"Hlavní postavou příběhu je Julia Jones, jejíž přízvisko je kombinací jmen herecké superstar Julie Roberts a fiktivní filmové postavy Bridget Jones. V samotné postavě se pak tyto dvě dámy, které publikum rádo sleduje v zamilovaných situacích, prolínají. "Jednu věc víme o Julii jistě - ať se ji snažíte srazit na kolena sebevíce, nikdy nezlomíte jejího ducha," říká režisér Aaron Seltzer. "Věří v opravdovou lásku a přes to prostě nejede vlak."

Jedním z filmů, jejichž dějové prvky se ukázaly být vhodnou předlohou šťavnaté parodie, byl komerční trhák Moje tlustá řecká svatba. Obdobné potíže při hledání pana Pravého způsobuje rodina také Julii v DĚSNÝM DOJÁKU - její rodiče vyžadují, aby si našla někoho, kdo má stejné kořeny. A vzhledem k tomu, že její rodina dává úplně novou dimenzi slovu multikulturalismus - otec je Afroameričan, matka Indka a sestra Japonka - není tento úkol nijak snadný. Julie zkrátka nemůže vyhovět všem.

Julie se upíná k ideálu opravdové lásky a tu nachází v muži jménem Grant Funkyerdoder, jehož filmaři pojmenovali na počest herce Hugha Granta a fiktivní postavy z filmů Fotr je lotr a Jeho fotr, to je lotr Grega Fockera. Z filmu Fotr je lotr si vypůjčili také americké rodiče velmi britsky založeného Granta - Bernieho a Roz, které původně ztvárnili Dustin Hoffman a Barbra Streisand. Než se Julii podaří najít v Grantovi lásku, hledá odbornou pomoc u schůzkologa Hitche, který je narážkou na loňskou komedii s Willem Smithem. Ten jí pomůže podstoupit úpravy zevnějšku, známé z pořadů typu "Vypadáš skvěle".

Archetypální postavou bývalé přítelkyně hlavního mužského hrdiny je v tomto filmu Andy v podání Sophie Monk. Tento motiv si film vypůjčil z komedie Svatba mého nejlepšího přítele, v němž si obdobnou postavu zahrála Cameron Diaz. Šílené autorské duo Aaron Seltzer a Jason Friedberg, které tvořilo třetinu scénáristického týmu úspěšné parodie Scary Movie: Děsnej biják, chce svým novým filmem DĚSNEJ DOJÁK potěšit všechny lidi, kteří romantické komedie milují - a také všechny ty, kteří je nenávidí. (oficiální text distributora)

numi odpad!

Jestli vám nepřipadá vtipné, když otřesně vypadající pokus o živého kocoura doslova šoustá vysušenou mrtvolu zemřelé babičky, a to přesně tři minuty poté, co jste ho dvě minuty sledovali, kterak úzkostlivě prožívá hlasitý průjem na záchodové míse, pak od tohohle dejte ruce pryč. Jinak doporučuju kilo travky, proložit ji Red Bullem s vodkou a pak se možná místy fakt i zasmějete. [září 2008] ()

J3dla odpad!

Co je to parodie? Žánr, který si dělá legraci z úspěšných snímků, ironickým či satirickým způsobem. Typický rys - mělo by to být strašně vtipné. Co je Date Movie? Parodie, která není vůbec vtipná. Nevěříte? Tak se přesvěčte sami. ()

blackrain

Parodie by měly především pobavit a rozesmát vás až vás bude břicho bolet od smíchu, ne vás přivádět do rozpaků svou trapností. Od takových filmů nemůžete chtít nic jiného, než to, že vám předhodí spoustu odkazů na jiné slavné filmy v poněkud odlehčené formě. Doják si utahuje z romatických komedií, ale určitě poznáte i jiné. Pokud máte radši Bláznivou střelu a Žhavé výstřely, pak vás stejně jako mě bude očekávat velké zklamání. Parodie už bohužel nejsou to, co bývaly. ()

K.I.N.G. odpad!

