Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

fantomas19

* budúcnosť, hlad, farmy, piesočné búrky * NASA, vesmír, vedci, nový život * vzťahy, dcéra - otec, láska, odlúčenie * záchrana druhu, obeta* efekty, čierna diera, relativita priestoru, času * ()

Mahowny

Vizuální sci-fi lahůdka s mým oblíbencem Matthewem a od Nolana a ještě s hudbou od Zimmera! No tak na to sem se fakt těšil. Začátek byla bomba, vůbec mi nevadila delší stopáž a film jsem si užíval. Ke konci do sebe ale přestala ta komplikovaná příběhová konstrukce zapadat a konec filmu mě zážitek trochu zkazil. Kdyby to ustřihli o 30 minut dřív, možná by to bylo lepší. Budu si to muset pustit znova, ještě se mi nestalo, abych takhle všeobecně oceňovaný film nedocenil. :( ()

Nufa

Jeden z topů letošního roku. Najít na tomto filmů vadu je téměř nesplnitelný úkol, protože tady nebylo nic, co by tam nepasovalo. Místy až dech beroucí závěry (doslova), do toho parádní vizuální efekty, hudba, příběh, kompozice, ale hlavně ta myšlenka. Tohle je zkrátka jiná kategorie. ()

BrianMorello

Jeden z filmů, na který jsem se v tomto roce těšil nejvíce, neboť toto téma mě již od dětství velice zajímalo. Film rozhodně nezklamal, ač jsem čekal malinko něco jiného. První hodina na zemi, na kterou jsem se těšil nejméně, byla překvapivě zábavná a zajímavá. Po přesunu do vesmíru a cestování po různých planetách se ale Nolan chvílemi držel zbytečně moc na uzdě a v samotném závěru se naopak utrhl ze řetězu tak moc, že si budu muset film zopakovat ještě několikrát, abych plně pochopil, co to sakra mělo všechno znamenat :) Jinak, ač bych to podle tématu zrovna moc nečekal, film mě hned třikrát dohnal až k ukápnutí slzy, neboť každá z jednotlivých hodin obsahuje opravdu hodně emocionální pasáž (odjezd, videa po 23 letech, závěr). Celkově je toho breku ve filmu chvílemi ale až moc. Díky tomu, a také kvůli ke konci trochu zdlouhavé části s Mattem Damonem, dávám nakonec „jen“ čtyři hvězdy. ()

Milda003

Šel jsem do toho, že to bude něco jako Armagedon, ale na konec jsem byl mile překvapen -já scifi moc nemusím, ale tady to bylo tak dobře podaný že jsem si říkal už po dvou hodinách že je to husty prostě, to jsem ale nevěděl že přijde pak ještě hodina dalšího nášupu.. ()

maruli

Interstellar je podle mě jeden z těch filmů, kdy musíte říct buď nadšené JO nebo hodně rozpačité ne s pokrčenými rameny. Já patřím do té první skupiny. Na Nolanovi mám prostě strašně ráda, že se všechny nitky příběhu postupně spojí až na konci a vy nesedíte od patnácté minuty v kině s tím, že už dávno víte všechna rozuzlení a souvislosti, dojíte popcorn, docucáte fantu a de se dom (což samozřejmě může být způsobeno tím, že jsem blonďatá - a jestli jo, tak za to děkuju :-)) ). Nejlepší film poznám podle toho, že si o něm ještě půldruhé hodiny při cestě domů povídáme, řešíme všechna ta proč, jak jako, jóó no jasně, jak to mohlo bejt, jak to asi bylo, jak to nejspíš bude, co by kdyby..a to Nolan prostě umí. Jediný, co mě vážně štve - udělal mi záporáka z mýho oblíbence a jak já k tomu teď přijdu?!? Se na něj teď aspoň půl roku nebudu moct koukat bez vzteku a křičení 'Nedokuj, ty pitomče, všechno zničíííš!!!!' ()

