Každá noční můra má svůj začátek! V místnostech tvaru kostky se probouzejí lidé, kteří si nepamatují nic ze své minulosti, a jejich jediným úkolem je dostat se z nebezpečného bludiště kostek ven, což ve většině případů znamená jistou smrt. Wynn, který pracuje v pozorovacím centru a má za úkol zaznamenávat chování objektů uvnitř kostky, si všimne krásné Rains. Dívka ho neodolatelně přitahuje, a tak se rozhodne jí pomoci. To se však nelíbí tajemnému vládci celého komplexu, který na Wynna a Rains posílá pološílence Jaxe s jeho dvěma pomocníky... (SPI Film)

petero

Po originalnej Cube k nam prislo skvele pokracovanie Cube Zero. Znova nas privitali kvalitne pasce nastavene na nestastnikov uveznenych v kocke, ale aj rozvinutejsi pribeh ludi dozerajucich prave na tychto vaznov. Ludia uvezneny vnutri su tentoraz ovela sympatickejsi takze vam na nich akosi viac zalezi a pohlad mimo kocku nam dava tusit,ze sa dej odohrava v nejakej retro buducnosti, kde sa najete z jednej pilulky, ale namiesto visielaciek alebo mobilov tu mame stare vitacacie telefony. Cube Zero je vsak rovnako nizkorozpoctova ako jednotka, ale zabavnejsia vdaka originalnemu zaporakovi ktory vstupi na scenu asi v polovici filmu. Kedze dej sa odohrava pred kockou 1, na konci sa dockame mileho prekvapenia na ktore priamo kocka nadvazuje. ()

Mahalik

Pane Bože na nebesích a svatá Marie prostopášná!! Kostka 0 je pořádná vostuda. Uznejte, první díl byl něco mimořádného a co se týče atmosféry, byla jednou z nejlépe udělaných a prostě celkově to byl nářez. Jenže 0 asi chtěla začít od píky a nejenže se jí to vůbec nepodařilo, ale celkové vyznění a šokantnost byli podobného rázu jako když na poště musíte převzít balík. Když k tomu připočtu věci typu, tlusťoch hrábne na mrtvou ženskou a v mžiku se promění v obláček prachu, nemůže tenhle film dostat víc jak 2*. Nejhorší na tom všem je, že když jsem se na to díval, moji spoluhledící byli totálně v šoku a jeden dokonce odešel z toho důvodu, aby v noci nedostal únik moči. A já tam sedím, znudění tím vším a jediné co mě baví je, jak "moji diváci" ječí hrůzou a dáví se horkým čajem Pickwick. Tak už to prostě bejvá... 0=1* ()

Xmilden

V kostce by se dalo zhruba napsat asi to, že série kdysi byla určitý fenomém a předcházela pozdějším populárnějším sériím SAW a možná třeba i Collectorovi. Kostka 0 určitě není žádný vrcholný kousek. Pravděpodobně mě nedonutí, abych se znovu kouknul na dva předchozí snímky. 30% ()

darkrobyk

„Je to voda!" Ne, nebyla to voda. Báječné entrée s postupným rozkladem bez využití počítačů - prostě krvavý rozpad na cucky. Nic si nepamatující oběti se znovu ocitají v důmyslném vězení, z něhož sice cesta vede, ale skrze rozličné pasti není vůbec jednoduchá. Kostka 0 částečně vysvětluje to, co bylo v prvním filmu tajemstvím, ale vůbec to nevadí, jelikož příběh je dostatečně napínavý. Nechybí samozřejmě neúspěšné pokusy projít překážkou, kdy v jedné cele čeká masožravý virus (Cabin Fever 2002) a v jiné vás to roztrhá na kusy. Eric Wynn, jeden z pracovníků kontrolního centra, je nebezpečně zvědavý, za což je třeba nést následky. Po letech jsem opět spokojen a hodnocení ponechávám. ()

kinej

V tomto filmu převládá stejný nešvar, jako u zbytku trilogie. Tím nedostatkem je podprůměrné herectví. Ony ani ty ostatní složky nejsou zrovna nadrpůměrné, ale herecká impotence je zde nepřehlédnutelná, zejména kdyř přijde na scénu ten typ s oční protézou. Lépe by zahrál i lecjaký dobrovolnický herec z nějakého křupanského divadla. Po tom co jsem znudeně shlédl celou trilogii, musím jako klad vyzdvihnout, že si všechny tři díly drží zhruba stejnou úroveň oscilující mezi průměrem a podprůměrem. ()

Hrabka

Tak toto opravdu neberu. Po napínavé jedničce a ucházející dvojce je tato SCI-FI pro mě velkým propadákem. Sřídající se scény z dvou různých prostředí jsou sice vymyšleny dobře, ale uvítal bych více těch ze samotného bludiště Kostky než z dispežingu. Děj tak ztrácí napětí a nutno říci, že ti 2 hlídači (nebo jak je nazvat) jsou nuloví herci. No a pak na scénu přichází ten šílený machýrek, kapitán nebo jakou měl hodnost ten vůl? S ním a s jeho kecy jde děj po přímé ose prudce dolů. 1 hvězda snad jen ve vzpomínce na originální jedničku. 20% ()

3497299

Nebylo to špatné - škoda té nedotaženosti, resp. místy upadající kvality do laciných formálních postupů a klišoidních prvků. Třetí pokračování Kostky, které je vlastně tím "prvním" vyprávěním, překvapivě vytváří docela zábavně absurdní paranoidní anti-utopické divadlo ()

