Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

ScarPoul

Ja rozhodne netvrdím že jednotka bola nejak svetoborná ale rozhodne bola zručne natočená a bolo to obstojné béčko , ktorého nedostatkami bola krátka stopáž a hlúpy scenár. Dvojka ma dosť sklamala o to viac že úvod teda prvých 15 minút je FANTASTICKÝCH a ja som len dúfal že to tak bude pokračovať až do konca ALE Strausovci pohnojili čo sa dalo aj napriek tomu že mali v ruke kvalitný scenár. Akoby ich mottom bolo: " Dobre teraz ide akčná scéna, ktorá ma byť dosť nechutná ako náhle zvoláme akcia začneš zbesilo pohybovať kamerou a mi ti vypneme svetlo"! Tak si neužijete absolútne nič. Všetko je tmavé, a úplná abscencia krvi, ktorá tam bohužiaľ je ale vi je nestačíte zaregistrovať. S postavami sa nestačíte ani stotožniť a nebyť dvojice teenagerov , ktorý aspoň ako tak hrajú a pri smrti dievčiny som bol naozaj prekvapený tak by to bola katastrofa. Kam sa podela dokonalosť votrelcov a predátora jednotky. Aj napriek stopáži to nudí kedže sa tam neustále menia dve línie - ľudia utekajú pred votrelcami a predátor zabíja votrelcov. ()

Caelos

Když to srovnám s filmovou sérií o Vetřelcích, je to odpad. Když to srovnám s oběma filmy o Predátorech, je to odpad. Když to srovnám s oběma díly herní předlohy, je to odpad. I když to srovnám s prvním filmem AvP, je to odpad. Tak proč sakrafix dávám jednu hvězdičku?! Za začátek, za obě xenomorfní bytosti, za to, aby už netočili 3 díl a za to, že to mělo konec. Koncem myslím to, že jsem to mohl konečně vypnout. Nebo za to může ta láhev keyrumu, kterou jsem u toho zkonzumoval. ()

Lacike odpad!

Dve legendy v totalnej a nepozeratelnej sracke. Oproti jednotke tu je jediny klad. R-kovy rating, takze si uzijeme stavnate gore efekty. Teda pokial vytunite jas na maximum lebo 99% akcie sa odohrava v absolutnej tme. Asi aby sa zakryl nizky rozpocet. Tych par trikovych scen na svetle vyzera dobre, to hej. Ale je ich minimum. No a teraz k zapletke. Ziadna neexistuje. Votrelci a predatori popri vzajomnom vyvrazdovani vyvrazduju nejake nahodne mestecko plne statistov, ktorych ste nikdy predtym ani po tomto filme nevideli. Takze ak v jednotke boli postavy ploche a nevyrazne, tak tu su postavy nijake. Tym padom nefunguje absolutne ziadne napätie a zaroven ani nefunguje film. Preco by vas malo zaujimat, ze votrelci zabijaju bezdomovcov, ked nikoho bezdomoci nezaujimaju ani v reáli? Neviem komu je tento film urceny, ale fanusikovia serie o predatoroch alebo votrelcoch to nie su. Vzhladom na to, ze ten film nefunguje po ziadnej stranke, tak to nie je urcene ani fanusikom dobrych filmoch ale len tych najväcsich trashov. 1/10. ()

Tommassi3

"Típněte tu cigaretu a schovejte se !!" - "Hovno !! Nechcípnu zalezlej !!" ;) Víc masa, víc vnitřností, víc krve.. A především víc demence.. Podobně nablblý scénář jak vod slepýho koně aby jeden pohledal.. Všechny lidské postavy jsou tu opět tak nějak do počtu, burani bezhlavě - A to doslova !! ;) - padají nejlépe po dvou najednou, což je sice velmi zábavná podívaná, bohužel většinu času nesmírně hloupá a taky pro snazší CGI v rámci rozpočtu přetmavená, navíc nechutně zběsile sestříhaná, že si divák při soubojích může tak akorát zdřímnout, což alespoň z mého pohledu patří k největším mínusům tohohle béčka bratří Strauseových.. V každém případě a konečném součtu povedená finálová scéna s atomovou tečkou zachraňuje AvP 2 na hladině velmi zábavného a rozkošně přepáleného videopodprůměru.. Já jen doufám, že snímek, v jehož originálním názvu figuruje slůvko requiem, sérii, kterou po Andersonově zrůdné jedničce nikdo nechtěl, ukončil, a my se tak nedočkáme dalšího scifi, jehož by se filmoví znalci báli už roky dopředu.. Tak snad se Strausíci u Twentieth Century Fox nedoprosí.. ()

GeusX

Do morku kostí béčkově akční film. Vetřelců je tam dost, akce slabý průměr, obraz je černý jak bota (fotky tady v galerii jsou desetkrát jasnější než záběry ve filmu, kde opravdu často vidíte prd, ztrácíte přehled co se děje a kdo s kým se řeže), zachraňuje to hopsající kultovní postava fešouna predátora. (viděl jsem: 2x) ()

erl

Naši miláčkové opět proti sobě. Po velmi slabé jedničce přichází stejně slabá dvojka. Problém je samozřejmě ve velmi impotentní a neinvenční režii. Bratři Strausové (před nimi Anderson) nevyužili vůbec potenciál této skvělé látky a pouze nám předkládají hodinu a půl trvající akční šarádu s nesympatickými herci a nelogickým dějem. Vidět jednou a nazdar. ()

Avalon820 odpad!

Překousnu leccos - scénář napsaný dětmi z mateřské školky, nesympatické a ploché postavy, tupé dialogy, chaotický střih, díky kterému nemáte šanci poznat kdo koho kde a jak právě zabil, a dokonce i skutečnost, že produkce nejspíš zapomněla najmout osvětlovače. Natáčet ovšem násilnosti na zvířatech, těhotných ženách, malých dětech a novorozeňatech v laciné snaze vyvolat v divácích alespoň špetku strachu a napětí (navíc neúspěšně) je pro mě jednoduše vrchol ubohosti, kterému bych s nějvětší chutí udělil i mínusové body - ani hodnocení odpad! totiž nedokáže v případě tohoto filmu dostatečně popsat můj postoj k němu. ()

Hismael

První díl nepochopil, že tohle je slepá ulička a tak se natočil druhý. Už není co tajit. Všechno jste viděli a teď to jen poslat proti sobě. Tmy si užijete hodně, stejně jako lesa. Životy končí jeden po druhém a nějaký zajímavý příběh, který by vyvážil fakt, že strach z neznáma už dávno skončil, tu moc není. Ze zvědavosti při dlouhých zimních večerech to asi může pobavit, ale radši od toho nic nečekejte. ()

adamo_znk

I když bych tomu za mák nevěřil, druhej díl tohohle spinoffu je o dost lepší než jeho předchůdce. Víc AvP fightů, víc mrtvejch lidí ... a vážení přátelé ... dokonce i dětí a těhotných žen !!! bavil sem se ()

Terva

Colin a Greg Strauseové si vzali moc velký oříšek. Natočit film plný brutálních scén, z efektama Vetřelců i Predátorů a dodat kvalitní herce je nadlický úkol. Něco muselo pryč, ale co ? Spousta komentářů k filmu Vetřelec vs. Predátor od Paula W. S. Andersona byla o tom, proč tam není víc krve, a že je to film pro náctileté. Vyjít vstříc divákovi je nesnadné, ve filmu je spousta brutálních scén a spousta jich je zahalena tmou, což se zdálo být dobré řešení, aby se film nedostal do vysílacích časů po desáté hodině večerní. A ono zabít třeba těhotnou ženu není ještě moc ve filmech tolerováno. Tak jsou pryč známí herci a velká část brutálních scén je utopena ve tmě. Obrovská škoda. Film se jinak chová velice komiksově, žádné servítky z nikým a ničím. Co přijde Vetřelcům i Predátorovi pod ruku, vše umírá. Přidejte ještě všudepřítomnou armádu zelených mozků a masakr může začít. A začátek je přesně tam, kde první díl končí. Tedy kousek od planety Země někde okolo Saturnu. http://www.sun.org/images/saturn-instead-of-our-moon Vylíhnutý Vetřelec se podobá obrazu své oběti a má i její schopnosti. Jaký si Predátotřelec. ( Predalien ) Šup do přistávacího modulu a hurá zpět na naší planetu. Homo sapiens je moc chutný a je ho hodně. Události se začínají odehrávat v okrese Gunnison v USAhttp://cs.tixik.com/c/severni-amerika-4/usa-238/colorado-19982/gunnison-34563/ , které se brzy promění v Peklo. Vetřelci jsou konečně utržený ze řetězu a dělají jen svou práci. Zabíjet a rozmnožovat, to je jejich krédo, že u toho umře spousta lidí ? No a co. CITÁT - Napadli nás.....je to léčka.....ústup....nejsou to lidé.....doktóóór !!!! A kdo že si to tady vlastně zahrál ? Steven Pasquale vs. DALLAS, Reiko Aylesworth vs. KELLY, John Ortiz vs. MORALES, Johnny Lewis vs. RICKY, Ariel Gade vs. MOLLY, Michal Suchánek vs. NICK. Do převleků se převlékl - PREDÁTOR vs. Ian Whyte : VETŘELEC vs. Tom Woodruft Jr. Hudbu měl na starosti Brian Tyler, ale moc to neřešil a využil služeb Alana Silvestriho a díky tomu nás celým filmem doprovází jeho The chopper a Grim Discovery, které známe z Predátora z Arnoldem Schwarzeneggerem. http://www.youtube.com/watch?v=Y1Skw0TG--s&feature=PlayList&p=B4A9E6FEDDDAB832&playnext=1&playnext_from=PL&index=52 Díky efektům zahaleným do roušky tmy, je tento díl nejhorší z celé série. Jsem však velký fanda komiksů i celé filmové série a tak jsem tento snímek nehodil do pytle. Mé hodnocení je sice vysoké, ale já se za něj nestydím. Pevně doufám že Robert Rodriguez bude ze svým Predátorem 3 úspěšnější. http://www.metacafe.com/watch/2138707/predator_3_trailer/ A nebo, že z tohoto něco taky bude, alespoň herně. A kdo má zájem sledovat osudy kosmické lodě Solaco v režii Alexe A. Popova , což je dvacet dva minut dlouhý video film, tak zde : Část 1 -http://www.youtube.com/watch?v=J0nLUYFc0H4 Část 2 - http://www.youtube.com/watch?v=hPuinM90FAI&feature=related a část 3 - http://www.youtube.com/watch?v=CuAmewvf3wY&feature=fvw Velice zajímavé podání. Zde můžete hodnotit - http://www.csfd.cz/film/278838-aliens-vs-predator-redemption/ OMNIBUS VETŘELCI VS. PREDÁTOR KNIHA DRUHÁ. Povídka první nese název ..........NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ ZE VŠECH DRUHŮ.......... a zaujme 303 stran knihy. Nakreslil jí Jackson Gubce a napsal Chris Claremont. Tato povídka je rozdělena na deset podtitulů. .....Čas zúčtování..... .....Lov..... .....Nepředstavitelně skutečné..... .....Projížďka..... .....Drsná probuzení..... .....Svět hraček..... .....Oběť..... .....Královnin gambit..... .....Nové začátky..... a .....Odpadlík...... Jedná se zde o dívku ( uměle vytvořenou ), která má divné sny o pronásledování. Zdá se jí, že je pronásledována Predátorem. Tato dívka, Caryn Delacroixová žije na vesmírné orbitální stanici Delacroix, ( majitel je její manžel ) kterou obývá tisíce lidí vyhnaných Vetřelci, kteří okupují naší planetu Zemi. Sny se však stávají opravdové a Caryn je unesena Predátorem do hlubin Vesmíru. Z Predátora se vyklube Predátorka a spolu z Caryn bojují v různých částech Vesmíru proti vetřelcům. V podtitulu Oběť čeká Vetřelčí královna u svého posledního vajíčka na vhodnou oběť a vybere si Caryn. Toto jsou osudy umělé ženy Caryn Delacroixové. Druhá povídka nese název ..........KOŘIST........... Napsala jí Barbora Keselová a nakreslil Ron Randall. V této povídce se opět zjevuje naše stará známá společnost Weyland - Yutani a její pokusy z Vetřelci a lidmi. Povídka číslo tři se jmenuje ...........NEÚSTUPNÍ........... Hlavní stranu povídky nakreslil Jae Lee a Dave Stewart a je to ta samá kresba, kterou použil časopis Crew v roce 1999 číslo 14 ročník 3. Jinak povídku napsal i nakreslil David Ross.Je to příběh Dawn Marshalové a odehrává se na Planetě Charon 13. Obrázek, který je použit, však patří k příběhu čtvrtému zde z názvem ..........ŠTVANICE........... v časopise Crew pod názvem ......HONBA.... kterou kreslí Mel Rubi a píše Ian Edginton. Popisuje se zde osud Kapitánky Lotus Hernandézové a planety LK 176, kterou obývá Eloise - hybrid androida a Vetřelce. O této povídce píšu v komentáři k filmu Vetřelci vs. Predátoři 1 a také tam píšu o povídce ..........LEVÁKOVA POMSTA.......... , která je v této knize jako pátá. ..........PŘIPOUTÁN K ŽIVOTU A SMRTI........... je název povídky šesté a poslední v této knize. Kreslil jí Tom Biondolillo a scénář měl Mark Schultz. Je o zklamaném Predátorovi a jeho smrti. Knihu lze koupit zde : http://www.crew.cz/vydali-jsme-detail.php?id=366 ZAJÍMAVOST - Chcete-li si užít křížence brouka a člověka z čehoš se vylíhne tvor velmi podobný PredAlienovi, kterého bych já osobně nazval PredWrait, tak si najděte devatenáctý díl třetí řady seriálu Hvězdná brána Atlantida s názvem Vengeance. Tento příběh je vlastně celý založený na sérii Vetřelci. () (méně) (více)

