Rychle a zběsile

Rýchlo a zbesilo

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2001, 106 min

Nijak tyhle autofilmy nežeru,ale tenhle kupodivu mi nabídl solidní scénář a v závěru opravdu dobře natočenou scénu s náklaďákem,která se jen tak nevidí. Paul Walker je docela sympatický,Vin Diesel se nikdy nenaučí hrát a to je možná i dobře. Jinak docela pohoda,dokázal jsem se u toho odpočinout a užít se pohodovej film.(30.4.2015)

BOD ZLOMU+STUDENÝ AKO KAMEŇ A takto ktosi rozpútal nové šialenstvo s adrenalínovými filmami. Ďalší zo stovky podobných filmov, ale ešte nikdy som tak silno nedržal palce "záporákovi". Diesel má to bohovské štastie , že jeho filmy vždy prebijú nejaký blockbuster a on je potom frajer. Tentoraz nakopal 60 SEKÚND a mne to stačilo. V xXx pokoril Bonda a mne to znova stačilo, Riddick sa popasoval so SW (a uvidím po tretej epizéde :)) PS Dieslovym fandom doporučujem pozerať aj po záverečných titulkoch :-)(18.4.2005)

Když postavy mlčí a věnují se řízení, tak to má šťávu, ale kdykoliv ze svých vytuningovaných aut vylezou, tak se to rázem propadá o několik kvalitativních tříd níže. Jedna hvězda za Vina Diesela, který je nucen film nejednou táhnout sám. Kdyby se k němu býval připojil režisér, scenárista (byl-li vůbec nějaký) či alespoň jiný herec, tak to mohlo dopadnout i podstatně lépe.(26.1.2007)

• nash.

Přev všechny ty zběsilé vrrrrrn a rychlé vzuuum je to překvapivě nuda. Tuctová historka, která je takovou nepříliš povedenou replikou Bodu zlomu. Děsivě papírové dialogy, místo hereckých výkonů rádoby namachrované pózy, dialogy jako z pomocné školy, střih marně dělá co může, aby tomu dodal šťávu. Jednoznačně zklamání. Tohle má být ten hit, co už se dočkal 5 pokračování?(31.5.2013)

• Anthony

Pár hezkých automobilových honiček, jinak nic. Škoda - v originálnějším příběhu by i tyhle scény mohly ještě lépe vyniknout. Naprosto bez zájmu jsem sledoval postavy filmu - při potyčce s kamiónem jsem více držel palce protivníkovi. Bez špetky charisma podle mě není jen Paul Walker ale i Vin Diesel (zajímavější byl v Černočerné tmě).(22.9.2003)

• - Natáčení probíhalo v kalifornském Malibu, Los Angeles a Beverly Hills. Natáčelo se od 31. července do 21. října 2000. (Cheeker)

• - Role Mii byla napsaná pro Elizu Dushku, ale ta odmítla. (Cheeker)

• - Vrak, který dotáhne Brian (Paul Walker) do servisu, je Toyota Supra A80 z roku 1993 a po otevření kapoty je vidět motor Toyota 2JZGE o obsahu 3 litry. V českém dabingu se při této scéně objeví název Mazda 13B, což ale není motor, který je pod kapotou zmíněného vraku. (ajaxx)