Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Prostý kovář Balian potká svého otce, kterého ani nezná, a ten mu nabídne, aby s ním jel do Jeruzaléma. Balian sice nejdřív nechce, ale pak zabije kněze, který odmítá dopřát klid duši jeho ženy, která spáchala sebevraždu. Rozhodne se tedy následovat svého otce do Jeruzaléma, aby smyl hříchy své i své ženy... Balianův otec umírá, ještě předtím ale pasuje svého syna na rytíře a žádá po něm, aby byl čestný. Balian má brzy příležitost vyzkoušet svou čest. Stávající král Jeruzaléma umírá a chce, aby mu dál vládl rozumný člověk. A takového vidí právě v Balianovi a nabízí mu ruku své sestry, ve které našel zalíbení. Jenže za cenu smrti jejího manžela, což nemůže čestný muž dopustit. Netrvá dlouho a neutuchající rozepře mezi muslimy a křesťany vyústí ve válku o Jeruzalém... (TV Prima)

(více)

Recenze (1 184)

golfista 

všechny recenze uživatele

Jednou dole, jednou nahoře. To umí Ridley Scott velmi dobře :) Tentokrát jsem ale byl až příliš překvapen nekvalitou jeho díla.... Začátek velmi dobrý, jako kdyby se rodil druhý Gladiator (nebo jeho kopie :), ale jakmile vstoupí Orlando na "písek", začíná utrpení, jehož konec jsem čím dál netrpělivěji očekával. To by se asi u velkofilmu za 130 Mil. stát nemělo.... Jinak - to podstatné vystihl "Tom Hardy" a není třeba vše opakovat ..... ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Producenti na čele s Ridleym Scottom by sa mali triasť, pretože Kingdom of Heaven je pre mainstreamového diváka iba o kúsok atraktívnejší počin než komerčný prepadák Alexander. Samotným dejom hýbu viacej vedľajšie postavy než tá hlavná. Tá sa dostane ku slovu až v závere. A ony vedľajšie nie sú dosť prepracované na to, aby film vyzdvihli z vôd dejepisnej rekonštrukcie historických udalostí. Táto rekonštrukcia je plná zaujímavých dialógových myšlienok, ktorým však chýba hlbší kontext s obrazom. Ten je sám o sebe krásny - obrázky majú atmosféru a poetiku v každej jednej lokácii a sú jednou z vecí, ktoré film robia o tú triedu lepším než bol Alexander. Čo sa dá povedať aj o prekvapivej politickej korektnosti a sentimentálne, t.j. pre masového diváka zrozumiteľne, podanom protivojnovom posolstve. Štyri hviezdy dávam tiež za soundtrack Harryho Gregsona-Williamsa, slušne zvládnutú záverečnú bitku na hradbách a Sibylline oči. Existuje na svete chlap, ktorý by jej odolal? ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Na co jsem sázela, byl Ridley. Čeho jsem se bála, co bála, s čím jsem počítala, že bude zoufalost, byl Orlando. Věci se měly naopak - ne snad , že by režie byla špatná, budu si namlouvat, že to bylo vinou námětu a scénáře, prostě ten příběh mě nic moc nenadchnul. Zato Orlando Bloom si u mě po tom, co předváděl v Troy, docela slušně šplhnul. Každopádně jsem ráda, že jsem se šla podívat na film do kina, protože výprava a bojové scény byly skvělé, takže jsem se ani moc nevyspala a narozdíl od dámy vedle mne jen tu a tam klimbla. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Bombastická agitka za světový mír. Vážně. Po G.I. Jane a Black Hawk Down bych něco tak podnětného a hlubokého od Scotta nečekal. Podle mého asi nejlepší způsob, jakým se nějaká kulturní osobnost vyjádřila k Bushově politice. Milé překvapení, které s Gladiátorem vlastně nemá - vyjma kulis pro meče a sandály - mnoho společného. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Myslela jsem si, že Ridley Scott nemůže natočit nudnější film, než bylo 1492: Dobytí ráje. Myslela jsem si, že Ridley Scott nemůže natočit film s horšími dialogy, než měl Gladiátor. Myslela jsem si, že Ridley Scott nemůže obsadit do filmu horšího herce, než byla Demi Moore v G.I. Jane. Mýlila jsem se! Ridley, najdi si prosím pořádného scenáristu, a přestaň obsazovat do svých filmů toporné manekýny typu Orlando Bloom. ()

