Prostý kovář Balian potká svého otce, kterého ani nezná, a ten mu nabídne, aby s ním jel do Jeruzaléma. Balian sice nejdřív nechce, ale pak zabije kněze, který odmítá dopřát klid duši jeho ženy, která spáchala sebevraždu. Rozhodne se tedy následovat svého otce do Jeruzaléma, aby smyl hříchy své i své ženy... Balianův otec umírá, ještě předtím ale pasuje svého syna na rytíře a žádá po něm, aby byl čestný. Balian má brzy příležitost vyzkoušet svou čest. Stávající král Jeruzaléma umírá a chce, aby mu dál vládl rozumný člověk. A takového vidí právě v Balianovi a nabízí mu ruku své sestry, ve které našel zalíbení. Jenže za cenu smrti jejího manžela, což nemůže čestný muž dopustit. Netrvá dlouho a neutuchající rozepře mezi muslimy a křesťany vyústí ve válku o Jeruzalém... (TV Prima)

bobbio

Legolas prekonal svoj tieň. Nádherné, veľkolepé, takmer dokonalé. asi najlepší historický megafilm od čias statočného srdca. ako milovník histórie súhlasím aj s vykreslením reality vtedajšej doby. saladin bol ale neskutočný sadista a mučiteľ. tu čosi nehrá.., vyčítam asi akurát postavu evy green, ktorá mi dosť prekáža... prepáčte, sere ma ďakujem tiež za obsadenie liama neesona. 85% ()

Askaneli

Křižák dává na prdel muslimovi, muslim dává na prdel křižákovi a ateista si mne ruce. Docela slušné bojové scény a příběh by se taky našel. Jedna zásadní věc - film sem viděl asi třikrát, z toho dvakrát 144 minutovou verzi. Ta za moc nestála, ale pokud máte zájem o solidní středověkou, blízkovýchodní řezničinu, tak dobrý. Delší verze je ale mnohem lepší. Film má najednou návaznost a divák si nemusí domýšlet hluchá místa. Odříznutí těch padesáti minut byl opravdu tragický nápad. ()

matej.perun

Velmi nestastny casting. Takmer vsetko v tomto filme je skvele a bolo by to jasnych 5* (hovorim o rozsirenom Director's cut, nie o zohyzdenej kino verzii), nebyt neskutocne otravneho vykonu hlavneho hrdinu. Obsadit tak do tejto ulohy niekoho zo skutocne talentovanych mladych hercov, bol by to pre mna dalsi zo Scottovych nezabudnutelnych filmov. Velka skoda. UPDATE - po nedavnom zhliadnuti musim pridat. Hlavny predstavitel je sice stale asi taky rytier ako som ja samuraj, bola by ale skoda ukrivdit takemuto filmu kvoli neschopnemu hercovi. (+ teda, posledne pociny RS maju kvalitativne skor klesajucu tendenciu, takze vyuzivam kazdu moznost napalit tomuto velikanovi zasluzenych 5* ;)) ()

warel

Tak na třetí pokus se mi podařilo vidět režisérskou verzi. Film si tím u mne vysloužil o hvězdu více. I když pokud bych byl objektivní a nepodvoloval se vlastní slabosti pro podobně řemeslně velmi dobře zvládnuté historické spektákly, udělil bych napoprvé pouze hvězdy dvě. Nicméně nyní tedy hvězdy čtyři namísto třech. A bylo by jich pět, kdyby hlavním hrdinou nebyl snivý Bloom, ale naopak by ještě více prostoru dostali šaramantní Eva Green, zlotřilý Csokas s prohnilým Gleesonem, ctnostní Neeson s Ironsem, ale především brilantní Baldwin IV. Škoda. ()

zeromen

Velice působivé a perfektně natočené. Mistr opět dokázal že je král historických velkofilmů. Akorát mě docela vadí to usrané křesťanství. ()

kodwin

Docela se mi to i líbilo. Teda hlavně Eva Green. Pro mě nebyl problém Orlando, ale neoriginalita. Všechno už tu bylo v Gladiátorovi a Tróje. ()

Vladimus

Kinoverzia za 4*, rozšírená verzia za 5*. Lebo Scott a jeho vizuál, a hudba, a Eva Green a ... epickosť, ktorú skutočne epicky dokáže zobrazovať nie až tak veľa režisérov. Takže preto. ;-) Now, gimme that armor and that sword too! ()

