• Česko

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1995, 101 min

Jen tak ze zvědavosti jsem se mrknul na ext.recenze a čekal jsem, že tam budou převážně negativní komentáře. Jaké překvapení mne čekalo, když tam je pouze jedna recenze k tomu tak dobře a krátce sepsaná, že se pod ní můžu podepsat.(23.12.2006)

Mortal Kombat bol podobným kultom v rámci hernej digitalizácie, ako Pokémon či Pulp Fiction vo svojich oboroch i cieľových skupinách (porovnanie zosobnenej obľúbenosti, nie jej kvalitatívnej úrovni :)) Treba brať najmä k tomuto úvodnému dielu ako efektnej jazde choreografických čísiel i exotického šiku, než mystického východného spiritualizmu, ku ktorému okato inklinuje. Ale spôsobom, akým sa jeho meno znehodnocovalo prieč nasledujúcimi rokmi je sekundárnou záležitosťou a iba odzrkadlilo jeho adresnú non-potenciu.(8.9.2016)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +kvalitní adaptace počítačové hry, všechny postavy, výprava, prostředí, hudba -děj, efekty :-))/// Do dnešních dní stále jedna z nejlepších a hlavně nejvěrnějších adaptací počítačové hry. I když se dnes těmto filmům blíská na lepší časy (Hitman, Diablo, Halo, Far Cry,...) a už se našlo i několik solidních filmů (Silent Hill, Resident Evil...), tak jsem si rád připoměl, jaké to bylo na počátku. A i s odstupem času jsem se pěkně bavil, docela mě to i chytlo, zasmál jsem se několika narážkám, které mi dříve nedošli, zasmál jsem se nad efekty, nad kterými jsem tenkrát žasl...a mohl bych pokračovat, ale spíše se mrknu na pokračování, které jsem tehdá řadil nad první díl, tak uvidíme s odstupem času./// Celkem 80%///(30.9.2006)

Dokázal bych si teda představit i lepší zpracování bojovky, kterou sem jako malej pařil celý hodiny a nakonec pomocý skoků a nízkejch kopů umlátil i Gora. Samozřejmě je mi jasný, že to nebyla žádnbá sranda zpracovat jako film bojovku, kde se mlátí dva mamlasové v nějaký aréně, ale když už je děj na pytel, tak moh Paul aspoň sehnat nějaký pořádný bojovníky, vždyť jedinej kdo v tomhle filmu něco umí je Robin Shou jako Liu Kang, jinak samý pomalý lemry v čele se Soňou a Kanem. A taky trošku zamrzí absence fatalit. Aspoň, že Rayden se díky Christopheru Lambertovi poved.(12.8.2007)

• Legas

Filmy podle počítačových her mají jedno společné - ubohý scénář (jestli vůbec nějaký). Potom na něj režisér může plácnout cokoliv a téměř nikdy z toho nevzejde nic dobrého. Z Mortal Combatu by se přitom dalo vytěžit mnohem víc. Alespoň kdyby byl výpravný, výtvarně stylový. Mortal Combat je bohužel seriálu hodný šunt (také to tak nakonec dopadlo).(18.4.2003)

• - Bridgette Wilson se nenechala zastoupit kaskadérkou. (HellFire)

• - Spoiler: Film měl původně končit hned poté, kdy Rayden řekne Liu kangovi a ostatním: „Musím vám něco říct, vedli jste si skvěle. (HellFire)

• - Kaskadér J.J. Perry zastoupil ve většině bojových scénách Johnyho Cage. (HellFire)