferbasová, Josef Fiala, Marta Fialová, Jiří Fictum, Erich Fichtner, Josef Filip, František Filipovský, Vlastimil Fišar, Stanislav Fišer, Zuzana Fišerová-Svátková, Dana Francová, Nelly Gaierová, Ivo Gübel, Karel Hábl, Zdena Hadrbolcová, Stanislav Hájek, František Hanus, Jiří Hartman, Vlastimil Hašek, Hana Hátleová, Jiří Hein, Ivana Herglotzová, Zdeněk Hess, Václav Hladík, Jana Hlaváčová, Josef Hlinomaz, Vladimír Hlavatý, Zdeněk Hodr, Michael Hofbauer, Karel Höger, Miroslav Homola, Vladimír Horka, Vladimír Hrabánek, Martin Hradilek, Vladimír Hrubý, Jiří Hrzán, František Husák, Jiří Chmelař, Antonín Jedlička, Eugen Jegorov, Dagmar Jelínková, Vlasta Jelínková, Alena Jirešová, Ilona Jirotková, Julie Jurištová, Jiří Kábrt, Rudolf Kalina, Josef Kemr, Marta Kaňovská, Jiří Kasík, Jana Kittnarová-Čižinská, Karel Klement, Jaroslav Klenot, Jiří Klenot, Jiří Kodet, Miloš Kopecký, David Kopřiva, Luděk Kopřiva, Eva Lorenzová, Jiří Kosek, Lubomír Kostelka, Bohumil Koška, Václav Kotva, Jiřina Koucká, František Kovářík, Jaromír Kozák, Robert Krásný, Blanka Krátká, Martin Kravka, Antonín Krčmář, Ladislav Krečmer, František Kropáček, Zdeněk Kryzánek, Bohumil Křížek, Ilona Kubásková, Jiří Kúkol, Laděna Kumperová, Jan Kuželka, Jiří Lábus, Beda Lak, Pavel Landovský, Jan Libíček, Elena Lindauerová, Lubomír Lipský st., Jiří Lír, Helena Lišková, Stanislav Litera, Václav Lohniský, Steve Lichtag, Magda Maděrová, Ivo Mareš, Jaroslav Mareš, Karel Mareš, Zdeněk Martínek, Viktor Maurer, Karel Meister ml., Vladimír Menšík, Ludmila Zábršová-Molínová, Miroslav Moravec, Jaroslav Moučka, Luděk Munzar, Tomáš Murdych, Mirko Musil, Oldřich Musil, Jindřich Narenta, Petr Nárožný, Arnošt Navrátil, Ladislav Navrátil, Václav Neckář, Milan Neděla, Miloš Nesvadba, Ivo Niederle, Jana Nikrleová, Petra Nohová, Miloslav Novák, Yvona Odehnalová, Vít Olmer, Zuzana Ondrouchová, Pavel Osif, Karel Pavlík, Dagmar Patrasová, Josefa Pechlátová, Helena Pelikánová, Vít Pešina, Marcela Pešinová, František Peterka, Jiří Plachý, Jan Pohan, Jindřich Polák, Petr Pospíchal, Vladimír Pospíšil, Ladislav Potměšil, Zdeněk Procházka, Otakar Rademacher, Filip Renč, Veronika Renčová, Milan Riehs, Marie Rosůlková, Augustin Růžička, Helena Růžičková, Milan Rybák, Zuzana Řepová, Jan Sedláček, Jana Sedlmajerová, Jindřich Sejk, David Schneider, Raoul Schránil, Dana Sikorová, Eliška Sirová, Ema Skálová, Petr Skarke, Jan Skopeček, Jana Skřivánková, Břetislav Slováček, Jarmila Smejkalová, Josef Somr, Antonín Soukup, Jiří Sovák, Zdeněk Srstka, Vladimír Stach, Bobina Staňková, Pavel Stránský, Elena Strupková, Josef Střecha, Leoš Suchařípa, Bedřich Šetena, Jaroslav Ševčík, Ela Šilarová, Bohumil Šmída, Jiří Šolc, Václav Štekl, Jaromír Štemberg, Barbora Štěpánová, Jaroslav Štercl, Lenka Termerová, Věra Tichánková, Jaroslav Toms, Jaroslav Tomsa, Václav Trégl, Tomáš Vacek, Ivana Trump, Milivoj Uzelac st., Alois Vachek, Jiří Vala, Hana Vávrová-Heřmánková, Miloš Vavruška, Oldřich Velen, Eliška Velímská, Žofie Veselá (Kanyzová), Jan Víšek, Karel Vítek st., Rudolf Vodrážka, Robert Vrchota, Jan Vyčítal, Miroslav Vydlák, Václav Vydra nejml., Stanislav Vyskočil, Josef Vytasil, Jan Werich, Ludvík Wolf, Milena Zahrynowská, Libuše Zátková, Táňa Zavřelová, Karel Zelenka, Jitka Zelenohorská, Eduard Žemla, Ladislav Županič, Magda Křížková-Šebestová, Petr Sýkora, Jan Krafka

Pan Tau v seriálu mi nesedl a jen z povinosti jsem viděl všechny příběhy.(24.4.2011)

Trochu mi vadí ta účast pánů z "německých zemí", nicméně bez úspěchu v těchto končinách by seriál byl minimálně kratší či vůbec by nevznikl. Humor a nadsázka jdou z tohoto dílka cítit, v tomto ohledu západní donoři jsou v pořádku. Místy je skeč až příliš absurdní... :-)(28.7.2008)

...byl jsem celý víkend sám doma (vymluvil jsem se na spoustu učení a konzultace s chytrými spolužáky, abych nemusel česat několik tun jablek na jevanských latifundiích), byla sobota podvečer, ležel jsem před televizí, kouřil matčiny odporné cigarety Drina, kterým mimochodem propadlo tenkrát více lidí a z televize mne drtil Pan Tau. Bylo mi ho vždycky hrozně líto, že je němý a pak mi bylo taky dost líto sebe, že ho nemám. Kradl by místo mne v samoobsluze čokolády Kofila, já bych nemusel riskovat dvojku z chování a mohl se více soustředit na jiné věci...[Tak to bylo, tak to je] Hehe, taky chci pana Tau domů! :)(15.11.2007)

Každý měl v dětství nějaký svůj idol. Většinou šlo o zpěváky, herce, sportovce atd. Pamatuju si, že mým idolem byl jeden pán, který mlčí a na hlavě nosí buřinku. Dokáže se zmenšovat. Byl to prostě pan Tau. Vždycky jsem chtěl jeho buřinku, abych uměl kouzlit. Jednou jsem jednu takovou našel na půdě a zkoušel přesně jak pan Tau (otočí rukou kolem klobouku) kouzlit. Nedařilo se mi a byl jsem z toho hodně smutný. Do té doby, než mi dospělí vysvětlili, že je to pohádka. Nejvíce se mi líbil díl, jak se stal pan Tau Robinsonem a žil na pustém ostrově.(15.6.2008)

Nadherny serial, u ktereho vyrostly cele generace a moje malickost se v detstvi naramne bavila.(7.9.2003)

• - Poprvé se zde představila Hana Vávrová - Heřmánková a jako dvouletá holčička i Mahulena Bočanová. (M.B)

• - 3 díl se točil ve Špindlu, 7 díl ve Zlivy a Českém Krumlově, 9 díl na zámku Hluboká. (M.B)

• - Jana Wericha pri náročnejších scénach často zastupoval dvojník. (Raccoon.city)