Douglas 

všechny recenze uživatele

Království nebeské NENÍ nový Gladiátor... a díkybohu za to. Přináší spoustu výborných myšlenek o (ne)smyslu války a jejím ideologickém pozadí (a obecně o náboženské toleranci), stírá poslední dobou čím dál otravnější klišé muslim=fanatik=terorista a nebojí se nejít jednoduchou a svůdnou cestou akčního spektáklu (dokonce dojde tak daleko, že nejklíčovější bojovou scénu filmu prostě přeskočí jedním střihem). Škoda, že příběh je tak primitivně přímočary a jednoduchoučký, že připomíná české pohádky o Honzovi, který šel do světa, čemuž bohužel dopomáhají i dost špatně napsané postavy. Proto jen ty silnější tři hvězdičky. Nemám rád, když si musím u každého "skvělé" uvědomit i "ale" a hledat kompromisy... ()

Lima 

všechny recenze uživatele

V kino verzi bylo až příliš znát, že střihačova ruka mocně úřadovala. V ní je totiž Balianův růst na žebříčku společenské prestiže až příliš uspěchaný. Jakoby změna z bezvýznamné kovářské nicky v člověka, který se stane královým oblíbencem a jemuž se v závěru klaní celý Jeruzalém a ve svých těžkých chvílích ho poslouchá na slovo, byla tak jednoduchá. Bohužel ani o téměř hodinu REŽISÉRSKÁ VERZE, která se mi právě dostala do rukou, v tomto ohledu příliš dojem nenapravila. I tak ale díky přidaným scénám působí film celistvějším a mnohem emocionálnějším dojmem, především díky přidané dějové linii onemocnění a smrti Sibylliina syna a následníka trůnu, která se je zcela zásadní pro vývoj děje. Moc pěkná je i přidaná scéna s hořícím keřem, plná symboliky podstaty válečných sporů na Blízkém východě. Naopak některé scény nemají pro vývoj děje přílišného opodstatnění. A celkové resumé - Scottův magnus opus NENÍ STRHUJÍCÍ film, ale je duchaplný a přemýšlivý, s ambicí něco sdělit a to se cení. A závěrečná mírová dohoda Baliana se Saladinem, křesťana s muslimem, musí být doslova pohlazením pro každého mírotvorce na této zemi :o) ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Tenhle film ve mě po dlouhé době zase vzbudil naději, že i dneska někdo dokáže natočit slušný historický velkofilm. Na rozdíl od Tróji a jí podobným filmům totiž nejde přímočaře za efektivními bitvami (i když i ty se najdou), ale zaměřuje se i na lidskou stránku války a jednotlivé osoby nejsou jenom příšerní zloduchové nebo naopak obrovští hrdinové bez bázně a hany. A co se týče zpracování - kamera, výprava a hudba mě naprosto uchvátily, a dokonce i Orlando Bloom už nebyl tak příšerný jako v Tróji a hodně se snažil nebýt "legolasoidním manekýnem" a trochu se mu to už daří. Svými 5* se pokouším aspoň trochu kompenzovat ta příšerná hodnocení, která tu jsou... ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Strašně nemám rád u očekávaných velkofilmů 20%, zdá se mi to totiž jako neadekvátní a značně neobjektivní hodnocení. Bohužel však u Království nebeského nemůžu jinak a důvody, proč tomu tak je se tu pokusím ve stručnosti vypsat. Království nebeské je dílem Ridleyho Scotta, tedy velmi charakteristického režiséra, jehož rukopis je znám v každém jeho filmu. Ve snaze nenatočit druhého Gladiátora se vydává v KN Ridley jinou vypravěčskou cestou. Nechává mnohem více prostoru příběhu a často se znázornění bitvy ani nedočkáme, pouze jejího úvodu a náhle je střih na těla na bojišti. To by teoreticky mohlo fungovat, nebýt několik podstatných ale. Děj je nepříjemně jednoduchý, plný podivných dějových zvratů (některá tvrdohlavá hrdinova rozhodnutí) a především plný slabých dialogů. To částečně zachraňují herci - především Irons, Thewlis, Marton Csokas, Ghassan Massoud a Neeson (i když Neeson jako mentor už začíná ztrácet na údernosti, o větě "jsem tvůj otec" nemluvě). Potíž je v tom, že všichni tito herci, ač předvádějí velmi dobré výkony a daří se jim navodit tu správnou atmosféru, mají velmi malý prostor a jsou pouhými přihrávači Orlanda Blooma, který z plátna prakticky nesleze. Ačkoli proti Bloomovi nic nemám a jeho jednoduší herecký projev mě nikdy nijak zvlášť do očí nepraštil, v KN je jeho topornost tak nechutně výrazná, že to film odsuzuje k záhubě. Bloom si po celý film, nezávisle na druhu emocí v dané scéně, vystačí s jedním konstantním obličejem. A tak bohužel postrádá jeho charakter jakékoli charisma (což je silně vidět především v hrdinském projevu) a Bloom se mezi ostatními herci, kteří se dokázali do doby filmu vžít, potácí jako zmatený manekýn na špatném molu. Vinou toho ve filmu nefunguje už vůbec nic. Veškeré emoce vyprchají, protože je ve vás nemá kdo probudit, veškerý chuť do boje a nebo strach z něj vás mine, protože se ani není o koho bát (ty zajímavé Scott nechává zemřít bez výraznějšího všimnutí). Detaily, jako totální vykradení Návratu krále v závěrečné bitvě, žádný silný ženský charakter a neoriginální hudba už jsou poslední kapky do poháru divácké tolerance. Království nebeské je film, který by si logicky měl vysloužit větší hodnocení. Jenže selhává ve všech možných ohledech, které by měl velkofilm splňovat. Člověka nechává chladným, nic moc zajímavého mu nedá, neukáže jedinou pamětihodnou scénu, či aspoň jednu velkolepou bitvu hodnou zapamatování. Díky všemu, co jsem vypsal, je Království nebeské momentálně tím největším zklamáním letošního roku... ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Snad jen tolik: den před Královstím nebeským jsem viděl Hotel Rwanda. 70% Zajímavé komentáře: Adrian, Jhershaw, dewy, novoten, flanker.27, Kali4, Triple H, Eles, El Loco, KeyserSoze ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Netradiční historický velkofilm, jak už tady vyjmenovali někteří ostatní (bitvy, myšlenka míru.) Pro mě je zásadní v tom, že to bylo poprvé, co jsem měl pocit, že Orlando Bloom něco hraje. Vytkl bych jen občasnou nudu z hlediska délky snímku. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Film, který má v sobě ohromnou sílu myšlenek, který zřejmě nikdy nepřestanou být aktuální, protože nám všem chybí vnitřní pokora a o respektu k odlišnostem už ani nemluvím. Sdělnost filmu podporují nejen skvěle napsaný dialogy, ale i obraz. Stačí vnímat detaily, třeba když se Saladin nechce šlápnout na kříž. Velká škoda, že se tenhle vnímá jen jako další "historický" velkofilm, protože on má v sobě mnohem, mnohem víc než jen klasický příběh o odvaze a velkolepé souboje. S filmařského hlediska se jedná o tradiční vizuální lahůdku made in Scott, která je odvyprávěna právě s citem pro podstatu filmu, takže ve filmu se dost mluví a velké bitvy se dočkámě až cca v půlhodinovém závěru. Pokud jde o herecký výkony, tak tady mám jediný jméno u kterýho bych se rád zastavil, Orlando Bloom. Orlando prostě není herec, nemá v sobě charsima a už vůbec v něm nevidím chlapa, který by dokázal to, co dokázala jeho postava v tomhle filmu: Není mu co vyčíst ve smyslu nesnahy, Orlando se se snaží jak kráva, Ridley z něj ždíme maximum, ale chybí mě tam prostě chemie. Na druhou stranu je tu jeden paradox, když jsem o tom filmu přemýšlel a dával jsem dohromady jména, který by Orlandovu postavu nahradily v celým kontextu téhle postavy, přišel šok, nenašel jsem nikoho kdo by se na tu roli hodil víc. Film, považuju z jeho obsahové podstaty za jeden z nejpřínosnějších velkofilmů posledních desítek let. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Najlepší historický epos nového tisícročia, Hollywood v tej najkvalitnejšej podobe, výrazne lepší film ako precenený Gladiátor. Je duchaplný (a neskĺzava do naivity, aspoň nie na americký štúdiový veľkofilm), má skvelú hudbu a výpravu, dostatok bojových scén a predovšetkým sústredenú, v každej scéne presnú Ridleyho réžiu. Bloom mohol byť výraznejší, ale rozhodne to celé nekazí. Vynikajúci David Thewlis. Nutnosťou je director´s cut, ktorý je o dve hviezdy lepší ako kino-verzia - pre mňa nepochopiteľne nízke hodnotenia si vysvetľujem len tým, že dotyční videli ten nesúvislý pahýľ, čo išiel v kinách. K ostatným komentárom: Tom Hardy je zrejme mimozemšťan a videl ten film len z rakety na obežnej dráhe. ;-) ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Království nebeské určitě stojí za shlédnutí. Nejsem natolik zběhlý v historii, abych posoudil objektivně jeho (ne)věrohodnost, určitě mě ale zaujaly bitevní scény, které jsou natočeny opravdu strhujícím způsobem. Co mě zaujalo ještě? Hudba je určitě působivá, práce s kamerou jakbysmet, herci.... No, herci už tak přesvědčiví nejsou. Orlando Bloom (hernajs, nehrál on už kováře v něčem jiném? :-) ) odvádí standardní výkon, solidně se jeví Jeremy Irons, ale i u něj je trochu vidět "ústup formy". Další známé tváře, jako jsou Neeson, Thewlis či Norton se objevují spíše jen jako nezbytně nutné křoví a scénář jim ani nedá šanci na pořádnou seberealizaci. A Eva Green? Její výkon nijak nevyčnívá ani směrem nahoru, ale ani dolů. A pro POMA jen krátký vzkaz: existuje. :-) Jedno negativum bych ale na filmu našel, a pro někoho se může jevit dost podstatným: zdá se mi, že někdo ve střihačské dílně s nůžkami zacházel poněkud neopatrně a vystříhal asi více materiálu, než měl. Jak si jinak vysvětlit jistou "skokovitost" děje, kdy se třeba načne nějaká zápletka, která je v další scéně již dávno vyřešená? I zmíněný Bloom díky tomu udělal tu svou "rytířskou kariéru" jaksi překotně. Ale kdo ví, třeba to tak tenkrát šlo. Možná by více osvětlila nějaká special edition v délce 3,5 hodiny. :-) Ale to už bych zase třeba brblal na přílišnou zdlouhavost. Někomu se prostě Ridley Scott na 100% nezavděčí... ;-) ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $130miliónovTržby USA $47,398,413Tržby Celosvetovo $218,853,353║ je škoda že do kín neišla verzia v dĺžke 190minút čo je samozrejme dosť ale keď sa hladí na komerčný uspech ide to na úkor kvality ako v tomto prípade, takže Director Cut je o triedu lepší než pôvodná verzia čo išla v kinách _Ridley Scott je režisérske meno, ktoré sa rázom vyhuplo späť medzi režisérsku elitu vďaka filmu Gladiátor(5xOSCAR) a spustil tak vodopád historických filmov. Nakoniec nám po 5-rokoch od svojho Gladiatora aj túto krátku dobu "mečov" uzatvára, po Kráľovstve nebeskom sa tak skoro historického filmu asi nedočkáme. A to nie pre to, že by tento film nebol v celku vydarený, ale skôr zo žánrového prejedenia a nekvality moc očakávaných snímok ako bola Trója, Alexander Veľký či Kráľ Artuš. Malou výnimkou vo svojej úrovni bol len Posledný samuraj. _"Zabiť neveriaceho nie je vražda! Je to len cesta do neba!" - hlási vo filme jeden pútnik kazateľ, a takýchto odkazov o význame kresťanstva nám dáva Ridley toľko že nám musí byť zrejmé aký význam má pre ľudstvo a to nielen v dobách križiackych výprav ale aj teraz. _Aj keď Orlando Bloom predviedol lepší výkon než v Tróji a v ostatných projektoch, nie je ešte taký herec aby utiahol takýto veľký projekt, trošku my to pripadá že sa hrá na postavu podobnú Maximusovi(Gladiator, Russell Crowe), možno aj sám Scott v ňom videl podobizeň či nejaký väčší potenciál. Scott nás aj trošku oklame, keď sa beztak hustá atmosféra stupňuje a už čakáme obrovskú bitku križiakov s Arabmi, prichádza pred ňou strih a len následný pohľad na veľa mŕtvol a bitka nikde? Ale aj tak sa nakoniec