Frank Martin, bývalý příslušník speciálních jednotek vycvičený k zabíjení, si jde do podzemních garáží pro auto. U okénka se zastaví krásná dívka a žádá o pomoc s pneumatikou. Je komplicem skupiny zlodějů aut. Frank se s nimi ovšem rychle vypořádá a jede vyzvednout malého Jacka do školy… Frank krátkodobě pracuje jako řidič u vysoce postaveného příslušníka protidrogové policie v Miami Jeffersona Billingse. S malým Jackem se rychle spřátelil, což oceňuje i jeho půvabná matka Audrey. Otec, který se po roce vrátil domů, se zajímá jen o svou práci: právě se chystá významná konference šéfů světových protidrogových centrál. A právě v této souvislosti byl najat i jistý Gianni Chellini, který má za úkol unést malého Jacka… Má se to stát během návštěvy lékaře, kam Frank chlapce veze. Gianni a jeho kumpáni doktora i sestru zabili a vydávají se za ně. Chystají se chlapci píchnout injekci s nově vynalezeným virem, který po čtyřech hodinách aktivace začne působit. Navíc se nakazí každý, na koho chlapec později dýchne. Cílem gangsterů ale není chlapec, nýbrž jeho otec: právě Billings má být synem nakažen a následně nakazit všechny účastníky konference. To ovšem zatím Frank ještě neví… (TV Prima)

gatuso

Vsechno spatne! Me to pripomnelo film z 80.let ktery ma upraveny facelift na 2005.Frantici to proste nejak neyvladaji co se tyce akcnich filmu.Tady to nesmysly jen kypelo.Hodne me pobavila scena s hadici, odhaknutim bomby apod.Dalsi, prosim... ()

mcamino

Daleko horší než první díl, navíc to na něj vůbec nenavazuje. Jediné, co mají oba filmy společné je hlavní hrdina, Příběh vázne a já se při závěrečných titulkách ptám: Co bylo vlastně hlavní pointou příběhu? O akci nebylo nouzi, to ne, ale slabota, slabota oproti prvnímu dílu. - 3* ()

Mukade

no tak tie fantasy veci ako skok s autom z jednej budovy do druhej alebo odtrhnutie bomby žeriavom, skok za protijedmi si fakt mohli odpustiť... aj tak je to ale fajn film :) ()

Reddman odpad!

Strašné! Musím říct, že přestřelenější a směšnější akční scény jsem opravdu neměl možnost vidět asi nikde. V průběhu filmu jsem se musel soustavně přiblble usmívat nad tím co všechno tu tvůrce ještě nenapadne a jak "úžasně" to dokážou natočit. Popadal jsem se opravdu za hlavu až příliš často i na dost nepovedený béčkový film. Do toho všeho ještě akční výraz Jasona Stathama..no prostě to se musí vidět. Alespoň mi to polechtalo bránice více než mnohé komedie. Bohužel tohle asi nebyl tak úplně záměr pana Lererriera. ()

malyLibor

Málokdy se další pokračování úspěšných filmů vyrovnají jedničce, ale tady se to (s přimhouřenýma očima) podařilo. Obzvláště mne zaujalo, co Frank předvedl s hasičskými hadicemi a proudnicemi - to by naši dobrovolní hasiči čuměli :-) Škoda jen té scény v letadle, myslím, že by se to dalo vymyslet i jinak, tahle scéna byla skutečně pitomá a jen kvůli ní jsem strhl 20% a jsem tak na 71%... jak už tu někdo napsal,méně bývá někdy více. ()

Pythonator

No to je k posrání, co si to ten Besson vymýšlí za kraviny. Po vzoru hesla: Pošlete mozek na dovolenou a bavte se, nám uklohnil opět pěknou bessonovinu. Nezničitelný a nepřemožitelný kříženec Terminátora a Jackieho Chana předvádí ještě větší kousky než v jedničce a jeho Audinka létá vzduchem z budovy do budovy, jako by se nechumelilo. Co naplat, že je to přehnané až hrůza, pořád je to prostě zábava. ()

rozitom

Myšlenka prvního dílu této trilogie byla velice zajímavá a Jason Statham do ní zapadl jako basebalový míček do rukavice Kevina Costnera. S velkým nadšením jsem očekával další pokračování a částečně jsem se dočkal. Dějové zpracování oproti prvnímu dílu nijak nepřekvapí a divák aspoň očekává více z bojových scén. Bohužel se toho moc nedočká kromě první scény na začátku filmu. Navíc jsou zde scény, které se vymykají zdravému rozumu a tudíž se film propadá na úroveň honiček z filmu Taxi taxi. Je mi líto, avšak oproti prvnímu dílu minimálně jedna hvězda dolů. Do kina bych na tento film nešel, ale na DVD je to průměrný biják. ()

DannyBurino

Skvělé pokračování hustého filmu se Stathamem, sice je tenhle díl víc absurdní a CGI je sračka, ale akce pořád cool a o to jde. ()

as-minor

Druhé pokračovanie je stále pozerateľné, ale už postráda šmrnc predchádzajúceho dielu. Vytráca sa originalita akčných scén, ktorá zdobila prvého Kuriéra a začína sa prejavovať opotrebovanosť filmového námetu. Celú situáciu však zachraňuje už overený sympatický bitkár Jason Statham, ktorý sa snaží a ťahá zo seba maximum v každej scéne, v ktorej je prítomný. Veľmi dobre mu sekunduje aj François Berléand v roli prívetivého komisára. Dvojka sa snaží byť oproti jednotke inou najmä z hľadiska žánru, keďže je viac orientovaná i smerom ku komédii. Najmä dejová línia komisára je poväčšinou iba akýmsi komickým doplnkom k filmu. Stále sa však jedná o pomerne dobrý akčný snímok. ()

martin1m2

Naivne som si myslel, že sa ťažko dajú akčné rádoby scény dajú ešte viac prehnať ako v 1tke ... Ale čo ... nikdy nehovor nikdy ... What the FUCK ?!?! :D :D :D No dovidenia :D ()

Bohdy67

První díl byl relativně originální nápad a dobrý příběh... Pokračování jak dějem tak i předimenzovanou a nesmyslnou akcí se jedničce ani nepřiblížil...Až na Kate Nauta, se na to v podstatě nedalo moc dívat... 28% ()

Peabody

zajímavé. Jakmile se v sequelech začnou objevovat malé vtipně hláškující děti, jde to celkově do kopru. Jakmile se začnou objevovat vražedkyně v sexy prádle, je to ještě horší. Jestli je to Indiana Jones nebo Bruce Willis nebo JS je vcelku jedno, prostě nějaká scenáristická nakažlivá choroba k tomu vede. A souhlasím, že když se ztratí napětí, protože víte, že ať je to jakkoli fyzikálně nemožné, povede se to, tak to člověka začne nudit. Pokud tedy má zapojený mozek a nenechá se uchlácholit výbuchy, ohníčky, střelbou atd. Když jsem u jedničky napsal, že u Emmericha nebo Baye by mne to nebavilo, tak tady to adaptací pro emmerického diváka dosáhlo stejných hodnot. Ne e ()

soukyd33

Opět návrat, a ještě více akční. Záchrana malého chlapce, nebude snadná. A střed bude opět hodně divoký. Akční. Prostorový zvuk dobrý. Herecké výkony super. Příběh dobrý. Scény TOP. Herecké obsazení dobré. Hvězdiček 4 ()

Breaker

Statham opět scóruje, i když minimálně o třídu hůře než v prvním díle. Jeho vypilované uhlazené akční scény už nestačí film držet nad vodou ... ()