poster

V mysli vraha

 • USA

  Solace

 • Slovensko

  Honba na vraha

 • Velká Británie

  Solace

Mysteriózní / Thriller

USA, 2015, 101 min (Alternativní: 98 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houbiczska
  ***

  Nápaditý mysteriozní thriller o detektivovi, který má vize budoucnosti a vrahovi, který je na tom stejně. Herecké obsazení bylo slušné a první polovina filmu měla solidní náběh na skvělou detektivku, Antonín Hopkavý je v roli úžasný a zajímavý, Farell taky nebyl špatný, ale až tak mě neoslovil. Problém byl ve druhé půlce filmu, která byla taková uspěchaná a trochu horší a finále takové nijaké a nevýrazné, což je velká škoda, protože tenhle snímek měl na daleko, daleko víc. Pořád se ale jedná o originální thriller, na který sice člověk po půlroce zapomene, ale dívat se na to dalo.(13.2.2019)

 • PROCESOR
  ****

  Tak mít takový schopnosti je spíš prokletí než dar, pakliže nevidíte čísla sportky. Zajímavá je postava vraha, která přesahuje kriminální rovinu a vplouvá do morálních vod. Jestli konal víc dobra než zla at si posoudí každý sám, stejně, jako na asistovanou eutonazii, kdy se kvalita života rychle snížila a všichni blízcí jsou s tím srozuměni. Pro mě překvápko a spokojenost.(6.12.2016)

 • Fiftis
  ****

  Mať také schopnosti je skôr prekliatie ako dar, ak nevidíte čísla športky. Zaujímavá je postava vraha, ktorá presahuje kriminálnu rovinu a pláva do morálnych vôd. Či konal viac dobra ako zla nech si posúdi každý sám, rovnako, ako na asistovanú eutanáziu, kedy sa kvalita života rýchlo znížila a všetci blízki sú s tým uzrozumení. Pre mňa prekvapenie a spokojnosť. Presne typ filmu pre ktorý sa Anthony Hopkins narodil a s doplnením o ďalších, je pre mňa herecké obsadenie na jednotku. Dej skoro strhujúci, myšlienka výborná, "ľakajúce či hnusné" scény tak akurát v miere a skvelý scenár. Čosi v tomto filme bolo zaujímavé. Avšak nie moc pochopiteľné, napriek tomu je to desivé a pre divákov určite neuveriteľne nepochopiteľné, napriek tomu sa to ozaj oplatí vidieť.(12.11.2019)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Rozporuplná kriminálka, která se přehoupne do plně mysteriozního thrilleru. Režisér (tipl bych ho tak na autora nějaké americké městské kriminálky) je docela snaživý a často mu to i jde, bohužel má i místa podstatně slabší, jež brousí do vod televizního podvečera. Nevyvážený je i scénář, konkrétně především kouzelný dědeček Anthony Hopkins, kterému jsem ze začátku jeho vědmu akceptoval, no Elvíru, kterou rozjel v závěru i s přicmrndovačem a bojovníkem za eutanazii Farrellem, už jsem vydýchával jen se sebezapřením. Škoda, že se místo zbytečnýho čtení z gule víc nemoralizovalo, hned by měla Solace větší váhu. Tři by byly asi zbytečně kruté, ale mohlo to taky být o dost lepší. 70%(11.1.2016)

 • bourec
  ***

  V popisu neni krimi,ale první výživná hoďka je krimoška,jako prase.Herecky vytříbený,s excelujícím Hopkinsem,filmek s neznámym vrahem ,kterej jak se zdálo má všechno,co k dobrý kriminálce patří.Po zjevení C.F. se ale film dostal do žánru psychothriller,a celý to krásně šlo do prdele.Tyhle jihoameričani sou vopravdu morem na poli dobrýho filmu,protože zkurvěj úplně všechno.60%.(18.6.2016)

 • - Původně se mělo jednat o pokračování snímku Se7en (1995) s názvem Ei8ht. (Jocker94)

 • - Snímek měl původně režírovat Shekhar Kapur a do hlavní role měl být obsazen Bruce Willis. (Jocker94)

 • - V 54. min policajný pes šteká na dvere, ktoré označil, no v nasledujúcom zábere z iného uhla zmizol z celej chodby. (Jadro)