Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

C0r0ner

Když jsem to poprvé viděl asi v deseti letech, tak jsem byl tři dny mimo strachy. V dospělosti je to poměrně nudná slátanina, kde je nejzajímavější Sam Neill, který hraje opravdu výborně. To napětí, které by tam člověk čekal, se moc nedostavuje a tak je výsledný dojem takový nijaký. 55% ()

ic

Vcelku zajímavý film, s místy praštěným dějem. Posuďte sami: vesmírná loď, která vesmírem docestuje tak daleko, až narazí na "čité zlo", to zabije celou posádku a poté se vrací z5 na Zemi, aby i zde zůčtovalo se vším živím. Průzkoumná loď vyslaná z modré planety toto odhalí, loď zničí a všechno dobře dopadne. Děj je to sice praštěný, ale pokud počítáme s nekonečností vesmíru, je toto nejen možné, ale dokonce jisté. A kolik takových míst ve vesmíru existuje? No přece nekonečno, vždyť vesmír je nekonečný. Takže o tom uvažujte ( Ale né zase moc dlouho :-) ). ()

Wormboy

No tak od tohto filmu som cakal ovela viac. Cely film som sa dost nudil, atmosfera ma vobec nijako neuchopila, no a tie dementne dialogy...ja neviem...bieda bieda bieda. ()

asinus

Blbost, ketrou jsme s kamarádem asi po půlce filmu začali předabovávat, abychom se aspoň zasmáli. Nic ve filmu nefunguje tak, jak by mělo nebo chtělo. A závěrečná krvavá potopa je srandovní. ()

pakobylka

Nadprůměrně napínavá první polovina nabízí zajímavé otázky - očekávala jsem, že potkám nějakou neznámou, originální, ne zrovna přátelskou formu mimozemského života, která ovládla vesmírnou loď "Horizont události" a původní posádku - nebo její duši. O to pozoruhodnější je víceméně odpadová polovina druhá, která z velké části rezignuje na slibně nastíněnou zápletku a spokojí se s lehce slabomyslným krvavým zúčtováním se členy posádky záchranné lodi "Louis and Clarke" a s nejednoznačným odkazem na nehezké místo, kde prý loď pobývala dlouhých sedm let. Přitom proměna jednoho z hlavních hrdinů je chabě zdůvodněná a dost málo uvěřitelná. Jakoby někdo slepil dohromady dva různé snímky, ve kterých vystupují stejné postavy - a přitom se královsky bavil, jak mě převezl. Nevím, nakolik filmu uškodil necitlivý střih, ale o takový hybrid nestojím. ()

Juto

Je to vynikajúci film, ktorý vytvára intenzívny pocit vizuálneho zapojenia. Halucinatívne, takmer 3-D scény, zostávajú v mojej pamäti. 8/10 ()

PavelVanekArt

Viděno poprvé pořádně asi cca. před pěti lety a bavilo to, Sam Neill je tu creepy a i když extra nemusím sci-fi, tak tady mix vesmírné lodi a pekla sednul jak hrnec na prdel. Mělo to chvilkama i DOOM vibes, tak já byl nadmíru spokojen i s tak starým filmem. 4* a.k.a 75% ()

Martrix

Když je řeč o kvalitním hororu z vesmíru, jen málokdo vypotí jiné filmy než Vetřelce a Horizont událostí. Z části proto, že jich mnoho nevzniklo, ale hlavní důvod je mizerná kvalita těch ostatních. Většina se do kin nedostala. Taky kdo by si chtěl pamatovat filmy o zmutovaném vesmírném kamení, nebo ozářené plísni. Když se jednou za čas najdou prachy na něco solidnějšího, stejně to nedopadne líp než za tři. Zuby si vylámal i Scott na pokračováních Vetřelce. V tomto kontextu je Horizont právem vyzdvihovaný. Navíc spojení vesmíru se zlem funguje už z principu dobře. Anderson bohužel nedostal prostor pro svou vizi a musel stříhat. Naštěstí to nemělo vliv na atmosféru, která je i po letech působivá. Co ale zestárlo a na mě nefunguje, je béčkový závěr a mnohá žánrová klišé. Kdybych nešel cestou srovnání, asi bych zaokrouhloval spíš dolů a sáhl jen po třech hvězdách. Ale mé hodnocení ovlivnil i fakt, že Horizont je spolu s Blade Runnerem typická ukázka toho, že čas i divák ukáží, že kompromisy jsou ve filmové tvorbě většinou cestou do pekel. Na druhou stranu...ani dnes by Horizont jako horor R18+, nejspíš nevznikl. ()

