Street Kings

Králové ulice

(festivalový název)

Krimi / Drama / Thriller / Akční

USA, 2008, 104 min

Kvalitne a pri niektorych scenach brutalne natoceny kriminalny thriller alebo skor drama z prostredia skorumpovanych policajtov. Nepatrim medzi tych, ktori by uz mali scenar dopredu v hlave a potom by som bol sklamany, ak by sa scenar filmu uberal inak. Ja sa radsej necham prekvapit tym, ako sa film bude dalej uberat a pri tomto filme bolo dost scen vratane zaveru, ktore ma prekvapili, takze som bol velmi spokojny. Forest Whitaker a Keanu Reeves podali perfektne vykony a taktiez dokonala hudba Graeme Revella urobila svoje... 07.05.2008 _______ Keanu Reeves - (Det. Tom Ludlow) +++ Forest Whitaker - (Kap. Jack Wander) +++ Hugh Laurie - (Kap. James Biggs) +++ Chris Evans - (Det. Paul Diskant) +++ Jay Mohr - (Seržant Mike Clady) +++ Terry Crews - (Det. Terrence Washington) +++ Naomie Harris - (Linda Washington) +++ John Corbett - (Det. Dante Demille) +++ Produkcia: Arnon Milchan +++ Hudba: Graeme Revell +++ (Videl v kine 06.05.2008) +++(7.5.2008)

Může mi někdo říct proč Keanu Reeves, který se pro role tvrdých chlápků narodil, hraje nemilosrdného pistolníka tak žřídka? Vždyť mu tyhle vyloženě seknou. No samozřejmě film se mi tím pádem moc líbil. V mé hlavě často šrotovalo srovnávání s Drsnými časy a s Training Day. Jsou to oba filmy, které mám moc rád. A Street Kings se řadí někde na tuto jejich úroveň. Příběh je sice obehraná písnička, ale kdo jiný to umí věrohodněji podat než David Ayer. PS: V Los Angeles snad není čistý policajt.(3.11.2008)

Už po zhlédnutí traileru jsem tušil, že budou Street Kings něco na způsob Pride & Glory, nebo Training Day a měl jsem pravdu. Kriminální drama z přostředí zkorumpovaných policistů mělo vždycky v mém filmovém srdci místo a nejspíš tomu tak vždycky bude. Příjemně mě překvapil Keanu Reeves, protože jsem na něj po filmu The Day the Earth Stood Still tak nějak ztratil chuť, ovšem na tuhle roli se hodil perfektně. Nejvíce mě ale oslovil Forest Whitaker, který si našel cestu do mých oblíbených herců... 85%.(15.6.2009)

|| Scenár: James Ellroy, Kurt Wimmer, Jamie Moss | Hudba: Graeme Revell | Produkcia: Lucas Foster, Alexandra, Milchan, Erwin Stoff | Distribúcia: Fox Searchlight Pictures | Štúdio: Regency Enterprises | Rozpočet: 20 miliónov $ | Tržby: 65,572,887 $ || Plnokrvné krimi s výbornýn hereckým obsadením. Scenár je osviežujúco iný, než ostatné žánrovky, a zvrat na konci s odhalením pravých postojov postáv je skvelý. Nadčasovú epiku to žial nemá, ale už aj takto je to ťažký nadpriemer.(1.5.2011)

Skorumpovaní policajti, vraždy, prestrelky, rýchle automobilové naháňačky, násilie, drogy, černošské gangy... klasický hollywoodsky akčný thriller. Podobných filmov som už videl nespočet. "Street Kings" nie je zlý snímok, ale neprináša absolutne nič nového. Hlavnú úlohu drsného, losangeleského policajta Toma Ludlowa, si zahral Keanu Reeves. Moc mu to nesadlo. Omnoho lepšou voľbou pre stvárnenie tejto ústrednej postavy by bol povedzme Bruce Willis alebo Mel Gibson. ***(25.5.2010)