Jednotka příliš rychlého nasazení

• Česko Úsvit policajtů (více)

Seržant Nicholas Angel absolvoval školu s vyznamenáním a brzo si získal respekt i oblibu u lidí v londýnských ulicích. Dostal medaili za statečnost, devět ocenění jen za poslední rok ve službě a dosáhl většího počtu zatčení než kterýkoli jiný policista. Je prostě ze všech nejlepší a to začne vadit jeho kolegům i nadřízeným. Nicholas je převelen do malé vesničky Sandford. Z nové situace je hodně zklamaný, přesto začne své povinnosti plnit hned po příjezdu. Nejenže si svým přístupem získá opovržení místních policistů, navíc je považován za hlupáka. Jediný, komu se Nicholas zalíbí, je dobrácký strážník Danny. Po krátkém Angelově pobytu se v městečku s nulovou kriminalitou rozběhne kolotoč smrtelných nehod. Jediný, kdo v tom vidí něco daleko většího než souhru nešťastných náhod, je právě seržant Angel. (TV Nova)

rikitiki

Svěží a vtipné. Parodie v posledních letech čerpají obvykle humor z toho, že přeženou známá schémata do totálního absurdna, až už to není vtipné. Tenhle snímek sice zjevně vychází ze zaběhnutých klišé (například vzhled dvou venkovských detektivů jakoby vypadl ze sedmdesátých let, které byly érou filmů o drsných poldech), ale volí vlastní vtipnou cestu - svižný příběh a spoustu vizuálních i audiálních gagů. Už jenom kvůli tomu, že neobsahuje žádný milostný příběh, bychom měli zapálit pomyslnou svíčku na oltáři scénáristické potentnosti. Navíc naprosto skvělá kamera a střih, takže závěrečná zběsilá střílečka je sice suprerychlá, ale přesto přehledná._____ Ve stručnosti bych tenhle film charakterizovala jako příběh o tom, jakých zločinů je nutné se dopustit, aby si maloměsto udrželo svůj status idyličnosti. /16. 7. 11./ ()

poz3n

Váhal jsem mezi 4 a 5, ale nakonec těch 5 prostě musim dát, protože přesně jak už mnozí poznamenali, tohle je prostě nářez. Jen na to prosim vás nekoukejte s dabingem, ztratí to pak uplně kouzlo. ()

Roman.Ticka

Začátek a střílecí akce byly fajn, ostatní kazilo celkový dojem a příliš brutality za přítomnosti dětí kvalitu posunulo někam mezi druhořadou parodii a třetiřadý horor. Ač mi jsou hrdinové jako Terminátor nebo Leon s lopatkovcem sympatičtí, tady to prostě nefungovalo, i když Simon Pegg běhal jak rys a zaostřoval jak orel. "Kdy nastupujete? Zítra. A to už jste stačil zatknout půlku města." Nevadily mi bleskové prostřihy ani podivně kývající kamera kopírující temnotu postavy v pozadí. Akce svižně šlapala stejně jako ostrá angličtina, bohužel na úkor míry křehkého balancování mezi vkusem a žánrem. Ve výběru oživlých mrtvol a typických aristokratických ksichtů Angláni nemají konkurenci, viz zúčtovací apokalypsa na Sandfordském náměstí. "Fašisto! Ochechule!" Ale víc než o variaci na akční filmy šlo o akčnější variaci na Stepfordské paničky. ()

Ivoshek

Asi nejlepší komedie roku 2007. Sgt. Angel je v kombinaci s buranskou místní posádkou prostě k sežrání. Nejvíc mě dostaly zpomalované záběry a (hlavně!) odkazy na Bod zlomu. U toho jsem se smíchy málem zadusil. ()

eraserhead666

Dobrých fórků a vtípků je tu dost, naneštěstí narozdíl od Shaun of the dead, je tu ale spousta těch, který prostě nezafungujou, jsou tak suché, až jsou trapné a občas mi to připadalo být takové "převtípkované". Akční scény mají docela švih (ostatně, MOŽNÝ SPOILER v kterém jiném filmu uvidíte ohánět se důchodce a důchodkyně ohánět se kvérama, bouchačkama a nožema KONEC SPOILERU). Dobrý na tom filmu je, že se docela posouvá, rozhodně bych při koukání jeho první půlky nečekal to, co se bude dít ve druhé půlce. Abych to tak nějak shrnul, občas jsem se fakt bavil, občas trochu nudil.... Nejlepší fór? "Kdy máš narozeniny? - 22. února - Ale rok? - Každý rok!" ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 1.11.2011 - Vynikajúca britská akčná paródia, ktorej spektakulárnosť je až orgastická. (2.11.2011) ()

Janek

Snad ještě přehnanější než Grindhouse - ze začátku dost vtipné, ke konci dost dlouhé. U mě průměr - ale to nemění nic na tom, že Simon Pegg je kurva dobrej konstábl. ()

Kailo

Jak tu řikal Enšpígl... vůbec sem nevěděl, jestli ho mam brát vážně nebo se jen smát, takže sem to zprvu bral, jako seriózní filmeček ( Opravdu sem nevěděl, že to má být komedie ), ale potom... Totálně sem umíral smíchem. Zlatej britskej humor 75% ()

SOLOM.

