Film líčí příběh dvou bratrů, kteří se ocitnou na rozdílných stranách zákona. Bobby Green (Joaquin Phoenix) pracuje jako šéf brooklynského nočního klubu El Caribe, který patří ruskému mafiánovi Bužajevovi. Prostředí jako stvořené pro distribuci drog ostrým zrakem sleduje Bobbyho bratr Joseph Grusinsky (Mark Wahlberg). Oba sourozenci se nestýkají a jejich vztah vzhledem k rozdílným příjmením zůstává utajen. Situace se však vyostří a Bobby je nucen si vybrat mezi nablýskaným kriminálním životem a rodinnou ctí, reprezentovanou policejními uniformami nejen Josepha ale i jejich otce Alberta (Robert Duvall). Volba to není jednoduchá a Bobby za ni zaplatí víc, než měl v úmyslu. (Česká televize)

Fiftis

Už úvodná jemne erotická scéna podfarbená hitom Heart of Glass od skupiny Blondie nastavuje kurz filmu priamo do osídiel uvoľnenej atmosféry nočných klubov. Dá sa povedať, že scenár pôsobí trocha predvídateľne, a to najmä v jeho druhej časti, keď sa znepriatelené strany dostávajú do priamej konfrontácie. Prvú časť vypĺňa ortodoxne opojná atmosféra, ktorú Gray podfarbil jednak dobovou hudbou, jednak množstvom citlivo použitých spomalených záberov, či režisérsky výborne zvládnutými scénami, z ktorých vyniká najmä skľučujúca naháňačka v lejaku. ()

Pepinec

Mohl to být nejkrásnější zážitek v mém životě, kdyby přišla Evča za mnou a kdyby špitla do ouška mně "noc patří nám!" Takhle je to ale vcelku průměrná gangsterka, ze které jsem cítil, že se svou průměrnost snaží maskovat hustou mlhou, hustým deštěm, hustými dealery a hustou kšticí královny mezi kočkami s pihou na tváři. ()

Big Bear

,,Je lepší být souzen dvanácti, nežli být nesen šesti! '' --- Moc jsem si pochutnal. Hvězdné obsazení a zajímavý vcelku uvěřitelný příběh z NY osmdesátých let udělalo z toho snímku velmi dobře koukatelnou zábavu. Wahlberg a Phoenix jako dva synové Duvalla,..to slibovalo dost! A Každý ze synů je jiný. Jeden se potatil a je stejně jako otec úspěšným policejním důstojníkem, druhý pak vede klub patřící ruskému milionáři kde si za nocí lebedí dealeři drog, pasáci a další kriminální havěť. Přiznávám, že jsem tak trochu nevěřil oné čistotě Phoenixe. Přeci jen vést velký noční klub asi vyžaduje jiné nároky a um a chce to asi víc než umět před spaním odříkat desatero. Do těchto hnízd leze mafie a s mafií se musí umět jednat. Obzvláště pokud majitel je Rus, takový ten typický děduška co milovaným vnoučatům tiskne do ruky čokoládové bonbony a pak za zavřenými dveřmi zašeptá svým gorilám aby tomu a tomu ještě než vykrvácí pořádně pro výstrahu ostatním rozřezali obličej... Tak trochu mi to připomnělo Východní přísliby. Už ten dobovej úvod uměl skvěle naladit na to co bude následovat (ne nemyslím ty Phoenixovi husté erotické hrátky s jeho karibskou kočičkou Evou Mendes :-), ale ty černobílé fotky s muži zákona a odznaky policie na plackách a uniformách... Honička aut v dešti dokreslená jen monotónním zvukem motorku stěračů byla také super! Ten závěrečný ,, maturák'' si ale mohli tvůrci odpustit. Dávám tedy za 4 balíky super matroše. * * * * ()

Boogeyman

Nadprůměrná old-school kriminálka, kde vedle vcelku nevýraznýho Phoenixe a Wahlberga září především Eva Mendes a Rober Duvall ve vedlejších rolích. Hodně tam hrajou písníčky od Blondie, ty já můžu! 8/10 ()

petaspur

Naprosto neoriginální zápletka, kterou už každý musel někdy vidět. Nic na tom nezachrání ani poměrně slušné herecké obsazení. Eva Mendes sice plní pouze estetickou roli, ale přesto je její přítomnost jediným důvodem pro zhlédnutí tohoto snímku. ()

Stegr

80% - Scénář sice nepřekypoval originalitou, ale věrohodné herecké výkony a moje čím dál větší záliba v kriminálkách, kde se nikdo s ničím nemazlí, film vyšvihly mezi ty, které bych klidně mohl viděl znovu... ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +napětí, akce, Phoenix a Wahlberg, scénář -jedinej problém jsem spatřoval v tom, že látka (téma) filmu ji mi hodně vzdálená a já se filmu vyhýbal (nakonec ale překvapil)/// Asi se nebudu dlouze rozepisovat. Prvně jsem na to narazil, už když to šlo v kině. Protože tam však hrál Phoenix, tak jsem film rád vynechal. Světe div se, on byl nakonec jedním z hlavních tahounů snímku. A vůbec tenhle film mě docela solidně pohltil, takže nakonec velmi slušné 4*/// Celkem 80%/// ()

Allien.9

Musím říct, že při tak slibném hereckém obsazení (a ještě slibnějším traileru) jsem čekala mnohem víc než jen průměrnou "gangsterku" plnou sentimentu a nefungujících scén. Hlavní protagonisté (Phoenix a Wahlberg) byli sice fajn, ale ty bratry jsem jim prostě nevěřila... Nojo, chemie je mrcha a za mě slabé tři.;-) ()

mzss1

|46%| Příběhem, žánrem, hereckém obsazením – tím vším mě toto dílko zaujalo na to, abych si to pustil. Ve finále mě to moc neoslnilo. Prý drsný krimi thriller ? No, asi tak z poloviny, víc opravdu ne. Podle mě je chyba spíše v režii a snad i tak trochu ve scénáři. Snímek mě ani od začátku moc nezaujal. Joaquin Phoenix sehrál obstojný herecký výkon. Wahlberg se tentokrát držel trochu umírněně, ale roli chladnějšího policisty zahrál výborně. Nejvíc mě ale bavil Duvall. Záporáci mi přišli moc nevýrazní. Od scény kdy byl Phoenix při přehlídce výroby drog prozrazen, jsem byl zklamaný, čekal jsem, že to nebude tak rychle utnuto. Pak už se to pomalu posouvalo ke konci do finále, které mě vůbec nebavilo. Ve filmu je řada nelogických věcí. Jak mohli z Phonixe udělat provizorního policistu když bral drogy proboha? No nic, původně jsem dal nejslabší možné 3* - přeci jenom to pár světlých chvil mělo, ale moc jich nebylo. Prostě divný, mírně podprůměrný film, který ani za to 1 shlédnutí nestojí. ()

kingik

Režisér Gray nevěděl, zda natočit drsný thriller, drama nebo akční film. Přičemž tu není dostatečně zastoupen ani jeden zmíněný žánr. Velkým tahounem je Joaquin Phoenix a zbytek hereckého ansámblu zůstává beznadějně v jeho stínu. Řídké akční scény filmu nepomáhají, ale v dialozích se filmu daří lépe. Snímek vyznívá dost rozpačitě a rozvláčně, ale jednou se to vidět dá, i když žádná scéna neutkví v hlavě na delší dobu. ()

Šakal

jedná se o lehce nadprůměrné krimi, které je ale dosti nevyvážené a střídá jak parádní momenty ( viz skvělá automobilová honička, při které tuhne krev v žilách nebo návštěva drogového doupěte, kdy máte pocit, že jste přímými účastníky, začínáte se potit a tep se vám neskutečně zrychluje), ale potom následují momenty až směšně trapné. Film o stupínek výše posouvá Joaquim Phoenix ( ten chlapík to v sobě prostě má, škoda, že nedostává více takovýchto rolí ). Přísnější měřítko snese i Robert Duvall v roli otce. Není tomu, ale už tak v případě Marka Wahlberga, který tu předvádí dost bezkrevný výkon, ikdyž na jeho obranu musím říct, že jeho postava moc prostoru k vyniknutí nedostala. Další hvězdičku prostě musím přidat za neskutečně sexy Evu Mendes! ()

Jordan

ďalší viacmenej chlapský thriller, o čom svedčí nielen žánrové zaradenie, ale aj titulné obsadenie síce charizmatickými, no v žiadnom prípade titulmi sexidolov disponujúcimi hercami a potom postavou obsadenou Evou Mendes, ktorá viac, ako zásadná rola pôsobila vo filme (ako už bolo v niektorom z komentárov správne poznamenané) ako veľmi vkusná dekorácia; téma nie je nijako originálna ani extra originálne scenáristicky spracovaná a to, či film vezmete a bude sa vám tým pádom páčiť alebo ho prijmete ako vo svojom žánri a na svojom poli solídnu napínavú zábavu, záleží skoro celkom od toho, či uveríte základný scenáristický konfikt východiskovej situácie a prijmete ho; hollywoodska retro variácia na biblické podobenstvo o márnotratnom synovi dosahuje svoje pomyselné vrcholy v hereckom výkone ostrieľaného pána herca Roberta Duvalla a hlavnom charaktere joaquina phoenixa, ktorého vidieť vo filme je vždy veľmi príjemné a obzvlášť ak má hlavnú rolu (predsa len nehrá tak často, ako by mohol a mal!), wahlberg (ktorý spolu s phoenixom film aj produkovali) je menej výrazný a vlažnejší, aj keď si myslím, že žáner, svoju rolu a jej úlohu vo filme aspoň teoreticky pochopil; čo sa týka réžie, tá je v podaní Jamesa Graya miestami lepšia ako jeho scenár, obzvlášť niekoľko scén človeka poteší (i keď sa na škodu ich tempa a režijého nasadenia končia vždy akosi vyšumene) a to sú akčné sekvencie na čele s autonaháňačkou v daždi, prepadovka v drogovom dúpäti a záverečná akcia; takže vznikol ďalší ľahko nadpriemerný thriller s atmosférou, čo oddaných fanúšikov žánru a znalcov hollywoodskeho mainstreamu dokáže potešiť, i keď za zásadné dielo by som to nepovažoval; každopádne trajler ma dokázal pekne navnadiť a nabudiť a z filmu som neodchádzal nijako sklamaný, čo je teda podľa mňa aký-taký dôkaz istej úrovne kvality; ľahký a zručne urobený popcorn; ()

Anderton

Tento film je presne taký, aký som čakal, keď som o ňom počul, prečítal si prvé recenzie a videl drsný plagát. Všetci herci presne obsadení do svojich úloh. Drsné ksichty, drsné činy, osudovo rozhádaní bratia, férový foter, krásna femme fatalle atď. Takže spokojnosť a zaokrúhľujem smerom hore. Priestor je postavám daný presne podľa plagátu hore. ()

AppleCore

Nevim proč to někteří srovnávají s Departed, nemá to s tím téměř nic společného, jen ty drogy, jinak je to celkem slušně zpracovanej filmeček, ale za pár minut na to zapomenete, čtyřku si to ale zaslouží. ()

Kothy

Kvalitní snímek od Jamese Graye. Trochu mi to připomnělo Skrytou identitu. Obsazení je taky dost dobré. Joaquin Phoenix se ve společnosti sympatické Evy Mendes z podsvětí dostává mezi policii. Jeho bratra policajta hraje Mark Wahlberg. Nakonec si uvědomí, že rodina je víc a vydá se správnou cestou. Mafie mu to ale vůbec neulehčuje a život jeho i jeho blízkých je neustále v ohrožení. Dost se mi líbil konec. "Najednou si připadám jako pírko." ()

teutates

Herecký koncert, pár scén, celkom "nabušená" atmosféra a dobre ladená hudba. Krimi drama, ktorej rozhodne niečo chýba... Dalo sa nato dívať, ale netreba rozprávať o nejakom krimi zázraku. Pomalé tempo, ktoré síce nenudí, ale ani nijak neohuruje. Kain a Ábel ako ich ešte nepoznáme, avšak scénaristicky slabé - režisérsky nie priliš vydarené dielo. Určite by som to neporovnával s Departed a Americkým gangstrom. 6/10 ()

swamp

Velmi příjemné překvapení, kdy od ne úplně známého snímku dostanete mix filmů The Departed a American gangster, ovšem v ne tak okázalém (což je ku dobru) provedení. Joaquin Phoenix zahrál slušně, Mark Wahlberg se trochu ztratil, Robert Duvall výborný a Eva Mendes - no co bych vám povídal. :P ()

oje

Nervózní a temná atmosféra práce v utajení, skvělý drsňáci Wahlberg a Phoenix a několik hodně povedených akčních scén. Možná zbytečně je film méně vítán díky bezprostřednímu srovnání s výbornou Skrytou identitou. Sám o sobě je ale tenhle krimi thriller skvělým filmem, od kterého bych si o mnoho víc ani nemohl přát. Ve prospěch hovoří pěkná, nepříliš složitá a přehledná kostra příběhu s vyváženou směsí akce a napětí. Lehčí předvídatelnost příběhu vynahradila povedená motivace pomsty a vývoj rodinných vztahů. Nakonec si nedokážu odpustit pochválit scénu přestřelky v autech, která si zaslouží místo v síni slávy. Podobným snímkem je oskarová Skrytá indentita. Alternativa: Departed, Eastern Promises, Brooklyn´s Finest. ()

predators

Nemůžu si pomoct, ale musím zůstat u "lepších" tři*. Jako hlavní příčinu vidím mezery ve scénáři, protože některé pasáže jsou trochu nudné a i proměna v policajta mi přišla trochu "narychlo":-) Ale pozor, špatný film to není! Částečné mínus je taky proto, že prostředí mafie a drog není zrovna můj šálek kávy:-)...65% ()

Eawy

Drsný, krimithriler! Toto? To, nemyslíte vážne. Bola to taká prekrížovkovaná dvojhodinovka. Dramatické scény síce na vysokej úrovni, ale bolo ich príliš mnoho. PO šiestom scenáristicky otvorenom dialógu si schuti zazívate a prosíte prozreteľnosť aby pršlo niečo akčnejšie adrenalínovejšie, pri ktorom sa nemusíte zamýšlať nad tým, prečo kto kedy ako a čo urobil. Nakoniec to príde, lenže v okamihu ako začnete premýšlať o tom, že sa vám to začína páčiť, dej sa stupňuje waw, bitka a krv, ňami, ňami, príde stop, v podobe našej obľúbenej vysoko premakanej scéne, a všetkému adrenalínu, môžte povedať pá, pá. A potom o takých 10 minút opäť, adrenalín, waw, zastrelia ju? Nie? Áno, bum toľko predpokladaná smrť, plač, dráma, fňuky, fňuky. A za desať minút zase pištolka v ruke, a už si myslíte, konečne vyvrcholenie(a ešte stále v skrytej izbyčke svojej duše dúfate, že bude dobré) a pif, pif. Nuda, hlavný hrdina urobí presne to, čo očakávate, nenastane žiadna zmena jeho charakteru. Mimochodom, čím je tento film drsný?? To si myslia, že keď vo filme povedia tri nadávky je to drsné?? Drsný je Samuel L Jackson v ako Shaft, ale toto určite nie. Takže táto milá drámička z o snažiacimi sa Markom a Joaquinom s pekným soundrackom a to sú asi všetky prívlastky, ktoré som schopná dať, je na 59,59%, nemôžem dať úplne 60, lebo by to nebolo fér k iným filmom, čo majú 60.. ()

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

17.08.2011

Zdá se, že touží po vlastní akční sérii. Se Smithovými to nevyšlo, ale Pitt se nevzdává a upsal se adaptaci románu Marka Greaneyho „The Gray Man“. Ten už má jedno pokračování („On Target“ vyšlo loni)… (více)

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

03.05.2011

Jestli dnes existuje herec, kterého chtějí do svého filmu všichni producenti a režiséři, je jím právě Jeremy Renner, nominovaný na Oscara za Smrt čeká všude a Město. Nedávno dotočil Mission:… (více)

Brad Pitt na cestě do Akatoru

Brad Pitt na cestě do Akatoru

11.12.2008

Chvíli to vypadalo, že projekt Lost City of Z, který pro studio Paramount Pictures chystá produkční společnost Brada Pitta Plan B (a ve kterém si Brad zřejmě i zahraje hlavní roli), upadl v zapomnění… (více)