• Česko

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1995, 101 min

Jako velký fanda počítačových her jsem uvítal převedení populární herní série na filmové plátno. Velmi sympatická fantasticko-dobrodružně-akční podívaná s mými oblíbenými postavami jako jsou třeba Sonja, Rayden, Cage, Sub Zero atd. Žádný složitý příběh, prostě skoro jako samotná hra s jedním rozdílem a to tím, že nedržíte v ruce joystick nebo klávesnici. Skvělé efekty, parádní bojové scény a dobrá zábava. To je přesně to, co jsem od tohoto díla očekával.(2.3.2007)

Kult pro lidi co tuhle hru hráli a dnes citovaná "bible" prevedení PC-hry na plátno. Ikdyž to vykrádáni Bruce Leeho Enter The Dragon je viditelné (hlavně ostrov,souboje) tak se jedná o velkou vyjimku v záplavě herních splašek filmů. V té době kult pro každého kluka (neznal jsem žádneho kdo by to nemiloval a nepískal si ustrední melodii). Lambert jako Raiden rulezzz!(16.4.2008)

Dokázal bych si teda představit i lepší zpracování bojovky, kterou sem jako malej pařil celý hodiny a nakonec pomocý skoků a nízkejch kopů umlátil i Gora. Samozřejmě je mi jasný, že to nebyla žádnbá sranda zpracovat jako film bojovku, kde se mlátí dva mamlasové v nějaký aréně, ale když už je děj na pytel, tak moh Paul aspoň sehnat nějaký pořádný bojovníky, vždyť jedinej kdo v tomhle filmu něco umí je Robin Shou jako Liu Kang, jinak samý pomalý lemry v čele se Soňou a Kanem. A taky trošku zamrzí absence fatalit. Aspoň, že Rayden se díky Christopheru Lambertovi poved.(12.8.2007)

Ale hej, ako malý som to nesmierne žral, ešte si pamätám ako keď to bežalo v TV a na druhý deň v škole každý o tom rozprával, dokonca sme aj skúšali niektoré boje priamo medzi spolužiakmi, samozrejme bezpečne:D Ale jedno tomu filmu nemožno uprieť, spomedzi filmov podľa PC hier je to jasný vrchol, ani AvP, ani Max Payne, dokonca ani Hitman sa mi nezdali spracovaním lepšie ako práve Mortal Kombat. Možno je to nostalgia prečo práve plné hodnotenie, možno nie ale keby už pre nič iné, tak kvôli fightu Scorpion vs. Johny Cage, ktorý je perfektný a dokonalý, hudba excelujúca a triky na tú dobu celkom obstojné.(30.3.2010)

Nekonečné hodiny prosezené před monitorem a herní potyčky, které se následně přenášejí i do reality, neboť odsednout od této návykové hry byl nadlidský úkol. No brain, no pain. Přesně podle tohoto hesla se řídil i Paul Anderson a natočil po dějové stránce prostinkou řež, která si bez kapky vážnosti utahuje ze zavedených klišé o hrstce vyvolených zachraňující svět. Choreograficky na jedničku zvládnutá podívaná, ve které sice neukane ani kapka krve, ale ve svižném tempu, postaveném na bojové scéně v cca 3-5 minutových intervalech, je to odpustitelné. Úsměvné digitální efekty jsou omluvitelné rozpočtem a datem výroby, naopak potěší opulentní výtvarnická práce na výpravě. K tomu navíc nadupaný soundtrack, Christopher Lambert v poslední pořádné roli své herecké kariéry a divákovi nezbývá nic jiného, než po necelých 100 minut sledovat s přiblblým úsměvem na tváři, jaká to v polovině 90. let byla na poli akčního filmu neskutečná zábava a nostalgicky vzpomínat, že od této chvíle jsme se další pořádné videoherní adaptace nedočkali.(19.2.2006)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 11. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Steven Spielberg si mal ako fanúšik videohier zahrať v tomto filme cameo, a to postavu režiséra v úvodnej scéne Johnnyho Cagea (Linden Ashby). Avšak kvôli pracovnému vyťaženiu sa nakoniec nemohol natáčania zúčastniť. (beso74)

• - Liu Kang si pri bitke so Shang Tsungom zašpiní vlasy, no po bitke s ním má z ničoho nič úplne čisté umyté vlasy. (DonParegio)