Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TeeAge
  *****

  "My man" this film. To, čo Frank Lucas dostal od spoločnosti v detsve, to v dospelosti spoločnosti vrátil aj s úrokmi. S tak vysokými úrokmi, že je otázka, či (to aj napriek pomáhaniu s usvedčením dvoch tretín zkorumpovaných policajtov) dostal primerane dlhý trest... Silný príbeh na základe skutočných udalostí s výbornými herckými výkonmy Denzela Washingtona a Russella Crowea. I po desiatich rokoch po prvom zhliadnutí rovnako silný zážitok.(10.6.2017)

 • kleopatra
  ****

  Přidávám se k nepatrnému hloučku, který potřebuje být do páté hvězdy stržen tím naprosto nerozumným orgánem nacházejícím se v hrudním koši - to jest srdcem. Přesto, že nemůžu říct k dokonalosti tohoto filmu ani malý ň - je to vážně precizní, špičkový a pokorný dílo, právě to srdce, zrádce jeden, neskočilo do krku ve snaze mě udusit, jak se o to pokusilo při jiných Ridleyho kouscích (Thelma a Louise, Dobytí ráje, Vetřelec). I tak jsem se podivila hubeným oscarovým nominacím - akademikům zřejmě absentovalo víc než jen srdce.(17.2.2008)

 • DaViD´82
  ****

  "My man." Dva muži, kteří stojí proti sobě. Oba na jiném konci zákona. Jenže pouze zdánlivě... Ne, nejde o Mannův Nelítostný souboj, ale American Gangster k němu má velmi blízko. Zdánlivě. Navíc je zde evidentní i předobraz Tenkrát v Americe, Kmotra, Casina a Mafiánů. Ridley Scott se prostě na stará kolena rozhodl, že je čas získat také nějaké to režisérské ocenění a s tímto snímkem mu to konečně může vyjít. Můžeme pouze doufat, že nejde o Scottovu labutí píseň. Tohle totiž je dokonalá a bezchybná záležitost. Tedy takřka dokonalá. Je tu, sice jediný, ale nepřehlédnutelný háček - vše co tento film nabízí jste již viděli v některé z výše zmíněných klasik žánru. Nejde přímo o plagiát, jen to nemá čím překvapit. Na druhou stranu to Scott nabízí v tak perfektním technickém kabátu, tak atmosféricky a tak dokonale obsazené, že to tento fakt zcela zastíní... Americký gangster je skvostný žánrový snímek, ale nic více. Na to mu chybí jakákoli invence. Ovšem na skvělém diváckém zážitku to pranic neubírá.(5.11.2007)

 • Matty
  *****

  Filmařsky precizní sloučení rise-to-power gangsterky a stylového krimi procedurálu. Zatímco do Lucasova soukromí nahlížíme od začátku, Robertsův osobní život pouze zdržuje vyšetřování a vyprávění. Scott suverénně kombinuje styly a témata filmů, které byly ve Státech v dané době v kurzu (blaxploitation, realistické krimi jako Serpico, Drsný Harry, Francouzská spojka) a zároveň nás provádí dějinami gangsterského žánru od jeho prvopočátků. Na to, jak je film dlouhý a málo akční (zvlášť v režisérském sestřihu, faktograficky ještě výrazně hutnějším než kinoverze), je zároveň překvapivě svižný, neboť nás nepřetržitě zásobuje novými informacemi a informace již známé zasazuje do širších souvislostí. Právě díky neustále upozorňování na dobový kontext a existenci mnohem rozsáhlejší sítě je tohle koncentrovaně odvyprávěné, nezjednodušující drama nejen o jednom ctižádostivém mafiánovi a jednom zarputilém poldovi, ale o Americe jako takové. Takhle se má učit dějepis. 90% Zajímavé komentáře: kleopatra, Renton, Marius, mm13, Texas, Crawler-D(11.11.2007)

 • Lima
  *****

  Mám pocit, že Ridley snad musí brát nějaké steroidy, nebo je to mimozemšťan. Ve svém věku vydržet takové pracovní tempo a nasazení (v následujících 2 letech 7 filmů(!!), režijně, či produkčně) bez toho, abych snížil svojí kvalitativní laťku, teda Mistře, klobouk dolů!! A netřeba plýtvat superlativy a opakovat zde již napsané, pouze zmínka k Joshu Brolinovi - jeho zkorumpovanej polda s dozadu ulíznutými vlasy, huhlavým basem a vychcaností v očích je přesně tou personou, tím výrazem vtisknutým do paměti, co se vám hned vybaví, až si za dalších 20 letech třeba vzpomenete na tento mafiánský epos. Jeho několikaminutová přítomnost na plátně málem zastíňuje oba dva hlavní představitele, jeho vydírání Franka Lucase - "...Cause you don't fuckin know me! Do you see that right there? Special Investigations Unit. Special. Get it?" - mě ve své neomalenosti a suveréním podání až rozesmálo. Prostě neodolatelnej hajzl par excellence. Jestliže Judi Dench za svůj čtyřminutový štěk v ´Zamilovaném Shakespearovi´ dostala Oscara, tak Joshovi bych dal rovnou dva :o)(3.1.2008)

 • - Oba hlavní hrdinové Richie Roberts a Frank Lucas se účastnili natáčení jako konzultanti. (don corleone)

 • - Frankova matka se odstěhovala zpět do severní Karolíny, kde v roce 1984 zemřela. (Rodriguez)

 • - V počátcích výroby se film měl jmenovat „Tru Blu“ nebo „The Return of Superfly". (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace