• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Romantický

USA, 2007, 86 min

Další úžasný kousek do nezávislé tvorby.Skvělé drama,kde Kristen podává opět famózní výkon,stejně tak její kolegové ve zbrani Stanford,Shor,Dern a tak dále.Je to hlavně díky úžasné dějové lince,která si pohrává s osudem hned několika postav najednou,aby je propojila do vzájemného kolotoče dojemných a hlavně reálných momentů,jenž mohou potkat káždého znás.Režisérka si mohla lehounce více pohrát s charaktery osobností,aby chvílemi nepůsobili tak odtažitě a studeně,ale možná právě v tom je síla Cake Eaters.Pro milovníky minimalistických rozpočtů,kde hlavní roli hrají herecké výkony a scénář,bude film plnohodnotným zásahem do duše,pro ostatní jistě ucházejícím dramatem.Nehledě na to,že i přes můj veliký obdiv k Kristen,musím s čistým svědomím a bez zaujetí,označit její výkon zcela jistě za Oscarový.Další pecka která se mi neodmyslitelně zaryla do srdce... 90%.(10.3.2011)

Snad se tím žádné nedotknu (ikdyž abych nebyl pokrytec musím dodat, že by mi to bylo stejně jedno), ale já mám takovou zkušenost že ženské neumí točit filmy. Resp. mají nějak jinak nastavený svůj vnitřní objektiv a mně ten jejich úhel pohledu prostě nesedí. Skutečnost, že režisér nemá na poklopci bouli jsem vytušil do dvaceti minut a nemít v ústřední roli dosazenou tak zajímavou a zároveň krásnou herečku jako je Kristen, tak bych to asi nedokoukal. Cením si snahy o natočení snímku vycházejícím z reality jako takové a ne reality made in hollywood, ale to je tak všechno. U mně je to takový průměrný televizní film, který sice uteče, ale na kterém jsem si pouze potvrdil, že ta ze Stmívání je fakt dost dobrá.(5.12.2009)

Určitě lepší průměr. Nicméně žádný vzlet do nebeských výšin. Moc bych chtěla pochválit Kristen, která se mi tady líbila a myslím, že svoji roli (nemocné dívky trpící Friedreichovou ataxií, která - jak jsem se dočetla, neb skutečně nejsem znalec - způsobuje těžké poruchy koordinace pohybů apod.) zvládla výborně a jen tak mimochodem, ty dlouhé vlasy jí slušely víc. A jinak to byl takový ten klasický film, kterých jsou mračna - výsek ze života jedné rodiny, komunity... - která má svoji historii a propletené vztahy a všichni dělají, co mohou a vlastně se maj rádi, jak jen to jde a každý se svým životem válčí, jak jen to umí....Nedostavily se žádné potoky slz, ani výbuchy smíchu, hudba byla decentní, herci milí a vše uteklo tak, jak mělo, nic víc, nic míň.(2.4.2010)

Nadprůměrný film, ale zdejší hodnocení asi trošku nadzvednuto díky Kristen Stewart. Samozřejmě, hrála tady perfektně postiženou dívku, její zvláštní výraz jsem neustále sledoval, protože ji mám taky hodně v oblibě, ale komplexně trochu "obyčejné". Něco tomu chybělo, něco většího, nějak to lépe zakončit. Měl jsem z filmu dobrý dojem a dobře odvedená práce vzhledem k nízkému rozpočtu, jenže zůstávám u silných 3* 65%(6.1.2010)

"Naděje je to s křídly, co hnízdí uvnitř nás a pěje píseň beze slov a stále zvedá hlas." Tak z tohohle mám opravdu smíšené pocity. Nevím, co mám cítit. Bylo to tak sakra skvělé a nebo mi to ještě nedochází? Příběh hrstky lidí, které trápí (?) láska a vztahy. Krásná Georgia (než si ostříhá vlasy) a nesmělý Beagle, který nakonec zůstane tím pravým hrdinou (mám na mysli, jak se staral o matku). Byla tam láska, určitá překážka (její nemoc), nesouhlas matky (zdá se mi to, nebo ji opravdu využívala, aby se proslavila?) a příběhy starých lásek. Tenhle kousek budu asi ještě dlouho rozdýchávat.(22.2.2012)

• - Poté, co Georgia (Kristen Stewart) stráví noc s Beaglem (Aaron Stanford) a chystá se vstát z postele, je možné vidět otlačený popruh od podprsenky. Údajně ale Georga byla celou noc nahá. (Reesam)

• - Režisérka při natáčení tohoto filmu spolupracovala s dvěma sestrami, které touto chorobou trpí. Jedna z nich po shlédnutí filmu řekla, že na začátku filmu si myslela, že Kristen touto chorobou opravdu trpí. (Reesam)