pompéznej bitky dočkáme a to hneď o pár minút potom čo nám tu spomínanú neukázal. A bude to veľmi pestré krvavé divadielko skôr až monumentálne odohrávajúce sa v boji pod hradbami Jeruzalema. Z prvého pohľadu vám táto bitka pripomenie obliehanie Minas Tirith z Pána Prsteňov: Návrat kráľa ale len základ je rovnaký prevedenie pod zručným Scottovím vedením je až famózne a porovnateľné len zo súbojmi zo Statočného srdca a Posledného samuraja... A čo ešte nás mierne prekvapí už len ten nečakaný koniec ale dá sa stráviť je to taký zmierujúci happy end v podstate obidva súperiace národy sa rozídu dá sa povedať v dobrom. Aj napriek menším výsadám je film svojou prezentáciou danej histórie skoro až dokonalý ... spadajúci medzi tie minimálne aspoň výnimočné filmy kinematografie. _Casting ani lepšie dopadnúť nemohol veď zoskupiť takú plejádu osobností a ušiť im postaví na mieru je proste sen. Vo filme uvidíme okrem spomínaného Blooma aj hercov ako je Liam Neeson zásadového grófa z Ibalginu , „križiackého záškodníka“ Brendan Gleeson, „mentor kráľa Jeruzalemu“ Jeremy Irons, „nenásytný“ Marton Csokas, „charizmatický“ David Thewlis (toho by som skoro ani nespoznal s tou blonďavou briadkou ) ďalej sympatickú kráľovnú v podobe Evy Green a zahaleného kráľa Jeruzalema v padaní herca Edwarda Nortona. _Do slova dokonalá vizuálna kamera vedená Johnom Mathiesonom vrátane pestrosti či doladenosti farieb je veľkým plusom pre film, z dôb keď mal každý národ tak odlišný odev a tým to prináša aj rôznu skrumáž farieb od takmer krikľavých až k tmavým. Detailné zábery pri behu na koňoch, bitkách, občas spomaľovačky na určité detaily v pohybe, preletí kamery z vtáčej perspektívy to všetko ma Mathieson pevne v rukách a dobre vie čo robí. /videl v kine 2x: 85%/ __/rozšírená verzia filmu: hodnotenie 95%/ () (méně) (více)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Říká se, že "Gladiátor" Ridleyho Scotta odstartoval v roce 2000 velký comeback výpravných dějinno-mytologických epopejí. A říká se, že "Království nebeské" téhož režiséra je jakousi poslední šancí tohoto žánru, který po necelých pěti letech zazářil, posbíral spoustu cen a postupně vyklízí cestu lukrativnějšímu hollywoodskému artiklu. Je-li tomu tak, pak Scott v pravou chvíli složil reparát za bezduchého a prázdného "Gladiátora". "Království nebeské" není bezchybné dílo, je to typický "vydařenější hollywoodský špektákl", který se vyznačuje částečnou odvahou při uvolňování formy ve prospěch obsahu a patrnou fóbií z toho, aby tak činil do důsledku. Od prvních vteřin je jasně patrné, že kulisovost a umělost "Gladiátora" nepramenila z Scottovy chvilkové slabosti, nýbrž z toho, že anglická legenda nedokáže vtisknout historickým místům a osobám jistou specifičnost, jasný výraz... vše je umělé, jasně načrtnuté, fungující podle mechanických pravidel průměrného scénáře. Lidé jsou jen černí a bílý, všechna místa vyzařují gloriolu nákladné výpravy, ale chybí jim punc autentičnosti a sugestivita. Jenže zatímco kulisy Říma zakrývaly velké kulové, kulisy 12. století mají za sebou alespoň něco, co stojí za to objevovat. Středobodem filmu je Orlando Bloom, který konečně dokázal zahrát něco jiného, než oduševnělého elfí princátko. Pravda, jeho panická čistota zůstává, ale mladý idealista Balian má svou lidskou, chybující stránku. To, že zůstane pouze v rovině skicy, na níž Scott vrší křiklavé pastely klišé, je věc druhá. Mladou hvězdičku naštěstí ze všech stran podpírají výtečbní herci, z nichž dlužno zmínit především charismatického maršála Tiberia Jeremy Ironse. "Království nebeské" nemá s historií příliš společného, je to film po myšlenkové stránce veskrze současný, který kulisy křížových výprav a