Filmové zpracování slavné pohádky bratří Grimmů. Film byl natáčen i u nás na hradě Pernštejn. V hlavní roli hraje Sigourney Weaver a Sam Neil. Klasický pohádkový příběh ve vynikajícím ztvárnění herecké špičky Hollywoodu Vás udrží v napětí od začátku do konce. (Q FILM PLUS)

Rockerman

Film by se spíš měl jmenovat - "Hrůzně natočený příběh". To je opravdu děs! Horor to není, není se čeho bát! Je to tak špatně natočené, s tak špatným scénářem, že je až neuvěřitelné, kolik peněz musel tento blábol stát, a je to k ničemu. Nejhorší byly dialogy, při nich jsem fakt trpěl! Mirek Táborský hraje němého, protože asi nemá slov, co to bylo natočeno!!! Sigurney Weawer hraje, čaruje, ale nic nepomáhá!!! Všechno je špatně!!! Jediná hvězda za tu Sigurney. ()

Elbarto08

Když pominu ten přehnaný název, nebylo to zas tak hrozný. Jenom Sigourney mohla být více zlejší a sněhurka zase méně hloupější ()

BeranSon

Přesně toto je můj šálek čaje! Temný, lehce prokrvený, parádně naservírovaný horrůrek, na kterém vlastně ve výsledku není nic strašidelného, přesně tak to mám rád. Byl bych možná ještě spokojenější, kdyby tvůrci do filmu vrazili ještě více mystiky, třeba nějakého zlověstného vlka, kolem kterého by se místy rapidně odrazili, nebo dokonce vlkodlaka, či jiné tajuplné zvíře. Možná se ale více méně, dle svých norem chtěli držet přízemní reality a nijak neodbočovat z hlavní dějové linky. Sam Neil hodně potěší, společně s ESAŘKOU Sigourney Weaver tvoří perfektně vyladěnou dvojici. !!!VELKÉ PŘEKVAPENÍ!!! - 7/10 - ()

foundation

Strasne zbabrany neuveritelny potencial ktory tu bol. Bolo by skvele vidiet klasicke rozpravky pretavene do poriadneho horroru. Snehulienka,Popoluska ci Cervena Ciapocka to su vsetky namety z ktorych by dobry reziser a hlavne dobry scenarista mohli urobit vynikajuce,originalne a netradicne horrory. Prvy pokus nevysiel ale to neznamena ze by sa toho nemohol chytit v buducnosti niekto lepsi. Snehulienka v podani Michaela Cohna je takto len dalsim tuctovym podpriemernym filmom. Atmosfera filmu a horrorove sceny az na par vynimiek velmi zla a na to priamociaro nadvazuje aj prepisknuta stopaz ktora bere filmu dalsie percenta. Herci obsadeni celkom slusne. Weaver je jeden z mala kladov, s prehladom ako vzdy. Aj Snehulienka resp Lily bola vyborne obsadena ale co z toho ked to hrala uplne bezducho. Na prekvapenie mi vobec nesedel Sam Neil v roli krala. A tak na zaver myslim ze film sa neda odporucit ani skalnym horrorovym fanusikom pretoze ked tak nad tym rozmyslam tak to vlastne horror ani nie je. Nie je to vlastne nic ine ako jeden velmi nepodareny film s par svetllymi momentami ktore ale celok v ziadom pripade nemozu vytiahnut vyssie ako na 2 ()

Torgal

Jediné čo na tomto filme stálo za to bola Sigurney Weaver, ktorá si rolu zlej macochy vychutnávala plnými dúškami a niektoré jej čarodejné pokusy o likvidáciu Snehulienky (pardon, v tomto prípade žiadnej Snehulienky, len Liliany Hoffmanovej) boli veľmi pôsobivé. Inak ale nezáživný film s úspornou výpravou a slabou atmosférou. Tvorcovia sa očividne snažili o goticky pochmúrne spracovanie klasickej látky, ale zámer im ani zďaleka nevyšiel podľa predstáv a horrorových prvkov tu nebolo ani čo ba sa za necht vošlo. Scenár nemastný-neslaný, režisérske vychytávky skôr divné ako zaujímavé a strih šialený. Asi sa film musel dodatočne veľmi skracovať, pretože nadväznosť viacerých scén je veľmi pochybná a z mnohých očividných "pušiek na stene" sa až do konca nevystrelí. Čistý podpriemer. 4/10 ()

Rikky007

Místy strašidelné, ale zdlouhavé a odosobněné. Výplňové scény jsou opravdu jen výplňové, místo toho, aby byly využity nějak smysluplně, jakoby rejža nechtěl odpoutávat pozornost od hlavní dějové linky. Ale působí to tak dost hluše. Přitom výběr Sigourney Weaver byl excelentní, všechno ostatní bohužel dost pokulhává. ()

Acrobat

Dobra idea, velmi zle vsak spracovana. Viem si to predstavit, hroznejsie, temnejsie, zvratenejsie, erotickejsie, dychberuce. Lebo takato vysledna forma nikoho nedojme, nepresvedci, nikomu sa to nevryje do pamati, a potom naco to je? ()

Sign

Jelikož Amíci neumí za boha točit pohádky, řekli si, že vezmou ty naše a zprzní z nich horory apod. A to je prosím paní Weavrová moje nejoblíbenější herečka a pana Neilla mám také rád takže obsazením to určitě není... ()

Henry Morgan

Takovej hodně průměrovatej průměr. Nijak mě to neurazilo, ani mě to nijak nezaujalo. Sigourney byla asi docela dobrá. Vždy si za jejím ksichtem představím vetřelce, takže mě zaujalo, že se tváří i vášnivě a dokáže vyjadřovat emoce. Hlavní hrdinka byla trochu unilá, ani nevím, jestli kdovíjak krásná. Ale co se mi líbilo, i když to nelze považovat za velké plus filmu, byla celkem velká role Táborského. Prostě chcete-li do filmu českého úchyla, zavolejte jemu. Celkový dojem max.50%, ale stejně jsem byl velmi zvědavý a dokoukal jsem to :D ()

haWranka

Potenciál by byl, ale extrémně nevyužitý. Film, který má takové herce jako jsou Sigourney Weaver, Sama Neilla nebo Miroslava Táborského (ano, zdatně sekundoval), by neměl vypadat tak, já nevím, televizně. Ale moc se mi líbil ten nápad s ne/trpaslíky a s poněkud jinou romantickou linií, kterou se evidentně inspirovali tvůrci Sněhurky a lovce. Kdyby se dal tenhle příběh dohromady s triky a atmosférou Sněhurky a lovce, byla bych asi spokojenější. ()

SharpChick

Zaujala mě myšlenka zpracování klasické pohádky jako "příběhu hrůzy", osobně si myslím, že se na to Sněhurka hodí více než obstojně. Ovšem díky příliš vysokému očekávání jsem byla zklamána. Dle mého názoru je dovětek názvu zcela zavádějící a zkreslený, protože jsem žádnou "hrůznost" ve smyslu, v jakém si ji vykládám já, nepostřehla. Zůstal průměrný film pohrávající si s motivem macechy - čarodějnice, zrcadla, otraveného jablka, ovšem bez trpaslíků (pouze s bandou jakýchsi znetvořených individuí, z nichž pouze jedno mělo pod 120 cm) - tenhle fakt je podle mě neodpustitelný... K obsazení - Sigourney byla kouzelná, zvlášť proto že předtím dávali Vetřelce :D ()

ANTYCHRYST

Originální pojetí snehurky to ano...ale rozhodně ne hororové..bohužel.. Signi to celé drží nad vodou a nejlepší scéna je když je namaskovana jako stará babka s jablíčkem .. Jinak slabota..prostředí dobré..Táborský pobavil.. 35% ()

Clark_Kent

Taková chamtivější Sněhurka, která představuje všemu tu krásnou hororovou atmosféru. Originální a hrůzostrašný příběh, který mě osobně uchvátil. ()

Knor

Takových možností a brutálně nevyužito. Celej film s přehledem táhne Sigourney Ripleyová, na ní to celý stojí, škoda že tvůrci nebyli odvážnější, mohl to bejt nářez. Nejlepší momenty filmu jsou asi úplně první a poslední scény, pár zajímavejch momentů by se sice našlo, ale je to jen takový šolíchání. A i přes dokonalou Sigourney, která si roli očividně užívala, to byla víceméně nuda. ()

Pokryvac

Film síce nie je určený pre deti, ale pre dospelých takisto nie. Myslím si, že ide o tínedžerský film (najmä 15 ročným dievčatám by sa to mohlo páčiť), ktorý dospelým nemá veľmi čo ponúknuť. Atmosféra je celkom slušná, snehulienka je pekná (teda Monica Keena), ale celkovo príbeh neponúka nič nového. Desivá na tomto filme mi prišla len stará čarodejnica s jablkom v podaní Sigourney Weaver a to ani nie tak jej vizáž, ako predstava, žeby som sa raz vedľa niečoho podobného prebudil. Slušné na jedno pozretie, inak odporúčam skôr The Company of Wolves s podobnou tematikou, ale predsa len o štipku zábavnejšie a originálnejšie pojatie rozprávky bratov Grimmovcov. ()