Agenti FBI se neúspěšně snaží chytit sériového vraha, který popravuje nemocné lidi. Pachatel nezanechává žádné stopy, a tak chtějí k případu povolat psychologa s výjimečnými schopnostmi. Ten se ale ještě nevzpamatoval z rodinné tragédie a nechce se do pátrání zapojovat... (TV Prima)

Trailer 2

Xmilden

I přes zajímavou zápletku se jedná o druholigový mysteriózní snímek, ve kterém ač to tak zpočátku nevypadá se odehraje souboj mezi Farrellem a Hopkinsem. Proč tohle píšu. Že ve filmu hraje Farrell divák 2/3 vůbec netuší. Hopkinsova postava je oslovena zda nepomohla s pátráním po sériovém vrahovi, takže nám to malinko může upomínat na práci přesčas Hannibala Lectera pro FBI. Dokror John Clancy ovšem narozdíl od něj nejí lidi. Dvojice detektivů skoro nemohla být hůře obsazená, ale budiž. Diváka stejně zajímá jak moc budou šlapat na paty hlavnímu zlosinovi. Sedm se určitě nekoná a postupem času film spíše uvadá. Je to trošku škoda, protože zcela určitě šlo tuhle zajímavou zápletku natočit lépe. 55% ()

maddy

Wannabe Se7en thriller. Vezmite Se7en, odmyslite si Finchera, dobré herecké výkony, temnú atmosféru, brutalitu, pridajte videoklipový vizuál a asi tak nejako vyzerá Solace. Zo začiatku ešte ako tak zaujímavý thriller, no s každou pribúdajúcou minútou čoraz nudnejší videoklip bez zmyslu. Solace sa síce snaží, ale až tak veľmi, že tu nakoniec nič nefunguje. Chce byť temným krimi thrillerom, ale zároveň aj cool, modernou videoklipovou jazdou plnou kamerových prestrihov, hudby a záberov pri ktorých lietajú spomalené guľky ako v Matrixe, no spolu to zákonite nemôže fungovať. Prvá hodina je iba rutiná kriminálka, bez akejkoľvek atmosféry, nebodaj napätia alebo aspoň jednej scény, ktorá by sa divákovi dostala pod kožu, zneistila ho alebo znepokojila. Síce nijako zaujímavá, ale aspoň neškodná a znesiteľná, hlavne vďaka charizmatického Anthonymi Hopkinsovi. No s príchodom Colina Farrella v nejakej šesťdesiatej minúte, ktorý prehráva viac ako by bolo žiaduce, sa to celé rúca ako domček z karát a zo Solace sa stáva absolútne mimózny scenáristicky guláš, v ktorom sa to s tou „mystery“ zložkou začne preháňať do takej miery, že to v závere už pôsobí pomaly ako fantasy. Nejaký ten peniaz síce na filme vidieť je, inak je však Solace značne podpriemernou mysterióznou kriminálkou, ktorá vyzerá skôr ako videoklip z MTV než by mala akúkoľvek atmosféru alebo aspoň kúsok napätia a v ktorej sa to nakoniec s tým „mystériom“ preháňa až to je na smiech. Nebyť tu ten Hopkins a Farrell, tak po tom snáď ani pes neštekne. CELKOVO: 2* (4/10) ()

bourec

V popisu neni krimi,ale první výživná hoďka je krimoška,jako prase.Herecky vytříbený,s excelujícím Hopkinsem,filmek s neznámym vrahem ,kterej jak se zdálo má všechno,co k dobrý kriminálce patří.Po zjevení C.F. se ale film dostal do žánru psychothriller,a celý to krásně šlo do prdele.Tyhle jihoameričani sou vopravdu morem na poli dobrýho filmu,protože zkurvěj úplně všechno.60%. ()

Morholt

Na Sedm to sice nedosahuje, ale jenom o kousek. Chybí především trochu temnější atmosféra, nicméně jinak má Solace všechno, co od mysteriózního thrilleru očekávám plus něco navíc v podobě vytříbených konverzací. Písnička s obětmi nedobrovolné eutanázie je sice trošku ohraná, nicméně charakter a schopnosti kriminalisty a vlastně i vraha tady působí svěže a nadpřirozený prvek přirozeně. Velikánským plusem je samozřejmě obsazení, kterému vládne dle očekávání Hopkins, jemuž zdatně sekundují Morgan, Farrell a především Abbie Comish. Ta mě bavila. Poyartův předešlý film na mě dojem neudělal, ale tohle se mu povedlo. 90% ()

Lacike

Ambiciozny mix zanrov a tem, co podla mna filmu uskodilo, kedze jednotlive linie spolu neladia a ziadna z nich nema dost priestoru, aby sama o sebe vynikla. V prvej polovici sa to tvari ako drsny thriller typu Sedem zbytocne obohateny o nadprirodzene schopnosti jednej z hlavnych postav, aby sa to po odhaleni motivu vrazdenia pachatela preklopilo do povrchneho moralno-filozofickeho dojaku. Strasne ma iritovalo, ze tam kazda postava bud zomiera alebo ma pribuzneho, ktory zomrel, co sa dokonale hodi do pachatelovej skladacky. Dalej ma stvalo, ze nadprirodzene schopnosti jak pachatela tak doktora su nejasne stanovene a ich predpovede sa vyplnuju a zaroven porusuju podla toho ako sa to prave hodilo scenaristovi. Keby sa na ne uplne vykaslali a co najskôr sa film venoval kontroverznemu motivu pachatela, aby ho prebral do hlbky, tak z toho mohol byt pôsobivy film, ktory by divaka donutil k zamysleniu. V tomto prevedeni to je beckova povrchna kriminalka, ktora v ziadnom ohlade neprekroci hranice priemeru. 5/10. ()

• V deváté minutě filmu položí agentka Cowlesová (Abbie Cornish) u doktora Clancyho (Anthony Hopkins) na stůl složky k případu, aby si je prostudoval a odchází z místnosti. V dalším záběru na Clancyho, který se ani nepohnul, je v pozadí vidět stůl bez složek. (raininface)

Související novinky

Hopkins, Farrell a „tak trochu dvojka Sedm“?

Hopkins, Farrell a „tak trochu dvojka Sedm“?

09.02.2013

Thriller Solace už Hollywoodem bloumá několik let. Své na něm odmakali i scenáristé jako James Vanderbilt nebo oscarový Peter Morgan a studio New Line se z něj nějakou dobu pokoušelo udělat… (více)