Rychle a zběsile

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2001, 106 min

• kajda.l

Dvě zářivé za toho vůbec nejroztomilejšího mončičáka, co jsem kdy viděl - Jordanu Brewster :*. Nevíte někdo, ve kterém hračkářství se tyto kapesní mazlítka prodávají? Na tuhle kočičku bych totiž dokázal dvě hodiny upřeně civět, i kdyby jen stála u plotny a obracela hamburgery, nebo by mi mohla zhotovit chléb s tuňákem a hlavně bez kůrek! Hmm...mňam. Zbytek komentovat netřeba, protože jak se říká: "kde nic není". TFatF je jednoduchým filmem pro jednoduché publikum (jako drtivá vetšina současného halyvůdu, že?) jako pravděpodobně celá tako rychlo-zběsilá série. Těším se na další díl, co mi zpříjemní poobědové rozjímání. Dvojka a trojka bez Jordany? Pche...(22.8.2011)

Má to šťavu, má to gule, je to rýchle a sexy. Málokedy názov filmu vystihuje aj obsah, ale momentálne môžme pozorovať pravý opak. Rýchlo a zbesilo. Rýchle, zbesilé. Bohužiaľ na druhej strane trpí prostá dejová línia. Ak však hľadáte niečo oddychové, kde netreba namáhať mozgovú aktivitu, trafili ste do čierneho.(4.1.2008)

• Radyo

Vyloženě tenhle film neodsuzuju, ale celý příběh mi prostě přijde tak jednoduchoučký (neodvažuji se říci slaboduchý, protože by mě skalní příznivci tohoto filmu mohli ukamenovat), že by se snad ani příběhem neměl nazývat. Za největší plus celého filmu považuju jednoznačně ty úžasné auta, které se celým dějem neustále míhají sem a tam. Bohužel jak známo, auta jsou obvykle mizerní herci a samy o sobě nedokážou vyzdvihnout úroveň filmu někam výše. Takže je to za 2 hvězdičky.(13.11.2002)

Rob Cohen neumí točit filmy, kdyby si místo něj ale například sedl na stoličku David Ayer možná by výsledek byl mnohem zajímavější. I když Paul Walker v hlavní roli, no ježiš. Pamatuju si že tohle byl svého času poměrně kult. Pěkný holky, nadupaný káry. O 15 let později se na to samozřejmě musím dívat trošku jinou optikou. Jedna povedenější akční scéna a kolem ní kupa sraček tenhle film nespasí. 50%(28.5.2016)

Už som kedysi Fast and Furious mala pustené v telke, ale namiesto sledovania som strávila čas nastavovaním nového mobilného telefónu a z filmu som nemala nič :-D No ako rada vravím, všetko má svoj čas... Prvá asi tretina filmu mi dala zabrať, lebo som mala pocit, že scenár sa ma pokúša vytesniť do skupiny divákov, pre ktorú tento film vôbec nie je určený - resp. že je vhodný len pre chlapov, ktorí sa odbavujú pri pohľade na revúce motory, dymiace pneumatiky a sexi čaje zamazané od oleja :-) Ale potom sa to zlepšilo, ako správne motivovaný divák som začala cítiť angažovanosť a užívať si svojho miláčika Vina Diesela. Nevýhodou bola však výrazná zvuková nevyrovnanosť. Neviem, či to spôsobila HD verzia, ktorú nejako čerstvo "vytunili", ale sprievodná hudba i burácajúce autá zneli vždy trikrát hlasnejšie ako burácajúci Dieselov hlas (hudba pre moje uši;-). Pri dialógoch bolo nutné zvyšovať hlasitosť, pri zvukovej kulise á la Need for speed zase znižovať. Ale bolo to fajn, i keď kvôli prvoplánovému určeniu a náležite prispôsobenému príbehu zostávam na solídnych troch hviezdičkách.(6.5.2009)

• - Na konci obeda je scéna, kde všetci ležia a pozerajú film. V skutočnosti je to film Dračí život Bruce Lee, ktorý režíroval Rob Cohen. (Seag)

• - Při záběru pod kapotu Dodge Chargeru je instalován motor Chrysler 426 Hemi V8, ale ten pro akční sekvence použit nebyl. Pro akční sekvence se používal pravděpodobně motor Chrysler 383 cu in (6.3 L) 4bbl B V8 upravený firmou Moparts. (ajaxx)

• - Ve scéně, kdy Brian (Paul Walker) volá záchranku, říká, že Vince (Matt Schulze) má střelnou ránu na pravé straně. Vince je však postřelen na straně levé. (Rill)