Magnolia

Ten den nestál za nic, ale pro mnohé měl osudový význam... Divné věci se dějí stále. Někdy za to možná může souhra životních náhod, jindy lidé, kteří činí omyly, páchají hříchy, konají zlé i dobré skutky. Anebo jsou za vším „nebesa“ hrozící apokalypsou a přitom dávající novou naději a snad i možnost začít znovu. O tom všem vypráví film Magnolia prostřednictvím devíti příběhů, jež se navzájem prolínají v barvité mozaice, propojené televizní znalostní show. Hrdiny jsou umírající otec – televizní producent, jeho mladá žena, slavný syn, učící muže, jak svést a zničit ženy, chlapec s neuvěřitelnou pamětí, ohleduplný ošetřovatel, po lásce toužící policista, muž, jenž byl v dětství považován za génia a těžko se smiřuje se svou upadající existencí, na smrt nemocný moderátor televizní soutěže a ztracená dcera. Ti všichni a jejich blízcí se díky řadě značně absurdních náhod dostávají do nečekaných situací, které mění běh jejich života a vedou je na práh pekla i k novým nadějím… Všechny příběhy se odehrávají v jednom městě a během jednoho dne, místem děje se stala ulice Magnolia vedoucí východo-západně přes losangeleskou předměstskou část San Fernando Valley. Silnou stránkou této černé komedie je pozoruhodně napsaný, nápady nabitý scénář Paula Thomase Andersona (Hříšné boogie), jenž zároveň film i natočil se suverénním a oslňujícím filmařským nadhledem. Snímek zaujme také působivými hereckými výkony. Tom Cruise v roli Franka T. J. Mackeye dostal Zlatý glóbus: za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Z dalších představitelů připomeňme Jasona Robardse (Tenkrát na Západě, Všichni prezidentovi muži) v úloze umírajícího televizního magnáta Earla Partridge, Julianne Mooreovou (Big Lebowski, Ztracený svět) v postavě jeho mladé ženy Lindy či Williama H. Macyho (Fargo, TV seriál Pohotovost) v postavě Donnieho Smithe. K nepřehlédnutelným kladům rovněž patří hudba skladatele Jona Briona a písničky Aimee Mannové. Její skladba "Wise Up" údajně Andersona inspirovala při psaní scénáře, navíc patří k nejpůvabnějším pasážím filmu (při jejím poslechu se ke zpívající Claudii symbolicky postupně připojují i ostatní postavy). (Česká televize)

Baki

musim uznat ze na tento film jsem se nedodival az do konce, ale i presto jsem se na nej dival tak dlouho jak trva obycejny film. A byly to asi nejdelsi chvile meho zivota, abych se opravil nejdelsi nudne chvile meho zivota. Proste jsem se nesnesitelne nudil. Asi je to dano tim, ze dramata opravdu nemusim a kdyz se jedna o neco jakoby rodiine drama, kde se probiraji vztahy ... proste sííílene nudne. Mozna jednou se budu nudit este vice nez u tohoto filmu a tak si jej pustim a podivam se az nakonec a shledam ze musim sve hodnoceni zmenit (to byl pripat Vecneho svitu ... ). Ale do te doby ... 25% - a to jen diky Tomovi. ()

RobbieM@N

Tipoval bych tak o 30 minut méně, je to hlavně díky naprosto fantastické režii, překvapivě velice dynamická, má tempo, které by Magnolii mohlo závidět mnoho akčních filmů, ale co mě naprosto dostalo, byl "koule-trhající" výkon Toma Cruise i všech ostatních, P.S. Hoffman jako vždy, J. Moore atd., jediné nad čím pochybuji, je hloubka Andersonova filozování a hloubka filmu, natočené to precizně může být, ale to pouze zakryje fakt, že hlavní myšlenky snímku jsou mírně ploché. ()

TemnyRytir

Tak co, ještě snad někdo pochybuje, že je Cruise skvělej herec? Nádhernej film, u kterého se člověk směje (hlavně při scénách s Cruisem), ale i pláče (nebo má alespoň knedlík v krku). ()

Mr.Roman

Jeden z filmov, ktoré ma ozaj dostali a zásluhu na tom má hlavne originálny scenár. Herci boli výborní, režisér z neho dokázal vyťažiť maximum a aj hudba stála za to, ale nebyť neho zapadlo by to všetko do síce nadpriemerného, no ničím extra výnimočného snímku. ()

Mykhaluu

Prostě nářez! Scénář! Šok! Příjemný! Tom Cruise! uvěřitelný!!! A taky tam bylo krapet naděje a ta se taky hodí!!!!! ()

ratpile

Neuvěřitelné. Málokdy se stane, aby film trvající přez tři hodiny ani vteřinu nenudil, na konci bych vydržel klidně ještě o kus déle. Mnohoznačné, pro každého jednoho člověka jiné dílo nutící přemýšlet, záleží na vašich zkušenostech, rozpoložení, situaci, pokaždé si najdete něco jiného, což je úžasné. Oceňovaný Cruise zde opravdu předvádí velký herecký výkon, spolu s Eyes Wide Shut sem ho lépe hrát nikdy neviděl, jeho macho je opravdu k sežrání. Vůbec všichni herci od perfektní Julianne Moore prež Philipa Seymour Hoffmana hrají první ligu a jejich emoce působí opravdu skutečně. P.T. Nemálo se na výsledku podepsal také skvělý, emocionální a citlivý soundtrack Aimee Mann. Anderson je jedním z nejlepších režisérů současnosti (což potvrdil v There Will Be Blood) a Magnolia filmem, který rozhodně nestačí vidět jen jednou. Lidské, mnohoznačné, citlivé, plné emocí, grandiozní dílo. Takové věci se proste občas stávají. ()

