Jake Van Dorn je vážený podnikatel z malého amerického města. Pochází ze silně křesťansky založené společnosti, vlivu náboženství se podvoluje život celé jeho rodiny. Jeho mladá dcerka se jednoho dne ztratí na výletě. Jake se vydává do Californie ji najít. Zjišťuje, že se objevila v jednom X-rated porno filmu. Rozhodne se ji najít sám na vlastní pěst a tím začíná jeho šílená cesta pornografickým peklem. Musí v sobě najít dostatek síly, aby se této naprosto opačné stránce lidského světa přiblížil a přizpůsobil. A tím zvýšil šance na nalezení své dcerky. (Flipnic)

nascendi

Silný a odvážny námet, najmä v sedemdesiatych rokoch. Medzi silne veriacim otcom a tvrdým pornom je obrovská vzdialenosť, na ktorej prekonávaní je založená atraktivita filmu. Napínavé hľadanie zmiznutej dcéry sa stáva brodením sa špinou výroby a obchodovania so sexom vrátane jeho deviantných podôb. Režisérovi sa podarilo vyhnúť pikantériám a celý pornopriemysel ukazuje nevzrušene, chladne, ako keby išlo o obchod s potrebami pre domácnosť. Tento film mal oproti 8 mm (zmieňovaným v komentároch) jednu obrovskú výhodu - nehral v ňom Nicolas Cage. George C. Scott na rozdiel od neho pôsobil veľmi uveriteľne. ()

Rocky62

Zdaleka ne tak atmosfericky i obsahově temné jako neoficiální remake, avšak přesto v rámci žánru inovační film s dostatkem působivých zvratů, nejen těch sexuálních. Nucená výprava do stoky přetékající morální zkažeností a perverzním pornem je celkově vzato na svou dobu vzniku dosti otevřená a nemá nutkání brát si sebemenší servítky. Jake Van Dorn( prvotřídní kreace George Scotta) a jeho naprosto opačný pohled na životní hodnoty spolu s duševní i fyzickou přeměnou představuje bravurně do noty hrající protipól a v kontextu se zvráceným podsvětím vyniká zřetelná chemie mezi těmito dvěma zcela odlišnými světy. Úderný scénář výjimečného P. Schradera je stručně řečeno zkrášlujícím doplňkem této kontroverzní filmařiny. 80% ()

Bachy

Nejen železo stárne. Na mnoha místech už to zoufalství a hnus přestalo fungovat. To proto, že už jsme zoufalejší a hnusnější. Teda já jsem. ()

Crocuta

Tento film jsem viděl před řadou let, ale pokud se nepletu, onen zbožný tatík pocházel z Massachussets a po nezdárné dceři pátral v San Franciscu - to jen pro upřesnění. Jinak je fakt, že snímek má více než dobrou atmosféru, velmi slušně hraje i Peter Boyle v roli soukromého detektiva. Mimochodem - populární snímek "8 mm" se "Hardcorem" nechal zřetelně inspirovat v nejednom ohledu. ()

Chrustyn

Na svou dobu překvapivě odvážné téma, které mi mírně připomnělo novějších "8 mm", které jsou však výrazně napínavější a poutavější. Kdyby se i zde ono pátrání po mladé dívce, z křesťanské rodiny, která se z neznámého důvodu, objevila v tvrdém pornu, více rozjelo, mohlo se jednat o ještě zajímavější film. Takhle se jedná o depresivní drama se silným tématem, ale malou odvahou ho více rozpracovat. ()

classic

Paul Schrader bol dvorným scenáristom matadora Martina Scorseseho, Paul je určite lepší scenárista ako režisér, kde Hardcore je zrejme tým jeho najlepším réžijným počinom. Hardcore je filmom z prostredia porno - priemyslu, kde sa „uchýlila” dcéra podnikateľa Jakea Van Dorna, alebo vlastne ju uniesli pod nátlakom. Pohodová vianočná atmosféra, keď sa rodina stretne, aby spoločne strávili sviatky sa zmení na peklo, lebo Kristen ide na výlet so sesternicou a ostatnými deťmi, niečo ako škola v prírode. V tom za záhadných okoľností zmizne. Jake si najme súkromného detektíva, ktorý viac pýta, ako niečo zistí, a tak mu neostáva nič iné, ako pátrať na vlastnú päsť, a čoraz viac ísť hlbšie do tejto spletitej situácie. Nočnými ulicami sa túla, zisťuje, pátra, a po čase to začne prinášať ovocie, lebo mu pomôže istá Niki, ktorá ukončí kariéru v pornobiznise. Takto spolu chodia po štátoch na miesta, kde by mohli viac zistiť, chce to poznať mená, potom to je otázkou času, keď sa dostaneš na miesto. Samozrejme, že film je o tom, ako sa otec dopátra svojej dcéry, ale ako konečne dopadne, tak to nechám na divákovi, t.j či Kristen s ním pôjde domov ? Filmu dominuje George C. Scott, ktorého by som nechcel stretnúť naštvaného, keď by som bol zainteresovaný porno - herec, ktorý vie niečo o tejto veci, bude to musieť vyklopiť. Film nenazvem, ako kontroverzný, myslel som, že to bude surovejšie, ale pohoda. Nie je to snímok, po ktorom som v nemom úžase, ale čas, ktorý som mu venoval ako Jake, keď hľadal Kristen je vskutku pre dobro veci vidieť tento humus, ktorým je trh presýtený, podobne ako v Hollywoode... ()