Martin1979

Příběh vlastně strašně jednoduchoučký, rozuzlení hotovo někdy ve dvacáté minutě, ten zbytek z pohledu vyprávění celkem zbytečný... ale jinak pěkné pokoukáníčko:-) ()

TommyDiamond

Nolanovci ze sebe vychrlili koňskou dávku svého tvůrčího umu a ukázali, jak se točí velkolepé dramatické sci-fi, plné emocí, velkých gest a nezměrných činů....Interstellar si diváka nejdřív dvě hodiny zpracovává a pak ho po zbytek filmu drtí a šokuje. Interstellar uchvátí hlavně jsou propracovaností a zdravou dávkou vizionářství. Mrzí mě pouhá strukturovitá ukázka událostí na zemi. Je to ovšem na úkor jiných scén a události, protože jinak by musel být snímek ještě mnohem delší... Někomu může přijít, že Interstellar je pečlivou kultivací několika příběhů namíchaných tak, aby to hodilo kýžený velkofilm. Jenže Nolan se určitě snažil víc než kdy jindy, aby nekopíroval již vzniklé. A to, že se ve filmu objevilo pár prvku, které už mohli být viděny neubírá Interstellarovi na kreditu. Pouze to dává do ruky zbraň ubohým štouralům... U mě má tato velká podívaná jasných pět hvězd a těším se na Nolanovi další počiny.... ()

misar3

Není to film u kterého jen koukáte, ale film u kterého musíte myslet. První co musím trochu zviditelnit je úžasný hudební podkres, který vás doprovází celým filmem. Mnoho nápaditých pasáží vás nenechá chladnými a je možné, že vás film vytrhne z gauče a donutí vás si scénu pustit ještě jednou. Na druhou stranu mnoho částí bylo velmi táhlých a některé dialogy téměř zbytečné až nudné. Ve výsledku příliš dlouhý film, který ve vás zanechá spoustu zážitků, smíšené pocity a otázky typu: Co to bylo, jak je to možné, tohle fakt nechápu. ()

vZeč

Poprvé mi přišlo, že Nolan vytasil opravdové postavy a ne jen do sebe zapadající kolečka v jeho stroji na umění. Technicky brilantní a ambiciózní až do řiti, ale bohužel zase jednou z toho přemýšlení a přechytračování vylezla taková nelogická hloupost, že to tomu prostě nejde odpustit. A vůbec... Nolan má skvělé herce, skvělé kameramany, Zimmera, kterej vygraduje cokoliv a jak já to vidím, tak suchar Nolan je mrtvý režisér a děsivě nezajímavý opak třeba takového Matthew Vaughna, který není tak intelektuálně nabubřelý... opravdu už prosím bublino se jménem Nolan praskni! ()

Bube1

I přes zdejší velmi kladná hodnocení jsem na film šel bez očekávání. Nechtělo se mi zažít zklamání a nakonec jsou dojmy i tak dosti rozpačité. Ano je to epický, ano je to obrovský, ano je to vizuálně dokonalý, ale ta stopáž je přemrštěná. Spoustu scén bylo zbytečných a pro děj naprosto nepodstatných. Být to kratší o půl hodiny, nic by se nestalo. Nolan toho tam chtěl dát co nejvíc a místy je to zkrátka na škodu... Interstellar tak považuji za jeden z jeho nejhorších filmů, který by ovšem pro skoro jakéhokoliv jiného režiséra byl vrcholem. Herecké obsazení má samozřejmě na jedničku a hudba fenomenální (Hans Zimmer je jistota)! Pro mě lepší nadprůměr, který je zde těžce nadhodnocený. ()

