Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

sheen

Hustota!!! Když jdete do kina a víte vo co go, že to nebude mít promakaný scénář jako oskaráky. Jdete si do kina užít pořádné nano/slizo akce, pobavit se. Největší masér je ten predátor, borec jak prase:) čekal jsem, že bude silnější ale i tak si je dával:) ()

Ketri

Tak já už asi ani nevidím ... kdyby to nazvali vetřelci a predátor v černočerné tmě, tak bych alepoň věděla do čeho jdu. Při soubojích, který by byly asi skvělý kdyby byly vidět, jsem chvílema nevěděla čí je to ocas a čí kusadla. Ke konci už jsem vlastně ani nevěděla jestli tam pobíhají vojáci nebo vetřelci či jiná havěť. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Efekty 7/10/// +hodně hutná atmosféra, drsné scény -špatný stříh akčních scén, bez známých herců a prokreslených charakterů/// Tyhle dvě ikony věru můžu. A snesu je v jakémkoliv filmu. Takže čím víc tím líp. Akorát by se příště mohlo více vyprávět, aby se příběh posunul někam dál. V tomto případě se to tváří pouze jako jedna epizodka z jejich válečného sporu. Ovšem když bych se k tomu měl přiklonit jako hráč PC her, tak bych musel 10% k hodnocení přidat. Jednoznačně z toho důvodu, že tady nic nechybí. Jsou tu vetřelci i predátor, je zde lovná zvěř v podobě obyvatel a je zde rovněž army, takže vše na svém místě. Predy má svoje nádobíčko, vetřelci svůj sliz a lidi ti mají zase svůj strach. Snad jen škoda, že ho necítí i divák. Hororové to až tak moc není a lekaček tu rovněž moc nenajdete. Fain je, že jsem se nenudil. Stopáž není moc dlouhá, ale to určitě není na škodu. Příště bych to ale natočil trošku víc přehledněj, aby bylo taky něco vidět. Jednak tedy efekty a potom taky parádičky. Jo a taky by to chtělo nějaký hlášky, ať mám co citovat. A možná i větší rozpočet. Kolik, že to stálo? Mimochodem do rolí těch dvou teenagerů bych si s klidem představil Shiu a Megan. Tady byl taky looser a kráska... a dvě zvířátka na hraní k tomu :-)/// Celkem 70%/// ()

Ruut

UPDATE 2018: Hele na třetí pokus dobrý. I Covenant jsem musel dát s odstupem druhou šanci a líbil se mi mnohem víc. Super je, že nic není digitalní srajda, ale vše poctivá animatronika. ------ UPDATE: Právě jsem se po dlouhé době znova podíval na tenhle film. No snažil jsem se, jenže JSEM VŮŮŮBEC NIC neviděl. Pro samou tmu nejde rozeznat ani ty pitomé digitální panáky. --------- Ach! Ne lidi, ale moji milovaní vetřelci jsou jak tupé stádo ovcí určené na porážku. Takhle ne bratři Strauseové! Film nemá vůbec koule. Žádná pořádná gradace. O hororovosti ani nemluvě. Nevíc opět chybí pořádný hrdina z řad pozemšťanů. Čert vem tuhle soubojovou serii. Já chci Ripleyovou na důchodcovskem kolečkovem křesle - ta by vám ukázala co to je boj o přežití. ()

S.Quentin QUALE

Celý tento koncept zdá si mi býti poněkud pitomý. V kombinaci s láskyplným zpracováním je z toho matroš hodící se maximálně tak při hodně dlouhé neschopence. Snad někdo někdy natočí tuhle potenciální řezbu schopně.....nebo už vůbec. 50% ()

Sysel_CZ

Takhle nějak měla vypadat jednička. Dokonalá pastva, akce, vizuál i děj dokonalé - a tentokrát bez směšných a trapných kopanců prvního dílu. Kdo šel na AvP2 kvůli AvP2 a ne kvůli tomu, jak moc se mu to nebude líbit - tomu se to líbit muselo. Nelíbit se to mohlo jinak už jen tomu, kdo se do sálu připletl náhodou... ()

Mi Nü-Chai

Oproti prvnímu dílu výrazný posun k lepšímu. Alien a Predator se sobě postavili rypákem v rypák v americkém buranově a nenechali u toho naživu nikoho, včetně černochů, malých dětí a těhotných žen - a co nedorazili oni, to za ně srdnatě dokončila statečná armáda a poslala jim na cestu do pekla trochu té radioaktivní energie. Dost bylo politické koreknosti, i harantě a březí samice mají právo na smrt z drápů emzáckých nadras! AvP 2 je samozřejmě blbý jak německá kriminálka (místy funguje jako výborná komedie), nicméně boduje výše zmíněnou absolutní nekorektností, explicitní brutalitou a téměř nepřetržitou, avšak dost blbě nasnímanou, akcí. Kdykoliv se postavy pokouší mluvit víc než jen "Utíkej!" či "Za tebou!" je to trága, ale naštěstí si tam nikdo nepotrpí na dlouhé rozhovory. ()

Allien.9

Diametrálně odlišné od prvního dílu (asi jako "Predátor" a "Predátor 2") a ve výsledku o hvězdu horší. Nápad se super pyramidou v Antarktidě, ač postavený na hlavu, měl alespoň něco do sebe, zapadlé americké městečko je na tom s atmosférou o poznání hůř. Jediným kladem jsou pro mě - v porovnání s "Vetřelec vs. Predátor" - o něco lidštější postavy, ale to je asi tak všechno. Btw... Taky vám ten závěr s helikoptérou připomněl závěr druhého "Resident Evilu"?:-) ()

HAL

Problém prvního AvP byl v tom že prostě nikdy neměl vzniknout - celá myšelnka udělat z Áčkových hororových sf jakousi hloupoučkou hyperfrikulínskou báchorku pro malé politicky korektní teenagery ze základní školy je zvrácená a Anderson by si za ni zasloužil umřít. AvP2 se nesnaží být cool, nesnaží se ani být korektní, a byť je pořád nemálo přiblblá, tak se rozhodně nesnaží být pro děti. Dvojka je prostě "jen" vcelku mizerně natočená. Celý "příběh" sestává pouze z otevření výchozí situace s tím, že se to tam pak nějak prostě semele, sem tam někdo pronese idiotský dialog, spousta lidí umře a diváky to snad bude bavit... tak, jako se bavili u Béčkových hororů z osmdesátých let ve kterých se amatérismus všech zainteresovaných doháněl kýbly umělé krve, spoustou latexových příšerek a tmou která milosrdně skryje všechno co je moc cheesy na to aby to celé nebylo až moc směšné. A já se překvapivě vcelku i bavil, alespoň ten potenciál prostě AvP2 má... byť srovnávat se pořád dá jen a pouze s AvP1 - svým starším vzdáleným příbuzným nesahá ani po kotníky. A dík za Predaliena oplodňujícího vyděšené osazenstvo porodnice. 5/10 ()

misterz

Tak ja som žiadnu akčnú podívanú nabitú adrenalínom a napätím nevidel. Tobôž nie nejaké vnútornosti, o ktorých píše Obsah. Možno tam aj niečo bolo, ale kvôli takmer permanentnej tme vo filme som skoro nič nevidel. A viac napätý som, keď stúpim do psieho výkalu. Možno by film trocha lepšie vyzeral, keby tam bol aspoň nejaký naznak spolupráce medzi predátorom a človekom, tak ako to bolo v jednotke. A hlavne keby bolo vo filme menej tmy. Aj preto sa mi jednotka omnoho viac páčila, mala napätejšiu atmosféru ako toto neslávne pokračovanie. Tu chodil vo filme iba jeden osamelý týpek-predátor a kalil všetko čo mu prišlo do cesty. Bez nápadu, bez nejakej myšlienky, ktorá by mohla diváka zaujať. Dve hviezdičky som dal za to málo akcie čo som videl a hlavne z úcty k omnoho podarenejšej prvej časti. ()

