Komentáře uživatelů k filmu (565)

 • golfista
  *****

  Každý máme nárok na malou slabost, a já si nemůžu pomoct - je to moje nejoblíbenější romantická komedie se vším všudy (když nepočítám Lásku přes internet :). Nádherná Julia, sympaťák Hugh a jeho skvělá "rodinka" a úžasně ujetej Rhys. Sestava, která mě vždycky potěší. (Emily Mortimer v maličké roli je taky krásná i když se úplně vylíhla až v KIDovi :))(4.1.2003)

 • Lima
  ***

  Příjemná romantická komedie, která mohla být vynikající, kdyby byla celá stejně zábavná jako její první půlhodina. Jenže hluchá místa se tu bohužel najdou a úplný konec, těch několik závěrečných sekund, je na můj vkus příliš doslovný a přebytečný. Ale Grant jako údajný reportér časopisu ´Kůň a pes´ je geniální :"Ztotožnil jste se se svojí postavou?" "Ne." "A proč ne?" "Protože hraju psychopatického lidožravého robota."......:o)))(25.11.2003)

 • Galadriel
  ***

  Je to pohádka a nic jiného od takovéhohle filmu vlastně ani nemůžete čekat. Ale tahle pohádka je výjimečně i koukatelná a vtipná, takže 70%.(22.3.2004)

 • Tosim
  ****

  Ach Bože, všichni máme rádi pohádky...a Richard Curtis musí být opravdu zajímavej chlapík. A užil jsem si Jamese Dreyfuse v pidiroličce knihkupcova spolupracovníka.(20.9.2004)

 • Matty
  ***

  Milá britská pohádka. Stačí uvěřit vysoce nepravděpodobné zápletce a pak už se jenom nechat dojímat, rozesmávat a čekat, nakolik neoriginální cesta povede k nevyhnutelnému happy endu tentokrát. Největší výhodou Notting Hillu oproti jeho americkým kolegům je britský šarm, jakž takž inteligentní humor a pro mě osobně také londýnské prostředí, které je mi jaksi bližší než zacpané newyorské ulice. Film je plný sympatických tváří, známých i méně známých. Počínaje „dokonalou“ romantickou dvojicí Robertsová – Grant, přes „masturbujícího Welšana“ (Rhys Ifans) až k „tomu týpkovi z Black Books“ (Dylan Moran), který jako by tušil, který seriál ho později proslaví a střihnul si zde miniroličku zloděje knih. Julia je skutečně v tom nejlepším smyslu onoho slova božská a tvůrci jistě moc dobře věděli, proč si ji vybírají. Notting Hill není a ani se nesnaží být nějakým satirickým komentářem života celebrit, pouze konstatuje, že herci, jakkoliv slavní a bohatí, jsou také lidé. Výskyt scén tak krásných, až by byla škoda si je nezapamatovat, není kdovíjak obdivuhodný (to ostatně ani filmografie Rogera Michella), ale přinejmenším Grantovo „procházení jedním rokem“ za zmínku stojí. Dojem naprosté pohody pak umocňuje množství poslouchatelných songů. Na podobných filmech je nakonec nejvíce deprimující zjištění, že ve stejném světě nikdy žít nebudeme. 70% Zajímavé komentáře: JohnnyD, Agatha, Cornon(30.10.2007)

 • Malarkey
  ***

  Taková ta romantika o tom, kterak se obyčejný kluk zamiluje do slavné filmové herečky. No a pokud přijmete skutečnost, že slavnou filmovou herečku hraje Julii Roberts, tak to docela jde. Útěchou budiž Rhys Ifans, který tady dokazuje, proč ho mám tak rád. Ta jeho krásná ujetost je tu daleko lepší, jak ten romantickej středobod filmu. Ale tak s tím se nedá nic dělat, no.(28.12.2017)

 • Enšpígl
  ***

  Romantická komedie s Julli Roberts, to je moje noční můra ovšem i noční můra může mít krásné probuzení,v podobě humoro. Velký díky patří Rhysu Ifansovi, to co tam předvádí se nevidí, to fakt ne to se musí jedině zkusit.(7.7.2006)

 • Djkoma
  **

  Když se sejdou dva mí neoblíbení herci v romantické komedii, kterých je na každém kroku 10, tak nemůžu dát víc než 2*. Nezachránil by to ani útok mimozemštanů, který by měl za následek naprosté vyhlazení lidstva :-)(24.4.2005)

 • T2
  ****

  Rozpočet $42miliónovTržby USA $116,089,678Tržby Celosvetovo $363,889,678/85%/(19.5.2005)

 • Marigold
  ****

  Litr přeslazené americké limonády naředěný typicky anglickým humorem a svéráznými postavičkami... výsledek je... ehm, surreálný, ale milý.(19.4.2008)

 • Renton
  ***

  Scénář: Richard Curtis .. Žádný zázrak Richarde.(19.9.2004)

 • Radek99
  ***

  Romantická komedie vystavěná na základech středostavovského hodnotového rámce. Je skutečně překvapivé, co všechno může být přitažlivé pro jedince z vyšší vyšší společnosti. Že to bude životní styl středního stavu, to může napadnout leda tak hollywoodského scénáristu. Chemie mezi Julií Roberts a Hugh Grantem ale celkem funguje a celkově má tahle komedie takový milý ráz. Láska nebeská to ovšem není...(8.12.2012)

