• Česko

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1995, 101 min

Proč 4 hvězdičky? Protože to je sakra odpočinkovej nářez. Film jsem viděl poprvé někdy před 10 lety a podruhé včera (28.4. 2011) a ten film mě prostě dostal - nevím, jestli to bylo tím, že to byl příjemnej únik při psaní bakalářky, moje totální nevyspalost nebo je ten film prostě nejlepší, ale každopadně jsem se velice příjemně bavil a to i některými hláškamy, které jsou schopny pobavit, krásně na své retro vlně. Jsem zvědav s čím přijde nově planovaný MK, ukázky vypadají víc něž dobře.(29.4.2011)

Jen tak ze zvědavosti jsem se mrknul na ext.recenze a čekal jsem, že tam budou převážně negativní komentáře. Jaké překvapení mne čekalo, když tam je pouze jedna recenze k tomu tak dobře a krátce sepsaná, že se pod ní můžu podepsat.(23.12.2006)

Jako velký fanda počítačových her jsem uvítal převedení populární herní série na filmové plátno. Velmi sympatická fantasticko-dobrodružně-akční podívaná s mými oblíbenými postavami jako jsou třeba Sonja, Rayden, Cage, Sub Zero atd. Žádný složitý příběh, prostě skoro jako samotná hra s jedním rozdílem a to tím, že nedržíte v ruce joystick nebo klávesnici. Skvělé efekty, parádní bojové scény a dobrá zábava. To je přesně to, co jsem od tohoto díla očekával.(2.3.2007)

Někdy se zdá až neuvěřitelné, jak je možné natočit film podle hry, kde se 20 postav řeže do krve nejrůznějšími podivnými způsoby. Lze to - Mortal Kombat to dokazuje - jednička není určitě nejhorší béčko, má i své světlé stránky. Kromě skvělého nevkusného soundtracku, tak zejména křečovité herecké výkony, vyxírované souboje a plastového Gora. Co dodat - Fatality...!!!(17.9.2006)

Mortal Kombat bol podobným kultom v rámci hernej digitalizácie, ako Pokémon či Pulp Fiction vo svojich oboroch i cieľových skupinách (porovnanie zosobnenej obľúbenosti, nie jej kvalitatívnej úrovni :)) Treba brať najmä k tomuto úvodnému dielu ako efektnej jazde choreografických čísiel i exotického šiku, než mystického východného spiritualizmu, ku ktorému okato inklinuje. Ale spôsobom, akým sa jeho meno znehodnocovalo prieč nasledujúcimi rokmi je sekundárnou záležitosťou a iba odzrkadlilo jeho adresnú non-potenciu.(8.9.2016)

• - Exteriéry byly natočeny v opuštěné Kaiserově ocelárně v kalifornské Fontaně. (Terva)

• - Linden Ashby kvůli filmu trénoval karate a taekwondo. (HellFire)

• - Liu Kang si pri bitke so Shang Tsungom zašpiní vlasy, no po bitke s ním má z ničoho nič úplne čisté umyté vlasy. (DonParegio)