2-Xtreme

V prvom rade musím napišať, že nie som sklamaný(a nechcem pôsobiť nijak negativisticky) ba naopak som rád, že sa moje očakávania naplnili. Po skvelom necenzurovanom trailery si asi každý povedal, že to jasne predbehne jednotku. A tak sa aj naozaj stalo. AvP2 nebudem porovnávať s predošlými dielmi Aliena či Predátora, pretože je to úplne, ale úplne iná krvná skupina(len názov je rovnaký). Budem porovnávať hlavne s predošlým crossoverom týchto dvoch kultových hororových postáv. Oproti jednotke sa zvýšil bodycout čo každého fanúšika poteší a celkovo film pôsobil tak odľahčene. Prvý diel mal veľkú smolu v tom, že sa Andreson snažil natočiť seriózne stretnutie dvoch netvorov, ale raiting PG-13 tomu moc nepomohol. Dvojka má krásne svižné tempo plné akcie a vlastne počas celého filmu sa nebudete nudiť, pretože je stále na čo pozerať. Ako to už býva v dnešných hororch ani tento sa nevyhol modernej vlne menom "teenage horror" to ma celkom zarazilo, že to bola v podstate teenage vyvraždovačka, ktorej sa Anderson vyhýbal. Film má svoje muchy a je ich dosť. Zbytočnosť niektorých postáv len kvôli zvýšeniu bodycountu, odporovanie si v niektorých scénach, ale všetko to môžete hodiť za hlavu, pretože už po pár minútach jasne pochopíte, že AvP2 je krásne b-éčko, ktoré ma len jeden účel: pobaviť publikum a fanúšikov starších dielov. Filmu nechýba samozrejme ani humor, citovanie podaktorých filmov a nápadná podobnosť jednej postavy z Aliena je viditeľná. Celkovo mám z filmu dobrý pocit a užíval som si to. Hodnotenie: 65%=3* Záleží na tom, ako sa k filmu postavíte a ako ho budete vnímať a brat vy. [Videl v Kine] ()

MIMIC

Režiséri, ktorí chcú urobiť rýchlu kariéru sa snažia odpozorovať toho zo svojich vzorov čo najviac. Bratia Strauseovci správne usúdili, že úspech Votrelca bol (okrem iného) v temných kútoch a bleskovom strihu. Čo neusúdili správne je fakt, že dotyčné monštrum si dnes možno nechať urobiť u Gigera v životnej veľkosti a posadiť si ho do obývačky, inými slovami je jeho anatómia dobre známa každému, takže rátať s tým, že divák znervóznie pri hlbokých tieňoch je vyložene naivné. Scott zvolil rýchly strih v momente, keď sa na diváka valil "nadbytok anatómie", čím dosiahol želaný efekt panickej hrôzy. Strauseovci - zabúdajúc na to, že efekt prekvapenia je tatam a že nakrúcajú drsný komiks a nie prevratný horor - zvolili bleskový strih v momente, keď sa na diváka valí poriadna porcia zábavy v podobe exhibicionistického súboja monštier, čím dosiahli neželaný efekt panického znechutenia (teda ak takto možno nazvať rozčarovanie, ktoré je rovné frustrácii bájneho gréckeho kráľa Tantala). Keď vidíte v tme len mihotavé záblesky, nie je to ani drsný komiks, ani horor, ani nič podobné, to sú len mihotavé záblesky. Znechucujúca je i voľba prostredia. Vytrhnúť niečo z prirodzeného kontextu a vložiť to do neprirodzených súvislostí je výsada Salvadora Dalího a nie bratov Strauseovcov. Vesmírne monštrá v pozemskej urbanizovanej krajine? Viete si predstaviť bosorku z Blair, ako vešá svoje artefakty po Piatej Avenue? Ja áno, ale tá predstava je hrozná. Každopádne musím priznať, že tento film vo mne podnietil zvrátenú predstavivosť tým, že predložil zaujímavý vzorec "človek+(Alien+Predátor)=človek+Predalien=x". Film tak pre mňa nadobúda priam parodické rozmery asociáciou s krížením belochov, černochov, žltých, červených, mulatov, mesticov a iných "farebných" :-) No čo, každý máme nejaké obľúbené monštrá (kvôli ktorým sa dá odpustiť všeličo). Vy možno mzdovú učtárku, ja Votrelca a Predátora. Ten prvý je ako živočíšny druh i ako výtvarný návrh dokonalosť sama, ten druhý je neodolateľne sympatickou kombináciou paleolitického lovca, pokémona na drogách a stredoškoláka ovešaného MP3 a mobilmi. Ak navyše milujete jednu z postáv (ľudských), poznáte to - nie je čo riešiť :-) PS: Po čase prihadzujem hviezdičku navyše za (naozaj veľmi) hlboký francúzsky bozk v nemocnici. ()

mzss1

Druhý díl, který je společným filmem predátorů a vetřelců. Film má mnohem rychlejší spád než v jedničce, má více akce, lepší atmosféru, trochu hororových prvků, příběh o to jednoduší. Líbí se mi ve filmu i zmutovaný vetřelec. Akce je naprosto dokonalá, jsou zde perfektně natočené scény především vetřelce a predátora. Hudba Briana Tylera je výborná, někdy připomene i soundtrack z filmů Predátor. Dvojka má méně záporů než jednička. Třeba i že dvojka má tvrdší R přístupnost, což je o něco lepší než v jedničce. Celkově film hodnotím na 92% = ***** ()

kingik

I ve druhém díle spolu Vetřelec s Predátorem upřímně nekamarádí, ale zato svorně likvidují vše živé, co se jim připlete do cesty. Snímek má všechny nezbytné postavy a atributy současného hororu-vnadnou blondýnku, mladíka outsidera, mladíka s temnou minulostí, statečnou maminku - terminátorku, temnou atmosféru, někdy není pro samou tmu vidět, co se právě ve filmu děje, nešetří brutalitou, říznou hudbou a má to spád. Bratři Strausovi dobře věděli, co režírují a vytýčili si jediný cíl, a tím jsou jatka, a také občasné souboje Vetřelec-Predátor. Je to solidní crossover vyvraždovačka, která překvapivě funguje lépe než v prvním díle. ()

Sobis87

Bratři Strausovi natočili několik moc hezkých videoklipů a pracovali na vizuálních efektech pro spoustu známých filmů. Dalo by se tedy říct, že se nejedná o žádné nováčky na poli filmu. Jejich první dlouhometrážní film ale dopadl tragicky. A co hůř, tentokrát to zase schytala dvě nejslavnější vesmírná monstra, která byla kdysi jasnou zárukou kvality. Je sice hezké, že se tvůrci odhodlali natočit čistokrevné R-ko, kde není nouze o ustřelené hlavy a usekané končetiny, ale k čemu je to všechno platné, když se na to nedá vůbec koukat. Zmatečný střih, překvapivě naprosto nezáživná režie a fakt, že je téměř polovina filmu utopená v absolutní tmě (tragičtější osvětlení scén jsem dlouho neviděl), tak to všechno absolutně ničí všechny akční sekvence. Akce je nepřehledná, tempově roztříštěná a často chybí i logická pospojitost mezi jednotlivými záběry. Takový výsledek bych čekal od naprostých amatérů a ne od někoho, kdo se ve filmové branži pohybuje již řadu let a zákonitě tak musel od svých kolegů něco pochytit. A co příběh? Ten je tu jen z nutnosti, AvP 2 vznikal jako čistokrevné akční béčko a postavy tu slouží jen jako pobíhající živé terče, jejichž stupidita si v ničem nezadá s puberťáky z teenagerských vyvražďovaček. Tohle je jednoduše video-film, který omylem pustili do kin. ()

IQ Tiqe

Pustil jsem si to jen symbolicky, abych dokoukal vše s Vetřelcem a Predátorem, bez velkého očekávání. A snad proto jsem překvapen a spokojen. Žádná výrazná postava, žádný výrazný dějový zvrat, ale zpracování a slušná hudba z toho dělá dobře koukatelný film. # [viděno: monitor, sluchátka] # příběh 6 | hudba 8 | humor 0 | akce 6 | napětí 6 | pustil bych si znovu 7 ()

Jordan

scenár je stupídnejší ako som očakával - a to som išiel do tohto "projektu" vedomí si toho, že ma čaká "film bez scenára". film bez scenára sa však nedostavil (to by bola asi lepšia možnosť), dostavil sa film so scenárom deravým ako rešeto, plným nelogickostí, miliónkrát videného, počutého, nudného a nezaujímavého, predvídateľného a tak banálneho, že hocičo by bolo lepšie . . . viacmenej, akcia to miestami zachraňuje, no tiež som čakal väčšiu nekorektnosť, viac krvi, viac prehľadnosti a originality v scénach ()

Carol Pifková

Bože tie nočné scény boli strašné veď som ani nevedela, kto je kto či Predátor kántri Votrelca alebo naopak. Aj Predalien bol veľmi ťažko definovateľný. Ale keby miesto tých nočných scén sú denné asi by to bolo o dosť lepšie i keď neviem akosi prísť na chuť tomu, že Predátor a Votrelec sú v meste. Predátor patrí (aspoň pre mňa) do džungle a Votrelec do vesmíru. Mohlo to byť viac zamerané na Predátora a Votrelca ako na zaľúbeného chlapca, ktorý rozváža pizzu, alebo na dcéru, ktorá štrajkuje keď sa jej mama vráti domov atď. Slabé i keď oproti jednotke viacej krvavých scén. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Avatar... a dál?

Avatar... a dál?

15.12.2009

k0C0UR už se s námi podělil o dojmy z londýnské světové premiéry, dnes (úterý 15. 12.) se koná novinářská projekce v Praze, takže během dne budou přibývat další komentáře. Uvidíme, jak budou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)