Rychle a zběsile

Rýchlo a zbesilo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2001, 106 min

• dobytek

Další film, u kterýho by člověk měl přestat používat mozek. Závod na 1/4 míle v tomhle filmu trvá snad 5 minut, všichni tam tak zběsile řaděj, že to vypadá, že maj v těch autech snad nějaký 12-ti kvalty z náklaďáků a navíc z aut jen tak z ničeho nic lítaj kusy podlahy. Příběh je tak stupidní, že ani nemá smysl ho ve filmu hledat. Navíc mě v tomhle filmu narozdíl od ostatních ani moc neuchvátily ty auta, takže hodnotim takhle. Ale chápu, že pro 18-letý frikulíny ve vospojlerovanejch škodofkách je to asi kult.(1.5.2006)

• sud

V době zpopularizování tohoto filmu jsem začal chodit na střední školu. Mezi spolužáky to byl naprostý kult, který dostal každého. Až na jednoho. Tím jsem byl já. "Rychle a zběsile" je film pouze a jen o autech. Auta mám rád, proto jsem se na něj dokázal dodívat. Jinak film pro mě nabízí pouze pár obyčejných buchet, namachrovaných frajírků a mnou neoblíbeného Vina Diesla. Tyhle moderní kulty s příchutí testosteronu, co se snaží být hrozně cool a teenage mě vůbec neoslovují.(1.12.2007)

Vykrádačka Bodu Zlomu, který je ve všech aspektech o několik tříd lepší. Cohen je béčkař, který neví kudy kam a topí se v tunách klišé a drsných keců. Pokud si myslí, že dokáže zaujmout filmem s nulovým dějem, kde hrají prim rychlá auta, krasné ženy a drsné kecy, krutě se plete. Jednou a dost. Rychle a zběsile je použitelné, avšak ani na poli akčních filmů díru do světa neudělá. Světlé okamžiky tu nicméně jsou. Diesel má charisma, Jordana Brewster je božská a všechny scény s ní rovněž. Akce nic moc - ani ta automobilová a jediná opravdu památná je férovka s Ferrari na dálnici při pobřeží.(17.3.2007)

• Anthony

Pár hezkých automobilových honiček, jinak nic. Škoda - v originálnějším příběhu by i tyhle scény mohly ještě lépe vyniknout. Naprosto bez zájmu jsem sledoval postavy filmu - při potyčce s kamiónem jsem více držel palce protivníkovi. Bez špetky charisma podle mě není jen Paul Walker ale i Vin Diesel (zajímavější byl v Černočerné tmě).(22.9.2003)

Je pravda, že příběh není zrovna silnou stránkou tohohle filmu, forma zde jasně překonává obsah, ale tenhle film si nedává za cíl vzbudit v divácích hlubokomyslné úvahy o bytí a nebytí, ale pouze pořádně pobavit, což se mu daří velmi dobře. Paul Walker mě nijak nezaujal, ovšem obsazení Dominica Vinem Dieselem se ukázalo jako perfektní tah, jde o jeden z filmů, kde fandíte spíš než hlavnímu hrdinovi jeho soupeři. Však taky tato role IMHO pomohla Dieselovi k největšímu průniku do podvědomí většiny lidí. Abych to shrnul, působivá akce, nabušený auta, krásný baby a Diesel dávají dohromady film, který dokáže skvěle pobavit a svoje 4* si jistě zaslouží.(23.12.2005)

• - Michelle Rodriguez ani Jordana Brewster neměly ještě po začátku natáčení řidičský průkaz. (hippyman)

• - Při záběru pod kapotu Dodge Chargeru je instalován motor Chrysler 426 Hemi V8, ale ten pro akční sekvence použit nebyl. Pro akční sekvence se používal pravděpodobně motor Chrysler 383 cu in (6.3 L) 4bbl B V8 upravený firmou Moparts. (ajaxx)

• - Brian O'Connor (Paul Walker) má ve filmu zbraň Colt Combat Commander ráže .45 ACP. (dc125)