Purpurové řeky

• Francie Les Rivières pourpres (více)

Kothy

Docela kvalitní francouzský thriller s Jeanem Reno v hlavní roli. Jako detektiv vyšetřuje hodně brutální vraždy. ()

swamp

Les Rivières pourpres mi přišly jako promyšlené a příjemně tajemné, Jean Reno odpovídající své roli a zohavené tělo jako zohavené tělo. :) Výborný francouzský thriller. ()

Slartibarkfast

Výborný detektivní thriller, ve kterém hvězdně zazářil jak Jean Reno, tak Vincent Cassel. Francouzům se podařilo natočit velmi dobrý snímek, který směle konkuruje americkým protějškům. Ke konci je to možná trochu přitažené za vlasy, ale jinak tento film hodnotím kladně.. Myslím, že z něj šlo vytřískat ještě víc, ale i tak je to velice koukatelný snímek, u kterého se místy budete bát a místy nebudete vědět jak a proč.. Přesně jak má být. 90% ()

nascendi

Purpurové rieky ma neoslovili. Nemôžem im uprieť zaujímavé momenty i potrebné tajomno, ale na druhej strane nemôžem prehliadnuť scény nakrúcané pre efekt, nelogickosti v scenári a ďalšie zúfalé pokusy o ohromenie diváka. Vincent Cassel i Jean Reno odvádzajú kus poctivej práce. Výsledok je priemerný a odradil ma od potreby pozrieť si ich pokračovanie. ()

nash.

Skvěle nahozená atmosféra, která však se však cestou někde vytratila, takže po prvních cca 40 minutách, kdy se zdá, že to bude faktu nářez, se nenápadně dostaví pocit nudy, který se na konci změní ve zklamání. ()

Tomco

Aj napriek solídnemu obsadeniu a nepopierateľnej snahe tvorcov o dobrý film musím konštatovať - Mission failed, našťastie len v čiastočnej forme. ()

Arsenal83

Kvalitný kus kriminálky s malým prekvapením, a to sa musí páčiť každému fanúšikovi žánru, hoci šuchotaví Reno aj Cassel sú také vyšetrovatelia ako keby s falošným preukazom, no ošúchaná koženka im v tej zime svedčala. Napriek starému vzhľadu pobaví aj dnes a bez poznania pointy si človek pekne dáva kusy skladačky do seba, nenudí sa ani chvíľku. Možno záver prišiel zrýchlene a trocha kuriózne až málo uveriteľne, čo sa týka priebehu lavíny, a niektoré postavy, ako mama mníška neboli dobre rozvinuté. ()

FrodoF

Celou dobu dobře stavěná a napínavá krimi, kdyby nebylo předvídatelného trapného závěru dal bych ****. ()

klerik

Asi najlepšia variácia na SEDEM, ktorá aj napriek neoriginalite vie ohúriť pekne nasnímanými mŕtvoalmi a ľadovou atmosférou. Scenáristická bezradnosť prejavujúca sa v závere však zhadzuje film takmer do béčkových vôd. Ale ak sa vám pačia pointy á la Scooby Doo, nech sa páči... ()

Chrustyn

Drsný thriller s výbornou atmosférou a jako vždy skvělým Renem. Výsledný skvělý dojem mírně kazí nepovedený konec. ()

SeBig

Jediný co mě zaujalo, byl fight v tý tělocvičně s těma náckama, jinak nuda a ten závěr absolutní mimost. ()

dopitak

Nevím proč mi trvalo tak dlouho se k filmu prokopat. Solidní porce horské syrovosti, Reno mi seděl, Cassel s hlasem Libora Terše vůbec. Napínavé to zase tak moc nebylo. ()

LaciLC

Drsný francúzsky triler o sérii nevysvetliteľných vrážda, no po celý čas filmu som mal pociť, že som to už niekde videl. Ale nechám to tak, pretože Purpurové rieky si zaslúžia trochu pozornosti. Za zmienku stojí ako vždy výborný Jean Reno, nezaostáva ani Vincent Cassel. Film je dosť brutálny a je natoľko pútavý, že sa pravdepodobne nebudete nudiť. To čo však filmu zráža jednu hviezdičku je "ehm ako by som to povedal pekne" prekombinovaný záver, pri ktorom na povrch vyplávajú rôzne reči o krížení intelektuálov so športovcami, trošku mi to pripomenulo grécky výraz "kalokagatia", to len tak na okraj, alebo súboj detektívov s klonom Nadii Farés. ()

heyda

Purpurové řeky = velké překvapení. Když jsem se rozhodl, že se budu dívat na TV na tento film, nic jsem od něj neočekával. Čekal jsem prostě obyčejný krimi film s mým oblíbeným Jeanem Reno, ale dostalo se mi mnooohem víc. Solidní napětí, zamotaný příběh a zajímavý závěr. To vše mě posadilo na zadek a tak teda 5 hvězdiček. ()

Dr.film

Dobrá kriminálka natočená řemeslně zručnou režií Mathieu Kassovitze. Reno i Cassel moc pěkně zapadli do temné atmosféry jakou kameraman vytvořil a vůbec celí to pěkně drží pohromadě a tváří se tak jak má – tj. kvalitní kriminální film. ()

Natascha

Začátek navnadí atmosférou, která je způsobena hlavně izolovaně působícím prostředí univerzitního městečka, konec je ale přitažený za vlasy. Na večer u televize ucházející, ale znova to vidět nechci. ()

Jinny

Hodně jsem se těšila a byla příšerně zklamaná. Opravdu nevím, co je na Purpurových řekách tak zajímavého. Nemají promyšlený příběh, zato příšerný konec. Mluvit o kvalitní režii by byl výsměch a poctivé filmařské řemeslo se vytratilo. Nebýt tam Vincent Cassel a hlavně Jean Reno, šla bych s hodnocením ještě níž. ()

Nancy

Hodně dobrá kriminálka s krasnou zápletkou a úžasným Renem. Celou dobu jsem se bavila a občas byla i atmosféra taková strašidelnější. Konec jsem sice takovýhle očekávala, ale hlavně že to není obyčejná a nudná kriminálka. ()

anais

Dobře natočený, mírně překombinovaný francouzský mix všmožných amerických klišé. Záhadné vraždy, odkrytá zohavená těla, cool dvojice vyšetřovatelů, cool hudba, cool souboj (ten souboj Vincenta Cassela mi vyloženě vadil, působilo to jak z nějaké videohryale možná právě to vypovídá o smyslu Purpurových řek nejvíc) prostě je tu vše, co by v takovém temném thrilleru mělo být. Jen se nedokážu ubránit dojmu, že to není nic víc než (kvalitně!) ukuchtěná, leč už mnohokrát jedená kaše ()