V mysli vraha

Solace

Honba na vraha

Solace

Mysteriózní / Thriller

USA, 2015, 101 min (Alternativní: 98 min)

První půlka, nebo chcete-li hodina se dala prežít celkem v poklidu a ve zdraví. Bylo to napínavé, oba policisté se vzájemně slušně doplňovali a s Anthonym, který dokáže i z hovna uplést bič, jsem to dokonce já naivka viděl na čtyři hvězdy. Chyba lávky! Jakmile se totiž ve filmu objeví Colin, je všeho výše zmiňované pryč a tak už jen čeká bolestné čekání na konec, který mě po dnešním vydatném obědě rozhodně neuspokojil. Ve výsledku je Solace veskrze průměrná krimi a kdyby nebylo Hopkinse, šel bych možná ještě níž. S úcty k jeho filmovému mistrovstí to rozhodně neudělám. Možná až jindy.(13.1.2016)

Pro mě rozhodně příjemné překvapení, neboť na základě zdejšího hodnocení jsem čekal daleko více průměrnou podívanou. Ve finále jsem se však dočkal spíš lehce nadprůměrné záležitosti. Anthony Hopkins podobné role zvládá levou zadní a za pochvalu stojí rozhodně Colin Farrell v záporné roli. Snad je jen škoda, že dostal méně prostoru.(26.10.2016)

Je to takový fajn, docela dobře promyšlený, což se tak nějak očekává, protože když už tam máte takovou plejádu herců, a že jich je opravdu dost, tak přece jen nemůžete vyrukovat z blbým filmem. Přece jen ale dva herci vynikají natolik, že vás strhnou víc než samotný příběh, který to na diváka trochu hraje. Anthony Hopkins a Colin Farrell dokazují svoje schopnosti.(14.1.2016)

Na Sedm to sice nedosahuje, ale jenom o kousek. Chybí především trochu temnější atmosféra, nicméně jinak má Solace všechno, co od mysteriózního thrilleru očekávám plus něco navíc v podobě vytříbených konverzací. Písnička s obětmi nedobrovolné eutanázie je sice trošku ohraná, nicméně charakter a schopnosti kriminalisty a vlastně i vraha tady působí svěže a nadpřirozený prvek přirozeně. Velikánským plusem je samozřejmě obsazení, kterému vládne dle očekávání Hopkins, jemuž zdatně sekundují Morgan, Farrell a především Abbie Comish. Ta mě bavila. Poyartův předešlý film na mě dojem neudělal, ale tohle se mu povedlo. 90%(12.1.2016)

Pět minut po dosledování Solace a současné emoce bych shrnula nejspíš slovy nadšená, fascinovaná a vyčerpaná. Něco tak výborného jsem už dlouho neviděla. Vyčerpaná jsem proto, že to byl opravdu intenzivní zážitek. Od začátku se jelo naplno, žádný poklidný rozjezd, nic. Od začátku jsem zadržovala dech a čekala, co přijde. Hopkins a Farrell úžasní jako vždycky, ale Solace nestojí výhradně na nich. Tvůrcům se podařilo vytvořit skvělý mix napětí, chytlavosti a film je krásný i po estetické stránce (což je něco, co miluju třeba i na Bondovkách). Co mě nadchlo možná nejvíc je poměrně originální typ "padoucha". Vždy a všude je udělaný aspoň trochu psycho a tak, aby divák ani na chvilku nepochyboval, kde je dobrá a kde špatná strana a kdo má pravdu. Tady se jim to ale podařilo vyvážit opravdu výborně. Jak vidím podle hodnocení zdejších uživatelů, tak ne každému se tento typ filmu líbí, budiž. Ale já bych se klidně podívala hned znovu. (Neudělám to, i bez toho už asi budu mít dnes špatné sny.)(12.2.2016)

• - Původně se mělo jednat o pokračování snímku Se7en (1995) s názvem Ei8ht. (Jocker94)

• - V deváté minutě filmu položí agentka Cowlesová (Abbie Cornish) u doktora Clancyho (Anthony Hopkins) na stůl složky k případu, aby si je prostudoval a odchází z místnosti. V dalším záběru na Clancyho, který se ani nepohnul, je v pozadí vidět stůl bez složek. (raininface)

• - V 54. min policajný pes šteká na dvere, ktoré označil, no v nasledujúcom zábere z iného uhla zmizol z celej chodby. (Jadro)