Lavinia

Od zestárlého milovníka scifi: 40 minut nudné dojákové blití o konci Země a živočišného druhu, který si o záchranu zrovna neříká. Pak se konečně rozběhne klasická scifi, ca. hodina perfektní náběh na opravdovost, jak by asi takový projekt v reálnu probíhal, za to hodnotím i na 5, načež jde všechno do kytek. Dále zase již jenom esoterický blábol bez logiky, konec odstrašující pro kohokoli s inteligencí vyšší než delfín. Pláču pro promarněnou příležitost natočit scifi, která by nebyla ani horor ani nuda nekonečného vesmíru. ()

mac000

Po vizuální stránce, podtržené úžasnou Zimmerovou hudbou (hodnou nominace na Oscara), je Interstellar nepochybně úchvatný film. Dovede vtáhnout diváka do děje, sžít se s hlavními postavami a prožívat jejich vypjaté emocionální okamžiky s dojetím i se zatajeným dechem. Hlavní téma filmu je závažné a scénář je pojednává seriózně, na vědeckém pozadí. A zároveň je zde hlubší filosofický kontext - kontext otázek, které si skoro každý někdy klade. Ale... na druhé straně film MÁ hluchá místa , kdy divákova pozornost odběhne a začne si uvědomovat, jak tvůrci kalkulují s jeho city ( a pocity). A to je podle mě známka nadměrné délky filmu. Až paradoxně v samotném závěru, byť unaveni téměř tříhodinový eposem, si přejete, že by film ještě neměl končit a dotáhnout naznačenou dějovou linii. Ale třeba jsou to úmyslně ponechaná vrátka pro možný sequel... ()

biergof

Jestliže Nolanův Batman byl o lidské vůli, Počátek o volbě změnit sami sebe, tak Interstellar nabízí otázku, čeho jsme schopni pro druhé. Leč od Interstellar jsem čekal více, je to přecejen sci-fi. A Kulervoucích Space záběrů jsem se nedočkal. Z teorií o vesmíru, černých děr, časových paradoxů, horizont událostí a nepodložených pohádek mám pocit, že mi po stehně leze slimák. Víme o nich asi jako pes ví o měsíci a rozhodně mě tim nikdo neohromí a Interstellar svou verzí neuzemní. Silná stránka filmu spočívá spíše ve vztahu otce s dcerou, zde si s náma Nolam hnusně pohrál! Bez této zápletky je to velmi slabé sci-fi dílko a to mě uvádí do rozpaků. PS: retardér filmu a myšlenky je už v samotné zápletce. Kde je gravitace silnější jednotkou než čas a přitom gravitaci změnit můžem a čas ne a přitom můžem do minulosti poslat červí díru a časově ovlinvit např: ručičky na hodinkách? Takže čas měníme pomocí gravitace ale taky ne..aaaha. Já a 10 bohů z 10ti říkáme BULLSHIT :D To radši budu přemýšlet o černém monolitu, o zklamaných tvůrcích a černé DNA, Tváři z písku na Marsu a vlastně tu máme první zklamání pana Nolana a to dost rafinované, jelikož film především kalkuluje z hladu po neakčních, nebejby sci-fi kultech. Ve slabé sezóně se stává Interstellar král, ale před 20ti lety by moc neuspěl. ()

Pulper

Přehnaná očekávání a peníze vyhozené oknem. Dvě díry jsou snad jediná slabá pozitiva. A to úplně vážně. Bylo tu už zmíněno, že plno důležitých věcí čeká na to, až si je nějak (jakkoliv) zdůvodní a vysvětlí divák, protože pan režisér se vůbec neobtěžoval. Nejvíc mi to vadilo v případě vyvoleného ferdy mravence, který létal jen v atmosféře, x let strávil na farmě, a pak má bez pořádné praxe pilotovat největší a nejsložitější meziplanetární plavidlo. Někde by se to dalo tolerovat, ale Nolanovi tyhle kiksy neodpustím. Korunu nasadil výletem do tunelu a objasněním, jak to vlastně bylo. Spoiler: Situací, kdy někdo z budoucnosti udělá něco v minulosti, aby se v té dané situaci v budoucnosti vůbec ocitnul, už mám plné zuby. Nic proti ovlivňování předchozích událostí za nějakým účelem, ale takhle přesně to prostě nemůže fungovat. A když to ještě udělá takhle pitomě, tak to už je moc. ()