jojinecko

Dirty film, dosť ponurý a amosferický, dá sa povedať predchodca a inšpirácia pre Schumacherových 8MM. Tematicky je film nadčasový, na svoj rok vzniku aj značne explicitný a otvorený - o to viehodnejší a predvedčivejší a ťažší. George C. Scott je štandardne vynikajúci, prakticky ako vo všetkých svojich roliach. Výborný snímok, ktorý nie je prvoplánovo šokujúci, ale má svoju hĺbku a psychológiu a to sa cení. ()

Flego

Stret nábožensky založeného muža so svetom pornografie je neľútostný a pre váženého podnikateľa šokujúci. Práve táto konfrontácia dvoch svetov a vynikajúci výkon Georgea C. Scotta sú silným kladom príbehu. ()

Xeelee

V rámci žánru „naštvaný otec zachraňuje člena své rodiny a je pro to ochotný udělat cokoliv“ je Hardcore naprosto TOP. Už jen kvůli datu vzniku a odvážnosti některých scén, které určitě koncem 70. let jen tak někde vidět nebyly. George C. Scott v hlavní roli bravurně prochází velkým psychologickým přerodem do drsňáka, který kvůli milované dcerušce v havajské košili s ledovým klidem pokerového hráče zvládne říct, vidět i udělat věci, které se mu bytostně hnusí. Vážený podnikatel se po nepříjemné zkušenosti vykašle na soukromého detektiva a začne se infiltrovat do pornografického průmyslu, aby zjistil jak se k ní dostat. Chcete vidět jak kalvinista z venkova točí porno a na castingu mu chlapi ukazují nádobíčko? Chcete vidět jak někoho brutálně zmlátí a jde do souboje s týpkem co na něj vytáhne nůž? Paul Schrader pochází z velmi puritánské rodiny hlásící se ke kalvinistické reformované církvi a poprvé šel potají do kina ve svých 17 letech. V tomhle filmu očividně řešil svá hodně osobní témata. BTW líbilo se mi, jak tvůrce titulků kreativně udělal z TULIP KÁMEN. ()

SOLOM.

Na tehdejší dobu celkem odvážný kousek, který rozhodně zaujal mou pozornost. I když jsem sice ze začátku musel přežít všechny ty pánbíčkářské kecy – ty vole jak já tohle nesnáším. Jakmile se taťka vydává hledat svou zdánlivě ztracenou dceru, mrkne na film, kde jí klátí dva borci a následně se ponoří do světa porno průmyslu, peepshow a sexshopů – výrazně se zlepšil nejen děj ale i samotná atmosféra. Z modlícího fotříka se stává ranař a hlavně George C. Scott podal velmi dobrý výkon, zdatně mu sekundoval i Peter Boyle. Season Hubley má hezkou tvářičku – no tělíčko žádná sláva – její bývalý Kurt Russell měl vždycky slabost pro pěkné holky, ale asi byl vždycky spíš „dolňák“ (nic proti Goldie, ale ani ona nahoře zrovna moc nevyrašila…). Špinavost, lehká surovost, nahota, dobrý příběh – slušná lehce nadprůměrná kombinace. Remake 8 mm, který se tímhle kouskem nechal inspirovat, mám rovněž rád – asi se budu muset brzy zase podívat po filmech s podobnou tématikou…70% ()

ancientone

HARDCORE je viac hranatý film s rozmerom, než len drsne explicitný kus. Prijímame pozíciu nezaujatého spoločníka vo všeobecnom zažitom pohľade subjektu morálneho, v ktorého sprievode sa dostávame (paradoxne) do útrob prostredia/podzemia , bežným okom spoločnosti videnom amorálne. V ponímaní viery hlavnej postavy je morálne a amorálne videné ešte krikľavejšie. Silný zásah aj bez veľmi výrazných explicitných grindhouse/exploitation orgií (rajón "majstrovstva" Pľutia na tvoj hrob - univerzálny príklad výbušnej krutosti) s nevýraznou hudobnou zložkou a výraznými replikami, dialógmi. Cesta pochmúrna a priamočiara, zakladajúca na sofistikovanosti, zodpovedne odmeranom dávkovaní a rozume, smerujúca k špinavému dnu (ne)kultúry, zachovávajúca si dostatočnú časť svojej hrubozrnnosti dodnes. ()

