Street Kings

Street Kings

Králi ulice

Krimi / Drama / Thriller / Akční

USA, 2008, 104 min

Nebojte se, já jsem policajt!…. K.Reeves má problémy s rasismem, zločinci a sám se sebou. Je to nejnebezpečnější běloch v L.A. a ke všemu řeší vyhrocený vztah se svým bývalým kolegou. Zápletka je solidně rozehrána. Vše co však vypadá zajímavě končí na tom, že policie je prolezlá korupcí a dobro zvítězí nad zlem. A tak za mi v hlavě zůstává jen K.Reeves, který by mohl ještě něco solidního odehrát. Film doporučuji hlavně těm, jenž si myslí, že policisté jsou svině pouze u nás a ve Francii a těm, kteří chtějí vidět Dr. House bez hole a bez sarkasmu.(26.10.2008)

Pribeh s ocakavatelnym vyvojom, stylovo nielen stylom podany. Na moralku sa v tomto drsnom, nekompromisnom a spinavom svete nehra, resp. i slabe naznaky su nakoniec udupane a pokracuje sa dalej, kde bola snaha z cesty odbocit. Forrest Whitaker ma nastastie po zbabranej postave vo Vantage Point znova moznost na vacsie rozpatie svojich hereckych moznosti a nalezite toho vyuziva. Farebne tonovanie zahalene hlavne do odtienov zeleno-sede s cervenou krvou zintenzivnuje marazmus pribehu i prostredia. V ramci zanru nic prevratne, ovsem presvecivo podane, s jednym vyborne natocenym zaberom (Keanu a jeho strelba nad chladnickou), ktory si budem este dlho pamatat. 7-8/10.(26.4.2008)

Pěkně špinavé policejní drama, které je o dost méně akční, než jsem čekal. Když už dojde na lámání chleba, tak jsou přestřelky dost drsné a chlastající Keanu Reeves se nebojí rozstřílet seroucího korejce na sračky. Scénář se dá popsat jako nepředvídatelně předvídatelný :) což znamená, že Keanu Reeves má zas trochu jinou roli. ze začátku nevíte jestli je správňák, nebo jen troska v úpadku. Později jde ale vše podle "špinavých" žánrových kolejí. Natočeno je to velice koukatelně a in da hood atmosféry je tam tak akorát.(24.6.2008)

Thriller u něhož se dobře spí? Nikoliv. Akčňárna u které se perfektně bavíte? Bohužel ne. Zajímavý nápad? To ano. K tomu sympatický Keanu Reeves a několik výborných přestřelek a nestandartních postupů nejen hlavního hrdiny. Nemohu říct, že bych po zhlédnutí byl nadšený a nějak zvlášť spokojený, proto hodnotím 3*, které však mají svoji nesmazatelnou váhu.(23.2.2011)

[imdb: 7.0/10] | me: Drsnej podla, tvrdé praktiky, špinavé mesto a krvavé prachy v akčnej oddychovke, ktorá nijako nevybočuje zo žánrových koľají, ale vďaka Keanu-ovi a kvalitnému tempu stojí za to. Film ponúka všetko čo divák očakáva (a nebyť záverečného klišé) bolo by to ešte o čosi lepšie. Celkovo je to ale dobrý akčný kúsok. "How can you shoot a guy taking a dump? I mean, seriously, that's sacred. That's like shooting a man in church."(20.12.2010)

• - Detektiv Tom Ludlow (Keanu Reeves) jazdí autom Dodge Charger SRT8 a nosí hodinky značky Rolex GMT Master II. (lskala)

• - Vo filme mal hrať tiež Sean Penn. (ladko)

• - Originálny názov, pod ktorým bol napísaný scenár k filmu, je The Nightwatch Man. (Tolf)