Mladý policista Jake Hoyt je povýšen, převelen do protidrogového oddělení a přidělen drsnému černošskému detektivovi Alonzovi Harrisovi. Na předměstí černošské čtvrti Alonzo zabaví drogy trojici studentů a donutí Jakea, aby drogu vyzkoušel. Nepozorovaně mu však podstrčí silnější dávku. Omámeného ho poté představí svému informátorovi, drogovému dealerovi Rogerovi. Jake neschvaluje Alonzovy drsné metody, a navíc si všimne, že jeho kolega se sám pohybuje za hranicí zákona, když si nechává zabavené drogy a peníze. Další cesta vede do luxusního podniku, kde se detektiv setká se třemi muži. S pomocí úplatku si obstará povolení k prohlídce a s několika členy protidrogové jednotky přepadne Rogerův dům. Pod podlahou tu najdou bednu se čtyřmi miliony dolarů. Jake však nepřijme svůj podíl a stejně tak odmítne zastřelit bezbranného Rogera. Nakonec to udělá Alonzo sám, vše narafičí tak, aby to vypadalo jako zabití v sebeobraně, a před přivolanými posilami společně vypovědí, že Rogera zabil Jake. Má ještě nějakou naději zachránit si život a pustit se s proradným kolegou do boje? (TV Nova)

RiverJohny

Moc psychologické a málo drsné. Nepřišlo mi to ani moc zábavné. Pořád ta stará ohraná písnička. Prohnilý polda vs. poctivý zelenáč. Denzelův mě Alonso mě neoslovil a tak jediným kladem celého filmu je Ethan Hawke, který je ovšem vynikající. Vynesl moje hodnocení na 3*. ()

Caravagio

Prvý film, ktorý poukázal na policajné praktiky tak ako ich bežný človek nikdy neuvidí. Zákulisné hry v radách polície s dokonalou zápletkou, dokonalým námetom, dokonale zahrané a tých dokonalých vecí je tam neúrekom. Jeden z mála policajno filmových skvostov. ()

Hektor.Troy

Pre mna najkriminalka.Dokazem tolerovat kazdeho nazor,ved napr.jeden z mojich naj filmov je Krvavy sport s van Dammom-je mi jasne ze v tomto filme o herectvo nikdy neslo.Ale ked niekto napise ze v Training day Denzel nie je nijak vynimocny,tak si dovolim povedat,ze ten NIEKTO by sa mal zamysliet nad tym,ze prestane komentovat filmy aby zo seba nerobil trulka.Dakujem ()

mirec2211

Tento film som videl už veľmi dávno tak keď sa objavil v TV tak som si ho chcel pozrieť znova a dať mu šancu. Musím ale priznať, že som čakal viac. Často nudné akcie a hlavne rýchly nábeh do stereotypu. Po čase každý zistí, že to je stále to isté. Rozhovory nezaujímavé, ale námet dobrý. O to väčšie sklamanie. Vedel by som si to predstaviť v lepšom prevedení. Dávam 3 hviezdy. Hviezdu som dal za Evu Mendes. ()

SONNY07

Výborná záležitost, a proč něco takovýho nenatočí třeba Svěráci, nebo ten chytrolín Golfista ? Jenom Pane Bože ať nic netočí, nerad bych se díval na přestřelku gangu s polišama v Penny Marketu u automatu na vrácení flašek ! Jeden den na zkoušku a hned tolik zážitků ! ()

dominick123

Další z mých oblíbených filmů, který docela dobře dokládá dnešní realitu, jak to chodí u policie na ulici. Alonzo Harris, za kterého Washington dostal právem Oscara je vlastně stejný šmějd jako chlápci, kteří dealují drogy na ulici a proti kterým by měl bojovat, jediný rozdíl je v tom, že Harris má na rozdíl od nich odznak. Harris se s nimi prakticky veze na jedné vlně. Pak je tady mladý Jake Hoyt, který jde k policii z vysokými ideály o tom jak bude potírat zločin, to ale vlastně ještě neví, že se během několika hodin stane jeho součástí. Ve finále si však zachová tvář a jako zpráskanej pes se vrací domů, na rozdíl od Harrise alespoň živý. ()

marvolo

Pre mňa osobne je to najlepší film, aký som kedy videl. Zrejme to bude tým, že som sa v plnej miere stotožnil s hlavnou postavou Alonzom. Jeho uvažovanie a pohľad na svet je mi dosť podobný a to mi maximálne imponovalo. Celý príbeh, postavy a dej na mňa maximálne zapôsobilo a preto mi nerobilo problém zhliadnuť tento film možno 30x. Denzel, tak ako aj Ethan v hlavných úlohách podali skvelé herecké výkony a všetko som im to uveril a "zožral" aj s navijakom. ()

majki41

Denzel neni nijak mimoradny? preboha golfista to co si sem napisal shak mi stal cely 2 hodky denzel bol genialny genialny a este raz genialny ()