Wartord

Masakr je ten Director's Cut. Teprve tady se totiž pozná, jak Bloom nehraje. On v podstatě jenom zahořkle čumí do kamery. Výběr hereckého ansáblu přitom nemohl být lepší. Ale celkově tomu chybí něco, kde by se mohli dostatečně projevit. Obtěžující scénář tomu dává za pravdu. Celé tři hodiny nesestříhaného obsahu se v podstatě nic neděje, a stejné se to Scott snažil sestříhat tak, že například bojové scény ušmikl v polovině, takže to vypadá následovně: střet jízdy, výstřiky malinového sirupu vypadají doslova orgasticky a najednou...konec bitvy a závěrečné vyjednávání. Tohle by nebyla náhoda, kdyby nešlo o Scotta! nechápu to. Tři hvězdy jsou si myslím až příliš, ještě to budu muset přehodnotit, když uvážím ten hrozný soundtrack a doslova nestředověkou atmosféru. Prostě to celé vypadalo jako divadlo dětí na prvním stupni ZŠ. ()

jizvoun

Pohádka o tom, kterak se z Legolase stal kovář a z kováře ochránce bezbranných obyvatel Jeruzaléma. I když to má opravdu neoriginální zápletku, sledovat se to dá, lokace,souboje i vetší bitvy jsou hezké, město působí opravdově. Má to trochu sestupnou tendenci od předešlých historických děl Ridleyho Scotta, ale pořád jsem se u toho bavil. ()

Alekks80

Já si nemůžu pomoct, ale když vidim ten tupej bezduchej obličej Legolase, tak dávám hned dvě hvězdy dolu. Bohužel skoro nesleze z plátna, takže to nezachrání i ta smečka skvělejch herců ve vedlejších rolích. Zajímalo by mě, kam chodí Bluma pokuřovat, že dostává takovej kopec rolí. Třeba Affleck je sice taky úplný poleno, ale za kamerou je skvělej. Tak tam to docela chápu. No nic, vraťme se k filmu. Není to ani akční mlátička, který bych odpustil dialogy jako z Tak jde čas ani příběhovej film, kterýmu bych zase odpustil ty odfláknutý bitvy. Je to vlastně celý úplně směšný a hloupý a jakoukoliv jiskřičku naprosto spolehlivě zabíjí Bluma. Žádný emoce v něm nevzbudí ani Eva Green a člověk má na konci skoro pocit, že si jí vzal sebou spíš z bezradnosti než z nějaký touhy. Zkrátka a dobře, je to ještě větší píčovina než Trója a ta mě vyloženě uráží. ()

Kodousek

No nic moc, takový lepší průměr, zpracování by si zasloužilo lepší herecké obsazení, Orlando je přeslazený k uzoufání a Eva zase vyhlíží jako herečka z filmů pro dospělé, škoda škoda Ridley Scott je skvělý režisér jeho Vetřelci byli průlomový. Bojové scény byly takové nedodělané, nevtáhly do děje.., celý potenciál filmu je nevyužitý .. ()

gizi

Nijak výjimečné, extrémně dlouhé až nudné, možná moc krve, bitevní efekty tradičně nerealisticky přehnané, přesto při 70% nutno ocenit zpracování příběhu a 4*. 13.12.2015. ()

Jurcekk

Orlando film s prehľadom utiahol. Neni sily, aby som si pozrel 190 minútový režisérsky zostrih. Toto je film pre chlapcov 12 až 20. ()

robbez

Opravdu velkolepá podívaná, která ani přes tu dlouhou stopáž nenudí. Zdá se, že události a souvislosti zde alespoň v obecné rovině celkem odpovídají historické skutečnosti. Je dobré si uvědomit, že kdysi dávno byly muslimské země na vyšší civilizační a kulturní úrovní než středověká Evropa. ()

SaMaeL98

Podle mého názoru bezchybný film. Historická témata se vždy nepovedou zpracovat, tohle ale není ten případ. Samí super herci jako Orlando, Liam nebo Norton ( z toho jsme moc neviděli). Dále herečka Eva Green, kterou nemám v lásce, také předvedla slušný výkon (ono nebylo u ní moc co předvádět vzhledem k tomu, jak často tam byla a co měla hrát). Bitvy byly epické, efekty dechberoucí, zážitek 100%. ()

baron156

Nevím proč tento film je tak sestříhaný, protože z toho pak nic nemám. Jinak to je super historický film s akčnímy scénami. Ridley Scotta jsem oblíbil už u Vetřelce a Thelma a Louise. Je to nářez :-) ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (více)

Posily pro Assassin’s Creed

Posily pro Assassin’s Creed

05.10.2015

Filmový příspěvek do herní série Assassin's Creed, na který dohlédne režisér Justin Kurzel (Macbeth), vypadá čím dál tím lépe. Michael Fassbender si v něm zahraje nového hrdinu Calluma Lynche, který… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze