Přátelé: Zase spolu

(TV film)
  • USA Friends Reunion Special
Trailer 1

VOD (1)

Ve speciálu, který nemá scénář, se hvězdy seriálu Přátelé Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer vrací do kultovní haly číslo 24 (Stage 24) ve studiích Warner Bros. v Burbanku, kde se oblíbený sitcom natáčel. V pořadu se objeví i řada speciálních hostů jako jsou David Beckham, Justin Bieber, BTS, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon a Malála Júsufzaj. (HBO GO)

Trailer 1

M.i.k.e

reunion dvou tváří.Ta jedna se skládá z momentů.kdy herci jen tak sedí,povídají si,dívají se na nepovedené záběry,nebo předčítají scénaře.Tahle část je skvělá, zábavná,dojemná,nostalgická a přesně tahle bych si jakýkoliv reunion představoval.Pak je tu ovšem část druhá.V té je Corden,zbytečná camea celebrit,která jsou doslova vteřinová (a zbytečná...to jsem sice říkal,ale nemělo by to zapadnout),divně strojené rozhovory,modní přehlídka a nakonec i fanoušci sdílející to jak jim Přátelé změnili život.Tahle část je místy trapná,místy nudná a ve většině času zbytečná (zase) a vůbec nepasuje k části první.Jelikož u mě převládla nostalgie,Přatele miluji a u první části se sem fakt bavil,nakonec dám čtyři.Ale dojmy jsou přeci jen smíšené...nebo rozhodně smíšenější než sem čekal...80% ()

kajas

Kdybych se každého ze svých známých zeptala, jaké zná televizní seriály, jsem přesvědčená, že Přátele by jmenovala drtivá většina. Mohli bychom říci, že Přátelé jsou generační fenomén, ale jejich častými reprízami a dostupností na VOD službách si v podstatě získávají nové diváky pořád. Povídání s Cordenem nemělo možná takovou sílu a bez čeho bych se rozhodně obešla, to byly vsuvky v podobě podivně naroubovaných rozhovorů s diváky z různých koutů světa a také naprosto zbytečná účast celebrit jako David Beckham nebo Justin Bieber. Jenže už úvodní setkání "přátel" v původních ateliérech nebo společné čtení scénářů slavných scének muselo každého fanouška dojmout a velmi potěšit. Ano, trochu jsem si poplakala a myslím, že v rámci možností tohle setkání dopadlo více než dobře. ()

Morholt

Už ten úvod, kdy všichni hlavní protagonisté postupně přicházeli do původních seriálových kulis a dojemně se vítali, mi přišel falešný a toho pocitu jsem se až do konce nezbavil. Bylo fajn vidět některé z vedlejších postav, jako byli třeba Gunther, rodiče Gellerovi či Janice, jak v současnosti vypadají a u posledně jmenované vyloudí úsměv fakt, že český dabing byl fakt blízko. Rozesměje i několik málo nepovedených scén a nejspíš by bylo lepší, kdyby se tvůrci vydali primárně tímto směrem. Takhle to bylo příliš strojené a snaha vytřískat z toho ještě pár doláčů navíc smrděla na můj vkus až moc. 35% ()

Gemini

Pojďme si to říct na rovinu, v čem byl tenhle dokumentární večer lepší než jakýkoliv jiný sestřih několika různých rozhovorů s vloženými scénami ze seriálu? Nejsem fanoušek Jamese Cordena - v tom smyslu, že jsem s ním nic neviděl - takže mi bylo celkem jedno, jestli je tam on nebo nějaká jiná moderující mluvící hlava. Pro nadšené fandy Přátel jasná nutnost a obrovský doják, pro mě asi takhle - pár zajímavých informací, zajímavé vidět jak nikdo nemládne, a příležitost seznámit se s trojicí tvůrců Bright/Kaufman/Crane, která dala světu tento sice legendární, ale podle mě přece jen trochu přeceňovaný (a natahovaný) seriál. A vlastně ještě jedna věc - bylo to poprvé, co jsem viděl něco z Přátel bez geniálního českého dabingu:) Což ale nic nemění na tom, že je to dobře odvedená práce (ne jako ta, co odvádějí plastičtí chirurgové Courteney Arquette Nearquette Cox a maskérka Jennifer Aniston), takže slušných 70%. A jsem přesvědčen, což ostatně v dokumentu také zazní, že Přátelé zvládli svůj závěr výborně, a nemá smysl pokoušet se je znovu křísit nebo prodlužovat. Nebo nedej bože restartovat :D ()

BoPo

Přátelé: Zase spolu vsadili priveľmi na nostalgiu. U seriálu, kde fanúšikovia videli kompletný seriál minimálne 10 x, nie je potrebné pripomínať predčítaním scenárov jednotlivé scény. A návštevy hercov vedľajších postáv? K čomu bolo dobré, že Gunther zamáva do kamery, povie ahojte, boli to skvelé časy a za 20 sekúnd je zasa preč? Špatne uchopené, nič nové neprinášajúce, pretože YouTube Vám dodá takýchto pripomínačiek, výcucov na týždeň pozerania nonstop. Historka o Marcelovi bola vrcholom tohto pokusu. Na záver už len dodám, že Courteney Cox to naozaj s plastikami nezvládla a Matthew Perry dopadol jednoznačne najhoršie. Celú dobu pôsobil ako mix senilného dedka a alkáča, ktorý čaká pred hospodou než otvoria. Chýbala tomu akákoľvek snaha, urobili to najjednoduchšie možné, čo by napadlo každého asistenta produkcie v strese 5 minút pred poradou. Rychlý prachy po Priateľsku. ()

• Setkání se mělo původně uskutečnit na konci května 2020, natáčení však bylo odloženo kvůli pandemii covid-19. (MTHRFCKR)
  • Špeciál bol natáčaný vo Warner Bros. štúdiu stage 24 v Burbank, California, kde bol natáčaný aj originálny seriál. Natáčanie prebiehalo počas tyždňa od 4. apríla 2021. (DRIV3R)
  • Šiesti hlavní herci sú zaroveň aj výkonní producenti a každý z nich si zarobí minimálne 2,5 milióna dolárov. (DRIV3R)

Související novinky

Harry Potter se dočká reunionu

Harry Potter se dočká reunionu

17.11.2021

Podobně jako tomu bylo v případě nedávného speciálu Přátel od HBO Max, se teď dalšího takového reunionu v rámci oslav 20. výročí od premiéry prvního filmu dočká Harry Potter. Vznikne tak další zhruba… (více)