Rychle a zběsile

Rýchlo a zbesilo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2001, 106 min

• Radyo

Vyloženě tenhle film neodsuzuju, ale celý příběh mi prostě přijde tak jednoduchoučký (neodvažuji se říci slaboduchý, protože by mě skalní příznivci tohoto filmu mohli ukamenovat), že by se snad ani příběhem neměl nazývat. Za největší plus celého filmu považuju jednoznačně ty úžasné auta, které se celým dějem neustále míhají sem a tam. Bohužel jak známo, auta jsou obvykle mizerní herci a samy o sobě nedokážou vyzdvihnout úroveň filmu někam výše. Takže je to za 2 hvězdičky.(13.11.2002)

Start your engines! Ride so fuckin fast! Rychle a zběsile odstartovalo éru takzvaných adrenalinových filmů. Tady se naprosto oprostím od jakýhokoliv hloubkovýho rozboru, protože tohle není film o poslání (pokud jím ovšem není ten adrenalin sám), tohle je film vcelku o ničem. Žádnej světabornej příběh, žádná práce s napětím a žádná propracovaná charakteristika postav. Vykašlete se na jakákoliv srovnání, Rychle a zběsile vrátilo v neuvěřitelně nadupaným tempu do akčního filmu to, co tam neodmyslitelně patřilo odjakživa – pořádný benzinem nasáklý a spálenýma pneumatikama smrdící automobilový honičky. Film co udělal z vina diesela Vina Diesela a nakopl ho tak do často zmiňovaný role prototypu akčního hrdiny. Rob Cohen sice není režisér světové extratřídy, ale práce s obrazem tak aby si zachoval svou dynamiku a podpořil akceschopnost děje je mu vlastní. Jasně, tohle není koncert skvělých herců, ale o tohle se ani film nesnaží. A je to dobře, všude krásný holky a svalnatý chlapy, trochu kýčovitě, ale trefně využitej potenciál. Proč dávám 4 a ne o jednu míň, která by hodnotila skutečnou hodnotu filmu? Protože není vždycky nuceně zapotřebí propracovaného ducha příběhu, když máte silnej a dynamickej akční děj. Tady mi to výjimečně stačí.(23.10.2004)

Má to šťavu, má to gule, je to rýchle a sexy. Málokedy názov filmu vystihuje aj obsah, ale momentálne môžme pozorovať pravý opak. Rýchlo a zbesilo. Rýchle, zbesilé. Bohužiaľ na druhej strane trpí prostá dejová línia. Ak však hľadáte niečo oddychové, kde netreba namáhať mozgovú aktivitu, trafili ste do čierneho.(4.1.2008)

Rob Cohen neumí točit filmy, kdyby si místo něj ale například sedl na stoličku David Ayer možná by výsledek byl mnohem zajímavější. I když Paul Walker v hlavní roli, no ježiš. Pamatuju si že tohle byl svého času poměrně kult. Pěkný holky, nadupaný káry. O 15 let později se na to samozřejmě musím dívat trošku jinou optikou. Jedna povedenější akční scéna a kolem ní kupa sraček tenhle film nespasí. 50%(28.5.2016)

Když postavy mlčí a věnují se řízení, tak to má šťávu, ale kdykoliv ze svých vytuningovaných aut vylezou, tak se to rázem propadá o několik kvalitativních tříd níže. Jedna hvězda za Vina Diesela, který je nucen film nejednou táhnout sám. Kdyby se k němu býval připojil režisér, scenárista (byl-li vůbec nějaký) či alespoň jiný herec, tak to mohlo dopadnout i podstatně lépe.(26.1.2007)

• - Ve scéně, kdy Brian (Paul Walker) volá záchranku, říká, že Vince (Matt Schulze) má střelnou ránu na pravé straně. Vince je však postřelen na straně levé. (Rill)

• - Filmaři požádali majitele okolních domů, jestli by si své domy přemalovali tmavšími barvami, aby tak vynikly barvy aut. (HellFire)

• - Michelle Rodriguez a Vin Diesel během natáčení prvního dílu série tvořili pár i v reálném životě. (Chipsonator)