Rychle a zběsile

Rýchlo a zbesilo

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2001, 106 min

Milovníci rýchlych a drahých športových áut sa môžu pri tomto filme aj ukájať..:) Pre nás ostatných to je ďalšia "ľahká zábavka", ktorá však neurazí. Pár scén je skutočne efektných...Filmu dominuje akcia, aj preto sa pán scenárista veľmi nenamáhal a tá slovná vata ani nestojí za reč...Skrátka mierne stupidná pohodička...(5.2.2006)

Jezdci pohledem oťukávali nablýskané bouráky svých soupeřů, holky v minisukních se pohupovaly, testosteron byl na maximum a plynové pedály dostávaly zabrat. Tehdy to byla pecka, o které se hodně mluvilo, a asi málokdo čekal, že by vzniklo tolik pokračování. Překvapivě i dnes jednička poměrně spolehlivě funguje. Na scéně se objevuje respektovaný závodník Vin Diesel i uhlazený blonďák Paul Walker, který chce získat jeho respekt, ale hlavně přijít na kloub přepadávání kamionů s drahými náklady. Je totiž polda. Ovšem do téhle rodinné party zapadne tak silně, že bude nakonec docela těžké vytáhnout odznak. Výsledkem je nenáročná podívaná se svižným tempem a dynamickými songy. Nechybí několik laciných gest a patosových přešlapů, ale to k tomu už tak nějak patří. Auta jsou tu za sexuální objekty, z Diesela stříká charisma a akce je velmi solidně natočená. Co chtít víc? Nadhodnocené čtyři hvězdy.(26.9.2018)

Má to šťavu, má to gule, je to rýchle a sexy. Málokedy názov filmu vystihuje aj obsah, ale momentálne môžme pozorovať pravý opak. Rýchlo a zbesilo. Rýchle, zbesilé. Bohužiaľ na druhej strane trpí prostá dejová línia. Ak však hľadáte niečo oddychové, kde netreba namáhať mozgovú aktivitu, trafili ste do čierneho.(4.1.2008)

• Anthony

Pár hezkých automobilových honiček, jinak nic. Škoda - v originálnějším příběhu by i tyhle scény mohly ještě lépe vyniknout. Naprosto bez zájmu jsem sledoval postavy filmu - při potyčce s kamiónem jsem více držel palce protivníkovi. Bez špetky charisma podle mě není jen Paul Walker ale i Vin Diesel (zajímavější byl v Černočerné tmě).(22.9.2003)

Pohodová adrenalinová zábava pro všechny, co rádi drží v rukou volant nebo strávili pěkných pár hodin před obrazovkou monitoru s Need For Speed, popřípadě ještě pro ty, co vozí v kufru láhev s nitrem a rozhodně jim na autě nevadí nějaké to křídlo nebo spoiler navíc. A pokud ještě patříte mezi fanoušky Paula Walkera, Vina Diesela nebo jen hezkých dlouhonohých slečen, pak není co řešit.(2.12.2007)

• - Pracovní názvy filmu byly "Racer X", "Redline" a "Race Wars". (hippyman)

• - Po titulkoch nasleduje ešte jedna menšia scéna. (Shakers)

• - Závěrečného závodu se účastnilo přes 1500 aut, a to i s jejich skutečnými majiteli. (HellFire)