GudMen

Christopher Nolan se nechal slyšet, že ačkoliv mu jako inspirace posloužily prašné bouře ze třicátých let minulého století, které se odehrály v Americe a Kanadě, filmové zpodobnění je výrazně mírnější, neboť skutečnosti tak, jak se odehrála, by diváci neuvěřili, přičemž tak de facto vystihl nejen celý Interstellar, ale především celou blockbusterovou produkci. Ovšem mé filmařské já je spíše impresionistické než analytické, a tak dokáže odpustit kdejaký přešlap a nijak ho neznepokojuje hrdina padající do nadkrychle, třebaže takové vybrnkávání morseovky do vteřinové ručičky bylo vyloženě k smíchu. Vlastně nenacházím moc důvodů, proč by takový Hans Zimmer neměl dostat nějakou tu zlatou sošku, dokonce i ten Van Hoytema by si ji zasloužil, kluci a holky, jestli tam nějaké byly, ale velmi o tom pochybuji, od zvuku a vizuálních efektů jakbysmet, i McConaughey hrál bravurně. Zato bratři Nolanové si musí své kalichy vypít až do dna. Třebaže Interstellar je skutečně audiovizuálně ohromující, skoro se mi chce říct až bezprecendentní, po dějové stránce je to ubulený blábol na entou, nemající ani hlavu ani patu, a při takové rozpravě o lásce jsem musel chtě nechtě klopit zraky, a to nejenom kvůli Anne Hathawayové, která má sice pěknej zadek a nohy a kukuč a vůbec všecko, ale herečka je to mizerná. Interstellar doplácí na své scénáristy, a proto se nestane nadčasovým, ačkoliv by si to moc přál. ()

BruceW

Schopnost bratrů Nolanových obalit poměrně banální příběh hluboce epickým intergalaktickým zážitkem, kdy se kocháte každým dalším pohledem a událostí, je jednoduše unikátní. Interstellar je vším možným - příběhem o konci Země a lidstva, tužbách jednotlivce i celého lidského druhu, ale především o lásce mezi otcem a dcerou. Nolanovy filmy oceňuji především za to, že v dnešní pokrytecké době zahalené udájnou politickou korektností se nebojí hlásat ve svých dílech určitá poselství, která pak skutečně dokážou člověka po odchodu z kina donutit k přemýšlení a inspirovat do života. Takové sdělení se skrývá snad za každým malým kouskem scénáře a právě hra se symbolikou i těch nejmenších částí filmu zaručuje, že jedno shlédnutí nemůže stačit nikomu. Když se ještě přidá jak jinak než výborná hudba Hanse Zimmera a mechanická poctivá práce nad každým detailem, která je Nolanovi více než vlastní, je tady film, který se zapíše do dějin kinematografie, třebaže skutečně doceněn bude podle mého názoru teprve časem. ()

.killer.

Film, který staví na nejprostší příběhové kostře, ale pokládá v průběhu otázky, které mně osobně byly vždy blízké a vždy jsem ve skrytu duše doufal, že je někdo přetaví do filmové podoby. Snímek staví na momentu překvapení a divákově zvědavosti, ale ve výsledku nic hodnotného nedodává a může tak být velkým zklamáním pro diváky, kteří se nad právě viděným alespoň trochu zamyslí. Samozřejmě mi vyrazila dech vizuální a hudební (Zimmer kopíroval od Glasse, ale s úspěchem) stránka filmu, která mimo kinosál nikdy už tak nevynikne, ale nestavím své hodnocení jen na ní (Cuarónova Gravitace u mě získala průměrné hodnocení). Scénáristicky se jedná o takřka perfektní dílo, které má samozřejmě spoustu vad na kráse, ale i přesto mě jako fanouška Dänikena, sci-fi a všeho ostatního, co se kolem točí, Nolan nadchnul. Je mi celkem jedno, že filmu schází nějaký originální prvek (kterých měl například Inception plnou kapsu) a je mi i jedno, co a kde kopíruje - výsledný mix mi prostě přirostl k srdci. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)