Reklama

Reklama

Na venkově, v malém městečku The Cake Eaters, žijí dvě propojené rodiny, které se musí vyrovnat s láskou a ztrátou. Otec rodiny a místní řezník se musí vyrovnávat se ztrátou své manželky Ceci. Jeho nejmladší syn Beagle pracuje v místní střední škole v bufetu, nejstarší Guy byl několik let pryč na cestě za svým snem stát se rockovou hvězdou, kvůli tomu ale prošvihl matky pohřeb. Beagle touží po dívce jménem Georgia, která je ale smrtelně nemocná. (poz3n)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (118)

iantomasik 

všechny recenze uživatele

Film se bohužel neobejde bez několika klišé (stříhání vlasů, rozpažení na motorce, úvodní a závěrečné sekvence "domácího videa") a v principu se v něm vlastně nic neděje, ale právě tahle civilnost a přízemnost působí velmi uvěřitelně a blízce. Potěšující je i fakt, že se jedná prakticky o jedinou roli Kristen Stewart, v níž je nucena opravdu hrát a vcelku ji to jde (dívím se, že nemá našlápnuto k ceně akademie, když hraje postiženou - satira). Je to jeden z těch filmů, co vás nenásilně ponoukne k tomu nestěžovat si nad vlastními útrapami a brát život jaký je, pokud tohle vyhledáváte přidejte si hvězdu. ()

Ant 

všechny recenze uživatele

Tenhle snímek jsem měla v merku už hodně dlouho a čekání se vyplatilo. Nevšední příběh zabalený do citlivého obalu. M. S. Masterson si s režií poradila vskutku dobře a z herců vytáhla přesvědčivé výkony(zvlášť Kirsten Stewart). Jen by nemusela tak často odbočovat od hlavní linie příběhu, ničí tím atmosféru. Sečteno podtrženo, jsou to jasné 4*. ()

Reklama

Riddick77 

všechny recenze uživatele

Z mého pohledu velké překvapení. Nečekal jsem, že film, o kterém vím pouze to, že tam hraje Kristen Stewart, se mi dostane takhle hluboko pod kůži. Chytlavé téma a příběh, v němž si každý najde toho svého favorita, se kterým sympatizuje. A klobouk dolu před Kristen. Ani jsem nechtěl věřit tomu, jak skvěle se zhostila hlavní role. Pecka, pecka, pecka. 10/10! ()

Mahalik 

všechny recenze uživatele

Každý komentář tady velebí výkon Kristen Stewart - a právem! Čím se ale odlišuje Cake od jiných "smrtelných" dojáků, je právě ona intimita, která fungovat může, ale taky nemusí. Mary namíchala pocitově poctivý driják a nenutila diváka tahat kapesníky a "depkovatět". Georgia je obyčejná holka, a právě proto je ta pubertální problematika, navíc obohacena právě o onu nemoc, tak skličující. Mělo tedy cenu větvit už tak košatý příběh i tam, kde to nebylo vůbec třeba? ()

hobbitko 

všechny recenze uživatele

Příjemný, jednoduchý film o silných emocích, které ovládají každodenní život lidí, o malých, ale důležitých věcech, které ze života dělají něco nádherného, o blízkosti a vzdálenosti - krásné, prosté svědectví s teplým nádechem opravdové jižanské atmosféry. Kdo jiný než Mary Stuart Masterson jako tvůrce. Není to sice až tak působivé jako Fried Green Tomatoes, ale má to vykročeno po stejné cestě. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Poté, co Georgia (Kristen Stewart) stráví noc s Beaglem (Aaron Stanford) a chystá se vstát z postele, je možné vidět otlačený popruh od podprsenky. Údajně ale Georga byla celou noc nahá. (Reesam)
  • Režisérka při natáčení tohoto filmu spolupracovala s dvěma sestrami, které touto chorobou trpí. Jedna z nich po shlédnutí filmu řekla, že na začátku filmu si myslela, že Kristen touto chorobou opravdu trpí. (Reesam)

Reklama

Reklama