Star Trek

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (více)

James Kirk se narodil v den, kdy byla napadena hvězdná loď jeho otce. Od té doby vyrůstal jako poloviční sirotek, nebyl zrovna vzorné dítě, ale přesto se dostal ke hvězdné flotile. Jako kadet se ocitá na palubě U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Pikea. Potkává zde prvního důstojníka Spocka, který je mu na první pohled nesympatický, a jejich antipatie jsou vzájemné. Enterprise přijímá tísňové volání z planety Vulcan a vyjždí na pomoc, ačkoliv posádku tvoří kadeti. Jsou totiž nejblíže. Kirk si ale uvědomí, že okolnosti jsou stejné, jako ten den, kdy zmizel jeho otec, letí do pasti. Opravdu, u Vulcanu na ně čeká ničivá loď pod velením romulana Nera. Nero chce, aby důstojník Spock trpěl, jenže Spock toho muže vidí poprvé v životě. Ukáže se, že Nero je z budoucnosti, kde byl svědkem zničení své planety, svého domova. Viní z toho Spocka, který slíbil, že planetu zachrání. Cestoval proto do minulosti a chce, aby mladý Spock trpěl stejně, jako trpěl on. Chce zničit jeho planetu, jeho domov, jeho rodinu. Bohužel se mu jeho dílo zkázy podaří a Vulcan přestane existovat. Další na řadě je Země. Mladá posádka se musí hrozbě postavit. Snad se při tom z Kirka a Spocka stanou dobří přátelé, tak, jako tomu bylo v jiné časové linii. (TV Prima)

The_God

Nepatřím mezi Trekkies, ale tenhle film se mi hodně líbil. Pro mě opravdu zajímavě zpracovaný příbeh, kdy se jeden cvok mstí celýmu vesmíru za zničení jeho domova, ke kterému ještě nedošlo v lodi, která ještě nebyla vyrobena. Casting i režie se povedly vskutku na výbornou, triky skvělé, ovšem důvod ztráty jedné * tkví v kameře při bojových/bitevních scénách, kdy se na můj vkus třese, točí, naklání a hýbe až moc a že James T. Kirk je trochu moc cool. Ale jinak pro fandy kvalitní zábavy a sci-fi povinnost. 85% ()

Jamall

Jsem unešen. Velkolepé! Abrams dokázal uspokojit pravověrné geeky i obyčejné diváky ( i mě ) . Na takovéhle akční scifi jsem čekal dlouho a dočkal jsem se. Plný warp a doufám, že Abrams natočí pokračování. ()

vlada-xxx

Na jedne strane stoji vizualne kvalitni a herecky nezavadny film.........na druhe stoji prostinky az debilni scenar,ktery snad psal 12lety fanda Star Wars a jeste na to nemel moc casu. Film naprosto postrada dramatickou linku, protoze nejvetsi grazla zde predstavuje zaprdnuty Eric Bana sefujici Red Dwarfu s obrim-planety-nicicim-sosakem-vrtakem.......na kupu nelogicnosti se mi uz nechce ani poukazovat. ()

Dexter666

Konceptuálne sa Abrams rozišiel so všetkými predchodcami v takej miere, že ak nechcem povedať, že "toto už nie je Star Trek". musím povedať, že to je niečo ako "tretia generácia". žiaľ pre mňa osobne to znamená, že som zostal v tej "starej" novej generácii, ktorej celovečerné filmy vznikli vždy len ako deriváty seriálu. Seriálovú prácu Abramsa nepoznám, ale je jasné, že keď sa na ňom žiadna seriálová star trekovská činnosť nepodpísala, mohol urobiť iba jediné: akčné sci-fi so zbesilým strihom, z ktorého sa bude bežnému trekiemu asi riadne točiť hlava. Alternatívnou časovou líniou si J.J. vytvoril akýsi pomyselný štít pred argumentom ortodoxných trekáčov, že takto by to asi nemalo byť. Ak by sa dej vrátil späť do pôvodnej dejovej línie, ktorá je pevne preddefinovaná predošlou históriou, vlastne by sám seba negoval, v lepšom prípade by sa opäť priblížil zaužívanej klasike. Keďže dej ubieha šialeným tempom, na prvé zhliadnutie možno uniknú divákovi dva logické lapsusy, na podruhé však už nie a aj keď ma to škrie , nemôžem dať plné hodnotenie.80% ()

Riker

Pro fanouška trekkies jako jsem já jasná pětihvězda... :-) Ale vážně.. Trochu jsem se obával jak dopadne příběh o seznámení původní posádky Enterprise, ale rychle jsem pochopil, že tyto obavy byly zcela zbytečné. J.J.Abrams přidal do světa Star Treku dobrodružný filmový skvost prezentovaný v úžasném vizuálním kabátě. Film má tak ohromný drive kupředu, že jsem skoro nevěřil, že trval dvě hodiny a to je jen dobře! Tiché vesmírné scény střídají explozivní záběry, úžasně napasované vtipné scény, do detailů propracované rekvizity (opravdu vynikající!!!) a vynikající hudba jsou hlavní přednosti snímku. Třešničkou na dortu byla futuristická Nokia s klasickým zvoněním Nokia tune, to scénáristé fakt zaváleli! :-D Stejně ale se mi pořád stýská po Enterprise D a E a party kolem Picarda, fňuk! ()

sAreOn

Čekal jsem trošku něco jiného, ale na výsledek si nemůžu stěžovat. Star Trek jsem nikdy moc neprožíval, proto pro mě nebyl problém si zvyknout na ústřední hrdiny. Film byl velmi svižný, vše rychle odsýpalo, postavy nedostávaly asi tolik prostoru, kolik by mohly, ale celkovému dojmu to neublížilo. Perfektní hudba, která se sice hodně liší od původní (to si pamatuju i já), ale do snímku výborně zapadla. ()

Alfonso198

Nepoznamenán seriálem jsem se stejně neskutečně těšil - a je na co, páč to je jízda. Efekty, vesmír, Enterprise... Nádherně se na to koukalo. Hlavní postavy zahraný skvěle ale nejradši jsem stejně měl Pegga - neskutečnej komik :-). Mám za sebou jen první podívání takže sem pobral tak možná 5% hlášek, duhý to snad zvedne na 10%, protože bez znalosti seriálu tam toho asi víc nevykoumám. Každopádně Abrams letí ke hvězdám a mě nezbejvá, než mu držet palce a těšit se na jeho další kousek. Doufám, že svůj mástrpís má ještě pár filmů před sebou. DUHÉ SHLÉDNUTÍ: Všechno předtim psáno o 50% lepší a k tomu jsem si zamiloval kombinaci bullet-time s tichem a vizuálníma orgiema - dokonalé!!! ()

(=LIFTY=)

NOVÝ STAR TREK JE BOMBA!!! Fenomén ohledně Star Treku mě naprosto minul a proto bych nikdy nečekal, že někdy napíšu tuto větu. Ale na co Abrams sáhne, to se promění ve zlatou filmařinu! Nejlepší blockbuster roku 2009! ()

Gor'seye

Vždy sa mi páčila intepretácia fyzikálnych zákonov podľa Hollywoodu....ale v zásade ďalší z radu filmov, kde špeciálne efekty tvoria 80% a viac z celkového filmu ()

david666

Konečně něco s nekonečné série STAR TREK co mě baví. Jinak mě vždy tento fenomén nechával chladným, spíš jsem se nudil. Ačkoliv mám trošku k pojetí postavy Kirka výhrady (chováním by se spíš hodil do nějaké teen komedie s americké střední) každopádně jsem po celé 2 hodiny jen čuměl jak skvělé efekty a megalo scény ná nás Abrams vytasil. I zápletka je vcelku zajímavá a hlavně pochopitelná. Akorát nevím, co má ten Abrams pořád s těmi časovými liniemi a jejich prolínáním. Po LOST, FRINGE i STAR TREK - aby jednomu z toho šla hlava kolem:-) ()

VUCAKO

Musím si povzdychnout, že duch filmů Star Trek se tímto počinem dost změnil. Je z toho akční střílečka, mě vyhovovaly (mám-li jmenovat novější produkci) spíš NEMESIS, FIRST CONTACT, INSURRECTION a spol. Samozřejmě: vizuální stránka díla je vynikající, záběry (nejen) z vesmíru úchvatné, ale pro mne se to už příliš neliší od lepších amerických akčních filmů. Škoda, ale jiný vývoj se asi nedal očekávat, průměrnému divákovi odkojenému Hollywoodem se to zjevně líbí. Komerce. ()

l.bejk

Trikově skvělé představení,herci jak mají být až na toho rusáka ( ten dabing byl děs ) , ale taková maličkost k 5 hvězdičkám málo soubojů na to sem se těšil ale nic se mi nedostalo 70% ()

kanalek

Nejsem žádný fanoušek seriálu - kdysi dávno jsem viděl pár dílů, to je všechno.V poslední době jsem ale se Star Trekem přišel chtě, nechtě do kontaktu a tak jsem si ze zajímavosti tenhle film sehnal.I přes neznalost postav, odborných Star Trek termínů a celkem dlouhé stopáže mě film nakonec dobře zabavil a hlavně mě alespoň trochu vtáhnul do tohohle zajímavého sci-fi světa.Takže za to díky! ()

veverysiak

Keďže som nikdy neprišiel na chuť seriálovým scifi inscenáciám, je pochopiteľné, že nevyroním nejakú tú nostalgickú slzu a nepopľujem jedovatou slinou novodobého nástupcu vkaždomprípadeneprekonateľnej klasiky, a s kľudným svedomím môžem skonštatovať, že toto je skvelý kúsok so všetkým, čo k modernému scifi patrí, dokonca s citlivo a zároveň majstrovsky zakomponovaným bonusom Peggom, ktorý vytvoril ďalšiu, doteraz nie až tak preferovanú dimenziu tohoto žánru, takže 90%. ()

Lachtan44

Kdyby nešlo o Star Trek, dávám hvězdičku navíc. Takhle pohřbít legendu... Rádoby akční a místy nelogický scénář, děravý jak ementál. Škoda, Star Trek má v sobě obrovský potenciál, hlavně v dnešní době moderních počítačových efektů, ale tohle se vážně nepovedlo. ()

gu-staff

Věřím, že pro skalní fandy Star Treku to musí být naprosto brilantní, protože já jsem seriálem jen tak trochu šmrncnutý, a přesto jsem se královsky bavil. Všechno, co jsem očekával tam bylo. I lovestory byla hodně decentní, souboje efektní, triky na úrovni, příběh pěkně promyšlený, ten film se mi prostě líbil. Pokud tam byly nějaké nesmysly ve směru "rouhání" se vůči nějakým pravidlům seriálu, já je nepostřehl, jelikož nejsem zcela obeznámen, a proto mne nic nerušilo. Nefandům doporučuji, fandové to stejně viděli, takže za mne 80%. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra