Street Kings

Králové ulice

(festivalový název)

Krimi / Drama / Thriller / Akční

USA, 2008, 104 min

Už po zhlédnutí traileru jsem tušil, že budou Street Kings něco na způsob Pride & Glory, nebo Training Day a měl jsem pravdu. Kriminální drama z přostředí zkorumpovaných policistů mělo vždycky v mém filmovém srdci místo a nejspíš tomu tak vždycky bude. Příjemně mě překvapil Keanu Reeves, protože jsem na něj po filmu The Day the Earth Stood Still tak nějak ztratil chuť, ovšem na tuhle roli se hodil perfektně. Nejvíce mě ale oslovil Forest Whitaker, který si našel cestu do mých oblíbených herců... 85%.(15.6.2009)

Pribeh s ocakavatelnym vyvojom, stylovo nielen stylom podany. Na moralku sa v tomto drsnom, nekompromisnom a spinavom svete nehra, resp. i slabe naznaky su nakoniec udupane a pokracuje sa dalej, kde bola snaha z cesty odbocit. Forrest Whitaker ma nastastie po zbabranej postave vo Vantage Point znova moznost na vacsie rozpatie svojich hereckych moznosti a nalezite toho vyuziva. Farebne tonovanie zahalene hlavne do odtienov zeleno-sede s cervenou krvou zintenzivnuje marazmus pribehu i prostredia. V ramci zanru nic prevratne, ovsem presvecivo podane, s jednym vyborne natocenym zaberom (Keanu a jeho strelba nad chladnickou), ktory si budem este dlho pamatat. 7-8/10.(26.4.2008)

Soundtrack Graeme Revell: 1. Ludlow Wakes Up (w/ DJ Muggs) ,2. The Kims ,3. Captain Wander ,4. Washington's Drive (w/ DJ Muggs) ,5. The Market ,6. Security Cam ,7. Funeral ,8. Ludlow and Diskant Alliance ,9. Chasing Quicks (w/ DJ Muggs) ,10. Ludlow Talks With Mrs. Washington ,11. El Sereno ,12. Ludlow Visits Mrs. Washington At Home ,13. Drive to Fremont and Coates (w/ DJ Muggs) ,14. All About Weight ,15. Diskant ,16. Grace's Apartment ,17. Car Ride With Ludlow ,18. Ludlow With Santos and DeMille ,19. Wander's Kitchen ,20. The Cookie Jar ,21. Wander and Ludlow ,22. Biggs and Ludow ,23. Street Kings X (w/ DJ Muggs),(14.5.2011)

Thriller u něhož se dobře spí? Nikoliv. Akčňárna u které se perfektně bavíte? Bohužel ne. Zajímavý nápad? To ano. K tomu sympatický Keanu Reeves a několik výborných přestřelek a nestandartních postupů nejen hlavního hrdiny. Nemohu říct, že bych po zhlédnutí byl nadšený a nějak zvlášť spokojený, proto hodnotím 3*, které však mají svoji nesmazatelnou váhu.(23.2.2011)

Celou tu dobu jsem z tohodle filmu měl neskutečně dobrej pocit. Herci hráli skvěle a Keanu Reeves mi v hlavní roli policajta a magora s bouchačkou, docela sednul. Nicméně Keanu seřezal snad půlku filmovýho štábu a tak mu bylo chvílemi dost náročné věřit, že je fakt takovej borec, že dokáže ztřískat každýho na potkání, aby si udělal respekt. Ve filmu si ho pak docela udělal, ale u mě ani moc ne. Na druhou stranu film jako takový vůbec nenudil a perfektně šlapal. Až do konce, kde si vybral taky to nejlepší z celého filmu.(25.6.2012)

• - Detektiv Tom Ludlow (Keanu Reeves) jazdí autom Dodge Charger SRT8 a nosí hodinky značky Rolex GMT Master II. (lskala)

• - Jako scénáristu se jim povedlo ukořistit Jamese Ellroye (L.A. přísně tajné, Černá Dahlia). Ellroy má se zločinem vlastní zkušenost. V roce 1958, když malému Jamesovi bylo deset, tak mu brutálně zavraždili maminku. Ellroy v roce 1996 napsal své memoáry "My Dark Places." (Rodriguez)

• - Originálny názov, pod ktorým bol napísaný scenár k filmu, je The Nightwatch Man. (Tolf)