Street Kings

• Česko Králové ulice (festivalový název) (více)

Tom Ludlow, detektiv mravnostního oddělení, dopadne korejské pedofily a osvobodí unesené nezletilé dívky. Díky tomu je jeho šéf Wander povýšen, což kapitán pro vnitřní záležitosti policie James Biggs nenese dobře. Okamžitě se pouští do vyšetřování Tomova zásahu. Vypadá to, že Biggse na Toma poslal jeho bývalý parťák Washington, s kterým se Tom rozešel ve zlém. Šéf Wander však za Tomem stojí, je rozhodnutý ho z maléru dostat. Tom ale nejedná pokaždé jen tak, jak nařizují předpisy, umí své pozice zneužít a v tom je problém. Tom si to chce s Washingtonem vyříkat, proto ho sleduje. Muž vstoupí do obchodu, jenže ten zrovna v tu chvíli přepadnou dva ozbrojení muži. Tom se snaží Washingtona přesvědčit, že hrozí nebezpečí, ale ten si myslí, že ho chce Tom zabít. Nastane pravá řež a Washington je při nastalé přestřelce zabit. Na první pohled to na všechny působí jako vyřizování osobních účtů a bohužel to tak vypadá i podle záběrů z bezpečnostních kamer. Šéf chce celou záležitost zamést pod stůl a poradí Tomovi, aby záznam ukradl. Problém se díky tomu sice podaří vyžehlit, nicméně Tom je pro jistotu uklizen na administrativní oddělení stížností... (TV Nova)

BoredSeal

Příjemná detektivka ze světa policie, která patří mezi filmy, kde se Keanu Reeves snaží hrát (tady je za celkem nesympatického hajzla) a kde Forest Whitaker hraje tak divně, že nevím, jestli je to dobrý výkon nebo opravdu špatný. V době vydání takových filmů bylo docela hodně a pod většinou byl podepsaný jako scénárista nebo režisér David Ayer, ale po letech už dobová únava nehraje roli a dobře jsem se bavil. ()

MartinNDL

Drsných negrů je v ulicích pořád tři prdele, tak proč o nich netočit víc filmů. Už to tolik nepřekvapilo jako Training Day a nebylo to vtipný jako Respekt, jenže furt to byl kurevsky dobrej film. Ono si to sice řiká o srovnání s Training Day ze spousty důvodů, ale imho ho vůbec nevykrádali (takový názory sem slyšel, proto o tom píšu). Nedávno sem ved diskuzi o tom, že policie je na hovno, že sou to kreténi a že občas je lepší řešit věci bez nich. A jestli je to tak nebo ne, to je klíčová otázka filmu. Nicméně není až tak podstatný nějaký to moralizování, páč Street Kings je hlavně o atmosféře a svižným tempu. A protože Keanu Reeves v hlavní roli je nigga největší a nejdrsnější, kamera je rychlá, scény zábavný -> mission accomplished. Místy je to trochu přehnaný a k neuvěření, proto nehodnotím plným počtem bodů. ()

Joe321

Povedená kriminálka, která má výborný rozjezd, ale horší konec. Vlastně už od začátku víte o co jde a pravděpodobně i jak to dopadne. Cesta k tomu, je ale příjemná. Keanu s vodkou v ruce to pere do koho se dá a moc si servítky nebere. Scénář je tedy hodně jednoduchý a právě v závěru ztrácí uplně dech a to je asi jedný zápor filmu, protože Keanu Reeves je správně našláplej, atmosféra hutná a akční sekvence povedené. -"Konnichiwa is Japanese. It's insultin' to Koreans." -"How am I supposed to tell if you can't?" -"Fuck's that supposed to mean, white boy?" -"It means you got eyes like apostrophes, you dress white, talk black, and drive Jew. So how am I supposed to know what kind of zipperhead dog-munching dink you are if you don't?" -"Yo. D'you know who the fuck we are?" -"Yeah. You're a couple panheads buyin' a machine gun out of a trunk." ()