PanCitron

Občas mi to připomnělo rekonstruovaný díly Doctora Who. Dva černý fleky na obrazovce a do toho běží zvuk, takže svý oblíbený vetřelce jsem ani pořádně neviděl (a na ten zmutovanej hnus se snažím rychle zapomenout) ()

JohnCZ

Dobré pokračování, řekl bych velmi podhodnocené. Film je to, co se týče vraždění, nekompromisní a není vůbec jednoznačně kdo vyvázne a kdo ne. Civilnější pojetí mi vyhovovalo, jen se mi nelíbil docela laciný závěr. Skoro jako cliffhanger nějaké televizního seriálu, což k filmu vůbec nesedí. ()

m.krudenc

Docela masakr, asi nemělo pokračovat. Jednička byla výborná, tohle je pro ti ní exkrement. Podle mého je to klasické důstojné béčko, které dostojí všemu co slibuje titul. Krátká stopáž je akorát. I přes všechny vady jsem se prostě nenudil. Nejlepší je opět americká armáda a jejich klasické "Pomáhej nám bůh" načež hoděj na město atomovku. Možná si to tento film zasloužil. ()

corpsy

Skvelý masaker, ktorý poteší hlavne tých, ktorým v prvej časti chýbalo R-kové násilie. Skvelý sci-fi horor, ktorý má gule. ()

Pishin

Premyslel jsem jake dat tomuto filmu hodnoceni u prvniho dilu jsem dal 2 protoze to byla kravina na n-tou. U 2 davam 2,5 ...nejaky extra dej asi necekal nikdo, melo to byt takove poradne akcni Becko kde vetrelci a predator budou masakrovat poklidne malomestecko...budis, ale i tak vysledek je slaby. Akcni sceny jsou prapodivne sestrihany a jejich sledovani me teda nijak nenaplnovalo, clovek ani poradne chvilema nevedel co se deje (napr scena s gardou byla totalni fiasko) bouhzel celek ani nezachrani skvela hudba ktera v sobe skloubila stare zname motivy z Predatora a mozna i z Vetrelce(ale s tim si nejsem jist) Kazdopadne predator v malomestecku nebude jako predator ve meste a vojanda nikdy nebude Vasquezova(ci Rypleyova), Strausse bros jsou zrejme velkymi fanousky obou monster je mozno zde najit spoustu odkazu a i sem tam par zajimavych napadu ale atmosfera filmu z 80tek tam bouhzel citit neni.... Byt to prvni film s temito monstry tak by se to celkem dalo ale kdyz kazdy zna puvodni serie nemuze byt spokojen a ikdyz oproti jednicce AVP pribyla krev ve vysledku ji to nepomuze. Probuh jestli bude Predator 3 dejte to natocit nekomu schopnemu prosiiiiiim. ()

ConanVJ

Tak jsem se po dlouhý době odvážil pustit AvP2, které jsem kdysi viděl, ale neuchytilo se mi nějak kladně v paměti. Nyní po přečtení AvP komixových Omnibusů jsem dostal na filmy chuť. Začátek filmu navazuje přesně na konec prvního filmu, takže se zrodí kříženec vetřelce (navíc královny) a predátora který zapříčiní nehodu predátorské lodě kdesi v lese poblíž Colorádského městečka. Zde se potvory vetřelčí rozmnožej a začnou likvidovat obyvatele městečka ve velkém. Na zlikvidování vetřelčí pakáže přilítne šéfík predátor až ze své planety a začne pořádnej masakr. Predík ve dvojce nemá náladu spolčovat se s lidmi, a s nikým se nepárá a je mu jedno, kdo přijde pod jeho vymálké zbraně. Příběh je jednoduchý a podle mě je zde zbytečná nějaká teenagerská milostná zápletka, kterou bych úplně vypustil a film by tak získal víc svižnosti. Co se týče efektů, tak ty jsou parádní. Filmek místy připomíná díky prostředí a hlavně hudbě prvního Predátora. Akce je zde víc jak v prvním AvP a je i o dost krvavější. Poprvé mě film vůbec nenadchnul, ale teď když jsem ho viděl s odstupem času musím říci, že je povedenější jak AvP a nebýt některých zbytečností, dal bych bůro. Takhle 85% :) ()

Kryton

Rozhodně lepší než jednička. Jednička zklamala malým využitím boje vetrelcu a predatoru. Zde máme jedno predatora,mraky vetrelcu , jednu specialitu a lidi co se vždy pripletou do rány. Nečekejte žádné psychologické nebo sociální zamyšlení nad tím proč tu jsou. Dyt toto je béčko a víc si nehraje. Prival krve, mrtvol , kulek a hlavně boje mezi druhama. Věc , kterou jsme očekávali. Bohužel ku škodě je přílišná tmavost filmu, kdy celý film je ve tmě , takže díky místy rychlému střihu se stane , že něco nepostřehnete. Konečně je Predator vyuzit na plno. Konec bych čekal lepší , ale co rychlá akční jizda vás nezklame. Rozhodně 60% to má. Dalo by se více , jen kdyby se dalo občas v těch bojích vyznat. Btw. masakr v nemocnici klidně mohl být delší buhehehe. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Avatar... a dál?

Avatar... a dál?

15.12.2009

k0C0UR už se s námi podělil o dojmy z londýnské světové premiéry, dnes (úterý 15. 12.) se koná novinářská projekce v Praze, takže během dne budou přibývat další komentáře. Uvidíme, jak budou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)