malylada

Hodně mi to připomínalo Schumacherovu pecku 8 mm. Hlavní hrdina pátrá v prostředí porno průmyslu a odkrývá zákoutí téhle branže a překvapivě nekompromisně. Samozřejmě to není tak temné jako zmíněných 8mm, na druhou stranu jsem nečekal, že na konci 70tek může vzniknout něco podobného. Prostě musím za odvahu přimhouřit oko a napálit tomu pětikvalt, v zásadě se tomu nedá nic vytknout a zajímalo by mě, jak přisloupila veřejnost k tomuto snímku v dané době ......85% ()

ledzepfan

Praděda schumacherových 8mm hrábnul na rok 79 poměrně hluboko, to se musí nechat... Sice se zde dost humpolácky pracuje s časem (ke konci jsem s údivem zjistil, že jsem koukal na snad čtyřměsíční pátrání) a ta zdůrazňovaná náboženskokonzervativní vrstva byla víceméně nevyužitá/nerozpracovaná (a tudíž zbytečná) ale jinak to má hezky špinavooslizlou (sleazy) patinu.. ()

NinonL

Těžké rozhodování ale bod navíc bych dala pouze z nostalgie a za odvahu natočit v r. 1979 kontroverzní film. To, co nejvíce oceňuji v o 20 let starším remaku (8 mm), ve filmu zásadně chybělo. Prodavač ze sexshopu Max California (J. Phoenix) shrnul celý obsah do jediného dvojvětí: "Když tančíš s ďáblem, ďábla nezměníš. Ďábel změní tebe." Takže žádná pohádka o hodném tátovi. ()

Freemind

Jak to, že jsem o tomhle klenotu nikdy neslyšel? "Hardcore" je ukázkově vystavený příběh pomsty - syrový, přímočarý a břitký. George C. Scott zde exceluje v roli otce, který během pátrání po své dceři musí odložit stranou svůj konservatismus a pořádně si šlápnout do bahna sexu, násilí a smrti. Hodně mě překvapil nenásilný, černý humor (dialog o víře a vlčáku), potěšila i hudba. Kdyby nebylo sentimentálního konce, tak tomu snad nasypu i pět hvězdiček. ()

kaylin

Neskutečný George C. Scott, který všechny ve filmu svým hereckým uměním snadno překonává. A na svou dobu nesmírně odvážné. ()

Martin741

Na 70. roky je to film hodne odvazny - toci sa hlavne okolo porna. Naturalizmus tu ma svoje pevne miesto, tolko bordelu a spiny sa len tak lahko nevidi . 80 % ()

honajz2

Předloha pro 8MM, která mi ale přijde slabší než 8MM, jelikož oproti němu jí chybí silnější tah na branku a hlavně ráznější závěrečné "prozření" a zbavení nevinnosti ze světa. Chybí tomu psychologičtější pojetí, které by to vytáhlo ještě výš než je. Jinak je to ale solidně napsaný a atmosférický thriller ze staré školy, který podobně jako 8MM je drsnou procházkou podsvětím a špínou celého světa, která Jakovi změní nadobro život. Maličko to v pár scénách zestárlo, ale jinak je to stále funkční a působivé, takže jsem rád, že jsem to vůbec objevil. Zvlášť, když se to na svou dobu nebálo pár drsnějších (i když spíš hlavně nepříjemnějších) scén. Slabé 4* ()

MrPierc

Otec z velmi silně věřící rodiny se vydává na cestu pornoprůmyslem. Musí najít svojí nevinnou dceru mezi všemi těmi bordely, peepshows a půjčovnami. Příběh se odehrává v 70. letech, kdy pornoprůmysl zažil komerční boom. Dnes nazýváme toto období "Vintage". Nechápající rodič s odporem sleduje, jak se vše natáčí bez obalu a herci jsou jen maso na běžícím pásu. Aby se dostal k pramenu, musí začít hrát podle jejich pravidel. Velice odvážná tématika spojená ještě s cudnou věřící rodinou. Extrémní záběry nejsou potřeba. Konfrontace s úplně jiným světem. Světem bez pravidel a slušnosti. George C. Scott v hlavní roli ztvárňuje velice intenzivně nešťastného otce. ()