tom88

Určite jeden z lepších Star Trekov. Film má jednoduchý, ale originálny námet, zaujímavý dej. Objavuje sa aj humor a rôzne narážky. Je to trocha iný Star Trek, vo vesmíre je toho tentokrát menej. Nimoy to rozhodne vedel a zvládol, čo sa nedá povedať o nasledujúcom dieli. Ja som sa dobre bavil aj keď je film dlhší. 75% ()

Radiq

Jeden z těch lepších Star Treků. Nápad s velrybama byl dobrej, ale cestování časem už tak chytrý nebylo. Jako ve všech startrekovejch filmech, i tady je plno blbostí a nelogičností. Kupodivu mě to ale jakž takž bavilo... ()

bartias

Vyloženě komediální Star Trek zavede ikonické hrdiny z vesmírné lodi Enterprise na výpravu zpátky časem do 80. let 20. století. Je to přesně tak ujeté jako tehdejší sci-fi taškařice s mimozemšťany v našem každodenním světě. Ekologické poselství je nepřehlédnutelné. Ale protože chybí pořádné zvraty, Cesta domů není ani napínavá ani moc akční. ()

filmmovier

Mě se Cesta domů nakonec líbila o něco méně než Khan a Hledání Spocka, přesto je to jeden z těch lepších Star Trek filmů. První polovinu filmu to je klasický vesmírný Star Trek, přímo navazující na minulý film. Když se ale posádka Enterprise ocitne v naší současnosti, vůbec jsem to tak dobré nečekal. Celý film je parádně vtipný ( Spockovo tápání ) a zábavný, akce tentokrát bylo o trochu méně ale kupodivu to vůbec nevadilo. A ten konec byl tak trochu i dojemný. Takže celkově spokojenost. 80%. ()

Wall-E

Star Trek a cestování časem?Co víc si přát?Rozhodně nejvtipnější film o posádce lodi Enterprise(V Tomto filmu vlastně Klingonského dravce)...scény jako Spockovo zneškodnění punkera v autobusu,nebo Kirkovo"sám jsi kretén vole!"A taky trefně zasazená námořní loď Enterprise do děje.Postavy dostali mnohem víc prostoru než v předchozích filmech a přirostli mi k srdci... ()

Honzíno

Považuji se za fanouška všeho trekovského a ani tahle odnož všech možných variant star treku mi nebyla cizí. Ba naopak! Cesta domů je extrémně zábavná sci-fi, na svou dobu hodně nad věcí a zároveň také nadčasová. Vynikající příběh a scénář. Opět skvělý ST, těsně pod plnou palbou. 90% ()

lennyd

K zemi se blíží velký neidentifikovatelný předmět, který ničí vše co mu stojí v cestě. Jeho přílet na oběžnou dráhu Země natolik poruší armosférické jevy, že obyvatelům naší mateřské planety nezbývá moc času k přežití. Naštěstí kapitán Kirk s posádkou (chtěl jsem říct Enterprise, ale ta v minulém díle vzala za své) zjišťuje, že neidentifikovatelný předmět vydává zvuky, jako dávno vyhynulé velryby hrbaté. A tak se posádka vydává možná na svoji nejdelší cestu - tentokrát nikoliv prostorem, ale časem - zpět do roku 1986, aby zde vyhledali ještě žijící velryby, a vzali je zpět do "současnosti" ... Jo, tak tohle se opravdu povedlo - Trek opustil vážné vody, a vydal se do nezčeřených vod komedie, a byla to trefa do černého. Cesta domů je možná nejlepší z Trekkies filmů - výborný příběh bez jediného hluchého místa, spousta vtípků (nejvíc mi asi uvízlo v hlavě Scottovo ovládání "současného" počítače nebo eliminace hlučného elementu v MHD), výborné herecké výkony všech zúčastněných (vysvětlování ruského "agenta" Chekova co dělá na americké nukleární základně). Prostě radost sledovat :) ()

_DAVE_

Humorem a ekologii okoreneny Star Trek ktery se navic odehrava z vetsi poloviny v roce 1986, to jsem necekal. Parada. Scena kdy se Cechov v ulicich San Francisca pta svym brutalnim prizvukem policisty kde ve meste kotvi "nejake" plavidlo s jadernym pohonem - to se musi videt :) ()