středověku používá pouze jako prostředek pro poselství tolerance mezi křesťany a muslimy. Je to poselství moralistní, svým způsobem krotce podané, ale především zábavné a v určitých momentech velice působivé (přetlačovaná křesťanů a muslimů v rozvalinách hradeb Svatého města). Otázky víry, cti a obětování zaznívají v typicky opatrném balení, ale je dobré, že své místo dostávají... Pokud si přimyslím výtečný soundtrack a poměrně dobře pojaté bitevní scény (to, že si raný středověk Scott plete s fantasy, raději taktně opominu), vydal žánr "historického" velkofilmu jednoho ze svých nejlepších zástupců, který na hlavu poráží jak "Tróju", tak "Gladiátora". "Království nebeské" není skvělým filmem, ale je to film o něčem, což se cení. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Ten, co reinkarnoval žánr a ten co nastavil vysokou laťku pro všechny další filmy přicházející po Gladiátorovi. Hodně filmů jako třeba Trója nebo Král Artuš nezvládli očekávání a vložené peníze a teď se vrací gladiátor Ridley Scott, aby nám ukázal jak se to má dělat správně a taky naposledy. Ne vše se mu v tomto filmu podařilo. Vezmeme to postupně. Příběh o kováři, jeho navráceném a znovu poznaném otci a cesté do země, která se má stát Královstvím nebeským. Herci jsou jisté hodně dobří (Jeremy Irons, Edward Norton a Ghassan Massoud), ale také tu je jeden, kterého se báli asi všichni fanoušci dobrého herectví, Orlando Bloom. Je to možná velká smůla, že Gladiátor Crowe nehraje i v tomto snímku, ale poté by o podobnost a kopírování Gladiátora nebylo pochyb. Orlando není taková třasořitka jak by se čekalo, ale také není Crowe, který v každé minutě na plátně dává na vědomí kdo je a neschovává se trapně za jiné. Orlando má pár hodně špatně napsaných replik, z kterých naprosto nepobírám to jak mohl někdo napsat tak tragické zvedání morálky a snahu o pocit "můžeme vyhrát" jakou předvedl Orlandu pří obraně Jeruzaléma, ale budiž. Obraz to je něco co oba Scottové milují a co k nim patří. Některé scény působí jako kdyby ukazovali samo Království nebeské. Avšak v některých scénách (potopení lodi)jsem kameru zase totálně nechápal. Z potopení jsme neviděli vůbec nic. Prostě se něco dělo a pak to skončilo a je po všem. To není zrovna nejlepší. Jinak první pořádná bitka mi připomíná gladiátorův boj proti germánům na začátku Gladiátora. Asi jen náhoda ;-). Bitvy patří mezi to lepší z tohoto filmu stejně jako záporné postavy. Celý film je zvláštní mix, trochu nevyvážený, snad se v DC dočkáme zajímavějšího poddání a děje. PS: extended wow... Ridley umí, i když mu to Orlando kazí:) ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: William Monahan .. "Bože, proč? Vím, že jsi to tak musel chtít, ale kurwa proč? Jestli je tohle království nebeské, tak jsem rád, že do nebe nepůjdu.." (ironická citace, ke které dodávám, že v žádné náboženství nevěřím..). Ridley Scott to dokázal - natočil nejslabší historický film poslední doby, respektive zpracoval slabý, velice slabý scénář, plný klišé a trapností. Nezastírám, že obsahuje spoustu silných myšlenek o (ne)smyslnosti války a (ne)toleranci náboženství, ale ta prostota okolo nejde přehlédnout. Herecké výkony jsou na dobré úrovni, tedy ty vedlejší, ten hlavní "kovář" na to zatím nemá utáhnout celý film! Abych také přidal svoje srovnání s Troja - ta byla tak o 30% lepší!. Za co Ridley Scott musím pochválit je zpracování obléhání města a závěrečná bitva - tedy druhá polovina filmu (ale u vytržení jsem nebyl, vím, že je to těžké se po skvostu LOTR nějak předvést..). Přesto doufám, že tohle byl načas poslední historický epos!!! Jejich kvalita čím dál více klesá a nechci se dočkat nějakých skutečných "odpadních perel". ()

