Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

M1k9

Perfektní režisérská práce. Paul Anderson má (měl) přece jenom talent. Sci-fi atmosféra dotvářena do detailů. Vynikající lekačky. Vynikající námět i scénář. Vynikající práce s herci. Zdravě jsem se třásl napětím. Reálnost některých jevů je se třemi otazníky, ale vzhledem k tomu, že sleduji po 16 letech... Závěr je nepovedený a definitivně zabíjí reálnost. (Reálnost v uvozovkách znamená jak dalece nás film nutí spekulovat nad tím, jestli to může být pravdivý příběh. V minulosti, teď, nebo v budoucnu. Umocňuje strach.) Zjednodušený. Bez pointy. Nízkorozpočtový? / Do čeho by se Anderson pouštět neměl jsou zombie a znetvořené lidské postavy. Vůbec mu to nejde a navíc to degraduje sci-fi na komiks (v lepším případě). Stejné přednosti a stejné chyby má Resident Evil 1. Díky námětu je automaticky reálnější než Event Horizon. / Díky alespoň pro mě tak úžasným námětům jsem ochotný přehlédnout kde co. Thrillerovou trojku uzavírá AVP. "Nový" Anderson se vydal na dráhu nechutných komiksů. 7/10 ()

andio

No, myslím, že by se film měl správně držet jednotné teorie toho, co se člověku v absolutním vákuu stane. No dobře, jeden by mohl argumentovat, že vlastně ve vakuu nejsou, nýbrž v děsně tuhé atmosféře Neptunu, tím by toho však mnoho nevyřešil, ba naopak.. Nebudu nikomu vyčítat, že třeba nezachytil přesně účinky vakua na člověka (koho by to zajímalo, NASA na tohle udělala výzkum a člověku by se nic stylu vybouchnutí hlavy, obrácení plic naruby, nebo uvaření krve v žilách, nestalo), ale když tam teda je víc lidí, na které to vakuum působí, mělo se prostě všem stát to samé, nebo alespoň něco podobného.. Ale dobře, pokud vynecháme tohle, rozhodně se jednalo o skvělý horor a já bych to jinak nazval Hellraiser 2.0 Sci-Fi Edition Za mě tedy určitě palec nahoru a hodnocení krásných 9/10 ()

Blue.Shark

Naprosto perfektní záležitost, která mě z nějakého důvodu původně naprosto minula. Moc se mi líbí styl Aliena, totiž to správné špinavé sci-fi, kde se nehraje na bílé a elegantní místnosti. A přesně tak to vypadá i zde. Hlavní zápletka je potom naprostou lahůdkou. Originálnější film jsem za posledních pět let určitě neviděl. Další věc, kterou v modernějších filmech často není vidět, jsou postavy, které se chovají jako opravdoví lidé...a tím nemyslím to, že hovoří o svých citech, ale to, jakým způsobem se k sobě chovají. Dostalo se mi každopádně dosti velkého překvapení. Starší filmy evidentně nepatří do starého železa. ()

TheSpearCZ

Film, který má super herecké obsazení, parádní brutální gore a ještě lepší mrazivou atmosféru. Bohužel, to všechno krásně splachuje druhá polovina a "peklo", které se začne odehrávat na Event Horizon. Snaží se to hrát na Aliena, ale ten to opravdu není. Nevyužitý potenciál tu jde cítit na míle daleko. Slabší 3* ()

Jaroslaf

první polovina - atmosférický thriller, druhá polovina - céčkový psycho šílenější než hellraiser. Ať už Laurencem Fishburnem, interiérem lodi nebo hudebním doprovodem...něčím to hrozně připomínalo Matrix. Hudba při titulcích v kontrastu s celým filmem - těžký úlet. "Oh my god, that's the funky shit." P.S: Kdo zbožňuje hry Dead Space, může si přidat hvězdu navíc :-) ()

Flopik

Prvá polka je skvelo atmosferická a pokým sa neodkryjú karty tak film celkovo baví. Potom však nastane niečo čo nie je úplne zábavné a ani úplne nedrží pokope. Po hororovej stránke chválim vizuál, bolo toho však hrozne málo. Tej krvavej časti by som si prial viacej, nakoľko vyzeralo naozaj skvelo. Celkové rozuzlenie mi prišlo nedostatočné a je škoda, že bolo viac menej len tak trocha načrtnuté. Ako Sci-fi horor fajn, viac ako priemer tomu však dať nemôžem. ()

Meteorista

Inteligentní sci-fi-horor v porovnání s těmi všemi emzáckými a slizáckými, které nám byly, a budou, nabízeny. Začátek se ovšem netváří, jako nějaký kdovíjaký nervydrásač, ba naopak. Působí věrohodně a celkem vysvětluje situaci a dává smysl. Potíž začne v druhé polovině a hlavně ke konci filmu. Přílišná snaha o co největší akční a maso-podívanou je tu spíše na škodu. Ale i přesto je tento počin zajímavým kouskem, který se určitě vyplatí vidět. ()

Venous666

Jako malý kluk viděno a dlouho nepochopeno. Néé jednu noc jsem si tímto filmem pokazil. Pozdějším věku viděno znovu a přidáno k mým favoritům. Dodnes to nemá konkurenci. Tento psycho scifi snímek už nikdy nikdo nenatočí, pan P.W.S. Anderson, věděl moc dobře co točí. První polovina filmu se tváří jako klasické vesmírné scifi, kde je velitelem Laurince Fishburn a astrofyzik Sam Neil, kteří letí na konec sluneční soustavy aby pátrali po vesmírné lodi. Druhá polovina, ta která se mi líbí více je už trochu více než jen obyčejné scifi. Takové to scifi s nádechem samotného pekla. Tento film doporučuji fanouškům Gore snímků, ta druhá polovina je více o krvy a kusech masa než o samotném cestováním, ale nebojte se nakonec to Fishburn všechno zvládne … ()

Saur.us

Alien style horůrek s trochu ďábělštější mytologií, který dokáže pekelně poděsit a to i přes to, že k tomu používá ty největší hororová klišé. Škoda, že v drůhé půlce ztrácí atmosféru. Ale i tak nejlepší Andersonův film. ()

dvd-L

Celý název raketoplánu kterým posádka přiletěla by mohl znít Clive Staples Lewis and Arthur Charles Clarke. Těžko si představit dva protichůdnější přístupy k tvorbě, ale inspiraci k natočení Horizontu události vidím v obou z nich. Clarkova rovina, to je vědecký úhel pohledu: oběžné dráhy planet, hybernace, zakřivení časoprostoru. Lewis byl mystik, teolog - zabýval se otázkami víry, životem po životě, existencí Boha i pekla (kromě světoznámých Letopisů napsal i méně známou a nedoceněnou Kosmickou trilogii, která do sci-fi rozhodně patří, byť nazírá na věci z jiného úhlu než jsme u tohoto žánru zvyklí). Film postrádá Clarkovu technickou preciznost i Lewisovu hloubku, ale hlavním hrdinou přece není raketoplán Louis and Clarke, nýbrž samotný Horizont. A Horizont je především horor - celkem slušný horor, nutno dodat. Ve třinácti letech ještě zcela nedocenil (příliš málo mimozemšťanů). Po dalších 12 letech silnější zážitek. ()

HonzyR

Zlaté Sunshine, plné skvělých zvratů, mnohem lepších postav a celkově lepšímu příběhu. Filmy ve vesmíru mi nevadi, naopak je často vyhledávám stejně jako Andersona, kterého (v omezeném množství) docela můžu a určitě nejsem jeden z těch, kteří ho nesnáší, ale tohle se opravdu moc nepovedlo... První třetina filmu, naprosto dokonalá. Napětí gradované pomocí skvělé atmosféry se povedlo, skoro (ale opravdu jen skoro!) jako bych sledoval Aliena. Ale to, co potom dokázal scénarista šlo naprosto mimo mě. Škoda... __20%__ ()

cyphercz

Asi nejlepší scifi horor. Poprvé jsem Horizont viděl když mi bylo cca 11 a měl jsem pak hodně velkej problém dojít si v noci na WC:D ()

Everyone

Anderson měl raději naštípat fůru dříví. Nápad to byl dobrý, ale jakmile se scéna začala barvit červeně, tak se veškeré mystično vytratilo a zůstal jen střihem urychlený odpad. Za promarněný potenciál zajímavé látky se přikláním k dvěma hvězdám. Na zfilmování chaosu byl tento filmový výron příliš schématický. ()

Bozvav

V podstatě zbytečná záležitost, která by mne zřejmě nenadchla, ani v původní, producentsky "nevylepšené" verzi. Lidská fantazie, co se týče pekla má velmi omezené možnosti a ani tato pekelná vesmírná odysea není vyjímkou. Prostě pocit, že peklo je velký koncenteční tábor, je dle mého už klišé, nemluvě o tom, že kde jaký sociopat by si museel připadat jako v ráji. Jinak působivě natočené, herecké výkony ušly, nicméně scénář úplně o hovně. prostě béčko, co se tváří áčkově. znám mnohem horší filmové průšvihy, ale za nesplněné očekávání podhodnocuji. 30% max. ()