Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek

• Slovensko Arabela sa vracia
Pohádka / Komedie / Dobrodružný
Česko, 1993, 12 h 8 min (Minutáž: 28 min)

Scénář:

Miloš Macourek

Kamera:

Emil Sirotek

Jiří Lábus, Miroslava Šafránková, Vladimír Dlouhý, Marián Labuda st., Jaroslava Kretschmerová, Ondřej Kepka, Petr Nárožný, Pavel Zedníček (více)

Epizody(26)

Arabela pokračuje dalšími šestadvaceti příběhy, jimiž autoři Miloš Macourek a Václav Vorlíček volně navázali na díly předchozí. Než se podařilo pokračování úspěšného seriálu napsat a natočit, uběhla řada let. Někteří herci z první série se už, bohužel, natáčení nedožili: Vladimír Menšík, Václav Lohniský, Petr Svojtka či Jiří Hrzán. Přesto se ale s většinou herců, které si diváci oblíbili, zase setkají. Se Stellou Zázvorkovou, Vlastimilem Brodským, Ivou Janžurovou, Janou Brejchovou, Vladimírem Dlouhým a přibudou k nim desítky představitelů nových rolí. Například Marian Labuda, Petr Nárožný a Pavel Zedníček. V titulní roli Arabely vystřídala slovenskou herečku Janu Nagyovou neméně půvabná Mirka Šafránková.

Od chvíle, kdy naposledy zazvonil kouzelný zvoneček, se udála spousta věcí. Arabela a Petr jsou spolu 10 let a marně čekají na dítě. Z Honzíka a Mařenky se stali vysokoškoláci, studují folkloristiku, tedy pohádky. Říše pohádek je vážně ohrožena, ze země obrů je pro své vegetariánství vyhnán obr Balibul a usadí se poblíž království, aby se naučil jíst lidi. Každý den žádá novou oběť. Bystrozraký uteče z vězení, aby se nestal jeho obětí a zmocní se kouzelného pláště. Letí do světa lidí. (Česká televize)

MAKITA

tehle pohádkový seriál hold patří k mému dětství a neutek mi ani jeden díl ale už to nebylo tak poutavý jako předchozí řada ()

Honzyg

Trochu slabší pokračování původní série, ale zas ne tak hrozné, jak se tu někteří tváří. Vždycky jsem litoval, že se tohoto pokračování nedožil excelentní Vladimír Menšík, který seriálu dodával "šťávu". I bez něj je ale herecké obsazení vskutku hvězdné. Navíc jako dítě jsem novou Arabelu hltal skoro stejně hladově jako tu původní. ()

Incanus

Dvě hvězdičky pouze z nostalgie. Seriál trpí tím, čím mnoho současných děl - přílišná roztahanost děje, zbytečné, plastické a nicneříkající postavy, mající zjevně za úkol nafouknout již tak prostý příběh. Pokračování nemusí ať již u filmů či seriálů vykazovat automaticky sestupnou tendenci, ale v případě tohoto pohádkového seriálu to platí na 100 %. Kdo ví, jaké byly původní motivy autorů, za sebe jen doufám, že pokud někdy budou točit pokračování, pokud tedy vůbec, či aspoň něco, co se Arabele tematicky blíží, nedopadne to, jako tento slabý odvar jedné seriálové "legendy" ()

P/\/EL

nj, nostalgie, sledoval sem to jako malej a Fantomasovy gadgety mě prostě braly, pan Pap už ani ne, ale je to celkem kultovní, nj, na první seriál to nemělo, ale pořád jedna z nej českejch věcí pro děti a mládež po roce 89......myslim televizních......tohle už neni tak uplně děcký, ale zase to nestačí pro ty starší, což jedničky neplatilo, něco mál omě iritovalo no, asi, ta Honzíkova kámoška byla taková protivná, jako nápadů tam byla spousta....jako výbornejch.......sci-fi...fantasy....mix.......akorát zpracování.........já nevim...ale určitě bych to děckám pustil spíš než tunu jinejch věcí a cizích věcí... ()

JARDAHONDA

Pokračování uspěšné první řady se nedá s tímto druhým vůbec srovnat.. Zbytečně moc dalších postaviček-trapný děje, hrůza.. Nemohl jsem zkousnout, jak P. Nárožný a P. Zedníček byli dětmi Arabely-co by "uválení popeláři". To bylo poměrně nechutné a nevkusné do této pohádky. Tímto můj verdikt = * ()

