Jake Van Dorn je vážený podnikatel z malého amerického města. Pochází ze silně křesťansky založené společnosti, vlivu náboženství se podvoluje život celé jeho rodiny. Jeho mladá dcerka se jednoho dne ztratí na výletě. Jake se vydává do Californie ji najít. Zjišťuje, že se objevila v jednom X-rated porno filmu. Rozhodne se ji najít sám na vlastní pěst a tím začíná jeho šílená cesta pornografickým peklem. Musí v sobě najít dostatek síly, aby se této naprosto opačné stránce lidského světa přiblížil a přizpůsobil. A tím zvýšil šance na nalezení své dcerky. (Flipnic)

messi@h

Inteligentní kriminálka, která vám nabídne sympatického a přesvědčivého hlavního hrdinu, autentické prostředí pornoprůmyslu, napětí a atmosféru. Sám jsem byl překvapený, jak mě pomalu se rozjíždějící film vtáhl do svého děje a o jak atmosférickou záležitost se jedná. Předloha pro remake 8 mm s Nicholasem Cagem stojí opravdu za to. 85 % ()

Lumberjack

Hodně silný příběh o otci, který se vydal najít svojí dceru, která se dostala na "šikmou plochu". George Scott se do této role náramně hodil a zahrál to opravdu skvěle. Před tímto filmem jsem viděl i další skvělý počin od Paula Schradera Modré límečky a oba filmy hodnotím jako nadprůměrná sociální dramata. Další film od tohoto tvůrce, který je v pořadníku, bude životopisný Mishima... ()

LabySo69

Do očí bijící inspirace pro Schumacherovo 8mm, která se ve svý době jistě postarala o slušnou kontroverzi nejen kvůli nahotě, ale i samotnýmu příběhu. Ovšem atmosféricky slabší a míň depresivní než 8mm a postavy zde nejsou tak silnýho charakteru, a proto nemůžu ohodnotit stejně jako Schumacherovo dílo. ()

GTS_PUNK

Paul Schrader, ktorý sa okrem iného podieľal napríklad aj na kultovom filme Taxi Driver, prišiel v roku 1979 so snímkou, ktorá vynikajúco sprostredkováva atmosféru dekády diska. Dekády diska a porna. V príbehu, v ktorom sa pobožný otec (George C. Scott) vydáva hľadať svoju "stratenú" dcéru (Ilah Davis) do Kalifornie, sa pred divákom otvára jeho cesta naprieč pomyselným peklom erotických salónov, vykričaných domov a pornografických pľacov. Snímka sa preto zameriava najmä na postavu onoho jedného muža - vynikajúceho Georgea C. Scotta, - ktorý svojím spôsobom berie spravodlivosť do vlastných rúk. Dejová linka je síce pomerne priamočiara, pričom neponúka špecifické vybočenia alebo zvraty, ale aj napriek tomu príbeh dokáže diváka zaujať. Je z neho síce cítiť výrazná nalinkovanosť, respektíve až akési prílišné sa pridŕžanie scenára, avšak v konečnom dôsledku je v prípade tejto Schraderovej snímky dôležitejšia vonkajšia (vizuál, výprava atď.) než vnútorná (príbehová) forma. Vnútorná forma tu totiž je skôr niečím, na čom film síce stavia, ale takpovediac "neboduje". Výrazná je najmä jeho vonkajšia forma, ktorou divákovi ponúka divoký výlet naprieč "red-light districts" na východnom pobreží. Autentická sedemdesiatková výprava poteší oko a v mnohom si môže podať ruku práve s Taxikárom. Koniec koncov, s ním si je Schraderov film podobný aj istou morálnou kritikou, ktorú možno badať. Vyložene priamo síce nič konkrétne nekritizuje ani nesúdi či neodsudzuje, ale poukazuje na istú odvrátenú stránku spoločnosti. Hardcore ako celok predstavuje priemerný počin, ktorý sa však dobre sleduje. Napriek serióznemu námetu má akýsi odľahčený nádych, pričom v sebe dokáže kombinovať thriller, drámu, ale pridáva aj komediálne prvky a štipku erotiky. A ešte raz pre pripomenutie, George C. Scott hrá skvelú (takmer) one-man show. ()

driver005

V roce 79 to muselo mít podobný efekt, jako 8mm v dnešní době. Bohužel mě tentokrát atmosféra minula obloukem a zajímavá pro mě byla až druhá polovina filmu. Zklamání. ()

necrosrandist

Hodně silný, hodně inteligentní, hodně dobrej George C. Scott. Konečně začínám Schradera objevovat nejen jako scenáristu, ale jako režiséra. A první seznámení se mi moc líbilo. Napočítal jsem hned tři scény jako exkluzivní :) ()

AlDelon

No, sám film na začátku hlásá, že bude mířit hlouběji a značně psychologicky, jenže pak to opouští, směřuje k akci. A tak se z toho stává něco malinko neurčitého s vágní vážností a zase když to přeženu invalidní akcí. Ale přitom příběh stylově ,,graduje" a končí byť malinko očekávaně tak neotřele. No na čtyři asi ne, nemůžu si pomoci. ()

Flashheart

Slabé 4. Scottovi jsem to nakonec žral, ale jeho předepsaná proměna přišla nehorázně skokově a celkově se mi tomu složitě věřilo. Slečna Davis předvedla neuvěřitelný anitherecký výkon vyčnívající i v sedmdesátkách a je jenom dobře, že už ji nikde jinde neuvidíme. Scénář její postavě sice moc nepomohl, ale to neomlouvá.Ten konec mi vadil, naopak začátek mi nevadil, bylo to fajn. Peteru Boylovi se musím ještě doteď smát, ta jeho hlava je genetický a maskérský počin století. Příběh plus mínus dobrý, mohlo se na tom filmu víc zapracovat. V něčem se mi to líbilo víc jak 8mm, ale přeci jen 8mm bylo celkově o něco lepší. I přes Cage. ()

Grossing

Dcera uteče z výletu a silně věřící otec je přesvědčen, že byla unesena. Po zjištění, že je pornoherečkou se rozhodne vydávat za producenta, dceru najít a zachránit.Téma v sedmdesátých letech ojedinělé a poměrně slušně natočené. Čtvrtou hvězdičku dávám G.C.Scottovi za herecký výkon. ()

Feacher

Podobnost s filmem "8 mm", který byl později natočen jistě nemusím znovu rozpitvávat, zjevně je to zajímavé a vděčné téma. Herecky velmi příjemné, délka akorát, je to zase trochu něco odlišného. Možná kdyby se ale přecejen stopáž společně s příběhem trochu rozšířila, že by to bylo ještě lepší. Lepší 4*! ()

VashCZ

Once upon a time in Grand Rapids uvidíte good ol american father, který normálně jako správný křesťan zaprděně sedí ve svém městečku a sere na všechny. Ale protože his dódr gon missing, vydá se do víru pornoprůmyslu. Když zazní pár dobrých riffů, je jasné, že kousne a nepustí. Film je dobrým svědectvím své doby. Bohužel závěr je takový otevřený, uspěchaný, nebo spíše nicneříkajícně primitivní. ()