Morloth

Street kings jsou dle mého názoru velmi dobře řemeslně zvládnutou prací. Všechny hlavní postavy hrají solidně, například na Foresta Whitakera a Hugha Laurieho je radost se dívat. Keanu Reeves je pořád stejný tvrďák - už od Matrixu, ale nijak mne to nerušilo, i když si člověk chvilkama říká, jestli on není tak nějak nablblej. Další složky jako režie, střih, kamera: vše na vysoké úrovni. Scénář dle mého názoru také není špatný, postavy jsou rozvrženy zajímavě a to, že je sem tam sázeno příliš na náhodu a tam sem se něco překonbinuje, by se dalo odpustit. Tak v čem je problém? Problém je jeden a to velký. Viděli jste L. A. Confidential? Tak o tom je přesně Street Kings. Je to o všehoschopných policajtech, kteří si vytvářejí vlastní pravidla, hrabou a když se něco pomrší, tak to nesežerou oni. Je to o hodných policajtech, kteří ty zlé honí. A pak je to také o přátelství a podpoře. Jen ta osudová žena ve Street Kings nehraje tak velkou roli. Oprovi L. A. Confidential film trochu přitvrdil, je tu víc násilí, víc krve, víc střelby, víc černochů. Částečně to připomíná Training Day, ale bere si to z něj jen ty lepší stránky. Bohužel L. A. se to nehrabe ani po kšandy u kalhot, pravá atmosféra chybí. Kopie zůstane kopií. A nebo je to jinak a já jsem letadlo. ()

Hennes

Povedená podívání, která po celou dobu neztrácí nic na svém tempu a akčnosti. Samozřejmě můžeme namítat, že nejde o nic nového, ale přijďte se scénářem kriminálky, který bude převratný. Klasický příběh je dobře propracován, herecky dobře obsazen a výborně vykonán. Takové filmy já můžu. ()

Martin741

Reziser David Ayer podal vo filme Street Kings drsnu sondu do zivota ulic L:.A., kde brutalita ulic je podana v realnom svetle. V tomto filme mame dvoch vybornych hercov : Whitaker a Reeves, kde hlavne Keanu Reeves sa predstavuje ako policajt, ktory hra vo filme plnom drsnej akcie, perfektnych prestreliek a nahanaciek. 89 % ()

Figu

Matrix? Constantine? Nebezpečná rychlost? Či snad Ďáblův advokát? Pro mě nikoliv. Jestli si mám vybrat svojí nejoblíbenější roli pro Keanu Reevese, tak je to právě role Toma Ludlowa z Králů ulic! Ďáblův advokát je jeho velice silnej protivník, ovšem přihlížím především k tomu, že tahounem advokáta je bezpochyby Al Pacino. Street Kings nám nabízí parádní svižnou akční kriminálku, plnou napětí a zvratů, ve které jsem nenašel za celých 109 minut slabý místečko. Skvostně obsazenej film, kde se mě zamlouval i ten věčně sladkej "Capitan A" a kde naprosto dominuje již zmiňovaný Keanu! Palec nahoru i za náčelníka Whitakera! Plnotučnejch plnohodnotnejch 5 hvězd! 90% ()

kaposlav

Na prekvapenie o dosť lepšie ako som očakával. Je možné, že som to pred xy rokmi aj videl, keďže je to z roku 2008, ale nepamätal som si nič. Možno išlo o opakovanú pointu a to šmejdi v polícií, film je i tak nadpriemerný. 4* ()

MrPierc

Film, který nepatří do škatulky Hollywoodský trhák,ale zaujme svým realistickým pohledem na práci policie. Protože nikdo není čistý a zvlášť ne u policie. Hudba je v tomto filmu velmi dobrá !!!!Forest Whitaker opět zahrál velmi dobře a překvapení pro mě byl Dr. House v tomto filmu. ()

