Agent Mason Storm (Steven Seagal) odhalil spojení vysoce postavených politiků s mafií. Protože se nechtěl nechat zastavit v boji proti korupci, zločinci připravili krutou pomstu - skupina vrahů přepadla jeho rodinu a Masonova manželka je zastřelena. Také agenta považují za mrtvého. Mason Storm však žije. Bude trvat velmi dlouho, než se pustí do hledání vrahů. Potom už jej však nic nezastaví. Detektiv Mason Storm pořídí usvědčující videozáznam schůzky neznámého poslance se zločineckým podsvětím, na níž se domlouvá vražda senátora Campbella, po jehož křesle poslanec touží. Zločinci však Storma odhalí, a aby získali videokazetu, vyvraždí celou Stormovu rodinu. Nevšimnou si však, že syn stačil uprchnout. Vážně zraněný Storm, oficiálně prohlášený za mrtvého, upadne do kómatu. Zatímco zkorumpovaný kapitán Huiland se pokusí Stormovu památku pošpinit, jeho kolega a přítel O´Malley zachrání usvědčující videozáznam a zajistí, aby byl Storm inkognito převezen do bezpečí, kde by se případně mohl uzdravit. Storm se po sedmi letech probere z kómatu. Mafiáni se to ale dozvědí a ihned se ho pokoušejí zabít. Storma zachrání zdravotní sestra Andy Stewartová, která ho ukryje. Detektiv se postupně uzdravuje a fyzicky i psychicky se připravuje k odplatě a odhalení spiknutí. Andy a Storm se do sebe brzy zamilují. Zločinci však stahují smyčku kolem Storma a likvidují všechny, kteří překážejí. Storm naváže kontakt s O´Malleym a posílen zjištěním, že jeho syn přežil, začíná tvrdě usilovat o naplnění spravedlnosti. (Magic Box)

genetique

Scenárista by mal za toto dostať Oscara ;). No povedzme si pravdu, že Stevenove filmy nikdy neboli založené na dobrom základe filmu (scenár, réžia), ale hlavne na jeho charizme a premakaných chmatoch. Tým viac sa mi tento snímok páčil a súbojové lámačky som si užíval s plnou parádou. Nebyť pomalšieho rozjazdu, je to u mňa plnohodnotné hodnotenie. 85%. ()

sniper18

Po debutovom Nicovi, ktorý sa síce vydaril, ale predsa len mi v mnohom prišiel ešte trochu nedotiahnutý prichádza už tentoraz prakticky prvotriedna seagalovka, ktorá doladila takmer všetko, čo mi ešte predtým trochu nesedelo. Tentoraz sa už film až tak nezaťažuje kriminálnou líniou, ale je z toho priamočiarejšia žánrovka s perfektnou zápletkou, špičkový policajt, ktorý po odhalení korupcie na najvyšších miestach je aj z celou rodinou prepadnutý a považovaný za mŕtveho, ale po siedmych rokoch kómy sa preberie, zotaví a urobí všetko preto, aby sa pomstil za vraždu svojej manželky. Toto je jedna z mojich najobľúbenejších seagalovských zápletiek. Len škoda toho neuspokojivého vyvrcholenia, film si vlastne celú hodinu pripravuje pôdu pre drsné zúčtovanie a robí to výborne, celá táto fáza mi nadmieru vyhovuje, ale keď má vygradovať, tak paradoxne úroveň filmu trochu upadne. Stále je to veľmi kvalitná žánrová zábava, ale jednoducho by som chcel viac, nasledujúce dve seagalovky toto zvládli podstatne lepšie. Ale Ťažko ho zabiť má aj mnoho iných kladov, z týchto prvých štyroch seagaloviek, mi okrem najlepšej zápletky najviac vyhovuje aj režijne, má najlepšiu atmosféru, výber lokácií a aj hudbu. A navyše mám veľmi rád aj tieto postavy, Steven Seagal je tu v najlepšej fyzickej forme, k tomu sympatická Kelly LeBrock ako sestrička, ktorá v tej dobe bola aj jeho skutočnou manželkou a Frederick Coffin, ktorý mi tu ako bývalý Seagalov kolega prišiel ako mimoriadny sympaťák. A rovnako nesklame ani výber záporákov, obzvlášť hlavné trio William Sadler, ktorý sa v tom istom roku predstavil aj v druhej Smrtonosnej pasci, Branscombe Richmond a Charles Boswell, ale aj tí radoví. Ale trochu sklamaním je akčná stránka, síce film ponúkne niekoľko výborných doplnkových sekvencií, ako útek z nemocnice, dlhú pešiu naháňačku alebo skvelý tréning, ale za Seagalovými klasikami trochu zaostáva v tej klasickej akcii. Súboje nemajú až takú nápaditú choreografiu a ani tých drsných momentov zase tak moc nie je, aj keď nejaká tá zlomenina poteší. Tu sa skutočne teším iba na jednu akčnú sekveniu, prepadnutie vo vile, ktoré ponúkne sériu krátkych prestreliek a súbojov, toto mám veľmi rád, ale ten zvyšok za očakávaním trochu zaostáva. Takže Ťažko ho zabiť je pre mňa kultová klasika, jeden z mojich prvých Seagalových filmov, ktorý som odvtedy videl nespočetnekrát, ale medzi moje úplne najobľúbenejšie seagalovky sa predsa len nezaradil, k tomu by potreboval lepšiu akciu a uspokojivejšie finále. 88% ()

Kaka

Starší filmy Stevena Seagala doslova zrajou jako víno. Čím starší, tím více mě při sledování dostává neodolatelný pocit nostalgie. Seagal přesně vystihl dobu (1988-1995) do které zasadil svůj akční styl. Jakožto drsný a hrdý akční hrdina je totiž naprosto dokonalý. Zde se ještě navíc můžeme opřít o hutný příběh s relativně silným romantickým podtextem a výtečné akční scény. Nad jejich brutalitou občas zůstavá rozum stát a dublerům by se mělo platit zlatem. V žádném případě nelze Těžko ho zabít přirovnávat k současnému trendu akčních filmů, kde je vulgarismu a perverzního vtipu asi stejně jako kulek vystřelených z kulometu (čímž novodobé akční snímky nezavrhuji). Tohle je ovšem značně diferentní vlna. ()

Falko

70%. Vzdy som si myslel, ze vsetky tie starsie filmy so Seagalom, ako TEZKO HO ZABIT, NICO (1988), MUZ S CEJCHEM SMRTI (1990) alebo NEMILOSRDNA SPRAVEDLNOST (1991) sa mi pacili na rovnakej urovni, ale asi som sa mylil, pretoze dnes uz tento film pre mna nebo ten isty zazitok, ako asi pred 20-timi rokmi, co je ale kvalitami filmov aj pochopitelne. Nechapem, co viedlo scenaristov tohto filmu k tomu, aby nechali hlavneho hrdinu 7 rokov v kome, pricom by sa cely nemocnicny aj policajny personal asi uz x krat obmenil a nic by nefungovalo tak, ako v tomto filme. Podla mna by bolo zaujimavejsie, keby sa prebudil trebars o nejake 2 mesiace a bolo by to vsetko uplne cerstve. Ale to nebol hlavny dovod, preco som z tohto filmu nebol az tak nadseny, ako volakedy. Proste filmu, ako celku mi nejaka pricina brani dat stvrtu hviezdicku. Som zvedavy, ci budem pri reprizach ostatnych uz spominanych filmov podobne sklamany alebo aj rovnako nadseny. Seagalov TOP film asi navzdy zostane PREPADNUTIE V PACIFIKU (1992)... 18.11.2010 ________ Steven Seagal - (Mason Storm) +++ Kelly LeBrock - (Andy Stewart) +++ William Sadler - (Senátor Vernon Trent) +++ Frederick Coffin - (Poručík Kevin O´Malley) +++ Bonnie Burroughs - (Felicia Storm) +++ Andrew Bloch - (Kapitán Dan Hulland) +++ Nick DeMauro - (Calabrese) +++ Hudba: David Michael Frank +++ ()

castor

Přesilovka proti muži v černém a stoickým výrazem končí efektním zneškodněním posledního záporáka, který sebou bolestivě praští o podlahu. Seagal (i producenti jeho filmů) pochopili, že není třeba experimentovat tam, kde stačí „pouze“ pokračovat v nastoupené cestě. A to je samozřejmě dobře. Násilný a dějově vůbec ne primitivní kousek o cestě za pomstou, na který lze dnes vzpomínat s velmi příjemnou nostalgií. ()

ClintEastwood

V pořadí druhá Seagalovka, kde už divák jaksi věděl, do čeho zhruba jde a tak se mohl předem těšit na to správné zúčtování, které na sebe samozřejmě nenechalo dlouho čekat. Docela slušní záporáci a sexy Kelly LeBrock. ()

MM_Ramone

So Stevenom Seagalom je lepšie si nezačínať. Už vôbec nie mu zastreliť manželku a urobiť osudovú chybu, a nestreliť jeho samotného ranou istoty. Pretože i po pár rokoch kómy vám okamžite pôjde zarputile po krku, pokiaľ vás nedostane. No a samozrejme, že si hneď nabrnkne atraktívnu oddanú ošetrovateľku. Hlavne nezabúdajte, že "Ťažko ho zabiť". Jednoducho Seagal. ** ()

Wacoslav1

Komapolda se s tím nesere. Seagal točí svůj první naprosto typický film ve kterým ho nezastaví ani 7 let v kómatu, aby se těm kurvám posraným pomstil. Jeho druhý snímek stále ještě není úplně vybroušený k dokonalosti, občas trochu drhne tempo filozofování jsem mu opět moc nežral, ale akci jsem mu žral. Za moji ženu! jdi do prdele a umři!!! 75% ()

