Bitva o Británii

• Česko Bitva o Anglii (více)

Film Bitva o Anglii režiséra Guye Hamiltona rekonstruuje proslulou kapitolu z dějin druhé světové války, v níž Velká Británie dokázala odolat německým leteckým útokům. Snímek se soustředí na různé britské vojenské osobnosti, řada z nich je inspirována skutečnými lidmi. V červenci roku 1940 německé vzdušné síly bombardují Anglii v rámci příprav na invazi. Když začne Německo, zřejmě nedopatřením, útočit na civilní oblasti v Londýně, Britové začnou v odvetě nečekaně iniciovat nálet na Berlín. Rozlícený Adolf Hitler nařídí Luftwaffe, aby své útoky spíše než na vojenské cíle zaměřila na Londýn a další velká města. Jeho špatný úsudek však umožní Britům obnovit zničené letecké základny. Statečný boj vyčerpaných anglických pilotů Královského letectva a odolnost britské veřejnosti nakonec dohnaly Německo k tomu, aby se vzdalo svých pokusů o invazi. (Cinemax)

zigy

Zajímavé výjevy ze života vojáků a vojevůdců - těm patří dík, správná pocta hrdinům. Ale ty letecké akční sekvence mě nudily, ty jsem přetáčel. Mnoho postav. které se nijak nevyvíjejí, takže ocení hlavně váleční fanoušci jako dokument o válce a taky milovníci britských hereckých es let 60tých. ()

Kozlowski8

Na svou dobu velmi dobře technicky zvládnutý snímek s kvalitním představením leteckých soubojů, výbuchů a hořících letadel, nicméně - ty vzdušné souboje byly chvílemi docela nepřehledné a prostor pro ně byl možná příliš velký (a po čase se trochu omrzí) - na úkor většího rozvinutí příběhů hlavních postav. Proto u mne pouze průměrné hodnocení. 60 %. ()

PTuranyi

Príbeh obrany Británie cca od Dunkirku po víťazstvo na Luftwafe. Je tu snaha podať pár osobných príbehov ale je to dosť nesúdržné. Zahraničným letcom nie je venované veľa miesta a aj to čo je nie je veľmi pozitívne, teda až na to, že im vytrhli tŕň z päty. Niektoré zábery, hlavne bombardovanie Londýna z pohľadu nemecký letcov, sú síce zaujímavé ale neprinášajú žiadnu očakávanú emóciu. Herecké výkony celkom dobré. ()

liebgott

,,To je Heinkel ? " ,,blbost to je přece Messerschmidt "  hloupé dítě jasně že je to Heinkel ! A Heinkelu bylo v tomto filmu mnoho , stejně jako Spitfiru , Hurricanu a další letecké techniky . Robert Shaw hrál ve filmu drsňáka s bílým rolákem a já byl zmaten páč jsem v bitvě v Ardénach viděl Shawa jako SS Mana takže doporučuji dejte si mezi těmihle filmy odstup jinak to budete mít smotaný . Mě chyběl ve filmu trochu vědší důraz na postavy , takhle jsem si pamatoval jenom jedno jméno jedný postavy . Ale letecké souboje byli brilantní až teda na to že nebyli vidět žádné dávky z kulometu a Spit se prostě přiblížil k mesounu a mesoun v ohni padal dolu ale chápu že se to z historickými kusy nedalo dělat , no nic já zas nasedám do Hurikánu a solím do dalšího bomberu čtyři dávky hvězd ! ()

Treble

Klasika, s odstupem uz trosku naivni a prekonany, ale tomu se neubrani zadnej 40 let starej film. Z dnesniho pohledu se mi hodne libil remaster na DVD, protoze to je podle mne docela hodne technicky povedeny kousek. ()

pavont

Cas sa na tomto snimku prejavil hlavne co sa tyka kvality efektov ci vzdusnych subojov. Pre nezaujateho cloveka posobi skor dokumentaristicky a v sucasnosti si ho uziju len maloktori. ()

wrong3

Nej nej válečný film o bitvě o Anglii.Letecké souboje z kterých se tají dech.Na tomto filmu je sice znát jeho stáří,ale je zde také znát poctivá filmařína,která se dnes již málo vidí. ()

