Králové ulice (festivalový název)

Street Kings

Králi ulice

Krimi / Drama / Thriller / Akční

USA, 2008, 104 min

Keanu Reeves ala" tough guy" ve svižné, stylové a tvrdě odtočené krimi, která se sice tváří trošku jinak, než doopravdy je, a proto se z toho stává hollywoodská jednohubka o násilí, negrech a korupci, kde nic neni není jak má být, často dost škrobené. Reeves je dobrej herec, ale nevím jestli on měl být ten pravý pro tuhle roli. Nápaditá kamera září. Scénář není nikterak propracovaný. Forma nad obsah. Hodně dobré tři hvězdičky.(4.6.2008)

Já mám pro tenhle typ filmu prostě strašnou slabost. Sledovat drsného policistu kterak seřeže každého na potkání a ještě stačí pronést pár suchých hlášek je vždy zážitek, obzvlášť pak když tím poldou je sympaťák Keanu Reeves, který si v cestě za pravdou nebere žádné servítky nebo oddechový čas. David Ayer si mě svým stylem rychle získal, líbili se mi jak dobře natočené akční pasáže, tak hlavně samotné vykreslení zkorumpovaného policejního světa, v němž si nikdo nemůže být před nikým jistý a jako nejlepší řešení se většinou jeví rovnou kulka do hlavy. Sice je to stále dokola omílaná pohádka, ale v tandemu s výborným obsazením a přímočarým příběhem nemůže žádné nové převyprávění nikdy urazit.)) "Jdeme je zabít?"-" Ne, jenom jim položíme pár otázek.. Pak je zabijeme."(17.10.2012)

Soundtrack Graeme Revell: 1. Ludlow Wakes Up (w/ DJ Muggs) ,2. The Kims ,3. Captain Wander ,4. Washington's Drive (w/ DJ Muggs) ,5. The Market ,6. Security Cam ,7. Funeral ,8. Ludlow and Diskant Alliance ,9. Chasing Quicks (w/ DJ Muggs) ,10. Ludlow Talks With Mrs. Washington ,11. El Sereno ,12. Ludlow Visits Mrs. Washington At Home ,13. Drive to Fremont and Coates (w/ DJ Muggs) ,14. All About Weight ,15. Diskant ,16. Grace's Apartment ,17. Car Ride With Ludlow ,18. Ludlow With Santos and DeMille ,19. Wander's Kitchen ,20. The Cookie Jar ,21. Wander and Ludlow ,22. Biggs and Ludow ,23. Street Kings X (w/ DJ Muggs),(14.5.2011)

Drsnej temnej krimi thriller, kterej se podobně jako Training day zajímá spíš o policii a její divný praktiky a dělá to fakt ve velkým stylu, hned od začátku film hodně navnadí parádní akcí v podání Keanu Reevese, kdy vystřílí jeden barák, pak to sice z týhle akční cesty mírně sejde, ale o to víc se přídá na atmosféře a na příběhu, kterej je víc než slušně propracovanej, i když né originální, krom toho jak Keanu, tak hlavně Forest Whitaker jsou naprosto parádní a obzvlášť u Whitakera bych se nebál mu udělit oscara za vedlejší roli, pak už stojí za zmínku jen Hugh dr. Barák Laurie, kterej ale tady nepřekročil stín výbornýho seriálovýho herce. Jinak ale hodně příjemný překvapení na poli krimi(24.5.2008)

Zpočátku nadějně drsná kriminálka, jež ke konci bohužel sklouzne k tuctovému příběhu na téma, které jsme už viděli mockrát. A lépe. Závěr byl zvlášt(n)ě ukřičený, ale bez emocí, ačkoliv tam zřejmě původně být měly. Akční scény ale byly dobré, nejlepší druhá přestřelka v bytě. Hugh Laurie dostal bohužel velmi málo prostoru.(6.7.2013)

• Common

• - Autor soundtracku Graeme Revell je podepsán i jako tvůrce hudby k PC hře Call of Duty 2. (Jurij)

• - V původním scénáři je scéna, která odhaluje poměr kapitána Wandera (Forest Whitaker) s ženou Ludlowa (Keanu Reeves). (KucC)

• - Jako scénáristu se jim povedlo ukořistit Jamese Ellroye (L.A. přísně tajné, Černá Dahlia). Ellroy má se zločinem vlastní zkušenost. V roce 1958, když malému Jamesovi bylo deset, tak mu brutálně zavraždili maminku. Ellroy v roce 1996 napsal své memoáry "My Dark Places." (Rodriguez)