Xmilden

Hodně podobná hodnocení prvních Stevenových snímků naznačují, že si je lidi často mezi sebou pletou nebo jim první čtveřice tak nějak splývá. Kvalitativní rozdíly v nich přesto jsou. V Hard to Kill hraje Steven opět policistu, který něco viděl a lumpům se ho nepodařilo zabít. Po letech kdy se náš hrdina probouzí z komatu, to tedy zkouší znovu. Je zde jedna luxusní hláška "Jdi do prdele a zemři" ale taky spousta trapnějších pasáží. Hlavně tedy shledání se synem bych si představoval zcela jinak. Záporák a jeho dvorní poskok jsou výborně nadabováni. Nejvíce se mě líbí zhruba úvodní půlhodinka a pak výborná bitka kolem kulečníku. Často na mě působili záporáci až nešikovně při snaze nahánět Stevena. 55% ()

-bad-mad-wolf-

Po přepadení je Steven Seagal v kómatu a jeho žena mrtvá. Pak se Steven probudí a všem strašlivě nařeže. Takže je to vlastně stejně na hovno, jako všechny Seagalovky, ale tahle jediná mě docela bavila... ()

Divočák

"Vezmu tě do banky, do krevní banky!" Druhá zastávka na mé velké letní filmové jízdě po největších hitech Steva Seagala. Steve nám už od Nica trochu dospěl, nabral zkušenosti (i kila) a vrhnul se s elánem do další tvorby. Zápletka je slušná - Steve leží sedm let v kómatu, za tu dobu mu narostou fousy, že vypadá jako Čingischán a kolem něj pobíhá sestrička, která se modlí za to, aby se probudil, protože má podle ní velké péro. Ze sestřičky se nám ale vyklube asi nejhezčí a nejvíc sexy "Seagagirl" (což znamená, že si Steve nenechal ujít hodně namlsanou erotoscénu) a protože je Steve po sedmi letech povalování v posteli docela z formy, čeká nás i v té době tak populární filmový trénink. Při tom si sice Steven pořádně nesundá tričko a všechno nosí hodně volné, protože svalů narozdíl od Slye nebo Arnieho moc nepobral, na druhou stranu nám ale ukáže asijskou meditaci a dokonce i akupunkturu. Akce sice mohlo být víc, ale sem tam hezky křupne ruka nebo noha a odnese to i sám velký Bobby Sixkiller!!! ()

Fiftis

Možno by som dal aj o hviezdičku viac. Hlavne za dobrý dej a napätie na začiatku filmu, kedy sa bezvládny a slabý hlavný hrdina snaží dostať z nemocnice. Klasická Seagalovka ešte z čias, kedy začínal. Je to proste priemer, ale dá sa na to celkom dobre pozerať. Akčné scény nie sú zlé. Len dej sa mohol rýchlejšie rozbehnúť. Škoda, že dnešné jeho filmy nie sú aspoň také, ako tento. A na Kelly LeBrock sa dobre dívalo, hlavne keď sa upravila. ()

Shakers

Jednoduchý béčkovy dej ale so super akciami,hudbou,tempom,Seagalom a Kelly LeBrock ,ktora bola v 90 celkom fešanda.Pre mňa asi jeden s najlepších filmov od Seagala! 80% - 4* ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +Seagal ve formě, silná hudební složka, příběh, záporáci, -jednotlivé souboje mohli být ještě brutálnější/// V pořadí třetí segalovka patří skutečně k tomu lepšímu. Ba co víc tady se jedná o hodně dobrý film i v porovnání s konkurencí. Storm si žije relativně poklidný život u policie a doma na něj vždy čeká pěkná manželka se synem. Teď všichni víme co bude následovat. Ovšem tady je drobná změna. Storm smrti své rodiny nezabrání, jenže sám je postřelen a na sedm jet poslán do kómatu. Osobně ta část kdy nabyl vědomí, dostává se tréninkem do formy a připravuje se na odplatu je velice emotivní. A emocemi oplývají i některé další scény. Což je u film jedině dobře, navíc cítíte stejně jako hlavní hrdina touhu se pomstít, což je výborné. Taková hláška která potěší. Storma a jeho známou přepadnou u ní doma, celí barák rozstřílí. Přesto se oběma podaří uprchnout autem a v tom ta známá prohlásí „Jéžiš zapomněla jsem zamknut dveře“ Ve filmu to zní vtipně. Boby SixKiller jako záporák určitě potěší. Celkově výborný snímek a ve výsledku jsem naladěn i na další segalovky, sem s nimi./// Celkem 76%/// ()

Satan

Seagalový průměr. Tady hrál ještě nad míru dobře, ale je to prostě jedno velké klišé. Těch 100 minut se na to dá dívat, ovšem s malými rezervami. Např. když do jeho domu vstoupí banda borců se samopaly, Seagal má jen pistoli (počítal jsem náboje, než přebil a bylo jich kolem 18-ti), ale to bych ještě bral. Ovšem Seagal vzápětí háže granát (kde se tam vzal) po té bandě a půlka vyletí do vzduchu. Prostě Seagalovka, jak má být :-) ()