Velkej biják

• Česko Děsnej trhák (více)

Příběh nové komedie Velkej biják pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích – první z nich vychovává kurátor v Louvru (kde slídí také vraždící albín), druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela “normální” příslušník “X-mutantí” komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici... Velkej biják je nejnovějším počinem nových králů filmové parodie – Jasona Friedberga a Aarona Seltzera – kteří si tentokrát vzali na mušku ten největší žánr ze všech: hollywoodské velkorozpočtové a speciálními efekty přecpané blockbustery. Poté, co si úspěšně vystřelili z hororů a romantických komedií coby dva z šesti scénáristů filmu Scary Movie: Děsnej biják a scénáristé a režiséři filmu Děsnej doják, se nyní zaměřili na žánr, který dosud zůstal nepovšimnut – letní a podzimní pilíře hollywoodské produkce – a znovu dokázali, že jsou hrdí na to být “jako první druhými”. (oficiální text distributora)

wakeup

Pro me slabsi nez scary serie, kterou vetsinou hodnotim tremi, ale par momentu, hlavne Harry Potter, bylo preci jen k popukani. ()

ebi

Kompilát Pottera,Karlíka a Letopisů. Pokud k tomu přistoupíte s nadhledem jako k parodii,budete se výtečně bavit.Pro mne příjemné překvapení. ()

gumbo odpad!

Ty fórky mě přišli zatraceně stupidní a to jsem většinu zde parodovaných filmů ani neviděl + odkazy na US popkulturu šli úplně mimo mě...vlastně celý tenhle film šel úplně mimo mě, protože je tak nějak úplně mimo, pardon, vlastně "EPIC" 10% za věrohodné kulisy a Carmen Mystique Electru ()

Loooki

Ak by tam nebola hrala Jayma Mays, tak to ani nepozeram....hej a ešte bonus Bielej štetky aka Jennifer Coolidge. ()

Darkslayer odpad!

Pozeral som to asi 10min (v televízii) ale aj minuta bola dostačujúca na to, aby som mohol konštatovať, že je to nepozerateľné. Nebudem sa opakovať, platí to isté ako pre Disaster Movie. ()

Olík

Pánům Friedbergovy a Seltzerovy bych doporučit pustit si Bláznivou střelu a vykašlat se na další pokus o „cool parodii“ ve stylu kdo si víc upšoukne, ten je vtipnější. Děj filmu pojednává o čtveřici nesourodých sirotků bojujících ve fantasy světě se zlou, bílou čarodějnicí – ano správně, parodie na Letopisy Narnie. Ve filmu najdete i spoustu narážek na další skupinku filmů mimo jiné: Boží zápasník, Hadi v letadle, X-Men, Šifra mistra Leonarda aj. ()

Gediman

Ale jo, nasmál jsem se u toho místy docela solidně :) Mnohem lepší než Disaster Movie. Na Scary Movie to ale samozřejmě nemá. ()

Wargoo odpad!

To už keď niekto dokáže zohnať peniaze na takúto kokotinu, je u mňa frajer !!! Strašná chujovina, a slučku tomu, kto to spáchal !!! ODPAD !!! 0% ()

jirkis

Nedoporučuju se na tento film dívat sám, protože jinak film odpálkujete s odpadem :-D, ale když se u tohoto filmu sejdem více lidí, párkrát se zasmějete. 2* ()

Folky odpad!

Větší debilitu jsem v životě neviděl. Smát se u toho nedá, koukat se na to taky nedá. Snad jediný vtip není povedený. A když jsem viděl zparodovaného Wonku musel jsem to přerušit a dokoukat později (a i poté to byl problém). ()

Luk Skywalker

Neskutečná slátanina několika filmů, kdy příběh začíná Karlíkem a továrnou na čokoládu, kde se po chvíli přesuneme k Narnii a tam se zůstane až do konce. Nechápu proč jsou tam postavy Bonda a Borata, kdy jsou tam opravdu jen do počtu, i když Borat řekne dvě věty, ale Bond ani jednu. Pak pár nelogických (ale co bych chtěl po parodii) událostí a nic moc závěr, ale jinak jsem se i pobavil, naštěstí fekálností není moc. ()

char_t

Hmm... a neměla by parodie parodovat? Epic Movie se o to ani nesnaží, jen opakuje scény z aktuálních trháků a přidává tak maximálně divné výrazy na tvářích herců. Jak ukázalo třeba první Scary Movie, jde to udělat výrazně líp. Ale jednou nebo dvakrát jsem se zasmál, to zase jo. ()

robo7773 odpad!

Maximálna stupidita, proste hnus, úplný bordel, žiadny humor, žiadny nápad, nič originálne, nič nedávalo zmysel, úplný blud. Nepozerať je to zabitý čas, takéto filmy by mali zakázať aby sa náhodou niekto nenakazil hlúposťou a nenatáčal takéto veci. Ani sa to nedá celkom vyjadriť aká je to blbosť. ()

Rockerman odpad!

Tak to byl děs! Zatímco "Scary movie" paroduje horory, tak tahleta blbost se zaměřila na fantasy. Dělá to ovšem způsobem mi velmi nepříjemným a trapným. Myslel jsem, že ocením těch několik záblesků humoru, ale královnu "Bílou čubku" hraje herečka (Jennifer Coolidge), která mi pije krev už v sitcomu "2 broke girls", a tak to hážu do odpadu i za ni. ()