Fiftis

Veľmi vydarený, napínavý a "zábavný" diel, už preto, že je tam vidieť, kto riadi celú tú Kocku. Nechýba tu trocha akcie a nie je to síce najlepší diel, ale určite vás to nesklame. Ja by som to videl asi takto. Prvý diel kocky je bezkonkurenčne best. Hypercube je zas o niečom akoby úplne inom a Cube zero sa zas vracia k pôvodnému dielu. Páčilo sa mi že autori nadviazali zas na prvý diel a ako tak všetko vysvetlili. A určite je to najbrutálnejší diel zo všetkých. ()

Lhurgoyf

Asi som videl iný film, než ostatní. Cube Zero je totálne neoriginálna - samotné dianie v kocke je úplne okopírované z jednotky, nepridáva nič na samotných záhadách, ani neobjasňuje princíp fungovania kocky a pridanie paralelnej línie je doslova k smiechu. Kdežto v prvý diel sa kľudne mohol odohrávať v súčasnosti, Cube Zero posúva celú mytológiu kocky do sci-fi roviny s implantátmi, kybervojakmi a šialenými jednookými vedcami - a to na atmosfére a stiesňenosti rozhodne pridávať nemôže. ()

Cappuccino

Priemerné béčko, ktoré však stojí za zhliadnutie, pokiaľ chceš vedieť, kto riadi dianie v Kockách. S vyšším rozpočtom, lepším scenárom a hercami to mohol byť super triler. ()

Allien.9

"Kostka 0" má hned několik pozitiv... Konečně se objevuje pořádně sympatická postava (mladý přeběhlík). Konečně někoho napadlo zapracovat na hudbě a dát jí ty správné grády. A konečně vidíme KOSTKU nejen z pohledu umírajících subjektů, ale také z pohledu lidí "tam venku". Neuškodily ani scény mimo kostku, i když občas působily jako z jiného filmu... Hlavním negativem je posun v žánru. Z horroru se sci-fi prvky se nám stalo sci-fi s horrorovými prvky, což znamená, že se téměř úplně vytratilo nepříjemné mrazení v zádech. Navíc... Občas se někomu povede i nějaká hláška, která však působí - vzhledem k okolnostem - nereálně až nevkusně. A konec? Jen o ždibíček horší než v prvním díle.;-) ()

HAL

Po hyperšpatné dvojce je Cube Zero vcelku příjemným překvapením, ale velice dobré jedničce, která by si ze série jediná zasloužila označení "kvalitní horor", pořád nesahá ani po kolena. Parta nechápajících lidí v kostce tu tentokrát hraje podružnou roli a hlavním postavou jsou dva obslužní technici najatí "těmi nahoře" na to aby testovací subjekty pozorovali a zaznamenávali jejich činnost... aniž by ale pořádně věděli co a proč vlastně dělají. Dokud jde jen o tohle, všechno funguje skvěle, napětí by se sice nedalo tak docela krájet, děj je spíše hloupý než chytrý, ale je to vcelku fajn, v jednu určitou chvíli dokonce hodně fajn horor. Pak se ale na scéně ukážou doteď tajemní "ti nahoře"... a všechno jde o háje, protože z hororu se film rázem posouvá do neskutečně cheesy céčkové skoroparodie s uberšílenými jednookými padouchy a nesmrtelnými cyborgy (odstranitelnými pouze kopancem do varlat). Naštěstí film i potom, přes vzrůstající demenci scénáře, spěje ke svému závěru dostatečně rychle a na konci přichystá i jedno milé pomrknutí na pamětníky jedničky. 5/10 ()

misterz

Porovnateľné s jednotkou a určite omnoho lepšie ako dvojka. Jednotlivé pasce boli vynaliezavé a smrť v nich naozaj strašná. Na filme však bolo najlepšie to, ako to na konci príbehovo pekne zaklaplo ku jednotke a ako sa vysvetlila podstata toho blázna, ktorý bude hlavnou postavou v jednotke. Ten kto videl prvé dve časti, nemal by si nechať ujsť aj tento diel (prequel). 70/100 ()

mzss1

|60%| Třetí KOSTKA je dost netypická oproti předchozím dvěma filmům. Máme tu trochu upravený příběh – obětem byl vymyt mozek a vloženy sny. To mi přišlo jako super nápad. Trochu mě mrzelo, že to bylo tak přímočaré a ke konci odfláklé, myslel jsem, že to překoná dvojku. No, rozhodně ale zklamaný nejsem. Oproti druhému filmu tu přibylo více pastí, které byli celkem vydařené a krvavé. Ve výsledku zábavná jednohubka, která neurazí. ()

sochoking odpad!

Banda nesympatických a neschopných hercov s úbohým predstavením, oblečená do montérok, si nevyhnutne musela pomáhať na pľaci čítaním návodov, čo za stupiditu povedať a akú dalšiu debilnú mimiku vystrúhať! A to nehovorím o tom, ako nechutne vykradli a potupili Kubrickov Mechanický pomaranč !!! ()

dr.horrible

Gore bola asi jediná vec na celom filme, ktorá za niečo stála. Nemôžem sa rozhodnúť, či bola horšia táto, alebo druhá kocka. Toto síce malo aspoň hlavu a pätu, a viac to nadväzovalo na jedničku (ktorá ma mimochodom tiež nikdy moc nebrala), ale zároveň to bola ťažká nuda s príbehom na úrovni tých horších častí Krajných medzí. Že to natočil ten istý režisér ako Hardwired ma vôbec neprekvapuje, vo výsledku je to takmer rovnaký brak. 15% ()