Street Kings

Králové ulice

(festivalový název)

Krimi / Drama / Thriller / Akční

USA, 2008, 104 min

Stokrát omletá story o drsňákovi, který se nakonec pochlapí a vše vezme statečně do svých rukou, neboť si konečně uvědomí, že dělá správnou věc. Je to sice parádně klišoidní výblitek, nicméně režisér to ví a my víme že to režisér ví. Akce je hodně drsná - alespoň že tak. Reeves je jako "punk" s černou károu překvapivě solidní a Whitaker neskutečný. Zakopané mrtvoly a střelba do obličeje jsou příjemnými bonusy navíc. Konec je jasný tak po třiceti minutách.(26.9.2008)

Pribeh s ocakavatelnym vyvojom, stylovo nielen stylom podany. Na moralku sa v tomto drsnom, nekompromisnom a spinavom svete nehra, resp. i slabe naznaky su nakoniec udupane a pokracuje sa dalej, kde bola snaha z cesty odbocit. Forrest Whitaker ma nastastie po zbabranej postave vo Vantage Point znova moznost na vacsie rozpatie svojich hereckych moznosti a nalezite toho vyuziva. Farebne tonovanie zahalene hlavne do odtienov zeleno-sede s cervenou krvou zintenzivnuje marazmus pribehu i prostredia. V ramci zanru nic prevratne, ovsem presvecivo podane, s jednym vyborne natocenym zaberom (Keanu a jeho strelba nad chladnickou), ktory si budem este dlho pamatat. 7-8/10.(26.4.2008)

Nebojte se, já jsem policajt!…. K.Reeves má problémy s rasismem, zločinci a sám se sebou. Je to nejnebezpečnější běloch v L.A. a ke všemu řeší vyhrocený vztah se svým bývalým kolegou. Zápletka je solidně rozehrána. Vše co však vypadá zajímavě končí na tom, že policie je prolezlá korupcí a dobro zvítězí nad zlem. A tak za mi v hlavě zůstává jen K.Reeves, který by mohl ještě něco solidního odehrát. Film doporučuji hlavně těm, jenž si myslí, že policisté jsou svině pouze u nás a ve Francii a těm, kteří chtějí vidět Dr. House bez hole a bez sarkasmu.(26.10.2008)

Keanu Reeves jak jsme ho neznal, ale jak jsem ho moc rád poznal. Kriminální filmy byly vždy mými oblíbenými, ale poslední dobou zde nebyl vysloveně zajímavý kousek, který by využíval všech aspektů, které nabízí policejní práce. Až do teď. Nejen morální problematika spojená s policejní prací, ale i mnohem více nabízí Street kings. Velmi dobře napsaný a využitý příběh nečistého poldy, který koná jak cítí a jak má za úkol. V jeden okamžik ho určitě budete chápat, aby jste ho v druhý nenáviděli. Morální problematiku mám moc rád a když se využije v tomto prostředí a se střelnými zbraněmi, proč ne? Na jaké straně a s jakým názorem by jste chtěli být policista vy? Film se nesnaží odpovědět, jen ukázat a nechat vás rozhodnout a tato volnost je velmi příjemná. Mimo to Keanu Reeves odvádí skvělý výkon, stejně jako již starý známý Forest Whitaker a svou holí, kterou asi nechal doma, proslavený Hugh "House" Laurie. Drsná a velmi vkusná podívaná, která neztrácí tempo ani myšlenku.(9.8.2008)

• Skejpr

Zklamání. Předvídatelný děj bez jakéhokoliv zapamatovatelného momentu a také prapodivné herecké výkony. Dokonce i ten Whitaker mi nějak nesednul. No a jediný opravdový klad - Hugh Laurie, si to svoje odbyl za jeden natáčecí den... Street king nemají co nabídnout. Vůbec nic. I ta relativně slušná atmosféra je zabitá naprosto průměrným vizuálem...(4.3.2009)