• Česko

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1995, 101 min

Snimek nabity energii natolik, az sem mel misty strach ze to neustoji. Na prvnim miste zde urcite zminim Hudbu, bez ktere bych dal minimalne o 1 ne-li o 2 hvezdicky min :) Nektere souboje zaujmou, jine spise rozesmejou, ale tenhle film je presne o tom - kdo jej bere jako normalni bojovy film bude asi zklaman, no ten kdo hlavne hral PC hru a nevadi mu "pár" filmarskych uletu tak se bude dobre bavit od zacatku az do konce. efekty sou dostacujici, i kdyz by mohly byt o malinko lepsi, a z hercu me tu jednoznacne zaujali dva - Christopher Lambert a Cary-Hiroyuki Tagawa, jejichz vykony cneli nad ostatnimi jako dva topoly v kukuricnem poli. Tady se este jednalo o nespoutanou zabavu s pridavkem techna, bojovych umeni a romantiky, ale pokracovani byly pouze nudnou napodobeninou originalu a nestaly za nic.(5.6.2006)

Nekonečné hodiny prosezené před monitorem a herní potyčky, které se následně přenášejí i do reality, neboť odsednout od této návykové hry byl nadlidský úkol. No brain, no pain. Přesně podle tohoto hesla se řídil i Paul Anderson a natočil po dějové stránce prostinkou řež, která si bez kapky vážnosti utahuje ze zavedených klišé o hrstce vyvolených zachraňující svět. Choreograficky na jedničku zvládnutá podívaná, ve které sice neukane ani kapka krve, ale ve svižném tempu, postaveném na bojové scéně v cca 3-5 minutových intervalech, je to odpustitelné. Úsměvné digitální efekty jsou omluvitelné rozpočtem a datem výroby, naopak potěší opulentní výtvarnická práce na výpravě. K tomu navíc nadupaný soundtrack, Christopher Lambert v poslední pořádné roli své herecké kariéry a divákovi nezbývá nic jiného, než po necelých 100 minut sledovat s přiblblým úsměvem na tváři, jaká to v polovině 90. let byla na poli akčního filmu neskutečná zábava a nostalgicky vzpomínat, že od této chvíle jsme se další pořádné videoherní adaptace nedočkali.(19.2.2006)

• sud

Mám docela rád béčkové akční filmy, ale toto šlo nějak mimo mě. Filmy, kde na počátku není příběh (třeba klišovitý, ale příběh), ale je založen jenom na rvačkách a soubojích, nemám rád. Ale přesto film nijak neodsuzuji. Efekty jsou poměrně dobré, choreografie akčních scén uspokojivá. Blbost, ale vydržel jsem se dívat do konce.(30.10.2005)

Dokázal bych si teda představit i lepší zpracování bojovky, kterou sem jako malej pařil celý hodiny a nakonec pomocý skoků a nízkejch kopů umlátil i Gora. Samozřejmě je mi jasný, že to nebyla žádnbá sranda zpracovat jako film bojovku, kde se mlátí dva mamlasové v nějaký aréně, ale když už je děj na pytel, tak moh Paul aspoň sehnat nějaký pořádný bojovníky, vždyť jedinej kdo v tomhle filmu něco umí je Robin Shou jako Liu Kang, jinak samý pomalý lemry v čele se Soňou a Kanem. A taky trošku zamrzí absence fatalit. Aspoň, že Rayden se díky Christopheru Lambertovi poved.(12.8.2007)

• Legas

Filmy podle počítačových her mají jedno společné - ubohý scénář (jestli vůbec nějaký). Potom na něj režisér může plácnout cokoliv a téměř nikdy z toho nevzejde nic dobrého. Z Mortal Combatu by se přitom dalo vytěžit mnohem víc. Alespoň kdyby byl výpravný, výtvarně stylový. Mortal Combat je bohužel seriálu hodný šunt (také to tak nakonec dopadlo).(18.4.2003)