T-pack

Tento a VI. díl mě snad přesvědčily, že se Star Trek dokáže pohodlně obléknout do jakéhokoliv žánru. A opravdu netuším, jak se na tenhle počin musí tvářit trekkies, ale já se opravdu bavil. Zápletka s párkem velryb, které mohou zachránit svět tím, že si promluví s ničivou sondou, byla pitomá až za nejzazší hranici, ale posádka musela mít důvod cestovat do dvacátého století, tak zvládnu i ten pitomý. A že se to odehrává právě ve dvacátém století není žádné překvapení - cestování časem ve filmech je nejčastěji z roku vzniku do minulosti/budoucnosti, nebo odtamtud zase do roku vzniku, málokdy z budoucnosti do minulosti nebo ještě nějak bizarněji a to mě mrzí. ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Kdo by to byl řekl, že výlet intergalaktického proutníka Jamese T. Kirka tentokráte do 20. století, za účelem dovezení světospásného párečku velryb, bude tak zajímavý. Napínavý či vícerozměrný v žádném případě, ale zase zábavný s vynikajícím komediálním timingem. 80 % ()

noriaki

The Voyage Home je z celé šestice filmů nejlépe přístupný širokému diváctvu a zároveň nejvíce podobný komedii. Námět je zčásti okopírován z jedničky, jen obří kosmický mrak nahradila obří kosmická sonda. Ovšem seriózní a temné dobrodružství prvního dílu vystřídala odlehčená a hravá výprava do minulosti. Posádka cestuje na místo které by mělo být důvěrně známé, ale ukáže se že je cizejší než většina planet v Hlubokém vesmíru. Konfrontace tvrdého kapitalismu USA poloviny osmdesátých let a nekonečně vyspělejších příslušníků civilizace ze 23. století má obrovský potenciál a scenáristé ho využili téměř bezezbytku. Díky zvolené zápletce je film lehce stravitelný i pro lidi neorientující se ve složitém Star Trekovském univerzu. ()

Mishqo

Ku podivu 4. diel nezapadol do nejakého stereotypu a snaží sa o inovatívnosť a sviežosť čo sa mu v konečnom dôsledku darí. Poteší výborná hudba i vizuálne efekty (na tú dobu), veľká dávka humoru a aj zakomponovanie environmentálneho problému a ľudskej hlúposti, ľahostajnosti či zadubenosti. Niekde medzi 8-8.5/10 ()

lykan9

Tentokrát mohu říct, že jsem byl doslova nadšen. Konečně se tvůrci ubrali trochu jiným směrem a pochopili, že si v tomto žánru musí občas ze sebe udělat i srandu. Cesta domů je napínavá, zajímavá a hlavně vtipná. Rozhodně se jedná o nejlepší díl Star Treku, který jsem do teď viděl. Mimo to díky tomuto dílu si začínám velice vážit Leonarda Nimoye jako režiséra. ()

VanTom

Zápletka se sondou vysávající energii ze Země a volající velryby je samozřejmě úplně pitomá. Poskytuje však dostatečnou záminku pro cestu časem do San Francisca 80. let, kde z odlehčené konfrontace vyvinuté budoucnosti s naší "středověkou" současností vyplyne spousta nezapomenutelných, nenásilně humorných situací, které dají vyniknout všem členům sehrané posádky (neodolatelné Čechovovy [njůklijr vezls], Scottyho komunikace s počítačem :-)). Příkrý "zelený" odsudek od zástupců z vyspělejší doby pak dloubne znatelně, až se člověk opravdu zastydí, co to s kytovci (přírodou, planetou) momentálně vyvádíme. ()

JohnSmith

Čtvrtý starý Star Trek mě z počátku moc nezaujal, ale od chvíle, kdy se posádka vrátila časem do současného San Franciska, to začalo být fakt fajn. Je zde více humoru a opravdu vtipných hlášek a přesto to není parodické, ale velice trefné. Nimoy si u mě napravil reputaci po třetím dílu, který byl pro mě zklamáním. ()

dragon94

Tohle měl být údajně ten nejlepší film z celé šestice filmů s původní posádkou. Vlastně docela i chápu proč. Zápletka o cestování časem do San Franciska 80. let zní docela zajímavě a nabízí spoustu potenciálně zajímavých a vtipných scén k prozkoumání. I přesto, že zde humoru bylo dost nedá se úplně tvrdit, že by byl nějak zvlášť povedený. V konkurenci jiných filmů z té doby se jedná spíše o průměr, který ničím nepřekvapí. Co však tenhle film degraduje pomalu ke dnu kinematografie je hlavní zápletka o dvou velrybách, které musí zachránit budoucnost před sondou, která narušuje elektromagnetická pole země. To je taková totální s*****, že si film zkrátka nezaslouží více jak 2* 35%  ()

Molir

Srandovni, hodne srandovni, zjevne si vsichni skvele nataceni uzivali, a docela asi i usetrili za triky :-)) Pro me osobne film, ktery pobavi skoro za jakychkoliv okolnosti... ()