Jeblej hnoják. Člověk, který by tento "film" hodnotil hvězdičkami musí být stejný jako on, protože tam kde končí sranda, začíná beznaděj a zoufalství a tam, kde končí beznaděj a zoufalství začíná děsnej doják. Do té doby, než jsem dokázal vidět asi 20 minut tohoto jsem tvrdil, že nejhorší film všech dob, který jsem zažil je velkej biják (vyjma třeba kamenáků, které jsem nedokázal vidět víc než 5 minut). Ted' už to asi tvrdit nemohu. ()

dr.Orlok odpad!

Tato americká obdoba našeho Kameňáku ( s tou výjimkou, že si za námět neberou anekdoty ale různé scény z filmových hitů posledních let). Vtipy jsou laciné a hlavně dopředu předvídatelné.K tomu jsou neskutečně protahované (například vymáčkávání velkého uhru či umývání auta blondýnkou,jenž při této činnosti konzmuje dva hamburgry). Někomu se možná zdá vtipné když kluk říká dívce :"I'm just a girl. Standing in front of a boy. Asking him to love her." ... Mně ne ()

sssssycak

Ano, není to příliš inteligentní snímek. Ale je to parodie. A tak se to musí brát. Ovšem je to podprůměr i mezi parodiema, a na to už žádná další omluva neexistuje. ()

Aleee89

Na film jsem se chtěla podívat a říkala jsem si, že to asi bude podobné Scary Movie. Ani Scary Movie nejsou moje oblíbené filmy, beru je jako podprůměrné až průměrné zpestření a to ještě jednou za čas, ale po shlédnutí tohohle hnusu si říkám - bože, to snad nemyslí vážně? A hodnocení na Scary Movie trochu u sebe přehodnocuju, protože ve srovnání s tímto jsou to docela povedené filmy. Tohle bylo trapné, vůbec ne vtipné, spíše ještě nechutné. Herecké výkony, děj, o tom se vůbec nedá mluvit. Hrůza. ()

Tygrys

Musím dát 3* protože i když začátek naznačoval odpad, zhruba od momentu parodování filmu Jeho Fotr To Je Lotr jsem se bavil a tak nějak to pokračovalo až do konce. Až na ten začátek to rozhodně nebylo tak špatné jak Scary Movie 4. ()

maverick10

Ja proste miluju blaznive parodujici filmy. Ale co bylo tohle? Chvilema....ne to neni to spravne vyjadreni.........po vetsinu filmu trapne(radoby humorne)scenky, parodujici nejruznejsi filmy. To uz se tvurci nezmuzou na nic inteligentnejsiho nez na kocoura sediciho na zachode a vydavajiciho neuveritelne zvuky?? Nebo co ta depilace hrudi usty??? Pri techto scenkach jsem se citil dost trapne, ze se na to vlastne vubec divam. Ve filmu byly snad jen dve svetlejsi mista a to scenka v pozadi s Michaelem Jacksonem a (kdyby to nezkazili tim kopancem do Gandalfova rozkroku)scenka s hobbitama ve zlatnictvi.Proto vlastne i ta jedna hvezdicka ()

janek85

Nekvalitní, trapný americký film. Většina scén mi přišla trapných a stupidních, výkon herců nic moc, hudba byla dobrá za hudbu dávám 1*. Celkový dojem není dobrý.30%Přístupnost:přístupný ()

Chen

Klasický případ toho, kdy je trailer mnohem zábavnější než celý film. Je sice pravda, že pár povedených vtípků by tu bylo, ale slovo pár berte vážně. Jinak jde jen o sousled "vyždímaných" a někdy i trapných scének. 50 % ()

balba

Děsná hovadina ,která byla přeplácaná.Jediný co se mi líbilo byla přeměna hlavní hrdinky za okouzlující dámu. ()

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300