Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

NinonL

Začátek se mi líbil, než se objevilo ono hrozivé "zlo". Pak už byl film plný prapodivných příšer, které mě vždycky od každého sledování odradí. Prosím, příšery už nikdy. ()

Korbitch

Je to vynikající hlavně co se týče atmosféry. Sou tam místa, kde jsem se vysloveně bál, co přijde dál a to musí být, když už já se u něčeho opravdu bojim. Mě vystrašilo v životě tak max.5 filmů. Záhada Blair Witch, jedna šílenost z 90. o prokletym domě udajně podle skutečnosti, ale amyttiwille to není,kruh, nenávist no a ted horizont události. Ale jaxi tak uvědomuju, že sem v tom měl tenkrát zmatek, asi to budu pustit ještě jednou.Minimálně. A ted, co sem shlídnul REC, je těch filmů 6 :-) ()

RasputincZ

Slušný příspěvek do sci-fi horor žánru. Film má skvělý začátek a prvních pár přeludů na Horizontu jsou perfektní. Anderson divákovi servíruje jeden hororový prvek za druhým a atmosféra je vážně mrazivá. Ovšem brzy na to se příběh s velkým potencionálem rozsype jak domeček z karet. Jakoby se Anderson rozhodl, že si usnadní práci a místo vyprávění kvalitního závěru, který by si tento film zasloužil, nám předvede béčkovou akci, která film celkově degraduje. ()

mysiak

Boli časy keď Paul W.S. Anderson, vedel točiť vynikajúce filmy...ako tento...temná atmosféra, krutý koniec, dobrí herci...je to legendárne béčko, ale treba ho vidieť ()

Praxis

Závěr filmu moc a moc uškodil. Chtělo by to alespoň půl hodinky navíc. Takhle vysoko položená laťka v podobě neskutečného strachu z neznáma v první části filmu, rychle spadla ke konci, který vyšuměl, jako šumivý celaskon...Anderson natočil skvělou scifárnu s neskutečně svíravým pocitem strachu, ale ten konec, kdy zasáhli producenti, z toho udělal jenom průměrnou vyvražďovačku s poselstvím, které nebylo naplněno...Škoda ()

javak810i

Kdo by si po shlédnutí nejnovějších dílů Resident Evil pomyslel, že byl Paul W. S. Anderson schopen natočit tak solidní sci-fi... Inspirace klasikami tohoto žánru, jako například filmy Aliens, je sice zřejmá a film rozhodně jejich kvalit nedosahuje (ať už po stránce produkční hodnoty, příběhu, nebo atmosféry), avšak Event Horizon pořád zůstává dobrým snímkem. Kladně bych ohodnotil především velmi slušné technické zpracování (efekty jsou na dobu vzniku a rozpočet pěkné), herecké výkony Sama Neila a budoucího Morpheuse a zpočátku nadějný příběh. Ten se bohužel ke konci trochu zvrtl do přeplácané strašidelné pohádky. Ale i přesto se film pořád drží nad průměrem a hlavně mě nenudil - lepší 3* ()

JJ.Gibson

Sci-fi horor?? Možná prvních 40 minut, to jsem se opravdu bál a s napětím jsem očekával co přijde. Ale potom se to nějak zvrtlo, v divně paranormální jevy. Tududutuuu game over. Jinak Laurence Fishburne byl docela slušnej a taky mě překvapila Joely Richardson :) ()

Ridick

no takto toto bola doslova supa na rano. az mi je cudne, ze to natocil tvorca alien vs. predator, ale v tomto pripade odviedol kus vynikajucej roboty - atmosfera sa da krajat nozom a k tomu slizka hudba, dalej peckujuci fishburne a cernosko cooper. malem sem se posral - aj smiechom aj strachom ()

PKD

Já tomu říkám Hellraiser in Space. Z očividných důvodů. V době prem. to byl fakt náhul a ještě dnes to je hodně slušný SF/H s výborným vizuálem. Art department se opravdu předvedlo. Na té lodi bych fakt nechtěl býti ani 5min. Auriga je ve srovnání s ní, letovisko, haha. Ovšem nevím, zda bych měl koule na D.C. Anderson sice tvrdí, že nikdy nebude, ale ti, co viděli ty další scény, tak ví, že by to musel být rating jako u D.C. Robocopa, tj.X. Proti čemuž je Rko, jen poudačka Báby Futéř. Pro plný počet by bylo ovšem třeba, větší dotaženosti. Sam Neil ve svém období, kdy hrál šílence a magory;-) Sice mě to nikdy nezajímalo, ale hl. inspirací pro scénáristu byl Warhammer 40000.;-) A prý se chystá i tv s. Tak uvidíme. Jo a Kamenův ost s mými oblíbenci Orbital se samostatně nedá poslouchati. Ve filmu dobrý, mimo film, ech. Jednoznačně nejslabší, co tento skladatel kdy složil. Včetně té hrůzy co spáchal s Metallicou.:-/ Palec nahoru za Hajaju. Pardon, za Fishburnea. ;-) Ta šoustačka je docela nechutná, leč...přesto svým způsobem, přitažlivá. Použití super songu od Prodigy v koncových creditech, je úlet, ale i tak překonává celé ost úplně v klídku. ()

