Reklama

Reklama

Street Kings

  • Česko Králové ulice (festivalový název) (více)
Trailer 1

Tom Ludlow, detektiv mravnostního oddělení, dopadne korejské pedofily a osvobodí unesené nezletilé dívky. Díky tomu je jeho šéf Wander povýšen, což kapitán pro vnitřní záležitosti policie James Biggs nenese dobře. Okamžitě se pouští do vyšetřování Tomova zásahu. Vypadá to, že Biggse na Toma poslal jeho bývalý parťák Washington, s kterým se Tom rozešel ve zlém. Šéf Wander však za Tomem stojí, je rozhodnutý ho z maléru dostat. Tom ale nejedná pokaždé jen tak, jak nařizují předpisy, umí své pozice zneužít a v tom je problém. Tom si to chce s Washingtonem vyříkat, proto ho sleduje. Muž vstoupí do obchodu, jenže ten zrovna v tu chvíli přepadnou dva ozbrojení muži. Tom se snaží Washingtona přesvědčit, že hrozí nebezpečí, ale ten si myslí, že ho chce Tom zabít. Nastane pravá řež a Washington je při nastalé přestřelce zabit. Na první pohled to na všechny působí jako vyřizování osobních účtů a bohužel to tak vypadá i podle záběrů z bezpečnostních kamer. Šéf chce celou záležitost zamést pod stůl a poradí Tomovi, aby záznam ukradl. Problém se díky tomu sice podaří vyžehlit, nicméně Tom je pro jistotu uklizen na administrativní oddělení stížností... (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (745)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Stokrát omletá story o drsňákovi, který se nakonec pochlapí a vše vezme statečně do svých rukou, neboť si konečně uvědomí, že dělá správnou věc. Je to sice parádně klišoidní výblitek, nicméně režisér to ví a my víme že to režisér ví. Akce je hodně drsná - alespoň že tak. Reeves je jako "punk" s černou károu překvapivě solidní a Whitaker neskutečný. Zakopané mrtvoly a střelba do obličeje jsou příjemnými bonusy navíc. Konec je jasný tak po třiceti minutách. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Tom je jedným z najlepších policajtov v Los Angeles. Jeho výsledky hovoria za všetko. To akým spôsobom však svoje zákroky vykonáva, je prinajmenšom trúfalé. Tom nie je typickým zástancom práva, ktorý dodržiava zákony a ctí policajné postupy. Toto všetko o ňom vie aj nadriadený. Ten však pred jeho konaním zatvára oči nakoľko vďaka Tomovím výsledkom kariérne postupuje. Všetko ide tak ako má až do chvíle kedy dvaja gangstri nerozstrieľajú Tomovho bývalého kolegu Washingtona. Nakoľko mali obaja medzi sebou niekoľko konfliktov, podozrivým sa stáva práve Tom. Ten teraz musí opätovne všetko zobrať do svojich rúk a dokázať, že s brutálnou vraždou Washingtona nemá nič spoločné. Jeho zistenia ho privedú na stopu skorumpovaných kolegov. Kam až siaha táto špinavá hra? Pomerne slušný akčný thriller s výborným hereckým obsadením. S kvalitou ich výkonov sa ale rátalo. Jediným "negatívom" filmu je, aj keď výborne zvládnutý, no otrepaný, milión krát videný príbeh. Chcelo to štipku originality. ()

Reklama

KarelR 

všechny recenze uživatele

Rozhodně kvalitní přírůstek do žánru, ale čekal jsem o chlup nápaditější scénář nebo nějakou ultimátní scénu, která by Street Kings katapultovala do zapamatování hodného nadprůměru. Takhle je to jenom hodně solidní řemeslo, ve kterém Keanu Reeves znovu dokazuje, že drsného poldu zvládá levou zadní. 7/10 ()

nunka 

všechny recenze uživatele

Tom Ludlow ide na poctivosť a proti všetkým divným praktikám zkorumpovanej polície. Ak sa mu niekto nepáči, stlačí spúšť a drsne so všetkým skoncuje. Toto policajné krimi má všetky tradičné prvky - drsných záporákov a ešte drsnejších hrdinov, akcie tak akurát, drugs and gangsters, mnoho obetí a vkusné tempo. V rámci krimi žánru skôr priemerné, v ktorom našťastie nemám napozerané toľko, aby som mohla kritickejšie porovnávať. ()

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

K filmu jsem přicházel s domněnkou, že akorát shlédnu Training day, kde hlavní hrdinové jsou běloši. Když jsem od něj odcházel, měl jsem dojem, že Street Kings je Training day s dobrým scénářem, mnohem lepším režisérem a herci. Brutální snímek o špíně života, v které se hlavní hrdina brodí a sám jí tvoří, mne naprosto uhranul. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (20)

  • Detektiv Tom Ludlow (Keanu Reeves) jazdí autom Dodge Charger SRT8 a nosí hodinky značky Rolex GMT Master II. (lskala)

Související novinky

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (více)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

07.02.2012

Účast špičkových filmových tvůrců v televizních projektech už dnes není ničím výjimečným. Z těch posledních jmenujme třeba drama HBO Luck, na kterém Michael Mann spolupracuje s Dustinem Hoffmanem.… (více)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Sandra a Forest – posily pro Slye

Sandra a Forest – posily pro Slye

30.12.2008

Jméno Sandra Bullock nám chlapům většinou oživí bolestivé vzpomínky na ten večer, kdy jsme s našimi holkami museli zajít do kina na nějaký ten Sandřin slaďák (konec konců, zvěčnil to Kevin Williamson… (více)

Reklama

Reklama