Tauloo

Tohle mě prostě baví. Washington jako Alonzo je charismatický až na půdu a já mu to všechno žeru. Příběh o rozdílném postoji hodnot dvou mužů v policejním prostředí drog a gangů není originální, ale oslovil mě, vtáhl do děje a ani na chvíli nenudil. ()

megacik

Denzel Washington a jeho neskutočne odfláknutý herecký výkon. Miestami mi to pripadalo, že to zahral naschvál tak zle, lebo sa mu nechcelo. Strašne som sa pri tomto filme nudil a na prvý krát sa mi nepodarilo ani dopozerať ho dokonca - zaspal som. Možno za to mohol aj ten hrozný dabing. Jedna hviezda za Hawkeho. Namiesto Washingtona mali dať napr. http://www.csfd.cz/tvurce/460-joe-pesci/ alebo http://www.csfd.cz/tvurce/98-robert-de-niro/, nebola by to taká hrozná nuda. ()

Maza2222

Můj komentář z postavy.cz Policejní Thriller s trochou akce, co víc jsem si mohl přát. Dobrá akce, dobrý příběh a hlavně dobré herecké výkony. Policista vs záporák< moje nejoblíbenější scéna. 100 procent u mě má. ()

Ganka

Černošský gang ve jménu zákona. A jeden naivní běloch. Pořád jsem čekala, kdy přijde wow efekt, ten mindfu*k, který mě posadí na zadek. Bohužel se tomu tak nestalo a já se už v polovině začala nudit. Zbytečně dlouhé a úplně o ničem. ()

Nag0

Do stratena vedúce slušne rozbehnuté krimi s Denzelom hrajúcim o život. Síce od začiatku dosť pritiahnuté za vlasy, no nemal som nejaký väčší problém vstrebať hlavného "gangster" policajta ak mám byť úprimný. Ethan Hawke na jeho narco skusoch napokon nepriniesol do deja nič prevratné, a to som to niečo naozaj očakával. Má to svoje momenty, aj to hlavne vďaka Denzelovmu prejavu, a na ňom vlastne film stojí, aj keď som zaznamenal skutočnú plejádu známych hercov vo vedľajších úlohách (možno nie až tak známych, ale všade pre mňa boli samé známe tváre). V konečnom dôsledku film padá aspoň u mňa na trošku zmätočnom závere a vlastne celému deju inklinujúcemu k podobnému dojmu. Je to medzi 3* a 4* ale nahá Eva Mendes? Today's training day for 4*. ()

andy60

Prohnilí na americký způsob - drsnější a brutálnější, ale neřekl bych, že lepší. Sledujeme dva policisty, dva odlišné postoje jak potírat zločin. Chvíli to trvá, než se film dostane do obrátek, ale od půlky už akce stíhá akci, přesto jsem zůstal "chladným" a neprožíval to naplno. ()

Drslw

Tak nakoniec som zaokrúhlil hore na štyri. Veľmi oceňujem nejednoznačnosť Alonsa, ktorá udržiavala napätie a pozornosť takmer celý čas, surovosť i realizmus vedľajších postáv, herecké výkony (iba v dabingu, takže nehodnotím) filmu by však viac pristal iný koniec - tento bol akosi nasilu. Ale chápem, že bol rok 2001 - dnes by už iný koniec, surovší alebo skorumpovanejší alebo nejaký iný, nikomu nevadil. Som zvedavý na Patrolu, ten istý scenárista a aj režisér, len o 10-12 rokov neskôr. ()

Milsa

Trochu divoký film na môj vkus. Veľmi na neoslovil. Čakal som od toho viac, ale na druhej strane, aspoň je tam pár nečakaných zvratov. ()

Mr.Neutron

Další z filmů, ve kterém Denzel hraje gangstera, byť tentokrát kvalita filmu mírně pokulhává a Denzel přehrává. Dobrý nápad, scénář i dialogy občas neotřelé, ale chybí tomu nějaká vnitřní motivace. Přitom úvodní část byla velmi dobrá hra s divákem o tom, co je dobro a zlo. Ale od zasedání rady starších v restauraci, která přináší dějový zlom, vyjasnění rolí a zrychlení tempa, všechno spěje k předpokládanému černobílému konci s přímočaře nalajnovaným hrdinou a padouchem. Škoda, že se Ayer nerozhodl poslat čestného hrdinu na temnou stranu síly. Případně nezkusil udělat závěr s relativistickým vyzněním tak, jak začal. Jediným pozitivem tak zůstává, že dnešní Hollywood by již nedovolil, aby barva pleti korespondovala s barvou duše. Poselství: 6/10 mexických businessmanů doporučuje umět počítat ... ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

28.07.2022

Bude Apple příštích pár let dominovat oscarové večery? Přestože si z posledních Oscarů nikdo nepamatuje nic jiného než facku, kterou Will Smith uštědřil Chrisu Rockovi, vítězný snímek V rytmu srdce… (více)

Training Day se dočká prequelu

Training Day se dočká prequelu

13.10.2019

Studio Warner Bros. chystá prequel ke kultovnímu krimi drama Training Day. Hlavní role v původním filmu vynesla herci Denzelu Washingtonovi Oscara, zatímco Ethan Hawke si odnesl za vedlejší roli… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)