Rychle a zběsile

The Fast and the Furious

Rýchlo a zbesilo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2001, 106 min

Tak tohle je průměr průměrů...Tenhle film je tak cool, až je to místy trapné a nepříjemné. Auta jsou parádní, to co se s nimi předvádí už tolik ne, příběh je samozřejmě jednoduchý jako facka, aby se v něm nikdo neztratil a režie opravdu svižná...Herci, až na čestnou výjimku Vina Diesela, odhodili herecké umění u vizážistů a soustředili se především na to, aby před kamerou vypadali drsně, in a prostě dobře. Musí se ale nechat, že jim to docela jde...(22.6.2005)

Fast & Furious je film, u kterého je děj až druhořadá věc...nebo spíš třetiřadá:) Druhá lajna totiž znamená vejvar pro producenta;) A tahle druhá lajna vlastně startuje tu první, která je ale natolik viditelná a bombastická, že je vám celkem šuma fuk kolik tenhle škvár zarobí:) A pokud se vám příčí filmy, kterým vévodí svalovci ztepilí až běda a slečny s výstřihem, jehož náplň by se dala sjet na lyžích, stejně by vám tenhle film neměl vadit, protože jak Vin TurboDiesel, tak sličné děvy vlnící se po plátně sem a tam jsou jen figurky, které plní jediný účel – umožnit těm nádherným natuněným broučkům, aby se v masovém měřítku dostali na plátna kin a televizní obrazovky, což je quest velice záslužný, i když ho ověsíte zoufalými líbivými rekvizitami jako jsou výše zmíněné dvounohé jalovičky, testosteronem zaslepení býčci s mužnými hlubokými hlasy a telecí hudební doprovod;) Celkově bych tedy Fast & Furious nezatratil, protože jen jeho úspěch dotlačil na PC NFS: Underground (i když tam je to těžce americká automobilová produkce) a zpopularizoval tuning tak jak se to doposud nikomu a ničemu nepovedlo...ačkoliv trvám na tom, že amíci by si měli tunit svoje lowridery a designovou dokonalost přenechat Evropě:) Rozhodně ale uděláte líp až za nějakého slunného letního dne vyrazíte do Hradce Králové nebo do Brna nebo někam jinam na tuning party, protože tam teprve uvidíte jak to ve skutečnosti chodí;)(22.12.2004)

Pohodová adrenalinová zábava pro všechny, co rádi drží v rukou volant nebo strávili pěkných pár hodin před obrazovkou monitoru s Need For Speed, popřípadě ještě pro ty, co vozí v kufru láhev s nitrem a rozhodně jim na autě nevadí nějaké to křídlo nebo spoiler navíc. A pokud ještě patříte mezi fanoušky Paula Walkera, Vina Diesela nebo jen hezkých dlouhonohých slečen, pak není co řešit.(2.12.2007)

• Lucasion

Rozumím tomuhle fenoménu. Chápu proč má tisíce fanoušků. Pro mě, tak jako kdysi nemá tenhle film žádné větší lákadlo. Nebyl jsem fanouškem Vina Diesela a jméno Paul Walker mi nic neříkalo. Teprve s rokem 2011 a nástupem Johnsona začala být tahle veleúspěšná značka pro mě atraktivní. První Rychle a zběsile, co tuhle značku našláplo pro mě ani po shlédnutí, nemá žádné kouzlo. Závody aut, akce, tuctový příběh a vhodná muzika. Diesel pro mě není herec, a když mě nezaujme příběh, tak těžko mě film může bavit. Ke mě si vždy našlo cestu 60 sekund (2000), který měl taky hezká auta, charismatického Cagea, hudbu a místy jsem se i zasmál. U tohodle se nesměji, nebavím, nejsem v napětí, jak to dopadne a proto pro mě zůstane jednička jako krimi thriller s auty a detektivní zápletkou. Nic víc, nic míň. Na sto minut to bylo ažaž. (40 %)(19.4.2017)

• Wacoslav1

Hmm nuuuuda obcas nejaka honicka konec to jakz takz zachranil ale jinak bida s nouzi musim se priznat ze nepatrim mezi fandy Vin Diesela takze me to ani z hlediska postav moc nebere Rodriguezova pro zmnenu otravna ja nevim proste takovej divnej film jmenuje se to rychle a zbesile ale spis by se hodilo prejmenovat na nudne a otravne(18.3.2013)

• - Po titulkoch nasleduje ešte jedna menšia scéna. (Shakers)

• - Vin Diesel nešťastnou náhodou zlomil nos jednomu z kaskadérů. (hippyman)

• - Kamion s názvem „Rodgers“ musel být kvůli scéně, kdy pod něj vjede Honda, vyvýšen o 46 cm. (Čiban)