SHI-SHA

Výborný horor z vesmírného prostředí se skvělým Laurencem Fishburnem. S lehkou nadsázkou lze říct, že jde o akčnější a strašidelnější alternativu filmu Interstellar (2014). ()

pankreminek

Upřímě přiznávám, že u Horizontu události, jsem místama, fakt sral strachy. Anderson odvedl prvotřídní práci, od dob Vetřelčí série (kromě trojky), tu nebyl víc atmosférický sci-fi horor. V polovině filmu jsem zůstal přibitej v křesle a ani jsem se nehnul až dokonce. Fakt paráda. ()

dr.fish

Ve své době to mohl být kultovní kousek. Po letech ovšem pouze slušný průměr. Trošku mi tam chyběl nějaký ten přesah. Už jsem prostě rozmazlený divák. :-) Je vidět, že Anderson za mlada dokázal vypotit slušný film...65% ()

Flyer

Z tohoto filmu mohl být parádní sci-fi horor, bohužel se to tak nějak úplně nepovedlo. Velkou zásluhu na celkovém průměrném dojmu má určitě střih, 40 minut navíc klidně mohlo být, nechápu, proč takové drastické zkrácení. Dlaším faktorem je nevýrazná režie, z které plyne i celková atmosféra snímku, jenž je sice zejména zpočátku filmu slušná, později se však rozplyne do ztracena, jelikož se tento film zvrtne ve zběsilou, ale ne moc působivou akční jízdu. Na druhou stranu musím pochválit dobrý námět, solidní efekty, spád a slušné herecké obsazení. A přiznávám - chvílema jsem se docela bál. ()

bartias

Rok 2o37. Záchranné plavidlo se vydává prozkoumat ztracenou a znovu nalezenou průzkumnou loď Horizont události. Spolu s posádkou je na cestě také vědec, který loď stvořil. Ta díky speciální technologii dokáže vytvářet černé díry k cestě z jednoho koutu galaxie na druhý. Z jednoho koutu galaxie na druhý nebo rovnou mimo lidské chápání? Záchranný tým postupně podléhá halucinacím a nakonec přežije jen hrstka... Působivě děsivé, na to se člověk nekouká pro zábavu... ()

otík

Kvalitních sci-fi hororů je málo a tento se k těm zdařilejším právem řadí. Atmosféra je brutálně napnutá, člověk si nemá ani čas oddechnout. A až na ten přeci jen poněkud podivný konec je to super podívaná. ()

tom88

Vedel som, že je to sci-fi, ale že je to taký horor som nevedel a prekvapilo ma to, ale neodradilo, pretože sci-fi horory mám rád a ešte viac tie s príšerami. Je to celkom dobre a príťažlivo natočené a u Andersona je to na špičke spolu s Rallye smrti a AVP aj keď sú to všetko béčka. Herecky to celkovo ušlo, Fishburne pred Matrixom príliš dobrých príležitostí nedostával. Ku koncu je to taká vyvražďovačka a a dosť silná nechutnosť, ale stále sa mi to celkom páčilo aj keď pár scén bolo nudnejších. Našťastie to má len hodinku a pol, čiže zas taká nuda to nie je. 75% ()

Benjamin-L

Skvělý a jěště jednou skvělý film. Dnes patří mezi mé oblíbené i když ti které znám tak tento film buď neznají nebo je nebaví. ()

tomeek

Ze začátku solidní sci-fi horůrek (až na to trapné zavěšené křeslo - celou dobu jsem měl pocit, že se Fishburne bojí, aby se to s ním neutrhlo), od druhé půlky ale začíná štvát demence některých postav (viz "matka") a závěr s reinkarnací byl už úplně hotovo. Poslední hřebík do rakve. Bylo to opravdu hloupé. ()