Reklama

Reklama

Street Kings

  • Česko Králové ulice (festivalový název) (více)
Trailer 1

Tom Ludlow, detektiv mravnostního oddělení, dopadne korejské pedofily a osvobodí unesené nezletilé dívky. Díky tomu je jeho šéf Wander povýšen, což kapitán pro vnitřní záležitosti policie James Biggs nenese dobře. Okamžitě se pouští do vyšetřování Tomova zásahu. Vypadá to, že Biggse na Toma poslal jeho bývalý parťák Washington, s kterým se Tom rozešel ve zlém. Šéf Wander však za Tomem stojí, je rozhodnutý ho z maléru dostat. Tom ale nejedná pokaždé jen tak, jak nařizují předpisy, umí své pozice zneužít a v tom je problém. Tom si to chce s Washingtonem vyříkat, proto ho sleduje. Muž vstoupí do obchodu, jenže ten zrovna v tu chvíli přepadnou dva ozbrojení muži. Tom se snaží Washingtona přesvědčit, že hrozí nebezpečí, ale ten si myslí, že ho chce Tom zabít. Nastane pravá řež a Washington je při nastalé přestřelce zabit. Na první pohled to na všechny působí jako vyřizování osobních účtů a bohužel to tak vypadá i podle záběrů z bezpečnostních kamer. Šéf chce celou záležitost zamést pod stůl a poradí Tomovi, aby záznam ukradl. Problém se díky tomu sice podaří vyžehlit, nicméně Tom je pro jistotu uklizen na administrativní oddělení stížností... (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (739)

Fr 

všechny recenze uživatele

Nebojte se, já jsem policajt!…. K.Reeves má problémy s rasismem, zločinci a sám se sebou. Je to nejnebezpečnější běloch v L.A. a ke všemu řeší vyhrocený vztah se svým bývalým kolegou. Zápletka je solidně rozehrána. Vše co však vypadá zajímavě končí na tom, že policie je prolezlá korupcí a dobro zvítězí nad zlem. A tak za mi v hlavě zůstává jen K.Reeves, který by mohl ještě něco solidního odehrát. Film doporučuji hlavně těm, jenž si myslí, že policisté jsou svině pouze u nás a ve Francii a těm, kteří chtějí vidět Dr. House bez hole a bez sarkasmu. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Oproti Harsh Times a Training Day i díky ztrátě originality krok zpět. Vinu bych však rozhodně nehledal na Ayerově straně, nýbrž v Ellroyově scénáři, jenž s blížícím se koncem i přes svou překombinovanost stále více zabředá do mainstreamových vod vyhřátých sluncem vycházejícím nad LA. Jednoduše řečeno, zatímco Street Kings jezdí v naleštěných bourácích po ulici, v Drsných časech ku prospěchu věci tu samou cestu prolezou kanály. Když jsme u těch srovnání, z trojice Reeves, Bale, Washington u mě jednoznačně vyhrává ten poslední, protože on se nejvíce dokázal odklonit od své zavedené herecké značky. Jak říkáš, Denzele, King Kong ain´t got shit on you! Kdyby Whitaker věděl, jak to má Dr.Dům Laurie celé ošéfované, nemusel to s tím svým přehnaným hereckým projevem zas až tak hrotit.. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"I kdybych rozlišoval, jestli jsou darebáci černí, žlutí, nebo hnědí, stejně bych je zastřelil. Kdyby byli bílí, tak bych je odvezl domů a proč? Protože jsem rasista." Tak tomu říkám názor, se kterým se dá pouze souhlasit ... tedy když jste bílý detektiv a práce vám už trošku leze na mozek. Mě tedy detektiv Ludlow svým neskrývaným rasismem zaujal a taky mě zaujalo, kterak si jeho oddělení samo pere špinavé prádlo. Jinak to bylo jen zobrazení toho, kterak prorůstá organizovaný zločin do řad policie. A to je stejné v Los Angeles, v Londýně i v Plzni a mě už to moc nebaví. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Keanu Reeves jak jsme ho neznal, ale jak jsem ho moc rád poznal. Kriminální filmy byly vždy mými oblíbenými, ale poslední dobou zde nebyl vysloveně zajímavý kousek, který by využíval všech aspektů, které nabízí policejní práce. Až do teď. Nejen morální problematika spojená s policejní prací, ale i mnohem více nabízí Street kings. Velmi dobře napsaný a využitý příběh nečistého poldy, který koná jak cítí a jak má za úkol. V jeden okamžik ho určitě budete chápat, aby jste ho v druhý nenáviděli. Morální problematiku mám moc rád a když se využije v tomto prostředí a se střelnými zbraněmi, proč ne? Na jaké straně a s jakým názorem by jste chtěli být policista vy? Film se nesnaží odpovědět, jen ukázat a nechat vás rozhodnout a tato volnost je velmi příjemná. Mimo to Keanu Reeves odvádí skvělý výkon, stejně jako již starý známý Forest Whitaker a svou holí, kterou asi nechal doma, proslavený Hugh "House" Laurie. Drsná a velmi vkusná podívaná, která neztrácí tempo ani myšlenku. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Môj divácky zážitok bol slušný (rád si film pozriem znovu), ale objektívne nemôžem dať vyššie hodnotenie. Keanu Reeves nie je Russell Crowe. Chris Evans rozhodne nie je Guy Pearce. A David Ayer určite nie je Curtis Hanson. Akurát James Ellroy je James Ellroy. A to je tiež trochu problém, pretože kto videl L. A. - Prísne tajné, pre toho bude SK veľmi priehľadná a predvídateľná záležitosť plná klišé. Navyše ju veľmi kazí béčkovo prehrávajúci Forest Whitaker. Zo začiatku som mal problém s čudným strihom v dialógových scénach, potom som pochopil, že jeho účelom je čo najviac vytesniť afektujúceho Foresta z obrazu - pri jeho preslovoch je väčšinou záber na jeho oponenta, teda Reevesa. Toto Ayer hrubo nezvládol. Napriek všetkým výhradám ide o solídnu kriminálku s štedrou porciou patrične brutálnej akcie a šťavnatých dialógov. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (20)

  • Tržby ze severoamerických kin byly 26,4 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových 66,5 mil. (NIRO)

Související novinky

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (více)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

07.02.2012

Účast špičkových filmových tvůrců v televizních projektech už dnes není ničím výjimečným. Z těch posledních jmenujme třeba drama HBO Luck, na kterém Michael Mann spolupracuje s Dustinem Hoffmanem.… (více)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Sandra a Forest – posily pro Slye

Sandra a Forest – posily pro Slye

30.12.2008

Jméno Sandra Bullock nám chlapům většinou oživí bolestivé vzpomínky na ten večer, kdy jsme s našimi holkami museli zajít do kina na nějaký ten Sandřin slaďák (konec konců, zvěčnil to Kevin Williamson… (více)

Reklama

Reklama