• Česko

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1995, 101 min

Ale hej, ako malý som to nesmierne žral, ešte si pamätám ako keď to bežalo v TV a na druhý deň v škole každý o tom rozprával, dokonca sme aj skúšali niektoré boje priamo medzi spolužiakmi, samozrejme bezpečne:D Ale jedno tomu filmu nemožno uprieť, spomedzi filmov podľa PC hier je to jasný vrchol, ani AvP, ani Max Payne, dokonca ani Hitman sa mi nezdali spracovaním lepšie ako práve Mortal Kombat. Možno je to nostalgia prečo práve plné hodnotenie, možno nie ale keby už pre nič iné, tak kvôli fightu Scorpion vs. Johny Cage, ktorý je perfektný a dokonalý, hudba excelujúca a triky na tú dobu celkom obstojné.(30.3.2010)

OK, je to klasika a kdo říká, že to nikdy neviděl, tak kecá. I mně se tohle dřív líbilo, tak jsem moc neváhal si to (v roce 2008) znova pustit. Jasně, už to nebylo vono a ty přešlý triky, debilní dialogy, nuzný herecký výkony a dost trapný fighty mi trošku kazily dojem, přesto ale nemůžu říct, že bych se u toho nebavil a že bych tu všudypřítomnou nadvěcnost necítil. Celkově je to zábavná oddychovka, která jednou za čas neuškodí, ale na víc jak 60% bych to neviděl. A docela nechápu ty odpady tady, protože kdo někdy slyšel aspoň geniální ústřední song MK, nemůže nad takovým hodnocením uvažovat. :)(20.9.2008)

Tiež som to ako malé decko nesmierne žral a bez váhania by som dal 5*.Lenže,už to u mňa dnes nevyvoláva taký fantastický pocit ako kedysi.Toto bola ale fakt pecka v roku uvedenia.Anderson zvláda akčné scény dobre,ani efekty nie sú zlé a hudba je správne naladená,pre karate film ako stvorená.Zaujimavý film,i keď hra bola kus lepšia(aspoň pre mňa kedysi),dá sa povedať,že medzi béčkami sci-fi akčného žánru je toto nadpriemerné./65%/(1.10.2009)

Nomálně bych řekl, že to je blbost. Blbost kde spolu bojují občas dva,občas víc bojovníku. Blbost od režiséra (přijde mi jako bych byl jeho fanda, když jsem viděl skoro všechny jeho filmy) P.W.S:Andersona. Jenže tento film má jednu výhodu... Všichni totiž pochopili, že jde o béčko, takže 4* si zaslouží ;-)(17.7.2004)

No žádná intelektuální záležitost to opravdu není a naprosto chápu všechny, kteří dali hodnocení pod dvě hvězdy. Protože po filmařské stránce je film opravdu hodně špatný. Scénář i herecké výkony víc než mizerné, choreografie soubojů je podprůměrná, triky jsou až příliš laciné. A film nezachrání ani Christopher Lambert jako Lord Rayden ani stylová hudba. Jenže i přes všechny nedostatky je to odvaz. :)) Nejen pro milovníky oné počítačové hry (já jsem ji např. nikdy sám nehrál, nicméně ji samozřejmě znám) to má svoje kouzlo. Že se jedná o klasické béčko nikdo nezpochybňuje a film ani neměl jiné ambice. Viděl jsem již několikrát a až budu někdy potřebovat „vypnout“ pustím si to klidně zase.(26.3.2012)

• - Postava menom Art Lean (Kenneth Edwards) sa v hre vôbec neobjavuje, bola vytvorená len pre potreby filmu. (beso74)

• - Sharon Stone a Dina Meyer boli zvažované ako predstaviteľky postavy menom Sonya Blade. (beso74)

• - Ed Boon, spoluator počítačové hry Mortal Kombat, poskytl hlas Scorpionovi. (HellFire)