buldock

Film se skvělou atmosférou , která by se dala krájet , podtrženou pěkným hudebním doprovodem , skvěle namaskovaný a velmi dobře ztvárněný doktor Weir v podání Sama Neilla , charismatický a neoblomný Laurence Fishburne alias kapitán Miller , nádherný design lodi , několik velmi dobře vytvořených a natočených nechutnosti a s tím související krásné masky , kopec sci-fi horrorové mňamky s triky na velmi solidní úrovni a to vše zabaleno v odpovídající stopáži. ()

zipper111

Jak to skvěle vypadá! Naprosto parádní kulisy, přesně takhle mám sci-fi rád. I příběh ze začátku nemá chybu, film má atmosféru a člověk chce vědět víc, co se děje, chce prozkoumat loď a... pak se to najednou celé rozesere.. Naprosto, vyvražďovací béčko bez dobrého konce. Snad jen že z toho vznikl Dead Space. 3* ()

Naslund

Proč jen se musí dneska většina hororů po výborném začátku zvrhnout v prostou vyvražďovačku. To je jako když si koupíte novou super hru a po hodině hraní zjistíte, že jde o demoverzi, a do druhého levelu se prostě nedostatente. Ale vzhledem k tomu hodnocení tady, si dost lidí vystačí i s tímhle demíčkem. Podle mě by se takovýhle závěr dal udělat někde v chajdě za městem a tady je to plýtvání peněz a rozjetou scifi s prima potenciálem. ()

blackrain

Na malou chvilku jsem vyměnila psychopaty s vražednými sklony za kosmickou loď, na které se dělo něco podivného a hrůzného. Udělala jsem dobře. Mám ráda vetřelčí prostředí, takže jsem se nechala vtáhnout do děje a užívala si tu děsivou atmosféru, která byla všude okolo mě. ()

kaylin

Paul W. S. Anderson se vydal cestou akčních béček a v některých případech skutečných podivností, jako třeba „Tři mušketýři“. Snímkem „Horizont události“ ale vytvořil jeden z nejlepších vědecko-fantastických hororů, kde ani jeden žánr nemá navrch a film je jejich dokonalou kombinací. Je to sci-fi a pro milovníky tohoto žánru to je minimálně zajímavé, ale je to i horor, který nezklame žádného hororového fandu, protože ta atmosféra tu prostě je. ()

IllIlIlIIl

Slabší tři hvězdičky a to z toho důvodu, že po první polovině začala atraktivita filmu zkomírat a děj vyústil v akční cosi. Bohužel Horizont události nestačil svému tempu a v cílové rovince naprosto propadl. ()

anniehall

"Povinný nedělní večer" u nenáročného filmu dopadl jako vždy tristně. Lépe řečeno - ještě hůř. Nalákán slušným řemeslným provedením první části filmu, kdy atmosféra snímku byla hustá tak, že by se dala krájet, nechal jsem se unášet příběhem. (Hlavou mi tu a tam proběhly reminiscence hned na několik filmů: Sphere, Sunshine, Solaris... pro nedělní účely ale jen ve vylehčených bubblegumových verzích.) No, a pak se z rybníčka Brčálníka, přesněji řečeno ze srdce kosmické lodi, vynořil potměšilý Rákosníček Weir a jeho Infernální družina. Atmosféra byla rozkrájená a tak se začalo řezat do lidí. Scénáristovi se před dokončením práce zřejmě prohnali hlavou skřítkové Mezulíni a pořádně mu tam zatopili. Anebo odešel od rozdělané práce a druhou půlku scénáře obstaral Google překladač. Možná, že za to mohla i scénáristova sekretářka, která se večer předtím dívala na Hellraisera a dopsala skript za nepřítomného šéfa, protože prémie jsou přeci jen prémie. Kdo ví, jak to tenkrát doopravdy bylo. Ale jedno vám povím, milé děti... představte si, že si náš milý Rákosníček dokázal vždycky najít cestu zpátky domů, a to posím přišel o oči a ještě ho k tomu vystřelili do vesmíru. No, musel to být ale opravdu kujón. Protože mlha je tam fakt hustá. Tak hustá, že by se dala i krájet! ()

topi

Hodně solidní scifárna s perfektním obsazením a celkem brutálními scénami, na kterých se podílel známý to machr Rob Botin, který dělal např. Hellraisera II, kterého mě právě svými záběry dost připomínal, hlavně těmi rychlými sestříhávačkami. Dost mě štymoval zvuk, párkrár mě poskočily skleněné tabulky ve skříni. Dost by mě zajímala ta verze, kterou musel Anderson kvůli nadměrné brutalitě vystříhat. Ach jo, ta posraná cenzura by se měla zrušit. ()

Rakosnicek77

Trošku hororové sci-fi, které diváka ani na chvilku nenechá v klidu. Je to možná až zbytečně husté, ale aspoň má děj trochu spád! Jenom mně udivil ten konec, trochu podivuhodný závěr. ()