Reklama

Reklama

Rychle a zběsile

  • USA The Fast and the Furious (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Brian je jako tajný policista nasazen na pozorování party vedené charizmatickým Dominikem, který je doslova blázen do nelegálních závodů, pořádaných většinou v noci na periférii Los Angeles. Závody ale nejsou jediným zdrojem financí. A to je hlavní důvod, proč chce Brian získat jeho důvěru. V poslední době se totiž množí záhadná přepadení kamionů a policie i FBI chtějí znát pachatele dřív, než řidiči vezmou zákon do svých rukou. Hlavním podezřelým je právě Dominik. Brianovi trvalo pěkně dlouho, než se mu podařilo alespoň trochu se k němu přiblížit. Postupem času mu Dominik začíná důvěřovat a zaměstná ho i přes odpor ostatních členů party ve své dílně. Brianův realistický úsudek začíná zamlžovat rostoucí přátelství k Dominikovi a láska k jeho sestře Mie. Protože Brian ví, že se chystá zátah policie, prozradí Mie, že je policajt. Spolu se snaží Dominika přesvědčit, aby akci vzdal... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (817)

castor 

všechny recenze uživatele

Jezdci pohledem oťukávali nablýskané bouráky svých soupeřů, holky v minisukních se pohupovaly, testosteron byl na maximum a plynové pedály dostávaly zabrat. Tehdy to byla pecka, o které se hodně mluvilo, a asi málokdo čekal, že by vzniklo tolik pokračování. Překvapivě i dnes jednička poměrně spolehlivě funguje. Na scéně se objevuje respektovaný závodník Vin Diesel i uhlazený blonďák Paul Walker, který chce získat jeho respekt, ale hlavně přijít na kloub přepadávání kamionů s drahými náklady. Je totiž polda. Ovšem do téhle rodinné party zapadne tak silně, že bude nakonec docela těžké vytáhnout odznak. Výsledkem je nenáročná podívaná se svižným tempem a dynamickými songy. Nechybí několik laciných gest a patosových přešlapů, ale to k tomu už tak nějak patří. Auta jsou tu za sexuální objekty, z Diesela stříká charisma a akce je velmi solidně natočená. Co chtít víc? Nadhodnocené čtyři hvězdy. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Opätovne ide o tematiku, ktorá je mi na míle vzdialená. Ale nedá sa nič robiť. Samci majú súboje, reálne, či iba symbolické, vo svojej génovej výbave, takže sa niet čomu čudovať, ak využívajú každú príležitosť na súperenie. Mne je to napriek typu vzdelania cudzie a tak osamelá hviezdička vyjadruje môj postoj k predvádzaniu sa súperiacich samcov pred obdivujúcimi samičkami. ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

Další film, u kterýho by člověk měl přestat používat mozek. Závod na 1/4 míle v tomhle filmu trvá snad 5 minut, všichni tam tak zběsile řaděj, že to vypadá, že maj v těch autech snad nějaký 12-ti kvalty z náklaďáků a navíc z aut jen tak z ničeho nic lítaj kusy podlahy. Příběh je tak stupidní, že ani nemá smysl ho ve filmu hledat. Navíc mě v tomhle filmu narozdíl od ostatních ani moc neuchvátily ty auta, takže hodnotim takhle. Ale chápu, že pro 18-letý frikulíny ve vospojlerovanejch škodofkách je to asi kult. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Až po dlouhých 14 letech jsem se dostal k tomu, abych si pustil tento snímek, o němž se v dobách jeho premiéry ve škole hojně hovořilo v superlativech a všichni kluci chtěli být jako Vin Diesel nebo Paul Walker. Jedná se o zdařilou akční jednohubku, oddechovku, u které se pobavíte akcí a rychlými vozy, avšak také příběhem založeném na infilitraci policisty do gangu, přátelství, oddanosti a lásce. ()

Jordan 

všechny recenze uživatele

Ja vôbec nie som autíčkar, nerozumiem sa do tých strojov, nemám dokonca ani len vodičský preukaz - a že ma aj napriek tomu tento film zaujal a celý čas bavil, svedčí o tom, že sa asi právom zaradil tu na csfd do 200 najobľúbenejších filmov - má totiž našľapané tempo, veľmi charizmatickú hereckú osádku, medzi postavami to funguje tak, ako má, Vin Diesel je tu naozaj klasik, budí rešpekt a má charizmu, ženské sú tu vytúnené rovnako ako autá a akcia, ak na ňu dôjde, fičí na plné obrátky. ku koncu sa scenár trochu nedoťahuje, ale to nevadí, lebo hra je rozohraná a hrdinovia majú naše sympatie. dobrá zábava, ktorá nenudí. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (89)

  • V scéne, keď sa celá Dominiková partia vracia s nakúpenými náhradnými dielmi na postavenie nového auta, hrá skladba od rapera Ja Rulea s názvom "Life Ain't a Game". (Patrik200s)
  • Pro záběr pod kapotu Dodge Chargeru byl instalován motor Chrysler 426 Hemi V8. V akčních scénách se ale používal pravděpodobně motor Chrysler 383 cu in (6.3 L) 4bbl B V8, upravený firmou Moparts. (ajaxx)
  • Vrak, který dotáhne Brian (Paul Walker) do servisu, je Toyota Supra A80 z roku 1993. Po otevření kapoty je vidět motor Toyota 2JZGE o obsahu 3 litry. V českém dabingu se při této scéně objeví název Mazda 13B, což ale není motor, který je pod kapotou zmíněného vraku. (ajaxx)

Související novinky

Dwayne Johnson hvězdou dalšího Rychle a zběsile

Dwayne Johnson hvězdou dalšího Rychle a zběsile

01.06.2023

Svět Rychle a zběsile nedávno rozšířil již desátý film (nepočítaje spin-off Hobbs a Shaw), na jehož konci se diváci dočkali poněkud nečekaného překvapení. Pakliže jste ještě desítku v kině neviděli a… (více)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Poslední snímky režiséra Davida Ayera (Drsný časy, Králové ulice) nebyly přijímány vůbec dobře. Sypat se to začalo už Sabotáží z roku 2014, následovala komiksárna od DC Sebevražedný oddíl, který se… (více)

Justin Lin opouští desáté Rychle a zběsile

Justin Lin opouští desáté Rychle a zběsile

27.04.2022

Týden od spuštění první klapky na připravovaném desátém snímku ze série Rychle a zběsile přichází poměrně šokující zpráva. Režisér Justin Lin (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 9) končí a na… (více)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (více)

Reklama

Reklama