• Česko

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1995, 101 min

Dokázal bych si teda představit i lepší zpracování bojovky, kterou sem jako malej pařil celý hodiny a nakonec pomocý skoků a nízkejch kopů umlátil i Gora. Samozřejmě je mi jasný, že to nebyla žádnbá sranda zpracovat jako film bojovku, kde se mlátí dva mamlasové v nějaký aréně, ale když už je děj na pytel, tak moh Paul aspoň sehnat nějaký pořádný bojovníky, vždyť jedinej kdo v tomhle filmu něco umí je Robin Shou jako Liu Kang, jinak samý pomalý lemry v čele se Soňou a Kanem. A taky trošku zamrzí absence fatalit. Aspoň, že Rayden se díky Christopheru Lambertovi poved.(12.8.2007)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +kvalitní adaptace počítačové hry, všechny postavy, výprava, prostředí, hudba -děj, efekty :-))/// Do dnešních dní stále jedna z nejlepších a hlavně nejvěrnějších adaptací počítačové hry. I když se dnes těmto filmům blíská na lepší časy (Hitman, Diablo, Halo, Far Cry,...) a už se našlo i několik solidních filmů (Silent Hill, Resident Evil...), tak jsem si rád připoměl, jaké to bylo na počátku. A i s odstupem času jsem se pěkně bavil, docela mě to i chytlo, zasmál jsem se několika narážkám, které mi dříve nedošli, zasmál jsem se nad efekty, nad kterými jsem tenkrát žasl...a mohl bych pokračovat, ale spíše se mrknu na pokračování, které jsem tehdá řadil nad první díl, tak uvidíme s odstupem času./// Celkem 80%///(30.9.2006)

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt je splněním snu všech fanoušků a hračů původní herní série, zároveň se však jedná o béčko a to s ultralevnými efekty, od kterého nelze čekat nic jiného než nabušenou bojovku, přesně takovou, jakou je samotná hra. Paul W.S. Anderson se tady ukázal jako zkušený filmař, obdařil snímek vším co by měl mít, možná dokonce i něco přidal. Rozhodl se Mortala natočit v duchu klasických hongkongských akčňáků té doby, zejména se mu podařilo přenést zprávnou atmosféru bojových sekvencí, které obohatil výjimečným hudebním doprovodem. Takže fanoušci chrochtají blahem a nemůžou si snímek vynachválit, většina ostatních jej nejepíš nedokáže pochopit, a je to jejich smůla, o hodně totiž přicházejí. V samotném snímku pak překvapila věta (kterou včerejší televizní verze pohřbila) "Není čas na falešnou hrdost." na kterou by si při hodnocení měl každý vzpomenout a ne jenom u Mortala. [TOP 19/14 59%](30.9.2006)

• mzss1

Tohle mě teda kdysi moc nechytlo. Dobrý režisér Paul W.S. Anderson natočil skvělé filmy, třeba Resident evil 1,4,5 ; Vetřelec vs. Predator 1 ; Rallye smrti a i průmrnou jednohubku Tři mušketýři. Tohle mě nechytlo. Příběh divný, fantasy prvky a scény mě moc nebrali. Nějaké ty souboje mě zaujali, začátek filmu taky vypadal slibně a charismatický Christopher Lambert mě chytnul okamžitě, ale stejně ve výsledku vidím hluboký podprůměr. Hodnotím so odř.ušima na 33% = **(3.12.2012)

Výborná zábava! Trashové efekty, retro-futuristická muzika, fenomenální postavy, nespočet skvělých hlášek a jejich skvostná chemie. Akční scény mají základ zakořeněný v poctivé skladbě, bojových uměních a jen lehounce jsou podepřené, nějakým CGI efektem. Jsou zde pěkné holky, hodně soubojů a celé to působí pestře, dobrodružně, přátelsky a zábavně. Na tenhle film rád budu vzpomínat a odnesl jsem si nezapomenutelný zážitek vzhledem k tomu, v jakých podmínkách jsem to i sledoval!(29.12.2019)

• - Do role Raidena byl zvažován Danny Glover. S touto překvapivou informací přišel v rozhovoru pro server IGN duchovní otec videoherní předlohy Ed Boon: „Měli (studio New Line Cinema) některé opravdu divoké návrhy týkající se postav. Vzpomínám si, že oznámili, že chtějí do role Raidena obsadit Dannyho Glovera.“ (Geralt z Rivie)

• - Gregory McKinney nahradil Steva Jamesa v úlohe Jaxa, pretože ten zomrel rok pred začatím natáčania. (beso74)

• - Ed Boon, spoluator počítačové hry Mortal Kombat, poskytl hlas Scorpionovi. (HellFire)