Georgia (Kristen Stewart) je obyčejná patnáctiletá dívka, která trpí Friedreichovou ataxií. Tahle nemoc jí nechává žít v nejistotě. Kdykoliv totiž může umřít na zástavu srdce. Doposud žije život takový, jaký jí určí matka. Právě její fotky chce prodat na trhu, aby měla peníze na její léčbu. Na trhu se Georgia a její babička potkávají se starším mužem, kterého, jak vyplyne dále, Georgina babička zná už z mládí. Spolu s ním je  zde i jeho syn, který si nechává říkat Biegl. Tomu se Georgia hned zalíbí a on jí také. Georgia se rozhodne pro ztrátu panenství právě s Bieglem, dokud je naživu. Mezitím se obnovuje i dávná láska právě Bieglova otce a Georgiiny babičky. Také se vrací z New Yorku Bieglův bratr, který byl tři roky pryč a nebyl ani na pohřbu své matky. (Reesam)

Trailer

cheyene

Příjemně natočené romantické drama o handicapované dívce, perfektně ztvárněné Kristen Stewart, její matce, babičce a touze přijít o panenství předtím, než zemře. Na druhé straně se odvíjí příběh poměrně nesmělého a nezkušeného mladíka, jeho otce a navrátivšího se staršího bratra, který zmeškal smrt své matky i její pohřeb. Na tomto snímku bych ocenil, jak citlivě a pouze náznakově jsou intimní scény natočeny. Film tak nepůsobí vůbec lacině. Konec je takový poměrně nijaký, avšak svým způsobem vše říkající. ()

castor

Další vlaštovka pro naše tvůrce, že i za malý peníz se dá natočit mnohovrstevnatý snímek. Milé malé drama The Cake Eaters si na nic nehraje, přesto v sobě skrývá mnohé. Smíření, lásku, sny, odpuštění. V malém městečku se totiž bude tmelit i odpouštět. Hlavně pak v rodině místního řezníka, který přišel nedávno o manželku a kterému se z cest za americkým snem vrací po letech starší syn. Jeho rocková dráha zrovna dvakrát nevyšla a s přítomností bratra se bude muset vyrovnat i Beagle, uťápnutý zaměstnanec školního bufetu, který se navíc čerstvě a vlastně úplně poprvé zamiloval. Za kameru se překvapivě postavila herečka Mary Stuart Masterson (Benny a Joon, Pistolnice, Smažená zelená rajčata), která měla štěstí na své kolegy před kamerou. Výkon Kristen Stewart není nějak teatrálně emoční, mladá talentovaná herečka pojala postavu smrtelně nemocné Georgie civilně. A hlavně výborně, což už nejednou ukázala (Útěk do divočiny, Mluv, The Yellow Handkerchief). Citlivé drama se může opřít i o další herecké představitele, za zmínku stojí bezesporu Bruce Dern. Já si tohle nezávislé setkání užil, díky za něj!! ()

Mahalik

Každý komentář tady velebí výkon Kristen Stewart - a právem! Čím se ale odlišuje Cake od jiných "smrtelných" dojáků, je právě ona intimita, která fungovat může, ale taky nemusí. Mary namíchala pocitově poctivý driják a nenutila diváka tahat kapesníky a "depkovatět". Georgia je obyčejná holka, a právě proto je ta pubertální problematika, navíc obohacena právě o onu nemoc, tak skličující. Mělo tedy cenu větvit už tak košatý příběh i tam, kde to nebylo vůbec třeba? ()

misterz

Príjemná oddychovka so smutným námetom. Je veľmi ťažké natočiť film o chorobe, prípadne umieraní a pritom odolať účelovej sentimentalite a pátosu. Myslím, že tento snímok je práve ten šťastnejší prípad, pričom aj keď sa tu v podstate nič také svetoborné neudeje, no pozerá sa na to hrozne dobre. Určite sa o to veľkou mierou zaslúžila Kristen Stewart, ktorá tu podala jeden fantastický, geniálne presvedčivý výkon, celý čas čo bola na scéne patril len jej, zhltla všetku moju pozornosť, klobúk dole. Kto neverí, že je to vynikajúca a talentovaná herečka, tak tu má jasný dôkaz, že je sakramentsky dobrá. 75/100 ()

hellstruck

Film, kde Kristen konečně uplatnila ten svůj tupý výraz natolik, že budí klamné zdání, jaký nepředvedla životní výkon. Mimo to je celý příběh tak zoufale nudný, až jsem měla chut si trhat vlasy (asi by to mimochodem stále dopadlo lépe, než oškubaná Kristen v půlce filmu). Stručně a jasně krásný příklad toho, že téma smrtelné nemoci samo o sobě dobrý film nedělá. ()

• Režisérka při natáčení tohoto filmu spolupracovala s dvěma sestrami, které touto chorobou trpí. Jedna z nich po shlédnutí filmu řekla, že na začátku filmu si myslela, že Kristen touto chorobou opravdu trpí. (Reesam)
  • Poté, co Georgia (Kristen Stewart) stráví noc s Beaglem (Aaron Stanford) a chystá se vstát z postele, je možné vidět otlačený popruh od podprsenky. Údajně ale Georga byla celou noc nahá. (Reesam)