V mysli vraha

Solace

Honba na vraha

Solace

Mysteriózní / Thriller

USA, 2015, 101 min (Alternativní: 98 min)

Ze začátku to opravdu vypadá na thriller ve stylu Se7en, aby se to v poslední třetině zvrhlo v těžko popsatelnou mystiku. To by mě až zas tak nevadilo, kdyby tím celý příběh právě to mystiku a tajemno ztratil. Ono už pak vlastně není co odhalovat, a tak sledujeme "jen" zajímavý souboj paranormálních myslí ústřední dvojky. Herecky tomu nemůžu nic vytknout. Je to příjemný film, který si klade i sem tam nějakou složitější otázku, ale málo na ni odpovídá. Zklamaný rozhodně nejsem, ale vytěžit se z toho dalo víc. O pokračování Se7en bych ale nehovořil ani omylem.(26.2.2016)

První půlka, nebo chcete-li hodina se dala prežít celkem v poklidu a ve zdraví. Bylo to napínavé, oba policisté se vzájemně slušně doplňovali a s Anthonym, který dokáže i z hovna uplést bič, jsem to dokonce já naivka viděl na čtyři hvězdy. Chyba lávky! Jakmile se totiž ve filmu objeví Colin, je všeho výše zmiňované pryč a tak už jen čeká bolestné čekání na konec, který mě po dnešním vydatném obědě rozhodně neuspokojil. Ve výsledku je Solace veskrze průměrná krimi a kdyby nebylo Hopkinse, šel bych možná ještě níž. S úcty k jeho filmovému mistrovstí to rozhodně neudělám. Možná až jindy.(13.1.2016)

Potenciálně nabušený námět, který musel na papíře vypadat skvěle (což zdůvodňuje hvězdné obsazení), a taky ještě v půli filmu drží diváka v příjemným napětí, se v závěrečné třetině začne drolit v rozbředlou scénáristickou kaši (asi se tři pisálkové nedokázali domluvit), až to začne být celý k smíchu.(12.1.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $22,586,863▐ určite zaujímavý námet, rovnako tak vizuálne prevedenie a smršť záberov v rámci bohatých predstáv hlavných vyšetrovateľov, herci dosť dobrý, možno to chcelo len trošku lepšie doladiť a hútnejšie zakomponovať pomyselnú pointu /60%/(18.1.2016)

Pro mě rozhodně příjemné překvapení, neboť na základě zdejšího hodnocení jsem čekal daleko více průměrnou podívanou. Ve finále jsem se však dočkal spíš lehce nadprůměrné záležitosti. Anthony Hopkins podobné role zvládá levou zadní a za pochvalu stojí rozhodně Colin Farrell v záporné roli. Snad je jen škoda, že dostal méně prostoru.(26.10.2016)

• - Původně se mělo jednat o pokračování snímku Se7en (1995) s názvem Ei8ht. (Jocker94)

• - Snímek měl původně režírovat Shekhar Kapur a do hlavní role měl být obsazen Bruce Willis. (Jocker94)

• - V deváté minutě filmu položí agentka Cowlesová (Abbie Cornish) u doktora Clancyho (Anthony Hopkins) na stůl složky k případu, aby si je prostudoval a odchází z místnosti. V dalším záběru na Clancyho, který se ani nepohnul, je v pozadí vidět stůl bez složek. (raininface)