Reklama

Reklama

Králové ulice

(festivalový název)
  • USA Street Kings (více)
Trailer 2

Tom Ludlow, detektiv mravnostního oddělení, dopadne korejské pedofily a osvobodí unesené nezletilé dívky. Díky tomu je jeho šéf Wander povýšen, což kapitán pro vnitřní záležitosti policie James Biggs nenese dobře. Okamžitě se pouští do vyšetřování Tomova zásahu. Vypadá to, že Biggse na Toma poslal jeho bývalý parťák Washington, s kterým se Tom rozešel ve zlém. Šéf Wander však za Tomem stojí, je rozhodnutý ho z maléru dostat. Tom ale nejedná pokaždé jen tak, jak nařizují předpisy, umí své pozice zneužít a v tom je problém. Tom si to chce s Washingtonem vyříkat, proto ho sleduje. Muž vstoupí do obchodu, jenže ten zrovna v tu chvíli přepadnou dva ozbrojení muži. Tom se snaží Washingtona přesvědčit, že hrozí nebezpečí, ale ten si myslí, že ho chce Tom zabít. Nastane pravá řež a Washington je při nastalé přestřelce zabit. Na první pohled to na všechny působí jako vyřizování osobních účtů a bohužel to tak vypadá i podle záběrů z bezpečnostních kamer. Šéf chce celou záležitost zamést pod stůl a poradí Tomovi, aby záznam ukradl. Problém se díky tomu sice podaří vyžehlit, nicméně Tom je pro jistotu uklizen na administrativní oddělení stížností... (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (722)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Celou tu dobu jsem z tohodle filmu měl neskutečně dobrej pocit. Herci hráli skvěle a Keanu Reeves mi v hlavní roli policajta a magora s bouchačkou, docela sednul. Nicméně Keanu seřezal snad půlku filmovýho štábu a tak mu bylo chvílemi dost náročné věřit, že je fakt takovej borec, že dokáže ztřískat každýho na potkání, aby si udělal respekt. Ve filmu si ho pak docela udělal, ale u mě ani moc ne. Na druhou stranu film jako takový vůbec nenudil a perfektně šlapal. Až do konce, kde si vybral taky to nejlepší z celého filmu. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $20miliónovTržby USA $26,418,667Tržby Celosvetovo $65,572,887Tržby za predaj DVD v USA $13,253,712 //počet predaných kusov 659,400Niekto si tu začína robiť meno na drsnej sonde zo života špinavých ulíc LA a treba dodať s priamočiarou dráhou letu guľky boduje. Reč je o talentovanom tvorcovi profilujúcom si meno na brutalite ulíc, kde ako vystrelená sonda podáva v hĺbke tie najväčšie zverstvá a podlosti. Takže režisér David Ayer po tématicky podobných a hlavne hustých Drsných časoch, ponúka z rovnakého teritória príbeh z policajného prostredia bojujúceho proti podsvetiu, kde sú praktiky toho najdrsnejšieho rázu. Úlohy policajného čističa špiny podsvetia sa tu bravúrne ujal "neúprosný" Keanu Reeves. Tomu proste policajná uniforma sadne ako uliata ale aj bez nej je ten najsprávnejší policajt, ktorému v jeho činnosti môžeme len fandiť... Film je plný tej najbrutálnejšej akcie, zbesilých prestreliek, naháňačiek, prešpikovaného deju s tými najpodlejšími ťahmi a doprevádzané to je v doslova batmanovskej ťahavej hudbe... takže u mňa maximálna spokojnosť a jeden z mála šikovne zvládnutých policajných filmoch, aj keď možno príbehovo neponúkne čistú originalitu ale za to ako hovorím zručná práca v tomto žánri poteší. /90%/ ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Keanu Reeves jak jsme ho neznal, ale jak jsem ho moc rád poznal. Kriminální filmy byly vždy mými oblíbenými, ale poslední dobou zde nebyl vysloveně zajímavý kousek, který by využíval všech aspektů, které nabízí policejní práce. Až do teď. Nejen morální problematika spojená s policejní prací, ale i mnohem více nabízí Street kings. Velmi dobře napsaný a využitý příběh nečistého poldy, který koná jak cítí a jak má za úkol. V jeden okamžik ho určitě budete chápat, aby jste ho v druhý nenáviděli. Morální problematiku mám moc rád a když se využije v tomto prostředí a se střelnými zbraněmi, proč ne? Na jaké straně a s jakým názorem by jste chtěli být policista vy? Film se nesnaží odpovědět, jen ukázat a nechat vás rozhodnout a tato volnost je velmi příjemná. Mimo to Keanu Reeves odvádí skvělý výkon, stejně jako již starý známý Forest Whitaker a svou holí, kterou asi nechal doma, proslavený Hugh "House" Laurie. Drsná a velmi vkusná podívaná, která neztrácí tempo ani myšlenku. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

David Ayer pochopil, že jako autor scénářů se vyšťavil už při Training day, tudíž mu dobře poradila prozřetelnost podat si ruku s klasikem neo-noiru Jamesem Ellroyem. Výsledek sice není nikterak ohromující, tradiční děj o polepšeném policajtovi-hajzlovi nepřinese nic nového, formálně režisér taky nikterak neválí, ale atmosféra okrajových čtvrtí L.A. z toho doslova kape a živelnost, s jakou se filmem prohání Keanu Reeves je neskutečná. Zaťatý, nasraný výraz umanutého buldoka mu parádně sedne a divák společně s ním dělá nekompromisní zářezy do pažby, kterých je opravdu nemálo. Nejlepší Ayerův film, ale počtvrté už mu ty negry, zkorumpované poldy a temné drsňáky nesežeru. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Môj divácky zážitok bol slušný (rád si film pozriem znovu), ale objektívne nemôžem dať vyššie hodnotenie. Keanu Reeves nie je Russell Crowe. Chris Evans rozhodne nie je Guy Pearce. A David Ayer určite nie je Curtis Hanson. Akurát James Ellroy je James Ellroy. A to je tiež trochu problém, pretože kto videl L. A. - Prísne tajné, pre toho bude SK veľmi priehľadná a predvídateľná záležitosť plná klišé. Navyše ju veľmi kazí béčkovo prehrávajúci Forest Whitaker. Zo začiatku som mal problém s čudným strihom v dialógových scénach, potom som pochopil, že jeho účelom je čo najviac vytesniť afektujúceho Foresta z obrazu - pri jeho preslovoch je väčšinou záber na jeho oponenta, teda Reevesa. Toto Ayer hrubo nezvládol. Napriek všetkým výhradám ide o solídnu kriminálku s štedrou porciou patrične brutálnej akcie a šťavnatých dialógov. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (23)

  • Zvuk budíka, ku ktorému sa ráno Tom (Reeves) zobúdza, je ten istý, ku ktorému sa ako Neo zobúdzal vo filme Matrix (1999). (Real Tom Hardy)

Související novinky

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (více)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

07.02.2012

Účast špičkových filmových tvůrců v televizních projektech už dnes není ničím výjimečným. Z těch posledních jmenujme třeba drama HBO Luck, na kterém Michael Mann spolupracuje s Dustinem Hoffmanem.… (více)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Sandra a Forest – posily pro Slye

Sandra a Forest – posily pro Slye

30.12.2008

Jméno Sandra Bullock nám chlapům většinou oživí bolestivé vzpomínky na ten večer, kdy jsme s našimi holkami museli zajít do kina na nějaký ten Sandřin slaďák (konec konců, zvěčnil to Kevin Williamson… (více)

Reklama

Reklama