Přátelé: Zase spolu

(TV film)
  • USA Friends Reunion Special
Trailer 2

Ve speciálu, který nemá scénář, se hvězdy seriálu Přátelé Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer vrací do kultovní haly číslo 24 (Stage 24) ve studiích Warner Bros. v Burbanku, kde se oblíbený sitcom natáčel. V pořadu se objeví i řada speciálních hostů jako jsou David Beckham, Justin Bieber, BTS, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon a Malála Júsufzaj. (HBO GO)

Trailer 2

verbal odpad!

Co jednou chcíplo, má zůstat pohřbeno, a příjemné vzpomínky na asi nejlepší židohomo shitcom své generace by rozhodně nikdo neměl kurvit nechutným hrabivým zombídefilé otylých, laločnatých a jinak povislých starců či vskutku děsivých a strašlivě přebalzamovaných plastických trhavin. No dobře, Anistonka by se s trochou gerontofantazie pořád ještě dala ohnout o osudí na bingo, avšak jinak naprosto dávivá strojená, prkenná a kýčovitá odpornost. Odpornost, u níž na každé z těch brutálně přeplácených primadon za zenitem, koženě přehrávajících vzájemnou náklonnost a přátelství na život a na zmrd, bylo s každým falešným úsměvem a toporným gestem zřetelně vidět, jak mají v piči a jak je pohromadě drží jen to, že si z téhle sračky odnesou domů další kufr peněz. A celé to megatrapné rýžoviště ještě k totální žinantnosti vytunili prostřiky na další prostitující neméně strojené, přeplácené primadony, stejně strnule za prachy papouškující, co se jim na Pšátelích jakože tak mocinky líbínkovalo, jakož i na rozličné mutanty a homolidi světa, kteří díky seriálu konečně nalezli stejně zmutované kamarády nebo konečník. Zahnívající žluklý odpad, přičemž počítám, že mě skalpel plastického chirurga Kurtny Cocksové, Čendlerův lihově steklý xicht a Džojí v šestém měsíci budou ještě hodně dlouho nočně mořit. ()

Gemini

Pojďme si to říct na rovinu, v čem byl tenhle dokumentární večer lepší než jakýkoliv jiný sestřih několika různých rozhovorů s vloženými scénami ze seriálu? Nejsem fanoušek Jamese Cordena - v tom smyslu, že jsem s ním nic neviděl - takže mi bylo celkem jedno, jestli je tam on nebo nějaká jiná moderující mluvící hlava. Pro nadšené fandy Přátel jasná nutnost a obrovský doják, pro mě asi takhle - pár zajímavých informací, zajímavé vidět jak nikdo nemládne, a příležitost seznámit se s trojicí tvůrců Bright/Kaufman/Crane, která dala světu tento sice legendární, ale podle mě přece jen trochu přeceňovaný (a natahovaný) seriál. A vlastně ještě jedna věc - bylo to poprvé, co jsem viděl něco z Přátel bez geniálního českého dabingu:) Což ale nic nemění na tom, že je to dobře odvedená práce (ne jako ta, co odvádějí plastičtí chirurgové Courteney Arquette Nearquette Cox a maskérka Jennifer Aniston), takže slušných 70%. A jsem přesvědčen, což ostatně v dokumentu také zazní, že Přátelé zvládli svůj závěr výborně, a nemá smysl pokoušet se je znovu křísit nebo prodlužovat. Nebo nedej bože restartovat :D ()

tron

Hoci som z návratu mal obavy, faktom je, že už keď vyšiel pársekundový teaser, v ktorom sa siluety šestice hercov v blízkom objatí blížili k štúdiu, vedel som, že to, čo sa práve deje, je správne a že je dobre, že sa to deje presne tak, ako sa to deje a nie inak. Výsledok je krásny, je veselý a optimistický a pritom je smutný a dojemný; ak ste na Priateľoch vyrastali aj vy, niektoré scény pre vás budú mať účinok konca Cameronovho Titanicu. A pritom sa nikde nič megalomanské nepotápa; „len“ šesť priateľov rozpráva vety. Čím menej slávne cameá, tým lepšie. Aj veci, ktoré príliš nefungujú (čítanie scenárov, kvíz), sú šikovne prestrihané s inými celkami tak, že bavia a plnia presne ten účel, ktorý plniť mali. Okrem toho uvidíme tradičné veci, ako sú pokazené zábery, lenže pokazené zábery z Priateľov sú pokazené zábery z Priateľov. Dočkáme sa i spomienok na kultové scény (veľmi tesné kožené nohavice, gauč) a dozvieme sa skutočnú pravdu o Marcelovi. ()

novoten

Pro nostalgicky zatížené fanoušky takřka nerozdýchatelné setkání. V těch nejsilnějších chvílích mi vážně bylo tak dobře, jako kdybych se vrátil nějakých dvacet let dozadu a poprvé se do seriálu zbláznil. Tenkrát bych vám přísahal, že lepší seriál neexistuje (a ani dnes bych lepších moc nenapočítal, mezi komediemi pouze Scrubs). Někdo stárne do krásy, někdo alespoň s grácií, na někom se roky podepsaly, ale i na relativně malé ploše (i přes štědrou délku jsem měl pocit, že vše trvalo snad půl hodiny) mě celá šestice zasáhla přímo do srdce. Nechci nové díly, nechci film. Jestli jsem si někdy byl jistý, že Přátelé patří do přelomu století a paradoxně díky tomu zůstanou dokonale nadčasovým dílem, bylo to právě teď. ()

Malarkey

Klasická americká zábava se vším všudy. Mně akorát přinesla závan brutální nostalgie, když začala nadpisem - o 17 let později. Pár momentů bylo fajn, ale moc jich nebylo. V podstatě sestříhali dvoje setkání. Jedno před fontánou, kde točili úvodní scénu a druhý v kulisách obou bytů. To proložili pár záběry ze seriálu spolu se záběry, které by si mohli odpustit. Američani si ale hrátky se emocemi neodpustí a tak jim jednu hvězdičku moc rád škrtnu za tu scénu s těmi fanoušky, kteří si vylévají před kamerou emoce, jak díky postavě Moniky našli svojí vlastní osudovou Moniku. To, že je vše poplatné době snad ani netřeba zmiňovat. Milé, ale moc kýčovité. Asi bych byl ve výsledku radši, kdyby se nesešli. ()

• V čase 44:26 sa v špeciáli objaví fanúšik Attila zo Slovenska. V pozadí je vidieť Levický hrad. (DRIV3R)
  • Herce Matta LeBlanca je ve filmu možné zahlédnout v tmavě modré košili s knoflíky, kterou nosil seriálový Joey, i když dnes má mnohem větší velikost. (MTHRFCKR)
  • Setkání se mělo původně uskutečnit na konci května 2020, natáčení však bylo odloženo kvůli pandemii covid-19. (MTHRFCKR)

Související novinky

Harry Potter se dočká reunionu

Harry Potter se dočká reunionu

17.11.2021

Podobně jako tomu bylo v případě nedávného speciálu Přátel od HBO Max, se teď dalšího takového reunionu v rámci oslav 20. výročí od premiéry prvního filmu dočká Harry Potter. Vznikne tak další zhruba…