Agenti FBI se neúspěšně snaží chytit sériového vraha, který popravuje nemocné lidi. Pachatel nezanechává žádné stopy, a tak chtějí k případu povolat psychologa s výjimečnými schopnostmi. Ten se ale ještě nevzpamatoval z rodinné tragédie a nechce se do pátrání zapojovat... (TV Prima)

Sheemass

Velmi zajímavě začínající krimi příběh, který se však zvrhne v podivnou mysteriozní honičku. Vynikající Anthony Hopkins se ,,super" schopnostmi, vyšetřuje, čí tedy spíše pomáhá řešit případ sériového vraha, si urval většinu tohoto filmu zcela pro sebe a ostatní herci spíš jen tak kolem něj poletují, než že by ho byli schopni doplňovat a záporák, který se v tomto případě celkem povedl, se objevuje až v poslední fázi filmu, což je velká škoda. Film má některé velmi slušné momenty a občas i dobrou atmosféru, celkově se ale spíš řadí k průměru v řadě podobných filmech, nápad a myšlenka tohoto filmu není úplně dotažená, což je škoda při tak dobrém obsazení. ()

Max Frajer

Tak tohle mě bohužel minulo...zdálo se mi, že se tvůrci snaží o nějakou silnější psycho thriller, ale děj a jeho rozpracování je plytké...což je teda podstatná většina současné filmové tvorby a nebyl by to ani zas takový problém, kdyby zde nebyl tak silný tlak na pilu, aby to mělo nějakou hloubku a přitom kde nic tu nic. Herecké obsazení docela top, všechny hlavní protagonisty mám rád, ale....neviděl jsem zde žádnou pointu, jen nějaký útržkovitý sled rádoby ucelených střípků slabé dějové linie, roztržitá neposedná kamera mě taky příliš nechytla....takže pouze 1* za totálně neukočírované přehnané ambice, plytký děj, nulovou pointu, slabý psychologický profil jednotlivých postav a promarněný herecký potenciál. ()

Mark1983

Ano, doneslo se ke mně, že tento film je úplná p......a, což musím konstatovat, že film není pro každého, ač je hodně psychologický, a ne každý dokáže jít do nitra tajemna, což v případě tohoto filmu se jedná o zbavení lidí nepopsatelného utrpení, jenž by jim naservírovala nepopsatelně krutá nemoc. Člověk musí jít hodně do hloubky, aby tento film pochopil. ()

brkerez

Ze začátku to vypadalo na atmosférickou detektivku se skvělym Anthony Hopkinsem, někde kolem objevivšího se Colina Farrella sem už ale měl problém udržet pozornost, nějak to vyprchalo a ke konci už mě to vůbec nezajímalo. ()

vinducha

O souboji 2 jasnovidců aneb o páchání "dobrých" skutků , o kterých je možno pochybovati , že by byly páchány v dobré víře. ()

CheeseFigure

Hmmm...Nečakal som, že z toho bude nadprirodzený thriller, v ktorom bude Anthony Hopkins kúzelníkom schopným vidieť veci minulé i budúce. Použitie takýchto schopnosti v kriminálke mi príde celkom lacné. Nakoniec sa s tým ale celkom dobre pracovalo. Od polovice, až tri-štvrtiny, sa rozbieha myšlienka o morálnosti zabitia ľudí v ťažkých bolestiach. Táto myšlienka je zaujímavá, ale mám pocit, že film sa jej začne venovať neskoro a keď už, nevenuje sa jej dostatočne. Čo sa týka hercov, Hopkins je klasika, i keď som mal pocit, že tu veľmi nechce hrať. Dean Morgan pre mňa nejak nevynikal. A na Abbie Cornish ma vždy upútala nevhodne zvolená blúzka. A vrah, ktorého meno nepoviem, i keď ho, podľa mňa, odhalíte celkom rýchlo, bol ok, hlavne aj vďaka tým myšlienkam, ktoré som skôr spomínal. A hudobná stránka filmu bola zvláštna. Prišla mi žánrovo nejednotná, ak sa to tak dá povedať. Celkovo film mal dobré prvky, ktoré by ale šli, podľa mňa, spraviť lepšie. A miestami mi prišiel mierne chaotický. ()

sh4ris

Nápad dobrý, ale špatně provedený. Nevím kdo z tvůrců přesně byl na drogách, možná všichni. Ani známé tváře to neutáhly, Anthonymu jsem nevěřila ani jeden pohled. ()

flyer.nick

Jestli tohle mělo být pokračování Sedm tak já jsme čínský bůh srandy. Má to své světlé momenty, je to zajímavě natočené, obsazení je taky hvězdné, a i příběh by šel, ale proti Sedm je to úplně podřadná liga. Souboj dvou věštců tomu ubírá napětí, občas se do toho tvůrci jakoby sami zamotají že neví jak chtěli aby to bylo a celé je to pro diváka nevěrohodné. ()

