The Cake Eaters

• Austrálie

The Cake Eaters

Drama / Romantický

USA, 2007, 86 min

Životní, smutné, i úsměvné, krátké a stručné. Důvodem pro tento film byla Kristen Stewart, která hlavní roli postižené dívčiny zahrála velmi věrohodně. Děj je více méně smutný, po smrti maminky se vrací po třech letech syn z NY, nejmladší syn se dozvídá o dlouhodobém poměru otce a babičky jeho slečny Georgie, který začal ještě za maminčina života. V závěru dojde ke smíření a urovnání vztahů mezi bratry a syny. Sice obyčejné téma, ale nebylo nabobtnalé, přehnané, neslazené.(4.11.2009)

Další úžasný kousek do nezávislé tvorby.Skvělé drama,kde Kristen podává opět famózní výkon,stejně tak její kolegové ve zbrani Stanford,Shor,Dern a tak dále.Je to hlavně díky úžasné dějové lince,která si pohrává s osudem hned několika postav najednou,aby je propojila do vzájemného kolotoče dojemných a hlavně reálných momentů,jenž mohou potkat káždého znás.Režisérka si mohla lehounce více pohrát s charaktery osobností,aby chvílemi nepůsobili tak odtažitě a studeně,ale možná právě v tom je síla Cake Eaters.Pro milovníky minimalistických rozpočtů,kde hlavní roli hrají herecké výkony a scénář,bude film plnohodnotným zásahem do duše,pro ostatní jistě ucházejícím dramatem.Nehledě na to,že i přes můj veliký obdiv k Kristen,musím s čistým svědomím a bez zaujetí,označit její výkon zcela jistě za Oscarový.Další pecka která se mi neodmyslitelně zaryla do srdce... 90%.(10.3.2011)

Jsem nadšený. Tak to se mi opravdu dlouho nestalo, aby mě všechny postavy připadaly tak dobře napsané a výborně zahrané. Přestože je jedna z hlavních postav postižena smrtelnou nemocí, neutápí se film v beznadějném smutku a patosu. Tempo je příjemně rychlé, vše se děje přirozeně. To z tohoto snímku dělá jeden z mých TOP TEN(24.11.2009)

Asi poprvé, co mi přišlo, že se Kristen opravdu ale opravdu snaží hrát, ale stejně jí to nejde. Ano sice dokázala hrát tělem, jak měla, ale co se týče obličeje, tak v podstatě ten stekný výraz ve tváři můžeme vidět úplně ve všech jejích filmech. Naučí ona se někdy zavřít ty ústa, když mlčí? Tohle je sice zajímavý film, ale není nějak úchvatný, nedostal mě prostě, nesympatičtí herci a ačkoliv se jednalo o intimní téma, nepřišlo mi to vůbec intimní, takže 3* a víc ani ň.(3.3.2013)

Nadprůměrný film, ale zdejší hodnocení asi trošku nadzvednuto díky Kristen Stewart. Samozřejmě, hrála tady perfektně postiženou dívku, její zvláštní výraz jsem neustále sledoval, protože ji mám taky hodně v oblibě, ale komplexně trochu "obyčejné". Něco tomu chybělo, něco většího, nějak to lépe zakončit. Měl jsem z filmu dobrý dojem a dobře odvedená práce vzhledem k nízkému rozpočtu, jenže zůstávám u silných 3* 65%(6.1.2010)

• - Režisérka při natáčení tohoto filmu spolupracovala s dvěma sestrami, které touto chorobou trpí. Jedna z nich po shlédnutí filmu řekla, že na začátku filmu si myslela, že Kristen touto chorobou opravdu trpí. (Reesam)

• - Poté, co Georgia (Kristen Stewart) stráví noc s Beaglem (Aaron Stanford) a chystá se vstát z postele, je možné vidět otlačený popruh od podprsenky. Údajně ale Georga byla celou noc nahá. (Reesam)