Rychle a zběsile

Rýchlo a zbesilo

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2001, 106 min

Rozpočet $38miliónovTržby USA $144,533,925Tržby Celosvetovo $207,283,925Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,233,964 //počet predaných kusov 173,871Tržby za predaj DVD v USA $7,229,691 //počet predaných kusov 593,811 ║ Vin Diesel to jednoznačne drží nad vodou, ináč by to za moc nestálo. /65%/(13.1.2006)

Vykrádačka Bodu Zlomu, který je ve všech aspektech o několik tříd lepší. Cohen je béčkař, který neví kudy kam a topí se v tunách klišé a drsných keců. Pokud si myslí, že dokáže zaujmout filmem s nulovým dějem, kde hrají prim rychlá auta, krasné ženy a drsné kecy, krutě se plete. Jednou a dost. Rychle a zběsile je použitelné, avšak ani na poli akčních filmů díru do světa neudělá. Světlé okamžiky tu nicméně jsou. Diesel má charisma, Jordana Brewster je božská a všechny scény s ní rovněž. Akce nic moc - ani ta automobilová a jediná opravdu památná je férovka s Ferrari na dálnici při pobřeží.(17.3.2007)

Pohodová adrenalinová zábava pro všechny, co rádi drží v rukou volant nebo strávili pěkných pár hodin před obrazovkou monitoru s Need For Speed, popřípadě ještě pro ty, co vozí v kufru láhev s nitrem a rozhodně jim na autě nevadí nějaké to křídlo nebo spoiler navíc. A pokud ještě patříte mezi fanoušky Paula Walkera, Vina Diesela nebo jen hezkých dlouhonohých slečen, pak není co řešit.(2.12.2007)

Ja vôbec nie som autíčkar, nerozumiem sa do tých strojov, nemám dokonca ani len vodičský preukaz - a že ma aj napriek tomu tento film zaujal a celý čas bavil, svedčí o tom, že sa asi právom zaradil tu na csfd do 200 najobľúbenejších filmov - má totiž našľapané tempo, veľmi charizmatickú hereckú osádku, medzi postavami to funguje tak, ako má, Vin Diesel je tu naozaj klasik, budí rešpekt a má charizmu, ženské sú tu vytúnené rovnako ako autá a akcia, ak na ňu dôjde, fičí na plné obrátky. ku koncu sa scenár trochu nedoťahuje, ale to nevadí, lebo hra je rozohraná a hrdinovia majú naše sympatie. dobrá zábava, ktorá nenudí.(4.7.2011)

Milovníci rýchlych a drahých športových áut sa môžu pri tomto filme aj ukájať..:) Pre nás ostatných to je ďalšia "ľahká zábavka", ktorá však neurazí. Pár scén je skutočne efektných...Filmu dominuje akcia, aj preto sa pán scenárista veľmi nenamáhal a tá slovná vata ani nestojí za reč...Skrátka mierne stupidná pohodička...(5.2.2006)

• - Natalie Portman, Kirsten Dunst, Sarah Michelle Gellar, Jessica Biel i Bijou Phillips absolvovaly konkurz do role Mii. (harryy)

• - Ve scéně, kdy Hondy gangu, který přepadával nákladní vozidla, dojíždějí nákladní auto, je možné vidět, že pod návěs by se vejít nemohly. Přesto pod ním poté projedou. (Kroup4)

• - Vrak, který dotáhne Brian (Paul Walker) do servisu, je Toyota Supra A80 z roku 1993 a po otevření kapoty je vidět motor Toyota 2JZGE o obsahu 3 litry. V českém dabingu se při této scéně objeví název Mazda 13B, což ale není motor, který je pod kapotou zmíněného vraku. (ajaxx)