Rychle a zběsile

Rýchlo a zbesilo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2001, 106 min

• choze

Mladí s neklidnou nohou na pedálu aneb BOD ZLOMU, kde surfování nahradilo neméně adrenalinové ilegální závodění ve vytuněných kárách. A zaměření se na tenhle fenomén je taky jediná věc, co tohle šablonovité a půměrné béčko trochu odlišuje a zachraňuje. Plus Jordana Brewster. Kdo mohl tušit, že se to dočká sedmi pokračování a poslední dvě vydělají po miliardě. Absolutně nikdo.(18.4.2017)

• Gilmour93

Nemám v garáži vytuněného Golfa jako dárek rodičů k maturitě, nejezdím na letištní tunning srazy sbalit nějakou kočku pod zákonem na vyleštěnou stodvacítku se spoilerem, přítlačným křídlem a výfukem o průměru krbové roury a je mi upřímně jedno, jestli Vin jezdí na Diesel, Natural nebo dusík. Přiznávám, že tyto drobné nuance mohly mé hodnocení nepatrně ovlivnit, přesto si myslím, že hlavním problémem je s názvem filmu se shodující přístup k práci ze strany scénáristů a režiséra..(9.2.2009)

Rob Cohen neumí točit filmy, kdyby si místo ale například sedl na stoličku David Ayer možná by výsledek byl mnohem zajímavější. I když Paul Walker v hlavní roli, no ježiš. Pamatuju si že tohle byl svého času poměrně kult. Pěkný holky, nadupaný káry. O 15 let později se na to samozřejmě musím dívat trošku jinou optikou. Jedna povedenější akční scéna a kolem ní kupa sraček tenhle film nespasí. 50%(28.5.2016)

• Lucasion

Rozumím tomuhle fenoménu. Chápu proč má tisíce fanoušků. Pro mě, tak jako kdysi nemá tenhle film žádné větší lákadlo. Nebyl jsem fanouškem Vina Diesela a jméno Paul Walker mi nic neříkalo. Teprve s rokem 2011 a nástupem Johnsona začala být tahle veleúspěšná značka pro mě atraktivní. První Rychle a zběsile, co tuhle značku našláplo pro mě ani po shlédnutí, nemá žádné kouzlo. Závody aut, akce, tuctový příběh a vhodná muzika. Diesel pro mě není herec, a když mě nezaujme příběh, tak těžko mě film může bavit. Ke mě si vždy našlo cestu 60 sekund (2000), který měl taky hezká auta, charismatického Cagea, hudbu a místy jsem se i zasmál. U tohodle se nesměji, nebavím, nejsem v napětí, jak to dopadne a proto pro mě zůstane jednička jako krimi thriller s auty a detektivní zápletkou. Nic víc, nic míň. Na sto minut to bylo ažaž. (40 %)(19.4.2017)

Přesně ten typ filmu, který vůbec nemusím. Když se ale vaší přítelkyni podlamují kolena při pohledu na Vin Diesela, tak co bych pro ní neudělal :-) Viděl jsem 3,4 a 5 a nyní až 1...Ještě mi teda chybí 2, tak to budu muset co nejdřív taky dát. Nejhorší z mnou viděných byla rozhodně trojka, Tokijská jízda je příšernej brak. Všechny díly jsou přehnaný ptákoviny plný namachrovanejch týpků a gest, nablejskanejch kár a hubenejch koček...to je sice fajn na oko, ale pro mozek je to už celkem záhul :-D. Jednička je taková normální, celkem průměrnej příběh, slušný výkony Walkera a Diesela + pár dalších. Není to zas extra přehnaný a akční - aspoň byl základ pro Need for Speed: Underground :-D. Kóča Rodriguez zas potěšila moje oko, takže za všechno dohromady dávám 3 hvězdy = velmi slušnej průměr.(14.3.2012)

• - Role Mii byla napsaná pro Elizu Dushku, ale ta odmítla. (Cheeker)

• - Při otevření kapoty vraku, který dotáhne Brian (Paul Walker) do Dominicova (Vin Diesel) servisu, užasne Jessie (Chad Lindberg) nad tím, že je uvnitř motor z Mazdy 13B. Jedná se o poslední z dvourotorových Wanklových motorů z řady 13B, typ 13B-REW přeplňovaný dvěma turbodmychadly Hitachi HT-12 (255 - 280hp). Ovšem po přestavbě je ze zmíněného vraku Toyota Supra (A80) s třílitrovým řadovým šestiválcem Toyota 2JZ-GTE I6 Twin-turbo (výroba 1992 - 2002). Toyota Supra nikdy žádný z motorů Mazda 13B neobsahovala. Naproti tomu, Dominic jezdí v Mazdě RX-7, kterou přesně tento typ motoru pohání. (Zdroj: Encykopedie automobilů (kniha)). (ajaxx)

• - Filmaři požádali majitele okolních domů, jestli by si své domy přemalovali tmavšími barvami, aby tak vynikly barvy aut. (HellFire)