Film líčí příběh dvou bratrů, kteří se ocitnou na rozdílných stranách zákona. Bobby Green (Joaquin Phoenix) pracuje jako šéf brooklynského nočního klubu El Caribe, který patří ruskému mafiánovi Bužajevovi. Prostředí jako stvořené pro distribuci drog ostrým zrakem sleduje Bobbyho bratr Joseph Grusinsky (Mark Wahlberg). Oba sourozenci se nestýkají a jejich vztah vzhledem k rozdílným příjmením zůstává utajen. Situace se však vyostří a Bobby je nucen si vybrat mezi nablýskaným kriminálním životem a rodinnou ctí, reprezentovanou policejními uniformami nejen Josepha ale i jejich otce Alberta (Robert Duvall). Volba to není jednoduchá a Bobby za ni zaplatí víc, než měl v úmyslu. (Česká televize)

FandaF

Hmm, tak tady nechápu to vysoké hodnocení. Film je nic moc. Kompletně v duchu americké kriminálky 80-tých let - něco jako ty policejní srajdy s Ch. Bronsonem (i když ty se točily i po roce 90). Chválím jen za krásnou Evu Mendes. ()

Chopper

hodnotenie: * aj to iba kvoli tomu ze tam hrala Eva Mendes inak je to cisty odpad!!!!!!!...........................to v NY nemaju ziadne utvary specialneho urcenia ked sa do ostrej akcie dostane fetak co nemá ziadny vycvik??????........alebo velka akcia a policajti stoja iba pred budovou aby mafosi mohli zdrhnut cez zadné okienka ako v groteske :-) fakt som sa musel smiat.........proste americka sprostost od A az po Koniec ()

gpx

Jestli na tohle koukal nějakej polda ze zásahovky, musel lezt od nervů po stropě a na uklidnění olizovat 11W úspornou žárovku. Chtěl bych tu na závěr veřejně říct: všecky vás miluju! ()

brodži

Jak málo stačí k radosti. Joaquin Phoenix mě svým výkonem přesvědčil, že je dobrý herec a Eva Mendez je opravdu kus baby. Výkony herců se dají opravdu pochválit až na ten bohužel nudný konec. Ale i přesto film se slibně rozjíždí a nenudí. Bohužel konec je nuda ale i přesto 5* ()

veverysiak

Mám rád gangsterky, kde je jasne vyhranené dobro a zlo, kde nie je viac či menej glorifikovaný darebák a spochybňovaný ochranca spravodlivosti, jasné, nič nie je celkom čierne ani celkom biele, ale niekedy takéto plošné zjednodušenia treba, aby sme nezabudli, kde je sever, tento kúsok nám to ukazuje celkom jednoznačne a pridáva ešte bonus o zmene smeru jazdy hlavného hrdinu, je to taká rozvážna a pomalá jazda, možno by niekto povedal, že sa k takémuto žánru ani nehodí, ale je to lahodná chuťovka s množstvom čerešničiek v podobe skvelých hercov, takže 85% ()

MaxQ69

Thriller o drogách, prioritách, lásce, cti a seberealizaci je dobrý, ale něco mi chybí. Především hudba - jakákoli souhra zvuků, která by doplňovala nejistou atmosféru. Pochopitelě zasluhuje pochvalu volba Joaquina Phoenixe, který mi byl zprvu dost nesympatický a nechápal jsem, proč si Gray zvolil zrovna jeho, ale po chvíli jsem zjistil, že se Phoenix na roli Bobbyho hodí dokonale. Stejně excelovali i Duvall s Eahlbergem, ani těm není co vytknout. A pochopitelně nesmíme zapomenout ani na ultrasexy kočku Evu Mendes, která tu sice představovala především estetický doplněk, ale taktéž zahrála to, co měla, perfektně. Za pochvalu ovšem určitě nesotjí velmi laciný scénář. Ten je z 90% tak průhledný, že jsem celý film jen kýval hlavou s výrazem "přesně tohle jsem si myslel". Zbylých 10% jsou tak absurdní nesmysly, že by je snad nevymyslelo ani dítě - viz. překecnuní Bobbyho nejlepšího kamaráda apod. Celkem dobrý celkový dojem mi ovšem nakonec totálně pokazil závěr. Nebyl to sice klasický stereotyp, ale možná právě proto jsem byl nepříjemně překvapený. Ale pokud to mám shrnout, tak 70% je podle mě optimální hodnocení. ()

krt7236826

príliš predvídateľný koniec ktorý bol ešte nafúknutý na mne pripadajúcu pol hodinu .... ale Evička Mandesová bola skvelá tak isto aj Joaquin Phoenix no ostatné nestálo zato ...ani herci nič moc nepredviedli. o tomto filme sa dá skvele povedať že neexistuje zlý herec len zlý režisér ... tu je to vidieť. za aký dlhý čas to bolo natočené ? typoval by som týždeň. pointa žiadna a koniec akých už bolo véééľa až na tú drobnosť, že väčšinou to bývajú pozretia hodné konce :) celý film bol skrátka o zvrate v živote človeka ktorý bol síce pekný ( ten jeho príbeh nie on :)) ale divákovmu oku nepriniesol nič nové. ()

SelfishMan

Rusáci jsou vážně asi drsňáci a lepší si s nimi nezahrávat (to víme i u nás v ČR), ale v tomto případně ikdyž se hodně snažili tak to nějak nepůsobilo. Eva Mendes mě nechávala docela chladným (ikdyž chápu tu určitou část mužského obecenstva, ona prostě není můj typ, mám holt ale jiné oblíbenkyně fungující pro mě jako okrasa filmů), Markovi Wahlbergovi role příliš nesedla (v trošičku podobně ražené, ale minimálně o třídu lepší Skryté identitě se mi zdál lepší, měl sice méně prostoru, zato však více kur*ení), celé to prostě a jednoduše stálo jen na Joaquinu Phoenixovi, který ač mi byl vždycky nesympatický tady byl to jediné co si zasluhuje body. Nemůžu se zbavit toho pocitu, že je to film jen jeden z dlouhé řady a ničím příliš nevystupující z této řady (maximálně oceňuji tu skvělou honičku v autech, závěr v "poli" a slušnou atmosféru a dramatičnost filmu). 60% ()

DansteR

"I don't need any more guns in my life, that's for sure. But you should have one to be safe. It's better to be judged by twelve than carried by six."...Další americký krimi thriller, který těží jen z jednotlivých drobností, v tomto případě je to drsný Phoenix, ještě drsnější automobilová honička a nejdrsnější závěr. Zbytek je víceméně průměrný, ať už to je snaha herců o dobrý výkon, kteří ale vychází trochu na prázdno nebo akce, která není dotažená a působí na první pohled trošku chaoticky. Podtrženo sečteno to stačí tak těsně na ty 4* ()

czema

Pan režisér má u mě plusko tento film si zaslouží vyšší hodnocení. Jde hlavně o emocemi nabytý film. 4**** ()

Tuty

Má to koule, je tu dobře skloubená noir detektivka s akčním a realisticky se tvářícím thrillerem. Navíc dobré obsazení. 7/10 ()

Elvis1994

Repete Temnejch Zákoutí .... akorát naruby. Opět Phoenix s Wahlbergem (bezpochyby jedny z nejlepsích výkonů) ... silně emotivní kriminálka s hořkým koncem. ()

rytir1

Těšil jsem se na dobrý film se třemi oblíbenci a kráskou mezi nimi. Cítil jsem že tohle bude úchvatný film klidně i na pět hvězdiček. Ani mi nevadilo že bude jen kopií Skryté identity. Bohužel na víc než tři nemá. Příběh fajn ale infiltrace k rusákům slabá. A závěrečná scéna jak někdo vychválil ji zde do nebe nějak jsem nechápal co na ní má být dech beroucí. Ale zase i naproti zklamání z očekávání je to výborná krimi. ()

987Castiel

Joaquin Phoenix ťahá tento priemerný scenár na kvalitnú krimi zatiaľ čo ostatní herci zaostávajú. Napätie prítomné a režisér zaujal moju pozornosť počas celej dĺžky filmu. Chýba ale nejaká výrazná scéna, ktorá by utkvela v pamäti. ()

Soth

DOKONALEJ film. Kriminalka jako remen. Duval vybornej, zapletka i rozuzleni na vybornou. Film, kterej vzdycky rad doporucim. ()

tomino28

Je mnoho případů, kde kvalitní herecké obsazení a zápletka ani zdaleka nestačí k uspokojivému zážitku diváka. Noc patří nám je v tomto ohledu přesným opakem. Po pomalejším rozjezdu se na plátně odehrává policejní drama, ve kterém každou minutou přituhuje. Dějově tedy nic převratného, ale atmosféra a skvělí herci povyšují snímek nad průměrnou šeď, ve které již uvázla celá řada ambicióznějších filmových projektů. ()

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

17.08.2011

Zdá se, že touží po vlastní akční sérii. Se Smithovými to nevyšlo, ale Pitt se nevzdává a upsal se adaptaci románu Marka Greaneyho „The Gray Man“. Ten už má jedno pokračování („On Target“ vyšlo loni)… (více)

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

03.05.2011

Jestli dnes existuje herec, kterého chtějí do svého filmu všichni producenti a režiséři, je jím právě Jeremy Renner, nominovaný na Oscara za Smrt čeká všude a Město. Nedávno dotočil Mission:… (více)

Brad Pitt na cestě do Akatoru

Brad Pitt na cestě do Akatoru

11.12.2008

Chvíli to vypadalo, že projekt Lost City of Z, který pro studio Paramount Pictures chystá produkční společnost Brada Pitta Plan B (a ve kterém si Brad zřejmě i zahraje hlavní roli), upadl v zapomnění… (více)