Přátelé: Zase spolu

(TV film)
  • USA Friends Reunion Special

Ve speciálu, který nemá scénář, se hvězdy seriálu Přátelé Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer vrací do kultovní haly číslo 24 (Stage 24) ve studiích Warner Bros. v Burbanku, kde se oblíbený sitcom natáčel. V pořadu se objeví i řada speciálních hostů jako jsou David Beckham, Justin Bieber, BTS, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon a Malála Júsufzaj. (HBO GO)

Tom_Lachtan

Velký špatný. Je tu několik (možná pár desítek minut) záběrů, které jsou výborné a neskutečně skvělé, ale všechno jsou to záběry, kde spolu sedí šest hlavních představitelů a prostě si povídají, nebo sledují nepovedené záběry, či čtou scénáře dvě dekády staré - tohle je perfektní, hřejivé, melancholické a fakt hrozně fajn. Jenže je tu bohužel další spousta záběrů, která je neskutečně otravná hned několika věcmi. Jednak je všechno hrozně okatě nalinkované a jede podle scénáře (proboha proč, tohle má být o setkání starých známých, ne o nalajnovaných dialozích), druhak se tu objeví důležité vedlejší postavy jen proto, aby řekli dvě věty (doslova) a pak zase zmiznuli do nenávratna. Nepochopitelné vsuvky s "celebritami" jsou vyloženě otravné a rozhovor přátel s Cordenem tak unylý, že atakuje hranice trapnosti. Obrovská škoda a promarněný potenciál. PS: při psaní tohoto komentáře nebyla zraněna žádná kachna, kuře, ani vánoční pásovec.  ()

tron

Hoci som z návratu mal obavy, faktom je, že už keď vyšiel pársekundový teaser, v ktorom sa siluety šestice hercov v blízkom objatí blížili k štúdiu, vedel som, že to, čo sa práve deje, je správne a že je dobre, že sa to deje presne tak, ako sa to deje a nie inak. Výsledok je krásny, je veselý a optimistický a pritom je smutný a dojemný; ak ste na Priateľoch vyrastali aj vy, niektoré scény pre vás budú mať účinok konca Cameronovho Titanicu. A pritom sa nikde nič megalomanské nepotápa; „len“ šesť priateľov rozpráva vety. Čím menej slávne cameá, tým lepšie. Aj veci, ktoré príliš nefungujú (čítanie scenárov, kvíz), sú šikovne prestrihané s inými celkami tak, že bavia a plnia presne ten účel, ktorý plniť mali. Okrem toho uvidíme tradičné veci, ako sú pokazené zábery, lenže pokazené zábery z Priateľov sú pokazené zábery z Priateľov. Dočkáme sa i spomienok na kultové scény (veľmi tesné kožené nohavice, gauč) a dozvieme sa skutočnú pravdu o Marcelovi. ()

ScarPoul

Vadilo mi tam veľa vecí. Vadili mi etudky celebrít ( why? ) zase až taký presah to nemalo. Corden ako moderátor a hostiteľ je neznesiteľný. Nemám ho rád. To jeho všade som bol, všetko som videl a som chubby, tak som zároveň akože vtipný. Nie je to tak. Tento dokument ma jednu jedinú hodnotu a to spomienkovú. Vidieť hrdinov znova na obraze...počuť ich smiech, ich dohadovanie - to je hybnou silou. Chcelo to viac vecí zo zákulisia, chcelo to viac osobitejší prístup. Nie Lady Gagu alebo Biebera. Dostávalo to seriál na úroveň hlúpej predvádzačky. Takže za toto všetko by to po správnosti malo byť za tri... ale klamal by som, keby som tvrdil, že tam neboli emócie. Ušla mi slza, smial som sa, ako už dlho nie a pripomínal som si momenty, kedy som tento seriál objavil ja a čo všetko pre mňa znamenal. ()

Arsenal83

Za toto dostal každý z hercov po 3 až 4 milióny dolárov? Ja som fanúšikom a dokonca mám seriál vo svojej top 10 (zatiaľ). Ale očakával by som po toľkých rokoch a s takým rozpočtom nejaký super vtipný film s normálnym dejom, proste naozajstný „reunion“. Toto je však nostalgické stretnutie hercov, ktorí majú slzičky na krajíčku, pretože vidia staré štúdio s kulisami. A možno tie slzičky sú od dojatia, že tak poľahky zarobili na ďalšiu plastiku, ktoré sa na viacerých z nich dosť výrazne vynímajú. Ako fakt za interview, pár zostrihov a dojatie hercov odmietam dávať nejaké super hodnotenie. Slabučké 3 hviezdy. ()

Vyhy

Lepší a rozumnější, než udělat po letech další pokračování. Takto to je úctyhodná připomínka toho, jací Přátelé byli, jsou a navždy budou. Krásné pomrknutí. Spousta vzpomínek, známých herců a momentů. Jo, bylo to fajn a umělo to dojmout. Pro mě Přátelé navždy zůstanou tím nejlepším sitcomem a to nejen z důvodu hlášek a vtipných momentů. Už tak nějak patří do mého života... ()

• V čase 44:26 sa v špeciáli objaví fanúšik Attila zo Slovenska. V pozadí je vidieť Levický hrad. (DRIV3R)
  • Herce Matta LeBlanca je ve filmu možné zahlédnout v tmavě modré košili s knoflíky, kterou nosil seriálový Joey, i když dnes má mnohem větší velikost. (MTHRFCKR)
  • Šiesti hlavní herci sú zaroveň aj výkonní producenti a každý z nich si zarobí minimálne 2,5 milióna dolárov. (DRIV3R)

Harry Potter se dočká reunionu

Harry Potter se dočká reunionu

17.11.2021

Podobně jako tomu bylo v případě nedávného speciálu Přátel od HBO Max, se teď dalšího takového reunionu v rámci oslav 20. výročí od premiéry prvního filmu dočká Harry Potter. Vznikne tak další zhruba… (více)