Rychle a zběsile

Rýchlo a zbesilo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2001, 106 min

• Gilmour93

Nemám v garáži vytuněného Golfa jako dárek rodičů k maturitě, nejezdím na letištní tunning srazy sbalit nějakou kočku pod zákonem na vyleštěnou stodvacítku se spoilerem, přítlačným křídlem a výfukem o průměru krbové roury a je mi upřímně jedno, jestli Vin jezdí na Diesel, Natural nebo dusík. Přiznávám, že tyto drobné nuance mohly mé hodnocení nepatrně ovlivnit, přesto si myslím, že hlavním problémem je s názvem filmu se shodující přístup k práci ze strany scénáristů a režiséra..(9.2.2009)

• Wacoslav1

Hmm nuuuuda obcas nejaka honicka konec to jakz takz zachranil ale jinak bida s nouzi musim se priznat ze nepatrim mezi fandy Vin Diesela takze me to ani z hlediska postav moc nebere Rodriguezova pro zmnenu otravna ja nevim proste takovej divnej film jmenuje se to rychle a zbesile ale spis by se hodilo prejmenovat na nudne a otravne(18.3.2013)

Až po dlouhých 14 letech jsem se dostal k tomu, abych si pustil tento snímek, o němž se v dobách jeho premiéry ve škole hojně hovořilo v superlativech a všichni kluci chtěli být jako Vin Diesel nebo Paul Walker. Jedná se o zdařilou akční jednohubku, oddechovku, u které se pobavíte akcí a rychlými vozy, avšak také příběhem založeném na infilitraci policisty do gangu, přátelství, oddanosti a lásce.(16.2.2015)

Škoda, že film, ktorý sa volá rýchlo a zbesilo, je natočený pomerne kŕčovito a mierne lajdácky. Rob Cohen sa iba látke priúča a asi si myslí, že veď predsa v dvojke to všetci rozbalia naplno. Ako to dopadlo ďalej, všetci vieme. Nie som veľkým fanúšikom súčasných rádoby cool hercov typu Diesela alebo Stathama, herci sú to iba priemerní a jednostranne orientovaní. Majú iba charizmu. Mne to nestačí. Radšej si pozriem súčasného Bonda alebo Bournea, ktorí sú napísaní o dosť inteligentnejšie.(15.7.2012)

Milovníci rýchlych a drahých športových áut sa môžu pri tomto filme aj ukájať..:) Pre nás ostatných to je ďalšia "ľahká zábavka", ktorá však neurazí. Pár scén je skutočne efektných...Filmu dominuje akcia, aj preto sa pán scenárista veľmi nenamáhal a tá slovná vata ani nestojí za reč...Skrátka mierne stupidná pohodička...(5.2.2006)

• - V úvodním souboji jede Dominic (Vin Diesel) v Mazdě RX7 s Wankelovým motorem a Brian (Paul Walker) v Mitsubishi Eclipse. (lskala)

• - Ve scéně ze závěru filmu, kdy Brian (Paul Walker) skáče na kamión, aby zachránil Vince (Matt Schulze) a pomáhá mu vysvobodit ruku, je na Brianových (Paul Walker) zádech možné zahlédnout lanko, které jej drží za třičko. (Kroup4)

• - Pracovní názvy filmu byly "Racer X", "Redline" a "Race Wars". (hippyman)