Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (TV seriál)

Pohádka / Komedie / Dobrodružný

Česko, 1993, 26x28 min

Miloš Macourek

Emil Sirotek

Jiří Lábus, Miroslava Šafránková, Vladimír Dlouhý, Marián Labuda st., Jaroslava Kretschmerová, Ondřej Kepka, Petr Nárožný, Pavel Zedníček, Hana Igonda Ševčíková, Dagmar Patrasová, Matouš Soukenka, Jana Kimlová, Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Jiří Sovák, Stella Zázvorková, Jana Andresíková, Oldřich Kaiser, Iva Janžurová, Radoslav Brzobohatý, Luděk Sobota, Bronislav Poloczek, Josef Dvořák, Raoul Schránil, Lucie Vondráčková, Petra Martincová, Luba Skořepová, Václav Štekl, Gabriela Wilhelmová, Ota Jirák, Pavel Nový, Jana Drbohlavová, Jana Synková, Jiří Hálek, Valerie Kaplanová, Oldřich Vízner, Lubomír Kostelka, Karel Effa, Jan Přeučil, Vítězslav Jandák, Květa Fialová, Milan Neděla, Martin Růžek, Michal Suchánek, Ilja Racek, Ladislav Trojan, Ladislav Županič, Uršula Kluková, Jan J. Vágner, Lucie Svobodová, Václav Babka, Miriam Kantorková, Nina Divíšková, Radan Rusev, Miroslav Moravec, Marcela Martínková, Břetislav Slováček, Lena Birková, Bedřich Prokoš, Oldřich Velen, Jiří Krytinář, Karel Augusta, Daniela Pokorná, Bohumil Bezouška, Stanislav Bruder, Otto Budín, Václav Chalupa, Karel Chromík, Vilma Cibulková, Hana Čížková, Jozef Dóczy, Martin Faltýn, Zdena Hadrbolcová, Jiří Havel, Jaroslav Heyduk, Roman Hemala, Jindřich Hinke, Jan Hraběta, Jan Kehár, Jaroslav Kepka, Jiří Kodeš, Martin Kolár, Michaela Koliandrová, Karel Koloušek, Miroslav Krejča, Josef Kubíček, Jiří Kvasnička, Barbora Leichnerová, Blanka Lormanová, Svatopluk Matyáš, Miroslav Saic, Dana Morávková, Viktor Nejedlý ml., Jan Nemejovský, Gustav Nezval, Miroslav Nohýnek, Jaroslava Obermaierová, Rudolf Papežík, Jiří Patočka, Ladislav Potměšil, Alexej Pyško, Josef Šebek, Jana Šedová, David Schneider, Roman Skamene, Jan Skopeček, Jan Škvor, Milan Stehlík, Leoš Suchařípa, Miroslav Táborský, Miloš Vávra, Vlastimila Vlková, Josef Vondráček, Vlastimil Zavřel, Stanislav Zindulka, Miroslav Zounar, Jiří Zahajský, Ivan Jiřík, Zdeněk Srstka, Karel Polišenský, Alexander Hemala, Kateřina Hrachovcová-Herčíková, František Filipovský, Jan Kalous, Václav Kotva, Alena Karešová, Věra Nerušilová, Pavel Vondruška, Adam Novák, Jiří Lír, Bohumil Vávra, Sabina Králová, Libor Baselides, Jana Altmannová, Eduard Pergner, Stanislava Bartošová, Jana Robenková, Václav Upír Krejčí, Jaroslav Čejka, Daniel Rous, Pavel Mang, Petr Rajchert, Jaroslav Pauer, Karel Smyczek, Lenka Kubálková, Kateřina Hejdušková, Hana Talpová, Ivan Helcl, Daniela Bakerová, Jakub Zdeněk, Jiří Sedláček, Tomáš Staněk, Michal Malátný, Jarmila Beránková, Vilém Udatný

No, myslím, že Arabela už nikdy nemohla být taková, jako předtím. Zvlášť, když hlavní představitelka byla jiná.(9.5.2003)

Kvalit původního seriálu ani v žádném případě nedosahuje. Zato se v něm objevuje tuna diskotrisko emeriken startrek efektů, pošahaný ostrov Pultanela (i když občas vykouzlí vtipné hlášky), senilní dvojčata a dementní pan kterého hrál Marian Labuda (tuhle postavu jsem opravdu neměl rád), zato klasicky skvělá Jarka Kretschmerová, která si zahrála Roxanu.Výkony pánů Sováka, Brodského nebo Zázvorkové či Brejchové seriál zachranují před pádem do naprostých hlubin.Ale na druhou stranu- jako mladej kluk jsem na to rád koukal a zase tak moc špatný to neni(22.12.2007)

• Jezinka.Jezinka

Když jediné, co umíte, je řeč zvířat, staňte se zvířecím psychologem. Už od dob Sněhurky (či Evy?) by každý měl vědět, že jablka jsou nebezpečná, proč se vždycky najde někdo, kdo jablko zbaští? Obr vegetarinán (ještě že nejedl hnusnotné fňokurky, to by byl už skutečně výsměch). Maruška sufražetka, služebná posedlá touhou po výhodném sňatku (syndrom Popelky). Těch divností, které mají být vtipné a nejsou je prostě moc a kouzla tu taky nefungují.(27.8.2010)

• jajinka

Původní Arabela byla lepší, více pohádkovější, tady už bylo přetechnizováno..(18.4.2007)

• Gemini

Nebýt pana Macourka, člověk by skoro řekl, že pan Vorlíček nezná míru:) Rozhodně nic pro mě.(25.5.2005)