 • Superpero
  ****

  Jedna z těch lepších romantických komedií. Julia Roberts tam je opravdu hezká.(14.4.2006)

 • Nathalie
  *****

  90%.....SURREÁLNÁ, ALE MILÁ...Richard Curtis je zlatonosný Amorek stříbrného plátna. Spojí kohokoli s kýmkoli. Kuchtičku s premiérem, mezinárodní právníka s potřeštěnou novinářkou a... filmovou hvězdu s londýnským knihkupcem. Notting Hill napsal jako univerzální romantickou komedii pro všechny věkové,váhové a sociální kategorie...a přidal spoustu okouzlující britského šarmu, břitkých hlášek a jemných vtípků. Hugh Grant je jako ryba ve vodě coby mrkající stydlín, Julii Roberts stačí roztáhnout pusu od ucha k uchu a ironizovat samu sebe, Londýn osázený půvabnými figurkami rámuje tuhle nepravděpodobnou romanci šprýmovným espritem, ale strůjcem atmosféry je skvostný písničkový sountrack a čtvrť jménem Notting Hill. Když jsem jím naposled procházela, cítila jsem, že to kouzlo, které nutí přeskakovat ploty do cizích zahrad, dosud nevyvanulo. U scény z tiskové konference vždy roním slzy jak krokodýl nilský. Raději tedy neprozradím, kolikrát jsem NH viděla, a budu držet minutu ticha za ubohé mrkvičky, které byly zavražděny:)(1.10.2007)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $42 million tržby celosvetovo : $363,889,678(10.12.2006)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Trevor Jones: 1. No Matter What - Boyzone ,2. You've Got A Way - Shania Twain (Notting Hill remix) ,3. I Do (Cherish You) - 98 Degrees ,4. She - Elvis Costello ,5. Ain't No Sunshine - Bill Withers ,6. How Can You Mend A Broken Heart? - Al Green ,7. Gimme Some Lovin' - Spencer Davis Group ,8. When You Say Nothing At All - Ronan Keating ,9. Ain't No Sunshine - Lighthouse Family (bonus track) ,10. From The Heart - Another Level (bonus track) ,11. Everything About You - Steve Poltz (remix, bonus track) ,12. Will And Anna - Trevor Jones (Score) ,13. Notting Hill - Trevor Jones (Score)(15.5.2011)

 • novoten
  *****

  Továrna Richarda Curtise na svém vrcholu. Objektivně by Notting Hill asi na plné hodnocení nebyl, ale je to pro mě natolik hluboká srdcovka, že mě sebelepší argumentace ani záchvaty vlastní kritiky nedostane k nižšímu hodnocení. Hugh Grant v roli, která jeho filmografii plně vystihuje, nejlepší komedie Julie Roberts a plno zajímavých vedlejších postav v příběhu, který si svého času přálo ve vlastním životě víc chlapů, než kolik by se k tomu kdy dokázalo přiznat.(14.4.2006)

 • tron
  ****

  „Dobrý deň, som z redakcie časopisu Kôň a pes. Našich čitateľov by zaujímalo, či ste vo svojom najnovšom filme nechceli mať viacej koní.“ – „To ťažko, odohráva sa vo vesmíre.“ – „Aha... Ale vo svojom ďalšom filme budete na koni cválať vy, alebo dablér?“ – „Ten sa bude odohrávať v ponorke.“ – "Hm. A stotožnili ste sa so svojou postavou?" - "Nie." - "Nie?" - "Nie." - "A prečo nie?" - "Hrám kanibalského schizofrenického psychopata." - „Ďakujem za odpovede.“ NOTHING HILL je romantická komédia pre tých, ktorí romantické komédie nepozerajú radi. Britská atmosféra, kruh hrdinových priateľov (plus pošuk Rhys Ifans), scény na zasmiatie aj dojatie a ústredný párik Julia Robertsová a Hugh Grant. 80% je troška veľa, ale pripadá mi to tak poctivo urobené po takmer všetkých stránkach), že nemám srdce dať menej.(1.1.2005)

 • Oskar
  ****

  Když postavíte vedle sebe Prázdniny v Římě a Notting Hill, uděláte si přesný obrázek, kam se posunul žánr romantické komedie. Zápletka je skoro totožná, ale zatímco v 50. letech divačky vyžadovaly hranatě chlapáckého Gregoryho Pecka, jehož kouzlu váhavě podléhá nesmělá princezna, o půl století později se role obrátily. Je to protřelá světačka Julia Roberts, na čí straně je iniciativa, kdežto Hugh Grant je jen koktavý mončičák, kterého naviguje. Mimochodem, teď po letech, kdy hraje všechny ty sebestředné syčáky, musejí snad jeho tehdejší kritici uznat, že je dobrý herec. Jeho dva charakterové typy jsou si podobné asi jako plameňák a nosorožec, takže něco z toho přece jen musí být herecký výkon, ne? ;o) 80%(7.2.2007)

 • movie
  ****

  Solidní romantická komedie.Dokonce ani nic nenamítám proti Robertsové.Rhys Ifans je ale vážně "pošuk"...(29.8.2002)

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29