Film líčí příběh dvou bratrů, kteří se ocitnou na rozdílných stranách zákona. Bobby Green (Joaquin Phoenix) pracuje jako šéf brooklynského nočního klubu El Caribe, který patří ruskému mafiánovi Bužajevovi. Prostředí jako stvořené pro distribuci drog ostrým zrakem sleduje Bobbyho bratr Joseph Grusinsky (Mark Wahlberg). Oba sourozenci se nestýkají a jejich vztah vzhledem k rozdílným příjmením zůstává utajen. Situace se však vyostří a Bobby je nucen si vybrat mezi nablýskaným kriminálním životem a rodinnou ctí, reprezentovanou policejními uniformami nejen Josepha ale i jejich otce Alberta (Robert Duvall). Volba to není jednoduchá a Bobby za ni zaplatí víc, než měl v úmyslu. (Česká televize)

Grizzly

Cekal jsem od toho vic. Rozvlekly zacatek a moc zbytecnych kecu. Proste cely scenar tak nejak nefungoval. Ovsem ta automobilova honicka v lijaku byla moc dobra. 60% ()

filmator

Zpočátku pomalu navozený příběh postupně houstne napětím a udrží divákovu pozornost až do konce. Skvělé a důvěryhodné výkony hlavních představitelů, vynikající sekvence automobilové honičky v lijáku. Potom drobnosti jako přerod černé ovce rodiny v řádného poldu jsou pouze zanedbatelnou prkotinkou, nad kterou je možno mávnout rukou. Vzhledem k nulovému očekávání jsem byl velmi příjemně překvapen. A navíc je tu ta Eva Mendes... :-) ()

deRewn

Snímek o střetu světů dvou bratrů, přičemž každý z nich stojí na opačné straně zákona. Jeden, budující si kariéru v policejním sboru, za hrdého dohledu tatíka, druhý snažící se získat si respekt ve společnosti dealerů drog. Celkem zajímavý námět, poskytující dostatek děje tak na hodinku a půl. Avšak ne na 117 minut, jak film skutečně trvá. Tím se do pomalu postupujícího děje vkrádají hluchá místa, vyplněná klišoidními promluvami starého taťuldy. Nemůžu rozhodně říct, že by se mi film nelíbil, jen na mě působil dojmem jakési zbytečné roztaženosti. U mě ho zařazuju do kategorie "jednou a dost". ()

ashtangi

Nevím, proč tento film je srovnáván s výbornou Skrytou identitou. Jde o skvělý film, který si jede svoji vlastní linii a S.i. mi vlastně v ničem nepřipomněl. Skvělé herecké výkony, hlavně Joaquina Phoenixe. ()

kowalski

V rámci žánru maximální spokojenost. Příběh o tom jak arogantní bratříček na straně mafie prohlédne až po smrti svého otce policisty a těžkému postřelení jeho bratra policisty. A nakonec se stane policistou. Skvěle obsazené vedlejší role a netradičně nasnímaná automobilová přestřelka. Stejně tak i přestřelka na konci v té trošku vysoké trávě. Někdy sice předvádatelné někdy překvapivé ale nemuseli dělat z Wahlberga takovýho vocase co se hned sesype. ()

artas

Od tohto filmu som neočakával nič zvláštne. Stručný obsah som poznal z ČSFD a film som začal pozerať skôr z "povinnosti". Po erotickom začiatku, ktorý ma naozaj prebral som musel znova chvíľu strpieť množstvo dialógov, ale oceňujem že vyzneli civilnejšie ako napr. Nicholsonová postava v The Departed. Postupne film naberá spád a dobre nakrútená akcia, to je moje. Pri nahánačke áut sa mi rozbúchalo srdce a záverečná prestrelka bola zadosťučinnením. Trochu som mal problém uveriť Joaquinovi prerod na "rovného" policajta, iste motivácia nechýbala, ale skôr by som mu zhltol ak by odpráskol aj skutočného bossa mafie, ale beriem. Slušné 3 a pol hviezdičky s tým že film sa dá pozrieť aj opakovane. ()

Mania

*spoiler* Tak nevím. Podobných filmů jsem už viděla asi až příliš, takže tenhle mi přijde jen jako dost průměrný. Jsou zde samozřejmě světlé chvilky, za které, kdyby takový byl celý film, byl určitě dala čtyři hvězdičky. Třeba scéna, kdy Bobby jde zjistit, kde přechovávají drogy. Ale bohužel jsou tam i slabé chvilky, za které bych snímek úplně odepsala. Například se mi nelíbí konec filmu. Čekala bych nějaký větší souboj mezi Bobbym a tím rusem (jméno už netuším). Jenže Phoenix prostě jen vleze do pole a dost neemocionálně a navíc poměrně rychle ho zastřelí. Navíc úplné završení filmu bylo hodně kýčovité. Dost věcí mi přišlo nedovysvětlených.Což mi v mnohých filmech nevadí, ale tady mi to jaksi skřípalo. ()

KOZEL84

Paráda.A já vůl sem kolem toho kroužil 2 roky.Napínavé,minimálně do půlky opravdu nepředvídatelné a skvěle zahrané.Hlavně Phoenix zase válí.Některé scény jako napíchnutý Phoenix a hlavně geniální honička v autě podkreslená burácivou hudbou sou jednoduše úžasné.Ke konci trochu ztrácí dech,ale stejně nechám 5 páč žánr krimi mě poslední dobou dělá jen radost. ()

Caaslav

srovnání se Scorseseho Skrytou identitou je hodně mimo, to ovšem nic nemění na tom že tenhle snímek je naprůměrný, i když dvě, tři absolutní nelogičnosti se v tomhle filmu najít dají...3,5* ()

Rehooo

Na tohle jsem se tuze těšil, ale bylo to takové nemastné neslané. Něco tomu chybělo, aby to bylo o něco lepší než obyčejná šeď. ()

hunterDave

Nevím kde se vzal názor, že Noc patří nám je srovnatelný film se Skrytou identitou, nesahá jí ani po kolena. Strašné zklamání, příšerný scénář. ()

ink flo

Taková klasická kriminálka/cop story, policejní rodina, kdy jeden bratr maká v nočním klubu, šňupe koks a potkává se s ruskýma gangsterama. Postupem děje se to zvrhne do revenge movie a začnou se střídat role. Nad průměrem to drží obsazení (Joaquin Phoenix, Mark Wahlberg, Eva Mendes, Robert Duvall) a zajímavý sekvence jako třeba autohonička skrz New York v hustým dešti nebo závěrečná scéna v kouři a rákosí. Díky vybudované atmosféře ani nevadilo ani relativně volnější tempo a odhadnutelnost děje. ()

Mona-Lisa

Ona by to byla průměrná kriminálka…, ale Joaquin Phoenix v hlavní roli… Zjišťuju, že jenom jeho přítomnost v čemkoliv automaticky znamená v mém hodnocení tři hvězdičky. Stejně tak to se mnou umí Al Pacino a Leonardo.  Byla to napínačka, sem tam akce, hodně dramatické hudby. Takový silnější průměr. ()

PDcz

3*** hvězdičky Nejdřív mne film nelákal, potom Jíťa navnadila a já se začal těšit. Výsledek je film, u kterého jsem rád, že jsme ho viděli, ale ve fimotéce ho založím do střední vrstvy hromádky. [X] minus 1* hvězdička Na to že to bylo o mafii, mi to jako o mafii nepřišlo. Bratr "gauner" zapadl mezi rusy nějak snadno a nikdo nevěděl že má rodinu jakou má? Heh.. [X] minus 1* hvězdička Pár blbostí.. záporák se dusí v kouři zatímco klaďák se pohybuje jako by nic.. a další takové podobné detaily, které mne rušili. [X] Natačí se ještě filmy, které mají pod 2 hodiny? ()

wakeup

Skryta identita, Americky gangster, Noc patri nam. Kdo ma uz dost komixovych superhrdinu a digitalnich stariku na tryskacich si tento film urcite zamiluje jako ja. Napinava atmosfera, bravurne zvladnute akcni sceny, drogy, zbrane, drsni ranari a pekny holky. K tomu emoce, herecke vykony snad vsech sesti hlavnich postav a je to tady. Po delsi dobe davam s chuti pet hvezd. Mile prekvapeni. ()

Dement

Komorní oldschoolová kriminálka, která díky hereckým výkonům Phoenixe a Duvalla jen lehce vyčnívá nad průměr. Pár slušně napínavých scén (automobilová honička v dešti, návštěva ve zpracovatelně kokainu..) a na druhou stranu trochu nuda chvílemi. Škoda toho patosu a podstatné předvídatelnosti, kdy po půl hodině fimu víte jak to celé nakonec skončí. ()

zabro

Behem filmu sem premyslel co a jak k tomuto filmu napisu do komentare. No a nic sen nevymyslel. Na tento film je velice tezke si udelat nejaky poradny obrazek, protoze je hooodne prumerny. Chvili vas bavi a chvili zase nudi. ()

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

17.08.2011

Zdá se, že touží po vlastní akční sérii. Se Smithovými to nevyšlo, ale Pitt se nevzdává a upsal se adaptaci románu Marka Greaneyho „The Gray Man“. Ten už má jedno pokračování („On Target“ vyšlo loni)… (více)

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

03.05.2011

Jestli dnes existuje herec, kterého chtějí do svého filmu všichni producenti a režiséři, je jím právě Jeremy Renner, nominovaný na Oscara za Smrt čeká všude a Město. Nedávno dotočil Mission:… (více)

Brad Pitt na cestě do Akatoru

Brad Pitt na cestě do Akatoru

11.12.2008

Chvíli to vypadalo, že projekt Lost City of Z, který pro studio Paramount Pictures chystá produkční společnost Brada Pitta Plan B (a ve kterém si Brad zřejmě i zahraje hlavní roli), upadl v zapomnění… (více)