Rychle a zběsile

Rýchlo a zbesilo

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2001, 106 min

Škoda, že film, ktorý sa volá rýchlo a zbesilo, je natočený pomerne kŕčovito a mierne lajdácky. Rob Cohen sa iba látke priúča a asi si myslí, že veď predsa v dvojke to všetci rozbalia naplno. Ako to dopadlo ďalej, všetci vieme. Nie som veľkým fanúšikom súčasných rádoby cool hercov typu Diesela alebo Stathama, herci sú to iba priemerní a jednostranne orientovaní. Majú iba charizmu. Mne to nestačí. Radšej si pozriem súčasného Bonda alebo Bournea, ktorí sú napísaní o dosť inteligentnejšie.(15.7.2012)

5 / 10 Je síce pravda, že Rýchlo a zbesilo by som si druhýkrát už určite nepozrel, no jedno mu treba uznať - aj keď neznášam preteky, autá, tunning a z hudby, ktorá tu zaznie, mávam žalúdočné vredy, týchto stošesť minút som prežil bez akejkoľvek ujmy na zdraví. A to je už čo povedať! Prečo to tak je, netuším, tento film si však tie tri hviezdičky zaslúžil - odvážne sa pustil do boja s mojimi predsudkami a poctivo zvíťazil. Klobúk dole.(8.1.2006)

• Wacoslav1

Hmm nuuuuda obcas nejaka honicka konec to jakz takz zachranil ale jinak bida s nouzi musim se priznat ze nepatrim mezi fandy Vin Diesela takze me to ani z hlediska postav moc nebere Rodriguezova pro zmnenu otravna ja nevim proste takovej divnej film jmenuje se to rychle a zbesile ale spis by se hodilo prejmenovat na nudne a otravne(18.3.2013)

• sud

V době zpopularizování tohoto filmu jsem začal chodit na střední školu. Mezi spolužáky to byl naprostý kult, který dostal každého. Až na jednoho. Tím jsem byl já. "Rychle a zběsile" je film pouze a jen o autech. Auta mám rád, proto jsem se na něj dokázal dodívat. Jinak film pro mě nabízí pouze pár obyčejných buchet, namachrovaných frajírků a mnou neoblíbeného Vina Diesla. Tyhle moderní kulty s příchutí testosteronu, co se snaží být hrozně cool a teenage mě vůbec neoslovují.(1.12.2007)

• MM_Ramone

Pre ľudí, čo sa venujú tuningu to musí byť Oskarový snímok. Ja túto vášeň s nimi nezdieľam. Svojho Forda si nechám takého aký je. No musím uznať, že autá v tomto filme sú skutočne vymakané. Výborne sú spracované aj scény, kedy sú tieto stroje v akcii. Motory hučia, pneumatiky pištia, divák cíti tú rýchlosť... Tieto momenty sú veľmi dobre natočené. Ale inak to bola pre mňa len strata času. Nesympatický Van Diesel, gambatá Michelle Rodriguez a ďaľšia horda slabých hercov všetkých etník. Do toho znie poväčšinou rapová hudba, ktorú z duše neznášam. Druhý krát si to už isto nepozriem. **(1.2.2009)

• - Dominic (Vin Diesel) jezdí mimo jiné v automobilu Mazda RX-7 Series 7 (model z roku 1993) s dvourotorovým Wankel motorem 1.3L Twin turbo (255hp). Dále řídí závodní speciál Dodge Charger R/T druhé generace z roku 1970 s motorem Chrysler 440 cu in (7.2 L) Magnum 4bbl RB V8. Není to ovšem přesné, protože ve skutečnosti se jedná o upravený Dodge Charger R/T z roku 1968, který byl doplněn o prvky a díly z modelu R/T z roku 1970. (ajaxx)

• - Pracovní názvy filmu byly "Racer X", "Redline" a "Race Wars". (hippyman)

• - Brian O'Connor (Paul Walker) má ve filmu zbraň Colt Combat Commander ráže .45 ACP. (dc125)