Reklama

Reklama

Street Kings

  • Česko Králové ulice (festivalový název) (více)
Trailer 1

Tom Ludlow, detektiv mravnostního oddělení, dopadne korejské pedofily a osvobodí unesené nezletilé dívky. Díky tomu je jeho šéf Wander povýšen, což kapitán pro vnitřní záležitosti policie James Biggs nenese dobře. Okamžitě se pouští do vyšetřování Tomova zásahu. Vypadá to, že Biggse na Toma poslal jeho bývalý parťák Washington, s kterým se Tom rozešel ve zlém. Šéf Wander však za Tomem stojí, je rozhodnutý ho z maléru dostat. Tom ale nejedná pokaždé jen tak, jak nařizují předpisy, umí své pozice zneužít a v tom je problém. Tom si to chce s Washingtonem vyříkat, proto ho sleduje. Muž vstoupí do obchodu, jenže ten zrovna v tu chvíli přepadnou dva ozbrojení muži. Tom se snaží Washingtona přesvědčit, že hrozí nebezpečí, ale ten si myslí, že ho chce Tom zabít. Nastane pravá řež a Washington je při nastalé přestřelce zabit. Na první pohled to na všechny působí jako vyřizování osobních účtů a bohužel to tak vypadá i podle záběrů z bezpečnostních kamer. Šéf chce celou záležitost zamést pod stůl a poradí Tomovi, aby záznam ukradl. Problém se díky tomu sice podaří vyžehlit, nicméně Tom je pro jistotu uklizen na administrativní oddělení stížností... (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (745)

castor 

všechny recenze uživatele

Keanu Reeves coby oprstýnkovanej policejní drsňak Tommy Ludlow, co ráno po zazvonění budíku hnedle kontroluje pistoli, aby mohl dopadnout (lépe zastřelit) další grázly, co se prohání po losangeleských ulicích. David Ayer, sic jde ruku v ruce s moderními trendy, mu nabízí jen velmi tradiční děj o morálce v policejním světě a mě už zrovna nebavilo poslouchat tuhle lehce obehranou písničku. Těžkotonážní policejní buldoci se s ničím nepářou, přičemž nekompromisní Reeves je nejvýraznějším architektem nočních jatek. A sic to není žádný svatoušek, má tu smůlu, že stojí na špatném konci spletitého korupčního provazu. Tvůrci nabídnou několik skvostných akčních scén, žádné berličky a kravinky, prostě jen vystřílený zásobník a zkrvavený grázl padající k zemi. Ano, je pravda, že mě David Ayer před třemi lety neuspokojil svými Harsh Times, kde se rovněž snažil být za každou cenu ultradrsnej a vulgární, ale v tomhle případě po druhém zhlédnutí nakonec čtvrtou hvězdu střelím. Už jen proto, jak tvůrci tyhle špinavé ulice znají, má to specifickou atmosféru, má to „osobní kouzlo“. Ale samozřejmě Michael Mann je Michael Mann!! ()

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

K filmu jsem přicházel s domněnkou, že akorát shlédnu Training day, kde hlavní hrdinové jsou běloši. Když jsem od něj odcházel, měl jsem dojem, že Street Kings je Training day s dobrým scénářem, mnohem lepším režisérem a herci. Brutální snímek o špíně života, v které se hlavní hrdina brodí a sám jí tvoří, mne naprosto uhranul. ()

Reklama

Tyler 

všechny recenze uživatele

Ne, asi bych se nechtěl přátelit s jedinou postavou této drsné krimi, kde - jak hlavní hrdina správně podotýká - zlo plodí zase jenom zlo. Temná sonda do útrob speciálního oddílu losangelské policie (jehož členové by si velmi rozuměli se "Zvláštní jednotkou" Oliviera Marchala), v němž už dávno nejde o hledání světské spravedlnosti, staví na skvělé atmosféře a zejména vynikajících hercích s Keanu Reevesem v čele v pro něj atypicky prohnilé roli. Scénář "Street Kings" je sice v některých ohledech celkem průhledný, to však filmu nijak neubírá na působivosti. Skvěle vykreslené prostředí, drsná přehledná akce a nekompromisní přístup od všech zúčastněných stran prodchnutý povýšeným pocitem nedotknutelnosti vytvářejí pro ty, kdo si rádi pochutnávají na syrovém, kvalitní filmové sousto. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Systém policajnej práce je skorumpovaný a slúži záujmom mocných. Králi ulice divákov presviedčajú, že nie systém, ale konkrétni mamonári a ich sluhovia v polícii sú tí odpudzujúci a zlí. Zároveň ponúka riešenie. Spočíva v ráznom odťatí zhnitých častí systému, aby - síce naďalej krivoľako, ale predsa len o kúsok spravodlivejšie ten istý systém mohol fungovať ďalej. Základom sú čestní a nekompromisní jednotlivci. Ich prototyp predstavuje vysoko mravný policajt v podaní Keanu Reevesa. S dokonale tvrdnúcim výrazom nenávisti v tvári stále nekompromisnejšie odstraňuje z povrchu zemského predstaviteľov zločineckých komplotov. Poznámka: Alkoholová presiaknutosť hrdinov dnes už zďaleka nepredstavuje taký problém ako kedysi. To je, popri spomenutom základnom predpoklade filmu - obhajobe existujúceho stavu - nenápadná propaganda alkoholovej lobby, ktorá v reklame aj vo filmoch poráža na hlavu lobby cigaretovú. Vďaka tomu nejedným pohárikom potúžený chlap či žena môže stále konať vysoko hrdinské akčné činy. ()

petero 

všechny recenze uživatele

David Ayer to režijne opäť zvládol, bohužiaľ scenáristicky je to len priemer. Akčnejší úvod je zaujímavejší ako ukecanejší záver s nie príliš prekvapujúcim odhalením v radoch polície. Predsa len skorumpovaný Denzel Washington alebo psychicky narušený Christian Bale boli zaujímavejšie postavy ako nekompromisný a prchký policajt Keanu Reevesa loviaci zločincov nie zrovna košér metódami na hranici ohrozenia vlastného života, čo zamrzí vzhľadom na to, že podáva veľmi presvedčivý výkon, nemenej tak i Forest Whitaker, ako jeho nadriadený držiaci nad ním ochrannú ruku neštítiaci sa zadržať kompromitujúce materiáli, v úlohe priam žiari a Chris Evans, stávajúci sa jeho vyšetrovacím parťákom po poprave kolegu dvojicou gangstrov, opäť potvrdzuje že nie je len modelom, ale priamo ukážkovo je využitý part stvárnený hercom Hugh Laurie. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (20)

  • Detektiv Tom Ludlow (Keanu Reeves) jazdí autom Dodge Charger SRT8 a nosí hodinky značky Rolex GMT Master II. (lskala)

Související novinky

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (více)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

07.02.2012

Účast špičkových filmových tvůrců v televizních projektech už dnes není ničím výjimečným. Z těch posledních jmenujme třeba drama HBO Luck, na kterém Michael Mann spolupracuje s Dustinem Hoffmanem.… (více)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Sandra a Forest – posily pro Slye

Sandra a Forest – posily pro Slye

30.12.2008

Jméno Sandra Bullock nám chlapům většinou oživí bolestivé vzpomínky na ten večer, kdy jsme s našimi holkami museli zajít do kina na nějaký ten Sandřin slaďák (konec konců, zvěčnil to Kevin Williamson… (více)

Reklama

Reklama