Street Kings

• Česko Králové ulice (festivalový název) (více)

Tom Ludlow, detektiv mravnostního oddělení, dopadne korejské pedofily a osvobodí unesené nezletilé dívky. Díky tomu je jeho šéf Wander povýšen, což kapitán pro vnitřní záležitosti policie James Biggs nenese dobře. Okamžitě se pouští do vyšetřování Tomova zásahu. Vypadá to, že Biggse na Toma poslal jeho bývalý parťák Washington, s kterým se Tom rozešel ve zlém. Šéf Wander však za Tomem stojí, je rozhodnutý ho z maléru dostat. Tom ale nejedná pokaždé jen tak, jak nařizují předpisy, umí své pozice zneužít a v tom je problém. Tom si to chce s Washingtonem vyříkat, proto ho sleduje. Muž vstoupí do obchodu, jenže ten zrovna v tu chvíli přepadnou dva ozbrojení muži. Tom se snaží Washingtona přesvědčit, že hrozí nebezpečí, ale ten si myslí, že ho chce Tom zabít. Nastane pravá řež a Washington je při nastalé přestřelce zabit. Na první pohled to na všechny působí jako vyřizování osobních účtů a bohužel to tak vypadá i podle záběrů z bezpečnostních kamer. Šéf chce celou záležitost zamést pod stůl a poradí Tomovi, aby záznam ukradl. Problém se díky tomu sice podaří vyžehlit, nicméně Tom je pro jistotu uklizen na administrativní oddělení stížností... (TV Nova)

zippo8

Street kings! ano policajti sa tvaria ako pani ulic ale kym sa nepride na korupcie... a Keanu Reeves odohral fantasticky film tak ako jeho partak Chris Evans ... Urcite odporucam pozriet! ()

Vandislav

Kliše s pár obměnami - hlavní padouch je magor (to není urážka, je mentálně narušen) a hlavní hrdina blb (to asi taky nebude urážka, prostě mu nemyslí). Akční přestřelky nejsou špatné, dialogy za nic nestojí, režije dobrá (alepsoň mě skoro do konce držela v naději, že film není tak stupidně jednoduchý, jak se zdá). Herecké výkony hlavních představitelů vydařené, ostatní role ucházející. To v kombinaci s tímto příběhem bohužel nedostačuje na vytvoření dostatečně sledovatelného filmu. Jeden a půl hvězdičky. ()

SidEfect

Vynikajici atmosfericky thriller s nadstandartními hereckymi vykony. napeti je budovano hned od pocatku, kdy Ludlow (Reeves) vybili barak korejcu, zadrzujici dvojici devcatek. Po tomto momentu jsem se bal prehnane sentimentality, hrajici po americku na city divaka, ale nastesti jsem se spletl. Film dle meho gusta, kdy divak do konce nevi, kdo stoji za vsim tim svinstvem, kdo je ten hodny a kdo ten spatny. Vse navic podbarveno vybornou hudbou Graeme Revella, kteremu v par tracich sekunduje hip-hopovyprofik DJ Muggs ze spolku Soul Assassins (Cypress Hill). Pokud me prvni Ayeruv film Harsh Times dostal, tento me nadchnul. Jen skoda, ze podobne filmy se nedostanou do nasich kin a jdou rovnou na DvD. Navic Reeves si u mne spravil reputaci po neprilis presvedcivem snimku Den, kdy se zastavila zeme. A Whitaker? Ten snad neni spatny nikdy. ()

DaNQa

- A máme to tu. Nový film z dielne režiséra Davida Ayera.Ten sa na základe svojich vlastných skúseností z najhoršej časti LA, v ktorej vyrastal, rozhodol natočiť film o policajtoch, ktorí si vybrali prachy namiesto spravodlivosti, a korupcia či falšovanie dôkazov sa im javí ako každodenná rutina.Ayer sa inšpiroval námetom od Jamesa Ellroya, ktorý sa spolu s Kurtom Wimmerom, podieľali na scenári.Kombinácia týchto vynikajúcich scenáristov dokázala vytvoriť film, ktorý vám otvorí oči a zistíte, že v meste anjelov, žiadneho anjela nenájdete. Los Angeles. Korupcia v policajnom zbore naberá na obrátkach. Každý policajt chce všetko a je mu jedno akým spôsobom, či za akých okolností to dosiahne. Tom Ludlow(Keanu Reeves) pracuje na oddelení a spolu so svojimi kolegami a šéfom celého špeciálneho útvaru,kapitánom Wanderom(Forest Whitaker) riešia svoje prípady jednou jedinou metódou. Zastreliť podozrivého, sfalšovať dôkazy a zhrabnúť slávu. Takto to praktizovali až do doby , kým sa jeden z nich, detektív Washington(Terry Crews),nerozhodol žiť poctivo a dať spravodlivosť na prvé miesto. Spojil sa s oddelením vnútorných záležitostí a spolu s kapitánom Biggsom(Hugh Laurie) sa dohodli, že špeciálny útvar kapitána Wandera pošlú k zemi. Prípad sa vyostruje a detektíva Washingtona zastrelia pri nákupe v obchode. Z vraždy obvinia jeho bývalého partnera, detektíva Ludlowa a ten sa na základe impulzu, ktorý mu dal kapitán Biggs, púšťa spolu s mladým detektívom Diskantom(Chris Evans)do pátrania na vlastnú päsť. Zistia , že špina v Los Angeles je väčšia ako čakali. Street kings sú typickým filmom o skorumpovaných policajtoch, drogách, ghette a spravodlivosti v ňom. Keď som si tento film pozrela na internetovej stránke, pretože som sa po pozretí jeho traileru nemohla dočkať, kedy príde do kín, som bola rada, že nežijem v LA. Film je tak neuveriteľne prepracovaný do najmenšieho detailu, až dostanete na okamih pocit , že je skutočný. Je to film pre milovníkov akcie, napätia a chuti po odplate. Fanúšikovia špeciálnych efektov si veľmi neprídu na svoje, pretože film vsadil na originalitu, precíznosť dialógov, ktoré sú obohatené aj nadávkami, a hviezdne obsadenie, ktoré vám doslova a do písmena vyrazí dych. Herci sa zhostili svojich úloh excelentne a ich výstupy brali dych. Najviac uznania si odo mňa zaslúžia dvaja herci. A to Keanu Reeves a Forest Whitaker. Keanu v úlohe Toma Ludlowa sa doslova vyžíval a to patrične ocení aj divák. Forest na mňa urobil dojem len z toho dôvodu, že dokázal zahrať špinavca, ktorý sa pred ostatnými svojimi mužmi hrá na toho najčistejšieho policajta v Los Angeles. Samozrejme, že ma dostali aj mladučký detektív Paul Diskant s tvárou Chrisa Evansa, ale aj veľmi presvedčivý Hugh Laurie,ktorý si tentoraz namiesto sebaistého doktora Housa zahral policajta, ktorý „upaľuje“ skorumpovaných policajtov. Samozrejme, že nesmiem zabudnúť ani na raperov, ktorý sa mihli vo vedľajších úlohách a to sú The Game, Common a Cedric The Entertainer. Takže ak ste dostali chuť na film preplnený akciou, zbraní a skorumpovaných policajtov, ktorý napokon zistia, že spravodlivosť skutočne nieje slepá, tak určite nepremeškajte premiéru tochto filmu vo vašom kine, pretože králi ulíc sú tu... () (méně) (více)

Feuer

Skvelé prostredie LA,skvelý Reeves a dokonalé skopumpovaný policajty(no až sa niekedy tomu nedá veriť) a na záver skvelý Hugh Laurie ,ktorého mám velmi rád z House a som rád .že ho môžem videiť aj ako inú postavu. ()

Mirik81

Dobrá svižná kriminálka, jen celkem předvídatelný děj, furt sem čekal neco co by mě překvapilo, ale nepřišlo to. Ale bavilo mě to i tak moc proto 4* ()

CrashHP

Rozhodne z tých lepších akčňákov, ktorých je mnoho. Kvalitu filmu dodalo určite aj obsadenie Keanu Reevesa, ktorého považujem za jedného skvelého herca a úlohy v akčných filmoch mu sedia. Film, ktorý som si vychutnal a som s ním spokojný. ()

triscimy

Musím se přiznat, že jsem čekal víc. Zápletka obyčejná, ale dobrá, jenže tím výčet mých pozitiv končí. Reevsovi sem toho drsnýho poldu ani na okamžik nevěřil, celou dobu jsem měl pocit, že si tenhle film na drsnej krimi thriller jenom hraje, obsahuje spoustu klišé a ohraných hlášek, přičemž se snaží tvářit "cool", ale baštit mu to nejde. Ani akce to zachránit nemůže, protože jí v celym filmu příliš neni. Až posledních asi 25 minut doopravdy za něco stojí. ()

vojtazz

No, musím říci, že film u mě dopadl rozhodně nad očekávání. Svižná a drsná cool jízda špinavými ulicemi LA, která ani na chvilku neztrácí tempo. Na to, že jde teprve o druhý režisérův počin, tak si počíná velmi suverénně a pevnou rukou vede svůj vizuálně vyšperkovaný film k jasně vytyčenému (tak samozřejmému, že předvídatelný je slabé slovo), leč přesto nakonec zajímavě okořeněnému, závěru. Herci výborní (Keanu válí, jestliže jsem o něm na začátku lehce pochyboval, tak v průběhu si mě získal) či alespoň dobří snad všichni, až na otravného Whitakera, který hraje jak před Stanislavkym a jeho přízvuk působí vskutku směšně až trapně. No každopádně jsem spokojen, nicméně přes přílišně jasné směřování, jinak vůbec ne špatného, scénáře a přehrávajícímu Whitakerovy dávám "jen" velmi dobré čtyři strars............. Ale což, bavil jsem se, a za tu poslední větu přeci jen měním na na 5. ()

Pellik

Okuliare Reevesa v úvodnej scéne mi pripomenuli jeho najslávnejšiu filmovú úlohu. Najprv som mal zmiešané pocity, náš Neo nebude ten dobrák, ale postupne sa začali odhaľovať všetky nitky skorumpovaného oddelenia. A výsledok? Prekvapenie. Whitaker rovnako zažiaril popri svojom kolegovi. Zmes akcie, napätia, zvratov, tak toto som už dávno nevidel. Síce tu niečo chýbalo ku dokonalosti, ten správny "smrad", ale z celkového hľadiska hodnotím film na štyri. ()

Stingray

Odulý ,vychlastaný Keanu který brázdí odvrácenou stranu Los Angeles a za ním zůstávájí jen hromady mrtvol. Jo to se mi líbilo. Chudák Chris Ewans...stihne se jen bát a divit. Výtečný obsazení. A Los Angeles po už od Collateralu ukazuje ve filmech svou špinavou tvář. ()

JIRKKA

Nebyl to špatný film, ale nějak mně to nechytlo a navíc chvílemi dost krvavý. To si radši pustím Smrtonosnou zbraň z roku 1987. ()

Mable

Keanu Reeves je můj oblíbený herec, ale víc jak tři hvězdy dát nemůžu. Film mě přišel průměrný a některé scény vyloženě nudné. Největší problém je pro mě ve vidění policisty, vím že realita je jinde, ale opravdu nemůžu přijmout, že vražda špatného člověka je dobrá věc. Na to se prostě nechci koukat. ()

onevoice

Napriek priemernému scenáru má film ohromil. Strhujúci dej Vás nenechá oddýchnuť. Skvelý Reeves a Whitaker sú priam na takéto žánre stvorení. Film odohrávajúci sa v Los Angeles postupne graduje a vrcholí v skvelom závere. Autor opäť poukazuje na skorumpovanosť polície. Natočilo sa už veľa filmov s takouto tématikou. Je to však stále aktuálne. Korupcia vládne a bude vládnuť. ()

Mahonney

Zajímavý příběh, slušná akce, které mohlo být více a Keanu v jedné z lepších rolí. Street Kings jsou ukázkou slušné režie a hereckých výkonů na úrovni, rozhodně to nejlepší z žánru. ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Sandra a Forest – posily pro Slye

Sandra a Forest – posily pro Slye

30.12.2008

Jméno Sandra Bullock nám chlapům většinou oživí bolestivé vzpomínky na ten večer, kdy jsme s našimi holkami museli zajít do kina na nějaký ten Sandřin slaďák (konec konců, zvěčnil to Kevin Williamson… (více)