Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Bezesporu na rovinu a bez nutkání řeknu, že tohle je film, který má hodnocení vysoký jak kráva, když to s prominutím řeknu takhle, vysoko s hodnocením také je, že zasahuje až do top dvouset na tomto serveru, a že ho doma mám už nějakou dobu a čekal jsem na tu chvilku až se na něj podívám, a že jsem to párkrát zkusit chtěl, ale vždycky mě cosi odradilo, každopádně jsem se nakonec odhodlal a film si pustil. Denzel Washington v tom lítal, bezesporu a bezproblémů jak fotbalista za míčem, a nechalo se na to dobře koukat, jenže uběhla hodina a já si tak nějak všim, že se v příběhu nic zásadního nezměnilo, no a uběhla druhá a já na tom byl furt stejně a tak mě to trošku přestalo bavit a hlavně začalo štvát tím, jak je to všecko až moc zbytečně dlouhé, no a ono to najednou skončilo, takže trápení skončilo také a já si uvědomil, že tomuhle filmu plný počet dát prostě nemůžu. Já si ani pomoct nemůžu, ale tenhle film na pět prostě není. Přišlo mi to utahaný, i když pěkně natočený, ale tak trochu zbytečně roztočený na tak dlouhou dobu, protože se vesměs v tom filmu nic nestalo, a bylo mi od začátku jasný jak to dopadne. Koukalo se na to hezky, ubíhalo to, kupodivu, ale fakt jsem se u toho chvílema nudil a i když mě to mrzelo, tak jsem s tím nic nadělat nemohl.(19.12.2008)

 • genetique
  *****

  Z americkej gangstersko-mafiánskej histórie sa dá čerpať množstvo zaujímavých príbehov alebo sa dajú nejaké podobné vymýšľať. A keďže je tento film inšpirovaný skutočný skutočnosťou, naozaj nechápem, prečo sa po ňom nevrhol niekto skôr. Ale tým pádom som aj rád, pretože v inom prípade by sa asi nepodarilo toto magické zloženie, ktoré sa na filme podieľalo. Washington opäť svojmu hrdinovi vdýchol dušu a vypožičal neskutočnú charizmu. To už asi naznačuje, že aj napriek skvelému výkonu ostatných mu skoro nikto (snáď okrem Russella) nekonkuroval. Vo filme má všetko svoj čas, všetko je do sekundy presne rozložené tak, aby ste sa aj napriek ležérnosti niektorých pasáží nemali šancu začať nudiť. Presne ako som očakával. A aj preto film silno atakuje topku mojich gangsterských snímkov. A neviem prečo sa niekto čuduje, že Scott zvládol perfektne zrežírovať gangsterský kúsok. Veď keď sa pozrieme na jeho doterajšiu tvorbu, nenájde sa v nej žáner, ktorý by neskúsil, a ktorý by aspoň raz neskončil úspechom. 100%.(9.1.2008)

 • Lateef
  ****

  Gangsterka roku. Jednoznačně (když počítám letos shlédnuté Drsné časy a Skrytou identitu). Pokud však nemáte mafiánské neurony a nekoluje Vám v žilách gangsterská krev (a já jsem přesně tenhle případ), pravděpodobně si film neužijete maximálně. Po technické stránce není co vytknout. Vše, počínaje režií, pokračujíce scénářem a hudbou, a hereckými výkony konče, je komplexní. Hned úvodní scéna Vás přesvědčí, že v tomto příběhu nepůjde o pár modřin a odřenin, ale rovnou o život. A jak děj pokračuje, tak postupně zjišťujeme, že klesáme hlouběji a hlouběji do mafiánského podsvětí plného drog, známostí, zelených bankovek, a také lidí bez skrupulí a zábran. Ačkoliv je snímek více než dvouapůlhodinový, tak nikdy nenudí. Spíše jsou zpočátku možná lehce zašmodrchaná filmová vlákna postupem času rozplétána, atmosféra graduje a v závěru je nám předložena vynikajícně řemeslně natočená přestřelka a finální rozuzlení je tak trochu nečekané. Jenže... chyběla mi scéna, která by mě srazila na zadek a nenechala vstát. Ve filmu jsou jistě silné momenty, ale žádný ohromující nebo hubuotvírající. I tak se však jedná o velký zážitek. 100 miliónů dolarů(rozpočet)/175 miliónů dolarů(rozpočet celosvětově)(4.11.2007)

 • Kulmon
  *****

  Výborný film z prostředí drogového bosse. Bezesporu jeden z nejlepších filmů roku a co se gangsterského žánru týče od dob Zjizvené tváře a Mafiánů zase jeden film, který nezestárne ani za desítky let. V kontrastu jsou dva hlavní hrdinové filmu: první černošský mafiánský boss Frank Lucas v podání Denzela Washingtona a proti němu neúplatný policista se smyslem pro spravedlnost Richie Roberts, kterého bravurně ztvárnil Russel Crowe. Do boje o Oscara za nejlepší režii je jistě nutno počítat s Ridley Scottem, ale i scénář je opravdu vymakaný, film má spád, takže není proč váhat. 5*(9.5.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Kdo si může dovolit prodávat dvakrát lepší fet za poloviční cenu?" Mocným gangsterům by se měly stavět betonové pomníky a oni by měli tvořit jejich základ. Místo toho se o nich točí oslavné filmy a místo jejich ukamenování sní lidé o tom, že by chtěli být jako oni. Beru to jako daň materialistické době a jelikož tyto bossy neumím z dálky sejmout špuntovkou s gumovým zaměřovačem, tak se jim mohu pomstít pouze tím, že jim seberu hvězdičku, kterou by si tento snímek jinak rozhodně zasloužil.(14.5.2014)

 • - Ve chvíli, kdy Richie Roberts (Russell Crowe) sedí v autě ve vedlejší uličce, přijíždí ulicí zprava auto. Jakmile je však pohled z vrchu na ulici, Richie vyjíždí s autem z druhé strany, tedy z levé. (Nevka)

 • - Frank Lucas byl za organizování distribuce drog odsouzen na 70 let. (Rodriguez)

 • - Russell Crowe si vyžádal nahrávky s Richie Robertsem, aby se pokusil co nejpřesnějši napodobit jeho přízvuk. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace