Reklama

Reklama

Americký gangster

  • USA American Gangster (více)
Trailer 1
USA / Velká Británie, 2007, 157 min (Special Edition: 176 min, Alternativní 151 min)

Režie:

Ridley Scott

Předloha:

Mark Jacobson (kniha)

Scénář:

Steven Zaillian

Kamera:

Harris Savides

Hrají:

Denzel Washington, Russell Crowe, Chiwetel Ejiofor, Josh Brolin, Lymari Nadal, Ted Levine, Roger Guenveur Smith, John Hawkes, RZA, Yul Vazquez (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Franka Lucase (Denzel Washington), nenápadného řidiče jednoho z předních černošských zločineckých bossů, si dříve nikdo nevšímal. Když však jeho šéf náhle zemře, Frank využije vzniklé díry v mocenské struktuře k vybudování vlastního impéria a stvoření vlastní verze amerického snu. Díky své odvaze, vynalézavosti a inteligenci dokáže záhy zaplavit ulice New Yorku bezkonkurečně nejlepší a přitom nejlevnější drogou. Richie Roberts (Russell Crowe) je bílou vránou mezi policisty, který má k ulicím dostatečně blízko na to, aby zaznamenal změnu ve zdejších mafiánských strukturách ovládajících drogové podsvětí. Smyčka se pomalu stahuje a blíží se den, kdy tyhle dvě individuality stanou tváří v tvář. Z té konfrontace však může vyjít jako vítěz jenom jeden. (Cinemax)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (1 210)

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Ridley Scott se pustil opět do pro něj nového žánru. Pořádný mafiánský film už tady nebyl hodně dlouho (a ještě déle), ale pokud by každá prodleva měla znamenat vznik takového filmu, jakým je "Americký gangster", tak bych si klidně zase nějakých 15 let počkala. Protože tohle je nářez, který za takové čekání stojí. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Až na tých zhruba 50 záberov, v ktorých vidno zvukársky mikrofón (fakt ma to vytáčalo, dúfam, že na DVD to bude vyretušované), skutočne precízna, cieľavedomá, remeselne bechybná filmárčina (ale na to by sme si už asi u Ridleyho mali zvyknúť). Presný Denzel, nepredvádzajúci sa (čo kvitujem) Russell a haldy, skutočne haldy scén, ktoré sa budú citovať v iných filmoch a paródiách. "Takže... kde som to skončil?" Ja dúfam, že to skončí na oscarovom pódiu so soškou v ruke. Prinajmenšom za réžiu. Natočiť 157-minútový film, v ktorom nie je zbytočná ani jediná sekunda, to je skutočné umenie. ()

Reklama

Dadel 

všechny recenze uživatele

V žánru jistě špička, film skvěle vystihuje atmosféru New Yorku 70. let, v čele se slavnou čtvrtí Harlem, což je takový stát ve státě (když jsem tam před lety byl, připadal jsem si dost nesvůj a jako exot, protože tam nebyl snad žádný běloch). Bohužel je film hlavně ve své první polovině dost rozvláčný, a dost dlouho trvalo, než mě do sebe vtáhnul (ale konec už stál za to). btw. skuteční členové tehdejší protidrogové jednotky údajně zažalovali producenty filmu, protože jsou v něm prezentováni jako zkorumpované bezcharakterní svině (potrefená husa?) ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Americký gangster je možná skvělý film, ale ne pro mne. Je to film o věcech, které nemám rád - o tom bílém drogovém svinstvu, o všude přítomné korupci, o zabíjení a o zoufalé snaze jednoho policisty to změnit. Body můžu dát za čistě provedené filmové řemeslo, za skvělé herce Russella Crowea a Denzela Washingtona, ale moje emoce téhle gangsterce říkají ne. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=QOSOYSLDuQE ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Dáš si niečo?“ – „Čo tak svätenú vodu?“ Scott, Washington a Crowe sú diabli, ktorých filmy získali desiatky nominácií a cien a zarobili stovky miliónov dolárov na celom svete a tak si teraz ich majitelia môžu robiť de facto čo sa im len zachce a ich AMERICKÝ GANGSTER (Scott s Croweom nakrútil už GLADIÁTORA a DOBRÝ ROČNÍK, Crowe s Washingtonom spolupracovali na sci-fi béčku VIRTUOZITA; Scott s Washingtonom na ničom, ale Washington a Ridleyho mladší brat Tony áno – napr. MUŽ V OHNI) je ostrá šlichta s výborným tempom, veľmi zábavnými dialógmi, vynikajúcim hereckým obsadením (Brolin, Gooding Jr.) a už úvodné sekundy s upaľovaním dokazujú, že sa s tým nikto z troch dotyčných pánov nemieni zdržovať. Ale nechýba im pri tom ani zmysel pre humor (pôvabne improvizačné posledné sekundy). Mínusy: dĺžka a fakt, že celý film je „príliš na istotu“. 70% ()

Galerie (121)

Zajímavosti (55)

  • Scény boxerského zápasu mezi Alim a Frazierem se vedle 1000 komparzistů "účastnilo" též kolem 1500 nafukovacích figurín s domalovanými obličeji a parukami nebo klobouky. (xjane)
  • Luxusný kožuch v ktorom upútal pozornosť mu nekúpila manželka, ale v skutočnosti si ho Lucas kúpil sám za 125 000 dolárov. (youtoo18)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (fisus)

Související novinky

Denzel Washington vás naladí na trochu akce

Denzel Washington vás naladí na trochu akce

18.12.2011

Plány studia Sony natočit celovečerní film na motivy akčního seriálu z 80. let The Equalizer nejsou žádnou novinkou. Prvním kandidátem na hlavní roli byl Russell Crowe, ale momentálně jej jeho… (více)

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Byl by hřích opomenout při příležitosti končícího prvního desetiletí nového milénia souhrn nejlepších filmů daného období. Zde vám přinášíme žebříček třiceti nejlepších celovečerních filmů dle… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Mezi ČSFD uživateli s nejvíce body jsme udělali malý průzkum, které filmy se jim v roce 2008 líbily nejvíce a které nejméně. Nejedná se o žádné „ČSFD Oskary“ ani žádnou oficiální statistiku, jde… (více)

Reklama

Reklama