Essential

Až ma pri srdci bodalo, že jeden z najlpeších hercov v histórii exceluje ešte aj v takto debilne zrežírovanom seriálovo vypadajúcom paškvile.. Úplne vidím, ako to dáva Markíza niekedy v piatok o ôsmej večer s tonou reklám a hneď potom jebne niečo so Seagalom. 45% ()

kecal

Tři a to jen z úcty k mistrovi, který na rozdíl od snažícího se Farrella poznal, že jde o průser a odvedl až nechutně vypovídající rutinu. Afonso Poyart by se měl na pracáku zajímat o nějakou rekvalifikaci, protože režií se rozhodně neuživí, o čemž vypovídá už to, že na rozdíl třeba od Ridley Scotta trestuhodně neobnažil Abbie Cornish a diváka ochudil o její luxusní zadeček. Je to břídil! Trojce pisálku, jindy schopné napsat i něco mírně nadprůměrného to spolecný party nějak nevyšlo a trošku si na nás ugrklo. Ale oproti náloži, které se člověk vetšinou dočká od tuzemských autoru, to byla taková malička hromádečka. ()

Zeman007

Anthony Hopkins hraje skvele ale bohuzel cely film to nezachrani.I kdyz je to opravdu zajimavy a dobry film,na konci velmi ztratil dech.A s filmem Sedm to nema nic spolecneho.Presto ma smysl to videt a to prinejmensim proto,ze si clovek uvedomi,co vlastne muze ale i nemusi znamenat slovo utecha... ()

KrsoPeter

Veľmi som rád že toto nie je pokračovanie filmu ,,se7en" .páčilo sa mi to ,pár krat aj pekne preľaknutý pri dotikoch, možno sa to mohlo viac zamotať a viac zahlbiť, ()

eoj

Za tři hvězdy to mohlo být, kdyby si odpustili rozhovor v autě (- Je to mystické? Nebo náboženské? - Ne. Já jsem vědec. Věřím v teoretickou fyziku a a biochemii. To je celé). Nemám nic proti mystery ve filmech, ale tohle už prostě zbytečně dráždí. ()

Ryorka

od začátku do konce jsem u toho seděla jak přimrazená. Osobně nechápu, že je to v modrý barvě. Uznávám, že dějový zvrat po odhalení C.Farrella byl řekněme divný ale přesto ne rušivý. Jen to překlopilo podstatu malinko jinam. Jeden z mála filmů, pro mě, u kterých když běží titulky, tak zíráte na tu černou obrazovku a řeknete WOW. ()

de-souza

Druhá polovina bohužel zazdila tu první. Mělo to hezky našlápnuto, ale sjelo to z kolejí... Nicméně skvělá hudba, dobrá kamera a vynikající Hopkins.. ()

Sonjoe

Prvych 60 minut slusne, mysticke, vysetrovacky, super. Zvysnych 40 minut docela slusny paramaglajz. Velka skoda prevelika. ()

kristovanoho

A máme tu dalšího kandáta na UHS2016. Zaprvý, co to je za hnůj, zadruhý, co tam proboha dělá Tonda a Kolin? Je to asi to samý, jako udělat směs z hnijících brambor, hoven a kočky seškrábnutý ze silnice, podusit a pak na to položit plátek lanýže. 1* ()

danny79

Solace je mrhnani charismatem Colina Farrella - pro takhle podprumernou mysteriozni kriminalku ho je skoda. Na rozdil od vetsiny hodnoticich pro me prave sledovani ta oslavovane prvni poloviny stalo dost premahani. Velmi caste flashbacky s vizemi hodne rusi, a kdyz se nektere z nich zacnou stale opakovat, pridava se i nuda. Druha polovina se na chvili rozjede a ozivi nekolika akcnejsimi scenami , a take objevujicim se Colinem, ale po chvili se vse odviji v zajetych kolejich s jasnym koncem a clovek uz jen ceka, aby to konecne skoncilo. Napad dobry, Colin s Anthonym take, do toho se objevi nekolik zajimavych triku s kamerou, ale chybi tomu napeti, atmosfera, obsazeni detektivu je absolutne nevhodne, mizerny scenar, ktery neni schopen vypravet pribeh a tak si vypomaha opakujicimi se flashbacky. Skoda, potencial by to melo. Na genialni Se7en to ani nedohledne, to je v uplne jine lize. ()

Hopkins, Farrell a „tak trochu dvojka Sedm“?

Hopkins, Farrell a „tak trochu dvojka Sedm“?

09.02.2013

Thriller Solace už Hollywoodem bloumá několik let. Své na něm odmakali i scenáristé jako James Vanderbilt nebo oscarový Peter Morgan a studio New Line se z něj nějakou dobu pokoušelo udělat… (více)