fiflipSTREAM

Moc dobře nechápu, tak nízké HODNOCENÍ tohoto seriálu. - Je BLBOST srovnávat toto POKRAČOVÁNÍ s původní sérií, jde totiž prakticky, o něco jiného. PRVNÍ série je více pohádkovější a ucelenější, ale také nudnější. ARABELA čeká v obýváku, až si pro ní přijde Rumburak. V druhé sérii je více akce, více skvělých nápadů a srandy a proto musím konstatovat, že si mi tato série líbí víc, než ta předchozí. 28 dílů vůbec neuškodilo, ba naopak. U žádného dílu jsem se nenudil. Každý skončil v tom nejlepším a já netrpělivě čekal na další díl. Děj vůbec nepokulhával, celá zápletka této série byla, tak do detajlu promyšlena, všechno do sebe, tak skvěle zapadávalo. že divák se nemohl nudit. Co se týče technického zpracování, tak bylo na tehdejší poměry dobré. Kdysi nebyli, takové trikové prostředky jako dnes a tak se triky museli dělat tradičním způsobem a tak se tam mnohdy nějaké ty chyby vyskytli (např. průhledný Rumburak s čepičkou), ale i tak si myslím, že ten posocialistický nádech dal seriálu víc, než kdyby se natáčel dnes. Co bych řekl závěrem, snad jen, že je ARABELA se vrací mým neoblíbenějším pohádkovým seriálem a že kdyby někdy v budoucnu vzniklo nějaké další volné pokračování, s radostí bych ho uvítal, i když vím, že to půjde těžko, protože pan Macourek je pro tento seriál velkou ztrátou. 5/5 ()

Simaaja66

...Arabela měla pokračování...bohužel...i přes pokračující skvělou postavu Rumburaka, a bez váhání souhlasím, že to byla jedna z životních rolí Jiřího Lábuse v tv...spolu s nezapometulným feťákem z Mimikry, musím konstatovat, že "dvojak se prostě nepovedla...ad jedna, Arabela je jen jedna a byť mladší sestra Libušky je půvabná žena, Janu Nagyovou nemohla nahradit...protože jednoduše byla až ta druhá. Chybí tu bezpochyby Vl. Menšík a ti další skvělý už příliš zestárli....a ti mladší je nedokázali nahradit. Je velice zajímavé, že jsem v tomto seriálu nezaregistroval Bohdalku?...??? ()

Andyy321

Arabela... Nádherná pohádka na pokračování, i když první série byla opravdu lepší, ale i tahle není špatná, podívat se na to vždy. ()

Vites

ne, bohužel více než 2 hvězdy dát nemohu; i pan Vorlíček uznal, že pokračování byl krok vedle jak ta jedle, ještě že se toho pan Menšík nedožil... ()

NikoKovac

Já nevím, na co si tady stěžujete. K smrti nenávidím všecko socialistický, takže tohle pokračování se mi, minimálně co do kulis, líbí daleko víc. Triky jsou propracovanější, i ten scénář je takový vymakanější. Pravda, postava pana Pappa působí moc kapitalisticky, ale to je dáno dobou. Chápu, že pro někoho je to ve srovnání s klasickou Arabelou brak, ale pro mě to má svou atmosféru. Na starou Arabelu mě nebaví se dívat, stejně tak na Saxanu a další osmdesátkový pohádky, ze kterých ten komunismus dýchá všude. Ale jo, mohlo to být kratší, některé díly jsou fakt zbytečné ()

Indominus odpad!

Nevím co se s tím pánem (po ,,manšestru´´ nebo jak se ta komedie jmenovala) stalo, ale zkurvit si skvělou kariéru je neopakovatelný kumšt! ()

Zbygniev

Značně slabé pokračování serialu,které prostě neumíme. Příběh není už tak pohádkový a nevtáhne tolik do děje. O rozruch se vždy postará skvělý Jiří Lábus,zatímco Arabela je zde někde v ústraní, a prakticky nezasahuje příliš do děje. To,že se ji narodí dva staří dědkové,je zcela zbytečně vymyšlené. Výborně se zde prezentuje vynikající a dobře mluvící česky Marián Labuda. ()

marmat7

Na svoju dobu veľmi vydarený seriál. Samozrejme, že bol odlišný od Arabely, keďže sa kinematografia niekam posunula. Hltal som to ako malý a hltám to aj teraz v dospelosti. ()

Sylviiik

Proč mají lidé tendenci neustále něco s něčím srovnávat!?! Od pokračování Arabely jsem nečekala nic, hlavně když se změnila hlavní hrdinka. Ale kupodivu mě to bavilo. Arabela Šafránková byla velice milá a krásná, snad jen Petr byl až moc velký protiva. Líbilo se mi větší prolnutí se světem lidí, i trochu moderní technologie ze strany Fantomase....také jsem uvítala Hanku Ševčíkovou v roli Mařenky, je to skvělá dabérka a jak se zdá, i herečka. Teď už mi chybí jen nějaký ten záhonek, kam bych si zasadila třeba kus blatníku a vyrostlo by mi nové auto... ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková