Street Kings

• Česko Králové ulice (festivalový název) (více)

Tom Ludlow, detektiv mravnostního oddělení, dopadne korejské pedofily a osvobodí unesené nezletilé dívky. Díky tomu je jeho šéf Wander povýšen, což kapitán pro vnitřní záležitosti policie James Biggs nenese dobře. Okamžitě se pouští do vyšetřování Tomova zásahu. Vypadá to, že Biggse na Toma poslal jeho bývalý parťák Washington, s kterým se Tom rozešel ve zlém. Šéf Wander však za Tomem stojí, je rozhodnutý ho z maléru dostat. Tom ale nejedná pokaždé jen tak, jak nařizují předpisy, umí své pozice zneužít a v tom je problém. Tom si to chce s Washingtonem vyříkat, proto ho sleduje. Muž vstoupí do obchodu, jenže ten zrovna v tu chvíli přepadnou dva ozbrojení muži. Tom se snaží Washingtona přesvědčit, že hrozí nebezpečí, ale ten si myslí, že ho chce Tom zabít. Nastane pravá řež a Washington je při nastalé přestřelce zabit. Na první pohled to na všechny působí jako vyřizování osobních účtů a bohužel to tak vypadá i podle záběrů z bezpečnostních kamer. Šéf chce celou záležitost zamést pod stůl a poradí Tomovi, aby záznam ukradl. Problém se díky tomu sice podaří vyžehlit, nicméně Tom je pro jistotu uklizen na administrativní oddělení stížností... (TV Nova)

Kozlowski8

Svérázný policista Tom Ludlow je vtažen do sítě korupce, zrady, špíny a nevraživosti v policejních řadách, když je obviněn z vraždy kolegy. Ludlow je nucen bojovat sám proti všem, aby se očistil - a hlavně, aby zůstal naživu...Podobně laděných filmů jsou mraky. Mnoho z nich je i podobně dobře natočených, co se týče kamery, střihu, efektů atd. Již méně jich však nabízí tak skvěle vystavěnou atmosféru a takové prvotřídní herecké výkony v perfektně napsaných postavách. Ayer se velice typově přesně trefil do obsazení hlavních i vedlejších úloh. Keanu Reevese rozhodně nepovažuji za vyjímečného herce, ale pokud dostane roli, která mu sedne (jako je tato), potom je radost na něj koukat. Zábavná, strhující a svižná podívaná. 80%. ()

albiebennett

Dáte dohromady Johna Wicka s jeho rivalem z druhého pokračování předtím než John Wick vůbec vznikl do toho zamixujete Dr. House, Tiu Dalmu, Kapitána Ameriku, trapáka z Rychle a zběsile 2 a naprosto nesympatického Foresta Whitakera a nakonec dostanete naprosto tuctový a neinovativní film, kterých existuje celá řada. A opravdu je to až neuvěřitelné, ale Terry Crews to fakt nezachrání, neboť reklama na Old Spice je mnohem kreativnější než než tento klíšééé film aka výkřik do prázdna. K mému překvapení hrál Keanu Reeves tak nesympatickou postavu, že jakékoliv sžití s postavou bylo předem odsouzeno k záhubě. Zcela průměrný film, který sice shlédnete na první dobrou, ale za týden o něm nevíte. ()

Easykill

"A jak mám poznat kdo jste?" -"Co tím myslíš bílku?" "Máte oči jako apostrofy, voblíkáte se jak bílí, mluvíte jak černý a jezdíte jak židi, kdo má tušit co ste za žlutý požírače psů." Naprosto skvělý od začátku do konce a i po těch letech to pořád funguje dokonale. Tady není moc co vytknout, spíš naopak. Všechno šlape a obsazení je úplně v topu! ()

snupko13

Skvelý film. Film, dnešného trendu, kde hlavný hrdina už nie je len čistokrvným klaďasom a všetci naokolo sú zlí. Veľmi slušne natočený drsný thriler o korupcii a policajnom podsvetí. Vystihovala to celé jedna veta s filmu "Som policajt, môžem robiť, čo chcem.." Pre Reevesa veľmi dobré po pár rokoch a Forest Whitaker potvrdil, prečo dostal oskara. To ako vie presvedčovať je úžasné. Jediné kvôli čomu nedám "full" hviezdy bola trochu pre mna zarážajúca naivita Toma Ludlowa. To fakt za tie roky nič netušil? ()

p.paja11

Nejprve jsem byl docela v šoku, když jsem poprvé po dlouhé době uviděl Keanua Reevese, už to není ten mladý chlapík, co balí ženské, ale v tomto filmu na mě působil jako starostlivý otec, nemůžu si pomoci, ale čekal jsem od něho lepší výkon, protože tak jak jsme u něho zvyklí laťku má položenou hodně vysoko a teď už k samotnému filmu. Nemám ani sílu to komentovat, protože to byl pěkný snímek, ale nic víc, chyběla tam troška akce, za akci teda nepovažuju že tam 5 krát vystřelí z brokovnice, ale dost čitatelný scénář, ve kterém jsem od poloviny filmu věděl co se stane a když uprchl z hrobu, tak to dovršilo všechno moje očekávání na bod mrazu. Nepříliš vydařený snímek, ale za podívání stojí, ať už pro ty kdo mají rádi všechno zkorumpované, a nebo ty, co se prostě doma nudí, jako jsem se nudil já a pustí si tento snímek... dávám 65% ()

kury_

Takže tenhle film jsem hltal od začátku do konce, zase jednou pořádná krimi... Po dlouhé době se objevil můj oblíbený "Neo" - Keanu Reeves v roli, která mu opravdu sedla. I ostatní herci byli výborní, včetně Huga Laurieho alias "Dr.House", který mě mile překvapil. Korupce, vydírání, zbraně, vraždy, mrtvoly, drogy, prachy, L. A., sem tam nějakej ten Mustang nebo Cadillac :-) a hlavně výraz Keana, který jakoby říká: "blbě se na mě koukni a seš mrtvej...!" Zápletka je hodně dobrá a napínavá, postavy propracované a tak trošku je děj nepředvídatelný. Moc se mi to líbilo... dal bych 4 a půl hvězdičky ()

Elissabet

"Oči máte jak apostrofy, oblíkáte se jak bílý, mluvíte jak černý a jezdíte jak židi..." Fakt dost dobrý...Uprostřed vší korupce, podvodů, vražd se jednomu rozsvítí a začne konat nedokonané. Keanu Reeves se zase jednou dostal do role, která mu opravdu sedne. S bouchačkou v ruce a pomstou v srdci si jde za svým. No tak lehký to zase není. Když už si myslíte, že to zkončí a že se prostě pomstil a bude klid, tak se ukáže, že v tom jedou všichni. A do toho všeho je tam ještě Hugh Laurie...policajt co chytá policajty. ()

Eddy178

Dobry film ale nejak mi tam nesedel Keanu Reeves. Ale podarilo sa to. Dobry scenar nieco ako spojenie Training Day a 16 Bloku. Davam 93% ()

Fanfán

vlastně jsem ještě neviděl ostatní filmy od Ayera, ale tenhle byl docela slušnej moderní Noir - a hlavně jsem ocenil Hugha Laurieho v roli toho vlastně nejdrsnějšího policisty - a to ani nemusel ve filmu někoho zabít ()

B.G.M.

Kamera : Gabriel Beristain - Their City. Their Rules. No Prisoners - Skvělá jízda přeplněná hvězdným obsazením, pravidly ulic, drogami, tucty mrtvol a to vše navrch zabalené do jedné, hromadné korupce. Ale užívat by se mělo jen do nějaké míry, nepřehánět to, uposlechnout. Když nic z toho nezabere, jste jen pouhý objekt nutný k okamžité likvidaci. Ovšem, co když se něco zrvtne, co když pravda vypluje na břeh, co když je král v ohrožení ?.....Tuto stylovou jízdu nechal Ayer řídit Keenem, který svou roli zvládl brilliantně a já mu to celý s radostí po celou dobu žral - This is our world, Tom ! So let us take it - 89% ()

kondomxxl

Myslím, že som v živote videl iba jeden film o skorumpovaných policajtoch (možno viac ale tam to nebola hlavná zápletka), bol to Training Day ktorý sa mi veľmi páčil a teraz prišli Street Kings. Možno si poviete, že film o skorumpovaných poldoch musí byť nudný, Keanu a Forest vás ale presvedčia o opaku. Herecké obsadenie je skvelé, Keanu predvádza neskutočný výkon, Forest sa pridáva a Chris dopĺňa veľkú trojku, ktorému sadla rola ako uliata. David Ayer ukázal tú pravú atmosféru L.A. ulíc, za čo mu ďakujem. Scenár sa síce skladá zo scenárov iných filmov, ale mne sa páčil a veľmi som sa bavil. Keanu ukazuje, že to s búchačkou ešte stále vie a nenechá sa len tak ľahko zastaviť. Za hercov, scenár, atmosféru a Keanuho dávam 87 % ()

Hardy_CZ

Naprosto parádní film u kterého sem se ani chvíli nenudil.Svižné tempo a upřímě ikdyž tu někteří říkájí že děj byl předvídatelný tak sem si pořád v duchu řikal co bude dál.Trochu mě akorát zarazilo že Keanu byl trošičku oplácaný a připadal mě docela starý (což ve filmu Den kdy se zastavila země takhle nevypadá).Zajímavé je že Keanu dělá výrazy asi jako Segal ale pokaždé to vyzní jinak.Dobré herecké obsazení se skvělým Reevesem v čele a parádním dějem bez jediného zádrhelu.Pro mě jasná volba 5* ()

m4ynard

A máme to tu zas..tá nevyčerpatelná šablóna o policajtoch, skorumpovaných policajtoch, skorumpovaných nepolicajtoch atď. Takýchto filmov som videl už neúrekom, len herci a zápletka sa vždy menia, no výsledok je vždy podobný. Dokonca som už aj neraz videl typ nie až tak svätého hlavného hrdinu, plného temných stránok a drsňáctva. Keanu Reeves mi prišiel trochu nudný. Film mal pár svetlých momentov a pútavých scén, no netreba mať veľké očakávania. ()

josmart

Po dlouhé době solidní krimoška z policejního prostředí, kde se něco děje a která má spád - takový trochu drsnější Drsný Harry. Whitaker hraje až moc, Reaves si opět vystačí celý film s jedním výrazem, takže dohromady je to v pohodě ;-) Nejzajímavější rolí filmu byl Chris Evans, ten herec má něco do sebe. ()

Mesmeric

Velmi povedený kousek z prostředí neuvěřitelně zkorumpované policie. Reevesovi tato role vskutku sedla a doslova jsem hltal každý jeho dialog. Zajímavou pozici měl Hugh Laurie, ve kterém jsem pořád viděl sarkastického Dr. House, ale sedl tam. Po Training day žádný nový děj, ale provedení dobré a akční scény bomba. ()

v0jt1s3k

Mam rad drsne detektivky a toho je jedna z nich. Nemam rad, kdyz si studi v ramci politicke a jine korektnosti vymysleji dialogy, nad kterymi clovek a logika place. Jsem rad, ze toto neni ten pripad. A Forest Whitaker v zaporne roli hodne prijemne prekvapil :). Ale kdo z tech policajtu je vubec dobrej. ()

BorisBlade

Kriminální film už jsem dlouho neviděl, ale jak jsem od tohoto filmu nic nečekal, tak mě mile překvapil. Výborný Keanu Reeves po dlouhé době s bouchačkou, ale při porovnání s Konstantinem malinko pokulhává. Pěkně strávený večer. 73% ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Sandra a Forest – posily pro Slye

Sandra a Forest – posily pro Slye

30.12.2008

Jméno Sandra Bullock nám chlapům většinou oživí bolestivé vzpomínky na ten večer, kdy jsme s našimi holkami museli zajít do kina na nějaký ten Sandřin slaďák (konec konců, zvěčnil to Kevin Williamson… (více)