Docela mi trvalo, než jsem tomu filmu přišel na chuť, protože zpočátku mi některé postavy lezly neskutečně na nervy (hlavně z policejního sboru z vidlákova). Ústřední dvojice si mě však nakonec získala na svou stranu a když přišla i temnější stránka příběhu, začal jsem si ujetý příběh i užívat. Gumovost gore mi nevadila, přestřelka na náměstí a supermarketu taky měla něco do sebe, Timothy Dalton potěšil už jen svou přítomností a hlavně se mi líbilo i několik humorných scén. Ve vzduchu sice byl cítit opět závan jisté trapnosti, ale tvůrci to dokázali celkem ukočírovat. Takže nakonec jsem se u toho celkem bavil. Lepší průměr. 60% ()

Jenda

Původně jsem čekal nějakou šílenou parodii, ale v průběhu jsem si uvědomil, že tohle je velice kvalitní akční film s komediálními prvky. ()

Ištván87

Tohle absolutně parádní jízda, ovšem jen pro silnější nátury - viz rozkopnutí obličeje farmářovy matky. Stejně jako v případě Soumraku mrtvých, i tady jsem občas nechápal, proč se tak histericky chechtám. It´s fuckin´ unbelievable. ()

JASON_X

Při slovech "Komedie z policejního prostředí" se ošiju a na mysl mi přijdou americké filmy typu Policejní akademie. Ovšem toto je jiná třída, inu Britové. Povedený scénář, Inteligentní humor, dobrá režie... nemám co vytknout. Není to komedie toho typu, u které se podprůměrný divák s lahváčem v ruce chláme jako hovado, druh humoru použitý zde je vytříbenější a člověk se většinou jen lehce pousmívá. Takový druh komedií se mi líbí. ()

becki_tu

Hodně příjemné překvapení. Hot Fuzz je hustá nářezová akčňárna, která předvádí v praxi mnoho originálních nápadů, servíruje nefalšovaný britský suchý humor a do hlavních rolí byli obsazeni takoví herci, že si snadno po nějaké době vzpomenete, kdo že to hrál toho nadmíru pracovitého příslušníka policie nebo jeho nešikovného, ale dobráckého kolegu. Překvapivá zápletka, hodně akce a nepřetržitá zábava. Jen tak dál. ()

Bauer

Už dlouho jsem neviděl takto divný film u jehož sledování jsem vyloženě bavil a čekal, co se bude dít dál. Velmi příjemné prostředí Sandfordu dělá tento film celkově příjemný. Akčních komedií jsme tu měli už několik ale tahle je poněkud jiná. Jsou zde prvky i thrilleru, ke konci je zde akce, kde jsou přestřelky skvěle natočené a k tomu navrch ještě skvělé hlášky a některé scény, které jsou neuvěřitelně vtipné. Simon Pregg v roli seržanta je opravdu výborný a dokáže si vždy udržet vážnou tvár. Ale nejlepší v tomto filmu byl Timothy Dalton, protože jeho knírek, jeho úsměv, jeho skvělý britský přízvuk a především jeho herecký talent předčil všechny herce v tomto filmu. Scénář je docela zajímavý a určitě originální ale dyž vyjde najevo rozuzlení, tak je to docela hovadina. Potom mi to přišlo také poněkud delší. Možná zkrátit to o 20 minut, tak nepochybuji o 5*. ()

MáŠa

Celou dobu to vypadá jako velice zajímavá a zábavná komedie, která se stále ještě pohybuje v mezích uvěřitelnosti (čili žádná parodie), ale co dokázali autoři vymyslet v závěru - no, řekl bych, že tím tenhle snímek hódně poškodili. Uvažoval jsem o nějakém hodně vysokém hodnocení, ale ten konec ve stylu parodie to podle mě doopravdy pokazil. Je sice vtipný, ale prostě tenhle film se netváří od začátku jako Scary Movie, on se naopak tváří celkem inteligentně, a najednou taková zápletka. Prostě film si podle mě nedokázal udržet svoji laťku a styl. A to je škoda. ()

mm13

Celý nasledujúci deň som sa v myšlienkach k tomuto filmu vracal a teda niet čo riešiť. Vyhráva u mňa hlavne to, že sa nejedná o plytkú paródiu, ale úsmevnú poctu svojmu (nie len tvrdému akčnému) žánru. Namiesto priblblých doslovných narážok sa teda dočkáme samostatne fungujúceho príbehu. Síce ošperkovaného citáciami, tie však s jeho dejom súvisia, dotvárajú ho či posúvajú, jedna z nich dokonca nečakane zafunguje aj po emotívnej stránke. Skrátka nie sú samoúčelné, sú inteligentne včlenené do celku. Nejedná sa o komédiu, ktorej cieľom by bolo rozrehotať... chce iba potešiť. Tento zámer sa jej tvorcom plne vydaril. Príjemné a pri všetkých tých bláznovstvách k divákovi mimoriadne pozorné. Áno, potešilo. A veľmi! ()

Earl_23

Těšil jsem se na skvělý anglický humor a ještě lepší dvojici Pegg - Frost. A přesně to se dostavilo, a to v možná ještě lepší formě, než jsem očekával. Poslední půlhodina je opravdu nářez ;-). ()

prome

V poslední době se mi strašně líbí anglický humor a z tohohle filmu čiší nejen humor, ale i nepřetržitá akce. BRAVO kameře, hereckým výkonům a všemu, co se na plátně děje. ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (více)