Reklama

Reklama

Street Kings

  • Česko Králové ulice (festivalový název) (více)
Trailer 1

Tom Ludlow, detektiv mravnostního oddělení, dopadne korejské pedofily a osvobodí unesené nezletilé dívky. Díky tomu je jeho šéf Wander povýšen, což kapitán pro vnitřní záležitosti policie James Biggs nenese dobře. Okamžitě se pouští do vyšetřování Tomova zásahu. Vypadá to, že Biggse na Toma poslal jeho bývalý parťák Washington, s kterým se Tom rozešel ve zlém. Šéf Wander však za Tomem stojí, je rozhodnutý ho z maléru dostat. Tom ale nejedná pokaždé jen tak, jak nařizují předpisy, umí své pozice zneužít a v tom je problém. Tom si to chce s Washingtonem vyříkat, proto ho sleduje. Muž vstoupí do obchodu, jenže ten zrovna v tu chvíli přepadnou dva ozbrojení muži. Tom se snaží Washingtona přesvědčit, že hrozí nebezpečí, ale ten si myslí, že ho chce Tom zabít. Nastane pravá řež a Washington je při nastalé přestřelce zabit. Na první pohled to na všechny působí jako vyřizování osobních účtů a bohužel to tak vypadá i podle záběrů z bezpečnostních kamer. Šéf chce celou záležitost zamést pod stůl a poradí Tomovi, aby záznam ukradl. Problém se díky tomu sice podaří vyžehlit, nicméně Tom je pro jistotu uklizen na administrativní oddělení stížností... (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (745)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Tom je jedným z najlepších policajtov v Los Angeles. Jeho výsledky hovoria za všetko. To akým spôsobom však svoje zákroky vykonáva, je prinajmenšom trúfalé. Tom nie je typickým zástancom práva, ktorý dodržiava zákony a ctí policajné postupy. Toto všetko o ňom vie aj nadriadený. Ten však pred jeho konaním zatvára oči nakoľko vďaka Tomovím výsledkom kariérne postupuje. Všetko ide tak ako má až do chvíle kedy dvaja gangstri nerozstrieľajú Tomovho bývalého kolegu Washingtona. Nakoľko mali obaja medzi sebou niekoľko konfliktov, podozrivým sa stáva práve Tom. Ten teraz musí opätovne všetko zobrať do svojich rúk a dokázať, že s brutálnou vraždou Washingtona nemá nič spoločné. Jeho zistenia ho privedú na stopu skorumpovaných kolegov. Kam až siaha táto špinavá hra? Pomerne slušný akčný thriller s výborným hereckým obsadením. S kvalitou ich výkonov sa ale rátalo. Jediným "negatívom" filmu je, aj keď výborne zvládnutý, no otrepaný, milión krát videný príbeh. Chcelo to štipku originality. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Zpočátku nadějně drsná kriminálka, jež ke konci bohužel sklouzne k tuctovému příběhu na téma, které jsme už viděli mockrát. A lépe. Závěr byl zvlášt(n)ě ukřičený, ale bez emocí, ačkoliv tam zřejmě původně být měly. Akční scény ale byly dobré, nejlepší druhá přestřelka v bytě. Hugh Laurie dostal bohužel velmi málo prostoru. ()

Reklama

Lateef 

všechny recenze uživatele

Drsný časy Toma Ludlowa. Detektiva, jehož buňky tankují vodku z lahviček a jehož zásobníky nikdy nezůstávají dlouho plné. Scénárista James Ellroy jej zasadil do jednoduchého příběhu, ve kterém jsou zkorumpované snad i tkaničky od bot. Do prostředí, které režisér David Ayer vykreslil znovu slušně, tvrdě a neúprosně. Keanu Reeves tu doslova žhne, Chris Evans působí spíše přizdisráčově, Forest Whitaker s přivřeným okem si po nevýrazné roli v Úhlu pohledu napravil pověst, od Hugha "Dr. House" Laurieho hlavně nečekejte žádný sarkasmus, už takhle se zaškatulkoval víc než dost. 100 minut poctivé filmařiny s dobrými herci, krvavými přestřelkami a dynamickým, nepříliš originálním scénářem. 20 miliónů dolarů(rozpočet)/55,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

petero 

všechny recenze uživatele

David Ayer to režijne opäť zvládol, bohužiaľ scenáristicky je to len priemer. Akčnejší úvod je zaujímavejší ako ukecanejší záver s nie príliš prekvapujúcim odhalením v radoch polície. Predsa len skorumpovaný Denzel Washington alebo psychicky narušený Christian Bale boli zaujímavejšie postavy ako nekompromisný a prchký policajt Keanu Reevesa loviaci zločincov nie zrovna košér metódami na hranici ohrozenia vlastného života, čo zamrzí vzhľadom na to, že podáva veľmi presvedčivý výkon, nemenej tak i Forest Whitaker, ako jeho nadriadený držiaci nad ním ochrannú ruku neštítiaci sa zadržať kompromitujúce materiáli, v úlohe priam žiari a Chris Evans, stávajúci sa jeho vyšetrovacím parťákom po poprave kolegu dvojicou gangstrov, opäť potvrdzuje že nie je len modelom, ale priamo ukážkovo je využitý part stvárnený hercom Hugh Laurie. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Extrémně pravicový úhel pohledu na výsek americké reality nabízí jen málo pozitivních interpretací, jelikož převládá palčivě čpící reflexe neblahé historické zkušenosti - nepřipomíná vám tohle fašismus?! Z podobně tématicky laděných filmů je tenhle ten nejvíce populistický a poplatný stále se cyklicky vracejícímu trendu... Podobné filmy: Drsný časy, Training Day, Tropa de Elite ()

Galerie (20)

Zajímavosti (20)

  • Tržby ze severoamerických kin byly 26,4 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových 66,5 mil. (NIRO)
  • Filmová hudba byla nahrána v pražském Rudolfinu. (bearmeedek)

Související novinky

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (více)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

07.02.2012

Účast špičkových filmových tvůrců v televizních projektech už dnes není ničím výjimečným. Z těch posledních jmenujme třeba drama HBO Luck, na kterém Michael Mann spolupracuje s Dustinem Hoffmanem.… (více)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Sandra a Forest – posily pro Slye

Sandra a Forest – posily pro Slye

30.12.2008

Jméno Sandra Bullock nám chlapům většinou oživí bolestivé vzpomínky na ten večer, kdy jsme s našimi holkami museli zajít do kina na nějaký ten Sandřin slaďák (konec konců, zvěčnil to Kevin Williamson… (více)

Reklama

Reklama