Agent Mason Storm (Steven Seagal) odhalil spojení vysoce postavených politiků s mafií. Protože se nechtěl nechat zastavit v boji proti korupci, zločinci připravili krutou pomstu - skupina vrahů přepadla jeho rodinu a Masonova manželka je zastřelena. Také agenta považují za mrtvého. Mason Storm však žije. Bude trvat velmi dlouho, než se pustí do hledání vrahů. Potom už jej však nic nezastaví. Detektiv Mason Storm pořídí usvědčující videozáznam schůzky neznámého poslance se zločineckým podsvětím, na níž se domlouvá vražda senátora Campbella, po jehož křesle poslanec touží. Zločinci však Storma odhalí, a aby získali videokazetu, vyvraždí celou Stormovu rodinu. Nevšimnou si však, že syn stačil uprchnout. Vážně zraněný Storm, oficiálně prohlášený za mrtvého, upadne do kómatu. Zatímco zkorumpovaný kapitán Huiland se pokusí Stormovu památku pošpinit, jeho kolega a přítel O´Malley zachrání usvědčující videozáznam a zajistí, aby byl Storm inkognito převezen do bezpečí, kde by se případně mohl uzdravit. Storm se po sedmi letech probere z kómatu. Mafiáni se to ale dozvědí a ihned se ho pokoušejí zabít. Storma zachrání zdravotní sestra Andy Stewartová, která ho ukryje. Detektiv se postupně uzdravuje a fyzicky i psychicky se připravuje k odplatě a odhalení spiknutí. Andy a Storm se do sebe brzy zamilují. Zločinci však stahují smyčku kolem Storma a likvidují všechny, kteří překážejí. Storm naváže kontakt s O´Malleym a posílen zjištěním, že jeho syn přežil, začíná tvrdě usilovat o naplnění spravedlnosti. (Magic Box)

jonyyy

Kdyby se přetočilo asi pět scén, když záporáci vypadaj, že Stevena vůbec nechtěj zabít i když na to měli dost času, byl by to prvotřídní akčnák ze staré školy. Ale i tak se jedna o slušnou podívanou. 65% ()

eraserhead666

„Jdi do prdele a umři!“ Seagalova nesmrtelná hláška. Pokud se nepletu, tak tohle bylo mé první setkání se Seagalem a hrozně se mi to líbilo. I dnes je to pro mě jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) Seagalových filmů, jen je škoda, že už je zřejmě více než jasné, že tohle už nikdy nepřekoná. Akce takřka od začátku do konce, není to nijak moc dlouhé, tak akorát. Vždy se na to rád kouknu znovu, nejen kvůli LeBrock :-) ()

SOLOM.

„Vymrdali s ním“ a to se jim šeredně nevyplatí. Jen co se probudí z kómatu, myslí jen na pomstu a ta bude šeredně bolet. Tento kousek je rovněž jako ostatní Seagalovky nabitý solidní akcí, nespočtem vystřílených nábojů, nechybí pěkná ženská ale i spousta nelogických prvků. U podobných kousků se však nikdy nevyplatí moc přemýšlet, prostě je lepší sednout do křesla, vzít do ruky vychlazené pivko a užít si slušný – leč tentokrát průměrný akční nářez. ()

Bauer

Na tohle můžu říct jen něco málo: Jo jo jo jo jo!!!! To bylo super , škoda jen že Seagal už netočí žádný takovýhle filmy. ()

JASON_X

Včera jsem se v komentáři k novýmu (a děsnýmu) Rambovi otřel o Seagala, no a při tý příležitosti jsem se rozhodl znova zkouknout pár jeho starejch fláků. A začal jsem tímhle. No co k němu dodat - Mistr po sedmiletým kómatu chvíli na to jezdí na nemocniční posteli výtahem sem a tam, pak si nechá v čínský čtvrti obstarat akupunkturní jehly, prošpikovanej medituje před sochou Vznešenýho a nedlouho poté už zase skáče přes kaluže a masakruje nepřátele. Seagalovy hlášky, Seagalovy grimasy, Seagalův gel ve vlasech, Seagalovo lámání rukou a nohou. Seagalovky jsou prostě specifickej žánr, člověk u nich může řvát smíchy i vzteky, Seagala nesnášet, obdivovat ho, nebo se mu smát. Já osobně si jeho filmy většinou perverzně užívám (jejich nechtěná zábavnost je na vysokým stupni), ale taky u nich občas trpím jako zvíře. Tentokrát je scénář přece jenom o něco slabší, těžkopádný, kostrbatý, nepříliš epický. Seagalovo ego už tu dosahuje galaktických rozměrů, takže některý scény působí až parodicky, což je ovšem u jeho filmů hodně častej jev. Na druhou stranu Stevenovi asistuje moc pěkná zrzka (jedna z jeho někdejších žen, se kterou má tři děti). Každopádně vám ale nehrozí to, co u novýho Ramba - tedy otrávená nuda. ()