TOPmoovie

je to stary film. pozerat to je strasna nuda. naivne dialogy, herectvo. triky niesu ziadne, velmi to vyrusuje ako vidite, ze niake male modely nerealne vybuchuju pod niakou amaterskou dialkovou odpalovanou modelarskou nalozou pripravenou v kridlach. vybuchy bomb nemaju tlakovu vlnu, z lietadiel nevypadavaju nabojnice, nieje vidno stopy striel , nekvalitny material ( vtedy nemohli byt este filmy ostre a syto farebne) atd..., z dnesneho pohladu nepozeratelny film. fakt hroza ()

Inkognito_CZ

Spitfiry, Hurricany, bílé doverské útesy a klasika, která zahřeje srdce každého milovníka zlaté éry letectví. Navíc ústřední hudební téma nezestárlo ani o den, takže si ho mnohdy broukám i teď, více než čtyřicet let po vydání filmu, přičemž jako bych měl před očima nějaké to německé letadlo v plamenech. "Co pro vás mohu udělat pánové?... Dejte mi letku Spitfirů!". ()

gizi

Shoduji se s komentářem Matty. Je to pořád dokola jen letadélka a bum bum. Navíc mnoho záběrů působí ne úplně věrohodně, ale to bych omluvil dobou vzniku (v dnešní době by to stejně nepůsobilo věrohodně, bylo by to naopak "víc než věrohodné"). 70% a 3*, 21.4.2016. ()

zekon

Určitě jeden z nejlepších leteckých válečných filmů co kdy vznikl. Tolik techniky a skutečné ze 2sv.v se rozpohybovat a předvést nikde jinde nepovedlo. Jako ano......poplatné své době jako kečup, divnozvuky, každé letadlo vybuchne nebo shoří a neskutečně otřesná rušící hudba, která přeřve vše a je fakt divná, chvilkama jako western. Nicméně celek o tom o čem to je je fantastický. ()

pan_Bily

Všechna čest, vzhledem k roku vzniku, díky němuž by si zasloužil i shovívavější hodnocení, ale jsou lepší válečné filmy, i z té doby. Hodně okaté bylo časté opakování stejných záběrů při leteckých soubojích. Ano, film má svůj věk, jak říkám, ale myslím, že se tomu mohla věnovat větší péče a líp to zamaskovat. Navíc film působil chvílemi neuceleně, jak již zde v komentářích několikrát zaznělo, některé scény na sebe jakoby dějově nenavazovaly, s tím musím souhlasit. ()

Antek05

Bitva o Británii, docela heroická letecká battle, zkrátka David (RAF) proti Goliášovi (Luftwaffe). Jednoduše by se hodnocení dalo říct těmi to slovy: všechno, co tam mělo být, tam bylo. Děj krásně okořeňovala výborná hudba a dobré hlášky, kterých je tam až dost. Kupříkladu:,, Já věřím v radar a modlím se v boha." A odpověď zněla:,, Věřím v boha a modlím se v radar." Co k tomu dodat? Samozřejmě občas docházelo k opakování scén, zvláště u pádů stíhaček a bombardérů do moře, a ani animace Stuk a výbuchů letadel nebyla moc povedená, oproti tomu se moc povedly scény z vnitřků He 111. A americká technika v německých rukou vykouzlila jen úsměv na tváři. ()

limited

Skvěle vyvážený film, s dokumentární patinou. Pokud někomu vadilo, že tu nebyl žádný jeden hlavní hrdina, tak já to bral jako přednost, protože film se nemusel složitě zaobírat jen jedním osudem jednotlivce, ale ukázal nám celý tento úsek historie v mnohem širší perspektivě. Letecké souboje a vůbec všechny akční scény jsou atraktivní i dnes. Stále jeden z nejlepších válečných filmů, jak do historické přesnosti, tak do filmového umu. ()

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer