Rychle a zběsile

The Fast and the Furious

Rýchlo a zbesilo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2001, 106 min

Jeden den a v něm dvakrát spojení herce Vina Diesela a režiséra Roba Cohena, které k mé převeliké spokojenosti v obou případech dopadlo dokonale. Rychle a zběsile je perfektní, na snímek podobného ražení disponuje poměrně kvalitním scénářem a hlavně skvělým příběhem (!), což je skoro ojedinělá záležitost. Nejzajímavějším faktem je, jak zcela správně podotknuli na filmwebu, že tenhle snímek není o autech, ale spíše o lidech a jejich vztahu k nim. Mimo vozidel tu také máme partičku lidí, která jakoby vypadla z módních katalogů, skvělé hlášky a hlavně situace, které do života opravdu patří. Prostě a jednoduše Rychle a zběsile je snímek o životě drsňáků podaný úžasným způsobem, který musí oslovit snad každého 'ˇběžného diváka''. [TOP 19/15 55%](21.10.2006)

• Radyo

Vyloženě tenhle film neodsuzuju, ale celý příběh mi prostě přijde tak jednoduchoučký (neodvažuji se říci slaboduchý, protože by mě skalní příznivci tohoto filmu mohli ukamenovat), že by se snad ani příběhem neměl nazývat. Za největší plus celého filmu považuju jednoznačně ty úžasné auta, které se celým dějem neustále míhají sem a tam. Bohužel jak známo, auta jsou obvykle mizerní herci a samy o sobě nedokážou vyzdvihnout úroveň filmu někam výše. Takže je to za 2 hvězdičky.(13.11.2002)

Nejsem fanoušek aut, nikdy jsem auto ani neřídil i tak jsem si tento film užil. Vzhledem k tomu, jak nerealisticky působila téměř veškerá akce, usuzuji že stejné to bylo i v oblasti ztvárněných kouscích s auty a kouscích na autech, jako třeba stát ve dřepu na bočních dveřích ve stovkové rychlosti. Ale film má své zběsilé tempo a je zábavný, a jsou v něm sice auta, ale i pěkné holky a pak taky drsňáci. Mě to bavilo i když dějově mi to přišlo trochu bezduché. 7/10(31.12.2010)

Vykrádačka Bodu Zlomu, který je ve všech aspektech o několik tříd lepší. Cohen je béčkař, který neví kudy kam a topí se v tunách klišé a drsných keců. Pokud si myslí, že dokáže zaujmout filmem s nulovým dějem, kde hrají prim rychlá auta, krasné ženy a drsné kecy, krutě se plete. Jednou a dost. Rychle a zběsile je použitelné, avšak ani na poli akčních filmů díru do světa neudělá. Světlé okamžiky tu nicméně jsou. Diesel má charisma, Jordana Brewster je božská a všechny scény s ní rovněž. Akce nic moc - ani ta automobilová a jediná opravdu památná je férovka s Ferrari na dálnici při pobřeží.(17.3.2007)

Nijak tyhle autofilmy nežeru,ale tenhle kupodivu mi nabídl solidní scénář a v závěru opravdu dobře natočenou scénu s náklaďákem,která se jen tak nevidí. Paul Walker je docela sympatický,Vin Diesel se nikdy nenaučí hrát a to je možná i dobře. Jinak docela pohoda,dokázal jsem se u toho odpočinout a užít se pohodovej film.(30.4.2015)

• - Brian O'Connor (Paul Walker) má ve filmu zbraň Colt Combat Commander ráže .45 ACP. (dc125)

• - Filmaři požádali majitele okolních domů, jestli by si své domy přemalovali tmavšími barvami, aby tak vynikly barvy aut. (HellFire)

• - Role Mii byla napsaná pro Elizu Dushku, ale ta odmítla. (Cheeker)