Rychlý Stripes

• Jihoafrická republika Racing Stripes (více)

Podobně jako prasátko Babe, které se chtělo stát pasteveckým psem, má sen i Proužek, mládě Zebry omylem opuštěné v bouři potulným cirkusem. Proužek má sen vyhrát dostihy. A to ne ledajaké, ale rovnou nejslavnější dostihový závod světa: Kentucky Derby Open. Pruháček je zachráněn panem Walschem, trenérem koní a majitelem malé farmy. Na farmě se brzy seznámí i s ostatními zvířátky: poníkem Tuckerem, moudrou kozou Franny, potrhlým kohoutem Reggiem a dalšími. Také se spřátelí s Channing, dcerou pane Walsche, která má stejný tajný sen jako on. Oba dva, s pomocí svých zvířecích přátel, pak musí bojovat s předsudky a posměchem ostatních (Nejsi kůň!, Jsi jenom holka!), aby naplnili svůj velký sen: Vyhrát prestižní závod a porazit všechny ty ušlehtilé čistokrevné koně a namyšlené žokeje. (oficiální text distributora)

Beatle

Nejspíš je to něco mezi tři a čtyři. Ke čtverce by mě vedli docela smysluplné dialogy, Bruce Greenwood, povedená hudba a moje osobní touha, stát se trenérem. Také poznatky o rozdílnosti koní a zeber (a nemluvím o pruzích :P) a krásně vybraná zvířata. Ke trojce mě vede předpovídatelnost příběhu, naivita - ale tu odpouštím, protože je to film pro děti a hodně nepovedené animace, kdy byly zvířata dělány počítačem celkově. Ty byly hodně mizerné a dítě starší 7 let to již muselo poznat ;) Ale všeho všudy, měl film všechno, co měl mít...přátelství, akci, dojetí, naději, touhu, smích a ponaučení. Co více předat našim potomkům? ...u filmu jsem se bavila na čtyři hvězdičky, ale hodnotím třemi za to, že už nikdy nepřestanu být takové dítě, abych ty malé detaily neviděla :) ()

Nepi

Celkem slušná podívané o zebře,která sní o dostihovém závodu a pak ho taky vyhraje...Mluvící zvířata,která občas i dobře zahlásí,vás jistě pobaví.Jinak českej dabing je fakt výbornej...Hlasy zvířatům propůjčili Michal Suchánek,Richard Genzer,Patrik Hezucký,Veronika Žilková,Josef Carda a Zdeněk Podhůrský...Na zimní víkend slušná podívaná...!!! ()

MATADOR

Velmi ale velmi obyčejný film pro malé děti. Kterému bych se nebál dát pouho pouhou hvězdičku za čas, který jsem s ním strávil. Ale pozor pokud uvidíte film hezky česky,tak Vás překvapí velmi pěkný dabing, ve kterém dominují sice méně známější dabéři, ale za to známí lidé např: čtveřice z "TELE TELE", Patrik Hezucký, ...Zkrátka u tohoto filmu se český dabing velmi povedl a vyzdvyhl ho trošku výše. ()

AndysekAndys

Jak outsiderská zebra vyhrála Kentucky derby...kdyby aspoň opravdu ten závod udělali v Kentucky parku a ne na nějaké zapadlé tribuně...samozřejmě je to blbost největší, ale...český dabing tomu dodal grády...Genzer se Suchánkem a Hezucký jako pelikán Husa....no to jsem se mohla potrhat smíchy...jako komedie super. Za příběh 1* ale za komedii 5*, tudíž průměr. Howgh ()

waits

Tak kone uz krome psu (zdravime Fika) porazeji i zebry. Zadna velka bomba, ale solidni rodinny film na destive odpoledne, kdyz deti zlobi . Na tom nemeni nic fakt, ze ho Nova nasadila az na osmou - v kombinaci s reklamnimy spoty na Gambrinus se zda, ze soucasna generace se z infantilniho obdobi beztak dostava az nekde po ctyricitce. ()

• Natáčení probíhalo v Hollywoodu a Pietermaritzburgu v Jižní Africe. (imro)
  • Poník, kterému propůjčil hlas Dustin Hoffman, musel být během natáčení přemalován na hnědo. Svojí původní barvu totiž s přípravou na příchod zimy změnil na bleděhnědou. (imro)
  • Zvířecí příběh vydělal v amerických kinech během tzv. opening weekendu (14.-16.1. 2005) 18,8 mil. dolarů a do začátku dubna až 48,7 milionů. (imro)

Časové pásmo bylo změněno