Petoss1

Keanu Reeves v úlohe drsného policajta sa vybral čistiť špinave ulice L.A. a ide mu to viac než dobre! Perfektné obsadenie, ktoré sa hodi na charaktery postáv + plus výborna hudba, ktorá rozbúcha srdce a neprestane. Skvelý triler o policajnom zbore kde všetci nehrajú podľa pravidiel. Pre mňa jeden z najlepších filmov roku 2008. Dostať Training Day a Street Kings ako vianočný darček nebol by som proti. " Máte oči jak apostrofy, oblíkate se jak bíly, mluvíte jak černý a jezdíte jak židi." 90% ()

shyster

Je to dobrý, ale radši se podívejte na Training Day. Přišlo mi totiž jako horší "remake", "kopie" zmíněného filmu. Veškerá závěrečná překvapení mi přišla vycucená z prstu. A i to závěrečný poselství pronesené "Dr. Housem" bylo jen k smíchu. ()

Skleena

Solidní oddechovka na nedělní odpoledne, scénáristicky nic přeborného, klasická kostra s policajtem - hajzlem, který je hajzl jen o trochu míň než jeho kolegové a to ho staví do pozice toho, kdo všechno to svinstvo na oddělení (a semo tamo i v ulicích, aby se neřeklo) vyčistí... Proč ne, některé akční scény potěšily milovníka přestřelek (chudák lednička), ale upřímně - budu-li chtít sáhnout po nějaké dobré drsnější kriminálce, poohlídnu se třeba po Willisově posledním skautovi. ()

lebowski!

Silně obsazený, dobrý film. Škoda, že jede podle tolikrát provařené dějové linii... P.s. Když k závěru záporáci během 5-ti minut vyklopili celej svůj "ďábelskej" plán hlavnímu hrdinovi, rval sem si vlasy!!! ()

WoWoW

Skvělý akční thriller a skvělý herci, dokonce i Chris Evans, s tím svým prkeným herectvím, tu hrál přesně to co mu sedí, prostě prkno. Ostatní v čele s Reevesem byli hodně dobří. Možná jen škoda, že příběh nebyl malinko originálnější, přece jen příběhů o zkorumpovaných poldech už tu bylo až, až. I přesto to nemění nic na tom, že je to perfektní film, který se nedá než doporučit. ()

Rodriguez

Street Kings je přesně tím správně špatným, hnusným, drsným a temným světěm toho prohnilého a zkorumpovaného systému co si říká stát! 90% ()

TomikZlesa

V Harsh Times mě neznámý David Ayer hodně překvapil a tady dokazuje že má pod čepicí. Harsh Times tu je sice cejtit na každým rohe ale co, už se nemůžu dočkat až přijde na řadu třetí kousek. Škoda že se hláškovalo jen ze začatku :( ()

C0r0ner

Ještě to není taková paráda jako Patrola, ať už scénářem nebo režií, ale pořád ještě je to pěkně napsaný a zahraný policejní thriller z Ayerova oblíbeného Los Angeles. Rozuzlení se dá tak nějak čekat dopředu, ale člověk se nenudí, mrtvol je dost a Reeves si zkouší roli Johna Wicka. 75% ()

Wormboy

Poctive a nekompromisne remeselne spracovanie oproti tuctovemu pribehu o skorumpovanych policajtoch dokazuje, ze ak sa forma spravi dostatocne putavou, obsah nemusi byt nijak originalny, aby film bezproblemovo fungoval. Ayer predstavuje dalsi policajny thriller a tentokrat sa mu vydaril o kus lepsie ako predchadzajuce Harsh Times. No a Keanu Reeves bol fantasticky. ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Sandra a Forest – posily pro Slye

Sandra a Forest – posily pro Slye

30.12.2008

Jméno Sandra Bullock nám chlapům většinou oživí bolestivé vzpomínky na ten večer, kdy jsme s našimi holkami museli zajít do kina na nějaký ten Sandřin slaďák (konec konců, zvěčnil to Kevin Williamson… (více)