oasismanik

Citová a dosť priehľadná žmýkačka. Dokonalé herecké výkony: hlavne Cruise, William H. Macy a John C. Reilly / Julianne Moore mi liezla na nervy/, a však príliš dlhá minutáž na môj vkus a veľa zbytočných scén. Dážď žáb je však jedna z najlepších filmových scén, aké som kedy videl. Zo skládačkových filmov mám omnoho radšej Crash, alebo aj Babel. Také pekné 4 hviezdičky. ()

Asdas

Najnudnejší 3-hodinový film aký som v živote videl....v tom filme sa nič nedeje ,všetci okolo seba sa navzájom ľutujú ,nadávajú a hovoria čo všetko vo svojom živote po.rali . ()

jprmusic

I potřetí jsem u tohohle filmu seděl jak přikovanej - to je prostě film s velkým P. Většina herců ( především Cruise a Robards ) podává životní výkony a Anderson dokazuje, že mu status génia náleží právem. ()

Bonniesgun

Na tomhle filmu není nic divného (až na ty žáby). Je to prostě o životě. O životě v policejní uniformě, o životě na podiu, o životě před televizní obrazovkou, o životě s kokainem, o životě před smrtí... o životě se sebou samým. Tříhodinová stopáž uteče jako nic a závěrečná scéna se protáhne na poslední bezmála hodinku. Pořád si říkáte - tak už? Tohle je ta závěrečná dojemná scéna? A ona přijde další... a další... Zazpíváte si s Aimee Mann a všemi hlavními hrdiny a budete se ctit, jako když tančíte mezi kapkami... žab. ()

petite fille

dielo, ktoré ma (možno aj vďaka neuveriteľnej stopáži) emocionálne rozložilo na drobné. scéna s dažďom je jedným z mála filmových momentov, kedy som pozerala na obrazovku s otvorenými ústami. také niečo sa podarí natočiť len veľmi výnimočne. skláňam sa. ()

LaMadame

Děj se skládá stejně jako puzzle. Část po části, časem to začne dávat smysl. Zobrazení životních paradoxů, příběhů, které se navzájem proplétají a ovlivňují. Postupná gradace děje s úžasně bizardním závěrem. Velice speciální záležitost, která si ovšem, jak je vidět, našla mnoho příznivců. ()

Zaplo05

Tak to byla síla! Nechápu, proč tenhle film není ve 200 nejlepších filmu, ale jedno české přísloví říká, že to nejlepší je skryto. Přes 3 hodinové drama o propojení životních příběhů, tou jemnou linkou, kterou hltáte po celé dění až nakonec filmu, kde monstrózně bouchne v neuvěřitelnou hlubokou myšlenku. Budete si říkat, že se to může stát jenom ve filmu a pak zjistíte, že je i ve vašem životě. ()

Forsetino

Krásný filmový zážitek. Neskutečně efektní líčení životních příběhů, které nutí k přemýšlení. Občasné proložení zdánlivě nadpřirozenou scénou z filmu dělá opravdu úžasnou podívanou! A já jako divák se skromně domnívám, že tenhle film není náhoda, tohle už prostě nemůže být náhoda. Tohle je s úžasnou invencí pospojovaná mozaika zajimavých situací. Hltal jsem každé slovo "vypravěče" a tenhle film má snad nejpoutavější úvod, který jsem kdy viděl. Určitě jsem ho neviděl naposledy. Výborné! 9/10 ()

AlexUnited

Po zvážení som pôvodné 3 hviezdičky predsa len musel zdvihnúť na 4*, pretože Magnolia je samozrejme vynikajúci film, ktorému pre mňa osobne kraľuje skvelý výkon Toma Cruisa (prednáška o balení žien je špičková scéna) avšak záver v štýle Deus ex machina mňa osobne sklamal. Na druhú stranu objektívne uznávam a chápem že pre istú (dokonca väčšinovú) skupinu ľudí je tento záver zlatým klincom, ja som s tým však mal problém. Tri hodiny sa nám krásnym spôsobom buduje istá mozaika zaujímavých príbehov a potom na konci čakajúc na rozuzlenie príde takýto šplech do ksichtu :D. Ale treba uznať že i na tom šplechu si dali tvorcovia záležať a naservírovali nám ho veľmi veľmi obstojne. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Paul Thomas Anderson a detektivní komedie?

Paul Thomas Anderson a detektivní komedie?

05.09.2012

Jeho Až na krev patří k tomu nejlepšímu, co jsme viděli v kinech po roku 2000. Jeho novinku The Master před několika dny promítali na filmovém festivalu v Benátkách a šíří se zvěsti, že jde o… (více)