Film líčí příběh dvou bratrů, kteří se ocitnou na rozdílných stranách zákona. Bobby Green (Joaquin Phoenix) pracuje jako šéf brooklynského nočního klubu El Caribe, který patří ruskému mafiánovi Bužajevovi. Prostředí jako stvořené pro distribuci drog ostrým zrakem sleduje Bobbyho bratr Joseph Grusinsky (Mark Wahlberg). Oba sourozenci se nestýkají a jejich vztah vzhledem k rozdílným příjmením zůstává utajen. Situace se však vyostří a Bobby je nucen si vybrat mezi nablýskaným kriminálním životem a rodinnou ctí, reprezentovanou policejními uniformami nejen Josepha ale i jejich otce Alberta (Robert Duvall). Volba to není jednoduchá a Bobby za ni zaplatí víc, než měl v úmyslu. (Česká televize)

KorenGeorge

Výborná kriminálka ze staré školy s nádechem rodinného dramatu. V hlavních rolích jeden vysloužilý policajt a dva synové, z nichž jeden se rozhodl jít v otcových stopách, zatímco druhý se jako provozní nočního klubu pohybuje na hraně zákona. Líbily se mi charaktery obou synů, ten správný hrdina (Mark Wahlberg) neunese tíhu stresové nebezpečné policejní práce a vychází jako ten osobnostně slabší, zatímco druhý (Joaquin Phoenix) pod tíhou okolností prokáže svoji vnitřní sílu, aby vyrovnal rodinný účet. Myšlenkou tohoto filmu by mohlo být, že nikdy neutečeme před tím, čím jsme, ať se jakkoli snažíme, a nemůžeme se odtrhnout od rodiny a výchovou vštípených hodnot napořád. Nejednoznačnost charakterů se povedlo vykreslit u všech zúčastněných, i ruští mafiáni působí jako lidé a v některých chvílích jsou oni ti slabí. Film má pomalejší tempo, které ovšem vůbec nevadí, protože máme čas se vcítit do postav a zažívat jejich proměnu. Akční momenty působí realisticky a uvěřitelně. Nejlepší scény filmu jsou pro mě automobilová honička v dešti a poslední naději vyjadřující scéna u soudu, kdy Phoenix spatří svou milou v hloučku lidí. Silné 4 hvězdy. ()

RNDr.Strom

Jak už tady někteří uživatelé psali, ten scénář... to byl něco příšerného. Rozumím, kam to mělo směřovat, ale bylo to, jakoby to tam směřoval nějaký infantilní amatér.. O to bolestnější pak byl Phoenixův výkon, který svou snahou o pořádné hraní jenom vyzdvihoval stupiditu scénáře, paradoxně byl pro mě tak snesitelnější Wahlberg, který si to tu jen odseděl. Je to škoda, režijně to mělo nakročeno ke kvalitnímu rodinnému dramatu, ale výsledek je mnohdy bohužel vyloženě komický. ()

PTuranyi

Slušná policajná dráma zobrazujúca príbeh Bobbyho Greena, chlapíka ktorý vedie úspešný nočný klub pre ruskú rodinu. Jeho práca sama o sebe nie je úplne s kostolným poriadkom, horšie ešte je, že jeho otec a brat sú policajti. Do hry vstúpi synovec majiteľa klubu, ktorý si myslí, že jeho strýko jedná príliš v rukavičkách a pokúsi sa zabiť Bobbyho brata. To Greena nakopne a začne spolupracovať s políciou. Dôjde na odhalenia, prezradenia, naháňačku, prestrelky, smrť otca aj Buzhayevovho synovca. Bobbyho to zmení a stáva sa plnohodnotným členom policajného zboru. Výborná produkcia, slušné herecké výkony, hlavne Joaquin Phoenixa. 75% ()

pat_rafter

slabota. noc patří nám se rozjede ve slušném tempu, eva mendes je k nakousnutí, ale postupně se film vytrácí až zapadne do průměru. ani herecké výkony ničím zvlášt nezaujmou. za zmínku stojí snad jedině "deštivá" automobilová scéna. ()

wESh

U tohoto filmu si neodpustím komentář... autmobilová honička je asi jediná chvíle ve filmu kdy jsem si myslel že Graye na židličce vystřídal někdo jiný. Jinak velké zklamání snad ve všech ohledech, větší strach z rusů mám i na Václaváku, hrdá policejní rodinka podle šablonky, dialogy velmi často k smíchu, atmosféra nulová... Phoenix na svůj talent a um velmi nevýrazný a Wahlberg zbytečně ustrčen do pozadí. Paradoxně snad jen tradičně špatná Eva Mendes byla jediná na kterou se dalo koukat. Gray neumí vyprávět a marně se 117 minut snaží přiblížit nám charakter hlavních "hrdinů" a srovnávat tento film s mafiánskými majstrštyky tohoto roku jako Eastern Promises či American Gangster, ani bych Ridleymu či Davidovi nedával za zlé, kdyby "nás" za to žalovali... ()

Jardys88

Tak tedy sám nevím. Bohužel jsem zatím skrytou identitu neviděl ale jak jsem slyšel je to opravdu film, který stojí za shlédnutí. Bohužel nemohu říct to samé o We own the night....film je to zajímavý....odehrává se v mém velmi oblíbeném prostředí...všude kolem samí mafiáni....příběh je nám podán surově a v pozadí je skryto spoustu zvratů....bohužel J. Phoenixe osobně jako herce příliš nemám rád a zklamalo mě, že si M. Wahlberg zahrál ve filmu až příliš krátký čas. Na druhou stranu byl úžasný přerod syna, kterého otec nemá přiliš v lásce a téměř všichni jím pohrdají protože je téměř na druhé straně zákona. Velmi se mi líbilo jak sváděl vnitřní boj ze strachu o život, o rodinu, o lásku a o sebe samého. Určitě film stojí za shlédnutí. ()

luke4ever

že by mladší bráška skryté identity? Film měl tempo i patřičnou atmosféru. Děštivá scéna jen potrhla Grayovu kvalitu. Skvělé kvarteto ustředních herců. Wahlberg jako drsný fízl opět skvělí. Bohužel zde neměl tak dobrý scénař jako ve Skryté Identitě. 85% ()

tarzan

Ze začátku mě to přišlo nějaké divné, ale když jsem k sobě nechal proniknout styl vyprávění, tak mě to pohltilo. Mohlo se přidat na tempu, je to takové utahané, takže naročnější. ()

gonzo

Ztracený čas! Neskutečná capina bez scénáře. Situaci zachraňuje jen výborný Joaquin Phoenix a skvěle realisticky nepřehledně nasnímaná autmobilová honička v deštivém počasí. ()

DevilBoy

Tak tohle dílko je dobrý oldschool, dobré výkony Phoenixe, a Duvall i na svůj již poněkud více pokročilí věk vše zvláá taky dobře. Kdo má rád starou školu, musí vídět. ()

Oblak

Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie, hlavne vďaka Joaquinovi Phoenixovi, ktorého výkon bol naozaj úžasný....(škoda ž už herectvo zavesil na klinec). Vo filme rezonuje hlavne téma drog čo presne vystihuje súčasnosť......Takže myslím, že film určite stojí za pozornosť.... ()

dealer

Podprůměrný thriller bez jediného překvapení. 100x použité nápady navíc špatně natočené. Absence jakéhokoliv napětí. ()

Petro

Zpočátku se na film dalo dívat. No ale od půlky se to veze. A ten krásný výchovný konec, no paráda. Málem jsem se tímto USA filmem nechal utáhnout, ale zhlédl jsem právě v televizi Gheto (2005, Lit/N) a je jasno: jedniná *. ()

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

17.08.2011

Zdá se, že touží po vlastní akční sérii. Se Smithovými to nevyšlo, ale Pitt se nevzdává a upsal se adaptaci románu Marka Greaneyho „The Gray Man“. Ten už má jedno pokračování („On Target“ vyšlo loni)… (více)

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

03.05.2011

Jestli dnes existuje herec, kterého chtějí do svého filmu všichni producenti a režiséři, je jím právě Jeremy Renner, nominovaný na Oscara za Smrt čeká všude a Město. Nedávno dotočil Mission:… (více)

Brad Pitt na cestě do Akatoru

Brad Pitt na cestě do Akatoru

11.12.2008

Chvíli to vypadalo, že projekt Lost City of Z, který pro studio Paramount Pictures chystá produkční společnost Brada Pitta Plan B (a ve kterém si Brad zřejmě i zahraje hlavní roli), upadl v zapomnění… (více)