• Česko

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1995, 101 min

• Vojcl

Pro mě hodně nepovedené zpracování populární počítačové hry. Převézt do celovečerního filmu hru, která je založena pouze na bojových scénách sice není pro scenáristu snadný úkol, jenže Mortal Kombat selhává na celé čáře i jako akční béčko. Filmy s bojovou tématikou mám celkem v oblibě, ale tenhle kousek se opravdu nevyvedl. Průměrné akční scény, nulový příběh, nesympatičtí hrdinové. Není co dodat!(27.1.2006)

Aj napriek priemernému hodnoteniu, snímok pokladám za jeden z najvydarenejších filmových adaptácií videohier. Atmosféra a súboje sú zarovno s hernou predlohou ( mínus násilie ), a je celkom dobre natočený a odsípa svižne, bez nejakých psychologických blábolov. To priemerné hodnotenie je skôr za to herecké prehrávanie, aj keď niektoré výkony sú nechtiac zábavné, a za, ako som spomínal, minimum násilia ( myslím toho brutálnejšieho, kope sa tam dosť ).(27.11.2010)

Nomálně bych řekl, že to je blbost. Blbost kde spolu bojují občas dva,občas víc bojovníku. Blbost od režiséra (přijde mi jako bych byl jeho fanda, když jsem viděl skoro všechny jeho filmy) P.W.S:Andersona. Jenže tento film má jednu výhodu... Všichni totiž pochopili, že jde o béčko, takže 4* si zaslouží ;-)(17.7.2004)

Jeden z prvních filmů podle počítačové hry a možná jeden z nejlepších. Stylové béčko, které si na nic nehraje. Děj prakticky chybí. Hudba film skvěle podporuje k tomu ještě připočtěme neuvěřitelně chytlavou hlavní melodii. Souboje jsou dobře natočené, myslím tím choreografii i kameru, která je v některých momentech opravdu dobrá. K tomu tu ještě máme dobré vizuální zpracování se zajímavým prostředím a zajímavými protivníky a máme tu úžasnou oddechovku.(5.10.2006)

Tiež som to ako malé decko nesmierne žral a bez váhania by som dal 5*.Lenže,už to u mňa dnes nevyvoláva taký fantastický pocit ako kedysi.Toto bola ale fakt pecka v roku uvedenia.Anderson zvláda akčné scény dobre,ani efekty nie sú zlé a hudba je správne naladená,pre karate film ako stvorená.Zaujimavý film,i keď hra bola kus lepšia(aspoň pre mňa kedysi),dá sa povedať,že medzi béčkami sci-fi akčného žánru je toto nadpriemerné./65%/(1.10.2009)

• - Bridgette Wilson se nenechala zastoupit kaskadérkou. (HellFire)

• - Spoiler: Film měl původně končit hned poté, kdy Rayden řekne Liu kangovi a ostatním: „Musím vám něco říct, vedli jste si skvěle. (HellFire)

• - Premisa filmu je hodně ovlivněna filmem Drak přichází (1973). Všimněte si třech bojovníků, přepravy na ostrov starým způsobem na lodi a finálního boje se staříkem. (HellFire)