larelay 

všechny recenze uživatele

Co viac povedat? Do polovice filmu clovek nevedel, kde ma hlavu a co to ma vsetko znamenat a od polovice sa cuduje, preco, Ridley? A to je samo o sebe velmi smutne. ()

Faye 

všechny recenze uživatele

Škoda, že to nebylo tak o 2 nebo 3 hodiny delší (jen žertuji ..snažím se vzpamatovat ). Pán Bůh mi buď milostiv, ale já se nudila, nudila, nudila k smrti. Ještě, že multikino má tak pohodlná křesla, takže jsem mohla (občas) nudu zaplašit slastným spánkem. ()

Související novinky

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Přemýšlíte, kam letos na dovolenou? Máme pro vás tip na tři destinace, které vám učarují stejně jako tvůrcům ikonických děl světové kinematografie. 1. Maroko - Středověké medíny, barvami hýřící… (více)

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (více)

Posily pro Assassin’s Creed

Posily pro Assassin’s Creed

05.10.2015

Filmový příspěvek do herní série Assassin's Creed, na který dohlédne režisér Justin Kurzel (Macbeth), vypadá čím dál tím lépe. Michael Fassbender si v něm zahraje nového hrdinu Calluma Lynche, který… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Hned několik světových premiér obohatí program 4. ročníku festivalu Film Music Prague. V rámci koncertu s názvem Hudba Hollywoodu zazní 23. dubna ve Dvořákově síni Rudolfina hudební ukázka z… (více)

Reklama

Reklama