PROROK14

Tie staršie filmy so Seagalom sa celkom vydarili. Toto nie je ani moc dlhé, nudiť by nás to nemalo. A je tu Pišta a jeho bojové umenie. Len som zvedavý kedy ho niekto vo filme dokáže zbiť. ()

Lacike

Nakoniec som si pri repríze starej dobrej Seagalovskej štvorky ranných filmov nechal film Hard to Kill, ktorý som mal ako malý najradšej kvôli skvelej zápletke. Stále ma táto zápletka baví a aj po rokoch funguje bezchybne. Seagalovi vyvraždia rodinku, on si chvíľku pospí a nakoniec im to dá riadne vyžrať. Menší problém je len v blbom rozvrhnutí akčných scén. Je tu skvelá bitka v potravinách, kde Seagal zneškodní partiu zlodejov (aj keď je tento typ scény snáď v každom akčniaku z osemdesiatych rokov, tak aj po miliónty krát funguje dokonale a tentoraz je aj neskutočne zábavný) a potom nasleduje skoro hodina, ktorá sa venuje len dramatickej stránke príbehu. Síce ma táto zápletka fakt baví (chémia medzi Seagalom a jeho skutočnou ex-manželkou funguje na 100%), ale keďže sme v akčnom žánri, tak by aspoň jedna väčšia akčná scéna v tomto úseku filmu, bodla. Po hodine sa ale Seagal dá dokopy a nastupuje polhodina, v ktorej zmasakruje jedného parchanta za druhým. Prevedenie akčných scén je kvalitné a rôznorodé (naháňačka, prestrelky, bitky), ale na špičku im predsa len kus chýba. Je to proste len solídny štandard svojej doby. To sa týka aj záporákov. William Sadler tu nemá veľa priestoru a z jeho výraznejších poskokov vynikne Charles Boswell skôr svojím hnusným výzorom ako nejakými skvelými schopnosťami. Rozhodne musím spomenúť chytľavý hudobný motív. Jeden z najlepších zo Seagalových filmov. A Seagal tu je v absolútnej top forme, takže sa ešte nehanbil ukázať bez trička. Síce to nikdy nebol svalovec, ale rozhodne vyzeral pôsobivo a pri pohľade na jeho súčasnú formu sa mi chce plakať. Výsledkom je kvalitné akčné béčko s miestami pomalším tempom, keď absentuje akcia, ktoré spolu s Marked for Death patrí medzi jeho najlepšie ranné filmy. 7/10. ()

villon17

Zlatá střední cesta. Nenadchne, možná trochu urazí:) Ale dá se na to koukat, když nechcete nic náročného, co vám utkví v paměti. ()

corpsy

Jeden z Stevenovych najlepších filmov. Snímok, ktorý ho dokonalo definoval a urobil z neho na pár rokov jednu z akčných ikon 90. rokov. Skvelo vyvážený mix akcie a brutálneho násilia. ()

ConanVJ

Jeden z nejlepších Seagalových filmů vypráví příběh pomsty člověka, který přišel o rodinu a sám se probudil po sedmi letech z komatu. Příběh je sice jednoduchý, za to je zde spousta kvalitní akce, kvalidních bitek a Seagalova Aikida. Film provází i spousta skvělých, nezapomenutelných hlášek. Pro mě už je to klasika žánru a dávám jí 100% :) ()

TomX2

90. roky boli ako stvorené pre filmy o pomste (ďalej Boyz n the Hood, A Time to Kill) a neminula ich ani ďalšia Seagalovka. Seagala síce neuznávam (ani ako herca, ani človeka), no aj napriek mojej ľahostajnosti a apatiám voči nemu ma dokázal aspoň na pár minút zabaviť a na čas ma vyviedol z omylu. Film už ako tak dopadol (klišéovitý scenár a nie príliš obstojní herci tomu veľmi neprospievajú), no rozbehnutá, posledná tretina plná bitiek s chválitebnou choreografiou z filmu v konečnom dôsledku robí aspoň oddychové priemerné béčko. Slabé 3* ()

salalala

Pro mě je tohle těžká nostalgie, v době puberty jsem ten film viděl snad pětkrát. I dneska to pro mě zůstává jednou z nejlepších (ne - li tou nejlepší) Seagalovkou a čas od času na ni rád mrknu. Je tu to, co má v takovémto filmu být. Nic moc logika, zlí policajti, solidní akce, hudba a samozřejmě nějaká ta žena. Navíc tu dostane přes hubu Boby Sixkiller a Steven tu hodí jednu z nejgeniálnějších hlášek vůbec ("Fuck you and die!", v geniálním českém překladu "Jdi do prdele a umři"), zkrátka luxus. Na víc než tři to teda není, ale v tomhle případě to není důležité. Neokoukaný (a hubený) Seagal v nejlepší formě. 60% ()

kinderman

"Hraju hlavní roli v debilním filmu," řekne v jeden moment vedlejší postava. První část tvrzení je mylná, hlavní je zde culíkář s "duchovní převahou", zbytek naprosto sedí. To, že má S.Seagal na svém kontě slušné filmy z počátku kariéry, je mýtus. ()