Film líčí příběh dvou bratrů, kteří se ocitnou na rozdílných stranách zákona. Bobby Green (Joaquin Phoenix) pracuje jako šéf brooklynského nočního klubu El Caribe, který patří ruskému mafiánovi Bužajevovi. Prostředí jako stvořené pro distribuci drog ostrým zrakem sleduje Bobbyho bratr Joseph Grusinsky (Mark Wahlberg). Oba sourozenci se nestýkají a jejich vztah vzhledem k rozdílným příjmením zůstává utajen. Situace se však vyostří a Bobby je nucen si vybrat mezi nablýskaným kriminálním životem a rodinnou ctí, reprezentovanou policejními uniformami nejen Josepha ale i jejich otce Alberta (Robert Duvall). Volba to není jednoduchá a Bobby za ni zaplatí víc, než měl v úmyslu. (Česká televize)

Lennnnna

Stylový návrat ke starým časům, parádní krimi s neobyčejně skvělým obsazením, inu takových filmů je málo.... ()

Eldrick

Režisérsky nudný, postavy vyměklý (Mark Wahlberg hraje poseru! WTF?!) a celkově to trpí roztříštěným tempem. Hrozně ukecaná krimi bez sebemenší dynamiky vyprávění a pořádný akční scény. Zlatou palmu z Cannes nechápu. Film stojí na Joaquinu Phoenixovi a Evě Mendes, jejichž otvírák na gauči je jedinou zapamatovatelnou scénou. ()

Chrysopras

Vlastně průměrná filmová zápletka, zato se skvělym obsazenim v čele s Joaquinem a hodně silnou scénou přejezdu, kvůli který nemám se čtvrtou hvězdou takovej průměr... ()

maverick10

Solidni prace rezijni a predevsim herecka. Phoenix je brilantni.Takovy punc solidnosti filmu dodava Robert Duvall, to byl tah na jistotu. Dej je pozvolny, akcema se to prilis nehemzi, coz ovsem nemusi byt a v tomto pripade neni na skodu. Ovsem kdyz uz tam akce je, tak je dokonala(viz. automobilova prestrelka) jak kamerove tak vizualne. Co ovsem pokulhava je scenar a sem tam nam dej vytvari diry jak na ceskych silnicich. Je to skoda protoze mi to pripadalo daleko zajimavejsi nez skryta identita. ()

SonG

Dobře promyšlený, chladný thriller se zářícím Phoenixem a hlavně se starým lišákem Robertem Duvallem. Byl jsem trochu v rozpacích na začátku filmu, kdy mi Phoenixe naservírovali jako frajera vlastnícího klub, ale postupem času, jak šel příběh dál, jsem si oddechnul, protože to co se po začátku odehrává, mi opravdu lahodilo pro oči. ()

Joe321

Noc patří nám je pro mě takový dvojsečný film. Výtečné scény, jako úvodní nebo automobilová honička, střídají hluché, u kterých jsem se bohužel docela nudil. Ale velmi se mi líbilo pojetí celého snímku. Žádné tlačení na pilu, aby se dosáhlo co největšího cool prvku a žádné přehrávání. Trošku mě zamrzelo, že více prostoru nedostal Wahlberg, protože jeho postava se na začátku vyvíjela pěkně zajímavě. Další povedenou věcí je hudba (nevyjímaje písně z 80's, pro které mám slabost). Jak při honičce, kde hudba přehlušuje zvuky prostředí nebo ke konci ve výborném finále. -"If you piss in your pants, you only stay warm for so long." ()

Meridius

Vynikající film se skvělým Phoenixem a překrásnou Evou Mendes. Film pro mě vyvrcholil předčasně dechberoucí automobilovou honičkou. Potom film lehce ubral, a proto pouze 4*. ()

Martin741

Nie velmi podarena kriminalka na styl Americkeho Gangstera a The Departed. Teda rozhodne nemozno popriet insiraciu Skrytou Identitou. Joaquin Phoenix odohral nadstandard, a Eva Mendes tiez, len dej sa jaxi vytratil v strede filmu, respektive ho tu niet. No nic, ja milujem nahe baby a nie tie v spodnom pradle ako Eva Mendes a taxa mi dostala do ruk len dalsia kopirka Skrytej identity. Okrem Phoenixa tu vsak bol aj Duvall /Kmotr, Stalin/ a slusna autonahanacka v dazdi. 40 % ()

bogomira

První polovina až někam k tý auto honičce je dobrá až skoro výborná, ale pak to jde komplet do kytek. Některý scény dokonce působěj směšně a patetická muzika jim ještě zatluče rakev. Phoenix, i když ho hodně uznávám, tak to tady trochu odchodil, jen cedit každý slovo skrz zuby z postavy drsňáka neudělá. Ostatní tam byli jen tak, aby tam nebyl sám, protože nikdo neměl co hrát, a to ani neplatí pro Mendes, která tam prostě vůbec nemusela bejt a její postava už vůbec ne. Sotva průměr. ()

Skleena

Pro mě osobně tedy celkem zklamání. Začalo to vlažným začátkem a jen pozvolným rozjezdem, skončilo vyloženě kýčovitými scénami bratrské lásky a krom nádherné Evy Mendes nebylo k vidění ani moc hereckých výkonů - až na celkem slušného Phoenixe. A zde zmiňované teatrálně pojaté finále... sledovali jsme ten samý snímek? Na nerozvážném a vzhledem k možnosti jednoduchého vyčkávání, až se záporák nechá sám ohněm vyhnat, zcela nelogickém procházení skrz hořící pole jsem bohužel neshledal nic zajímavého. Škoda. Hvězdička navíc za atmosféru automobilové honičky v dešti. ()

bourec

Nová projekce ukázala,že Gray je mistrem dramat,než nějakejch kriminálek,a už vůbec ne filmů s akcí,tu už vůbec neumí.Tenhle film mi nijak neimponuje,a už vůbec mě nabavilo jak obsazení role Phoenixem,kterej tady pořád poplakává,a nebo šeptá.Průměr.50%. ()

O´Neill

Slušně natočeno, perfektně zahráno. Scénář byl promyšlený, geniální, nicméně takovýto styl není pro mě, a tedy je tam více logiky a nezáživností, než v prvotřídním akčňáku. Za mě tedy pouze tři hvězdičky, ale jsem si jistý, že takhle natočený film má své oblíbence, já mezi ně však nepatřím. ()

4daPeace

Verdikt: Nevidět nedávno tématicky podobné filmy Americký Gangster, Východní přísliby a několik měsíců dříve Skrytou indentitu, tak dnešní noc patřila tomuhle filmu. Ale zmíněné filmy jsem viděl a všeho moc škodí. Noc patří jiným. ()

ifa

Nenápadný, což může někdy na bodech přidat. Body ale odečítám, někdy trochu umělé, zvláštní zvraty ve vztahu bratrů a otce. Pěkná scéna honičky v dešti. Tradičně dobrý Phoenix, ne však ohromující. 70% ()

C0r0ner

Srovnávat tenhle průměrný škvár se Skrytou identitou je jako srovnávat bouranou Felicii se zánovním Mercedesem. Detektivka to byla taková nijaká, protože jsem si moc nevšiml nějakého scénáře, který by byl schopný udržet dvouhodinovou stopáž. Taktéž se nevyskytlo jakékoli napětí, takže výsledný dojem je čistý střed. 50% ()

Pajky3

Kde už jsem to viděl, asi v jiném filmu. No to je jedno. Přesto, že to neoplývá originalitou, tak se mi takovéhle příběhy líbí. Phoenix je nesympatický jako snad ve všech filmech. ten podle mě prostě nemůže hrát klaďase. Wahlberg je o poznání lepší, ale viděl jsem ho i v lepších rolích. Škoda, že neznaj hezčí či lepší herečku než je Eva Mendes. "Dělej co musíš", ale já to opakovat nebudu. Retro hudba je solidní. ()

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

17.08.2011

Zdá se, že touží po vlastní akční sérii. Se Smithovými to nevyšlo, ale Pitt se nevzdává a upsal se adaptaci románu Marka Greaneyho „The Gray Man“. Ten už má jedno pokračování („On Target“ vyšlo loni)… (více)

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

03.05.2011

Jestli dnes existuje herec, kterého chtějí do svého filmu všichni producenti a režiséři, je jím právě Jeremy Renner, nominovaný na Oscara za Smrt čeká všude a Město. Nedávno dotočil Mission:… (více)

Brad Pitt na cestě do Akatoru

Brad Pitt na cestě do Akatoru

11.12.2008

Chvíli to vypadalo, že projekt Lost City of Z, který pro studio Paramount Pictures chystá produkční společnost Brada Pitta Plan B (a ve kterém si Brad zřejmě i zahraje hlavní roli), upadl v zapomnění… (více)